Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabawa dla chętnych
michal91d
Unregistered

 
Post: #121
 
konika zaraz spróbuję zgadnąć Icon_wink2
17.09.2010 02:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #122
 
kajman napisał(a):14. Poprzednie nagranie tego wykonawcy nie zachowało się w mojej pamięci (i nie tylko tam). To z kolei zauroczyło mnie niespodziewanie, ale nie mogę określić czym, bo ani to brzęczenie w tle, ani duet wokalny, ani dosyć monotonna gitara nie mogą być tