Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabawa dla chętnych
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
 
Gary napisał(a):1. No i ciekawe, czy przesłuchanie poza "Poza Prawem" - "Przed Prawem" zmieni coś, jeśli chodzi o to typowanie. Icon_wink2
2. O Ayo w tym kontekście nie pomyślałem. Czyli już jest przynajmniej 4 kandydatów, nie nagrywających w swoim kraju i języku.
3. Gdyby 3 pochodziły ze źródła lp3, to może w końcu zapełniłaby Ci się studnia głosująca.
A może Maria Mena?
1. W pewnej fazie przesłuchań (absolutnie ścisła czołówka) nie słucham już nowych utworów (pewnie zdarzają się wyjątki) i zostawiam je sobie na później. Tak że Armia nawet szansy nie dostanie.
2. Dziwne, bo ja wiem tylko o 2 takich kandydatach (przynajmniej tylu kojarzę w kontekście mojej listy). Ciekawe o kim myślisz?
3. No fakt, to zapełniłoby moją studnię. Jedno jest na pewno.
12.02.2009 04:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
 
kajman napisał(a):2. Dziwne, bo ja wiem tylko o 2 takich kandydatach (przynajmniej tylu kojarzę w kontekście mojej listy). Ciekawe o kim myślisz?
Pod pewnymi względami te warunki spełniają, choć nie do końca wszyscy: Ayo, wspominani przeze mnie Aviv Geffen, Lenka i Yvonne Sanchez

Co do tego być może instrumentalnego, to na myśl przychodzi mi SBB, tylko nie orientuję się, czy takowy jest na tutejszych listach. Choć na płycie są takie co można zaliczyć do instrumentalnych, bo pojawia się tylko wokaliza i to tylko chwilami.
12.02.2009 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 
Gary napisał(a):
kajman napisał(a):2. Dziwne, bo ja wiem tylko o 2 takich kandydatach (przynajmniej tylu kojarzę w kontekście mojej listy). Ciekawe o kim myślisz?
Pod pewnymi względami te warunki spełniają, choć nie do końca wszyscy: Ayo, wspominani przeze mnie Aviv Geffen, Lenka i Yvonne Sanchez
1. Co do tego być może instrumentalnego, to na myśl przychodzi mi SBB, tylko nie orientuję się, czy takowy jest na tutejszych listach. Choć na płycie są takie co można zaliczyć do instrumentalnych, bo pojawia się tylko wokaliza i to tylko chwilami.
1. Na jednej liście jest Rozmowa z mistrzem, ale do tego nie dotarłem (coś tępy jestem) i nie wiem czy to instrumentalne. Ale mi się wydaje, że gdzieś ktoś o czymś instrumentalnym wspominał. Aha, i to nagranie instrumentalne zajdzie najniżej z nowości.
2. O Avivie nie pomyślałem, a poza tym ja nawet nie wiedziałem, że z nim jest tak skomplikowanie. A o Lence to wiem tylko tyle, że to jakaś australijska aktorka.

Wydawałoby się, że najłatwiejsze będzie to, co myślałem, że powinienem wcześniej znać. Może utrudnieniem jest to, że z mojego przeświadczenia wyniknął drobny poślizg. Może dodam jeszcze, że utwór ten jest gdzieś na tym forum bardzo wysoko.
12.02.2009 05:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
 
Już miesiąc nie pytałem, co zadebiutuje na mojej liście, więc może powrócę do tematu, bo sporo tym razem nowości (chodzi o te absolutne), raczej dosyć są różnorodne i do tego jeszcze moja lista pewnie będzie dopiero w niedzielę, bo mam spory poślizg. A więc do ad remu Icon_wink2 (zaczynam od najniższych na chwilę bieżącą):
1. Solo i bardziej skocznie (i tak dużo napisałem).
2. Łomot niezaprzeczalnie, ale jest w nim coś takiego, że mnie łapie (może dlatego, że dziwnie mi łomocze i jeszcze do tego jakiś taki dla mnie dziwny wokal).
3. Balladka rockowa ładna w klimacie, bardzo dobrze zagrana i w ogóle OK.
To weszło do poczekalni, a poniżej będą utwory, które pojawią się od razu w top50 (już na pewno, bo w trzecim przesłuchaniu jadę od 49 miejsca w górę). Będzie tam jeszcze jedna nowość z poczekalni, ale nie to stanowi treść zabawy.
4. Niby wiem, że i bez tego najważniejszego nagrywali, ale chyba ostatnio dosyć dawno i nie spodziewałem, że ich jeszcze kiedyś usłyszę. Grupa z grupy moich ulubionych i chociaż to nie to, co kiedyś, jednak i tak pięknie brzmi.
5. Jak ja lubię covery. Tym razem utwór w wersji mniej chropawej niż oryginalna, chociaż gatunek, w którym została tutaj wykorzystana, sam w sobie jest chropowaty.
6. Jak przesłuchiwałem płytę, to ten utwór przesadnie mnie nie zachwycił, ale samodzielnie zabrzmiał znakomicie i do momentu przesłuchań, do którego doszedłem poprzednio, tylko jednemu utworowi ustąpił (pozostałe rozniósł w strzępy), ale myślę (bo właśnie go słucham) że teraz i tamten na luzie wyprzedzi. Kroi się względnie wysoka (względnie, bo do czołówki piekielnie trudno się będzie wedrzeć).
13.03.2009 09:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #45
 
3. może Hurt. 4 i 5 ode mnie. 6 goryl. reszty nie wiem.
13.03.2009 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
 
kajman napisał(a):2. Łomot niezaprzeczalnie, ale jest w nim coś takiego, że mnie łapie (może dlatego, że dziwnie mi łomocze i jeszcze do tego jakiś taki dla mnie dziwny wokal).
6. Jak przesłuchiwałem płytę, to ten utwór przesadnie mnie nie zachwycił, ale samodzielnie zabrzmiał znakomicie i do momentu przesłuchań, do którego doszedłem poprzednio, tylko jednemu utworowi ustąpił (pozostałe rozniósł w strzępy), ale myślę (bo właśnie go słucham) że teraz i tamten na luzie wyprzedzi. Kroi się względnie wysoka (względnie, bo do czołówki piekielnie trudno się będzie wedrzeć).


2. Jak łomot po pewnie coś "mojego" Icon_mrgreen Ale nie jestem pewien które coś Icon_wink2
6. Kolejny Goryl Icon_razz

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
13.03.2009 09:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #47
 
p.u.r.h. napisał(a):2. Jak łomot po pewnie coś "mojego" Icon_mrgreen Ale nie jestem pewien które coś Icon_wink2
to coś co poznałem i ja w tym tygodniu Icon_wink2 . jesli mysle o tym samym dziwnym wokal-u/ach i utworze który trwa niespełna 3 minuty....
1. To moze Joe B.
13.03.2009 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
 
abd3mz napisał(a):3. może Hurt. 4 i 5 ode mnie. 6 goryl. reszty nie wiem.
Co najmniej jedno trafienie.
I wiem, czego zapomniałem dopisać - nie ma listy, z której wziąłem więcej niż jeden utwór.
13.03.2009 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
 
p.u.r.h. napisał(a):2. Jak łomot po pewnie coś "mojego" Icon_mrgreen Ale nie jestem pewien które coś Icon_wink2
6. Kolejny Goryl Icon_razz
No dobrze, zdradzę, że co najmniej 1 trafienie.
13.03.2009 10:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
 
Aro napisał(a):
p.u.r.h. napisał(a):2. Jak łomot po pewnie coś "mojego" Icon_mrgreen Ale nie jestem pewien które coś Icon_wink2
to coś co poznałem i ja w tym tygodniu Icon_wink2 . jesli mysle o tym samym dziwnym wokal-u/ach i utworze który trwa niespełna 3 minuty....
1. To moze Joe B.
Co najmniej pół trafienia.
Nie będę zdradzał, czy trafiłeś, ale z P.U.R.H.-owych utworów to w tym tygodniu poznałem sporo, bo miałem zaległości.
Przyznam się, że nie za bardzo rozumiem, co może mieć wspólnego Bonamassa z solo i bardziej skocznie (albo udaję, że nie rozumiem).
I uwaga do wszystkich. Co najmniej jeden utwór nie został przez nikogo trafiony, a wydawało mi się, że będzie prosty.
13.03.2009 11:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
 
Tydzień po tygodniu, ale czekam, czy nie pojawią się jeszcze jakieś listy do wrzucenia do podsumowania i jakoś nie mam nastroju na komentarze, więc idąc po najmniejszej linii uporu:
Pierwsza to w zasadzie nie do końca nowość i musiałem przeprowadzić długą dyskusję z zasadami, żeby go wpuścić. Wszedł bowiem na moją listę w trakcie przesłuchań i po dniu nagle zabrakło mu wsparcia, więc oficjalnie go nie było. Zdefiniować go nie potrafię, a wykonawcę raczej lubię, chociaż lidera zespołu (?) poznałem najpierw jako członka duetu. No i dzięki tej piosence zwróciłem uwagę na coś, co ma związek z moją listą.
Druga to piosenka zespołu, który chyba istnieje niedawno i chyba wydał tylko jedną płytę. Chyba ktoś coś o nim pisał, ale widać za mało uważnie słuchałem. Dla mnie brzmią trochę mrocznie, trochę krótko i trochę awangardowo (ale ja się nie znam).
Kolejny utwór mnie jakoś nie do końca do tej pory przekonywał. Może to wina początku, zajmującego 40% tego raczej długiego utworu, w którym jak dla mnie niewiele się dzieje.
Czwarty to na pewno awangarda i jak się przekonam w pełni do końcówki, to może trafić znacznie wyżej. Trochę mnie zaskakuje, że jest tylko na jednej liście (chyba że coś przeoczyłem).
No i na zakończenie utwór, który kojarzy mi się z drugim z wymienionych poprzednio, tylko jest jeszcze krótszy i jeszcze bardziej mroczny.
19.03.2009 01:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #52
 
No cóż, przyznam się że nie śledziłem na bieżąco notowań poszczególnych forowiczów na forum głównie z braku czasu, [mam nadzieje ze do końca marca z wszystkimi sprawami zawodowymi uporam się na tyle, aby poźniej juz miec zdecydowanie wiecej czasu na przyjemnosci] Icon_wink2 lecz z tym co udało mi się ciekawego poznać , to może i Ciebie zachwyciło.
Drugi i ostatni utwór to moze ....rewelacyjni Soap&Skin "The Sun" oraz "Thanatos" .
I jesli trafiłem to ja wyzej obstawiłbym ten drugi . No i zdązyłem poznać całą swietną płytę "Lovetune For Vacuum" .
Reszty niestety nie kojarzę, ponieważ jak zwykle strasznie pokręcone są te Twoje podpowiedzi Icon_lol
19.03.2009 11:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
 
Aro napisał(a):1. No cóż, przyznam się że nie śledziłem na bieżąco notowań poszczególnych forowiczów na forum głównie z braku czasu, [mam nadzieje ze do końca marca z wszystkimi sprawami zawodowymi uporam się na tyle, aby poźniej juz miec zdecydowanie wiecej czasu na przyjemnosci] Icon_wink2 lecz z tym co udało mi się ciekawego poznać , to może i Ciebie zachwyciło.
2. Drugi i ostatni utwór to moze ....rewelacyjni Soap&Skin "The Sun" oraz "Thanatos" .
I jesli trafiłem to ja wyzej obstawiłbym ten drugi . No i zdązyłem poznać całą swietną płytę "Lovetune For Vacuum" .
3. Reszty niestety nie kojarzę, ponieważ jak zwykle strasznie pokręcone są te Twoje podpowiedzi Icon_lol
1. Na 99% trzy z tych utworów znasz, czwarty pewnie Ci się spodoba, a piąty to zupełnie nie mam pojęcia.
2. Wychodzisz z założenia, że te podobieństwa mogą oznaczać jeden zespół. No cóż, ciekawa koncepcja. Inna sprawa, że jednak obserwujesz, bo zauważyłeś, że te dwa utwory spełniają moje warunki.
3. To może jeszcze podpowiedzi:
Przy pierwszym pisałem, co zauważyłem na mojej liście i zauważyłem, bo to dotyczy tego samego zespołu.
Przy czwartym (teraz trzecim, bo został wyprzedzony) to fakt mojego niezdecydowania zawsze się w jakiś wzrockowy sposób objawia.
Przy trzecim (kiedyś czwartym) to jeszcze rozszerza pewien specyficzny krąg zainteresowań.
A o wszystkim powinieneś się dowiedzieć za około godzinę.
19.03.2009 11:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
 
No i znowu zapraszam do łamania głowy, nad tym co u mnie zadebiutuje. Początkowo nie chciałem tego robić, bo sądziłem, że nowości zatrzymają się w dolnych rejonach poczekalni (zresztą mocno się wahałem nie będąc pewny, czy w tym tygodniu są już gotowe), a one zaczęły pruć do przodu i to zadecydowało.
Nowości jest 5 i początkowo parły równą falą, ale w końcu się porozdzielały. Dwie z nich przypuszczalnie usadowią się na szczycie poczekalni (może na końcu 50, ale to zależy od leżakowni), jedna pod koniec 5 dziesiątki, kolejna pod koniec 4, a najwyższa z nich (przyznam się, że to dla mnie kompletne zaskoczenie) jest już koło 25 miejsca i wcale nie jest pewne, czy się tym zadowoli. Ale lecę po kolei od najniższej.
1. Niezbyt często się spotykam z tym, że weterani biorą się za coverowanie młodzieniaszków. Tutaj wyszło bardzo dobrze i nie wiem tylko, czy to coś specyficznego w rytmie to zasługa oryginału czy aranżacji.
2. Tu na razie nie napiszę w zasadzie nic, bo ten utwór w zasadzie powinien być u mnie oczywisty, chociaż nie wszystkie utwory lubię, a najbardziej podoba mi się ten, który ostro odbiega od stylistyki wykonawcy (i ma już trochę lat).
3. Oj, naczekał się utwór na swoją szansę, naczekał. Mam przy nim lekką wątpliwość, czy przypadkiem deformacja dźwięku w dużej części utworów nie jest wadą posiadanej przeze mnie kopii, ale sądzę, że nie.
4. Poprzedni utwór brzmiał dla mnie momentami dyskotekowo, ten brzmi mi rasowo bluesowo i od razu chwycił, może i dlatego, że tego pana o romans z bluesem wcześniej mógłbym posądzać, a z disco to raczej nie.
5. Moim zdaniem wcześniej popełniono spory błąd, ale tym razem strzał był w 10. Utwór krótki i chociaż nie niby nie ma w nim niczego, co mogłoby mnie chwycić, to chwyciło mnie i trzyma. Ale pewnie tylko mnie chwyta, bo przez listy tutaj przewinęło się już minimum 4 utwory z płyty, to ten jakoś mi się nie rzucił w oczy.
08.04.2009 08:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #55
 
1. Marianne Faithfull, ale jaka to nie wiem. Jeśli ta z zestawu LP3 to może wrócę do przesłuchiwania utworów z mojego chomika...
2. Dylan?
3. Tu by mi pasowała Lidia Pospieszalska, ale chyba nie bierzesz pod uwagę nowości z poczekalni.
4. Może coś od Niedźwiedzia?
5. Kazik - Piwko
08.04.2009 08:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
abd3mz napisał(a):1. Marianne Faithfull, ale jaka to nie wiem. Jeśli ta z zestawu LP3 to może wrócę do przesłuchiwania utworów z mojego chomika...
2. Dylan?
3. Tu by mi pasowała Lidia Pospieszalska, ale chyba nie bierzesz pod uwagę nowości z poczekalni.
4. Może coś od Niedźwiedzia?
5. Kazik - Piwko
No, masz trafienia(e), ale nie zdradzę ile i tym bardziej które. Natomiast na komentarz i może lekką podpowiedź się skuszę.
1. Uwaga ogólna. Warto przesłuchiwać swojego chomika (byle nie pałką). Nie powiem czy ten, ale przynajmniej jeden utwór stamtąd wziąłem.
2. Dlaczego akurat przy nim znak zapytania, a np. przy 1 i 5 pewność?
3. Z poczekalni na pewno nie. Ale w tej zabawie już brałem pod uwagę inną opcję (a nowości z poczekalni się w tym tygodniu też pojawią. A co do Lidii to przyznam, że nie zauważyłem deformacji dźwięku.
4. Od Niedźwiedzia to jest to z elementami disco, co mi się nie podobało.
08.04.2009 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #57
 
2. Chciałem wprowadzić pewne urozmaicenie.
3. Tak jakoś misie wydaje, że to był rip z radia, więc mógł mieć jakąś wadę.

Ja już z tych podpowiedzi więcej nie wyciągnę. Kiedy lista?
08.04.2009 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
 
abd3mz napisał(a):Ja już z tych podpowiedzi więcej nie wyciągnę. Kiedy lista?
Tak na moje, to jutro między 16 a 18. Gotowa będzie wcześniej, ale przyjąłem 15 jako graniczną godzinę wysyłki do leżakowni.
08.04.2009 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #59
 
To może jeszcze ja na chwilke : Icon_wink2
1, 3 i 4 w ogóle mi się nie kojarzy Icon_lol
Natomiast 2 hmmm... jak zwykle zagmatwane Icon_mrgreen
Obstawiam Turnaua ze Wspomnieniem lub Turnaua z Zamachowskim Icon_wink2
5 . To może byc Piwko . Kazik chyba pobił własny rekord swiata ponieważ zdązył z dwa obskoczyć jak spiewał ten utwór na ostatnim fantastycznym koncercie Icon_smile2

EDIT ; Tak sobie pomyslałem także i w kontekście swojej listy... ten nr 3 to nie przypadkiem ...And You Will Know Us by the Trail of Dead ???
09.04.2009 02:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
 
Aro napisał(a):To może jeszcze ja na chwilke : Icon_wink2
1, 3 i 4 w ogóle mi się nie kojarzy Icon_lol
Natomiast 2 hmmm... jak zwykle zagmatwane Icon_mrgreen
Obstawiam Turnaua ze Wspomnieniem lub Turnaua z Zamachowskim Icon_wink2
5 . To może byc Piwko . Kazik chyba pobił własny rekord swiata ponieważ zdązył z dwa obskoczyć jak spiewał ten utwór na ostatnim fantastycznym koncercie Icon_smile2
EDIT ; Tak sobie pomyslałem także i w kontekście swojej listy... ten nr 3 to nie przypadkiem ...And You Will Know Us by the Trail of Dead ???
Tak szczerze mówiąc, to Sebastianowi poszło lepiej.
09.04.2009 03:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości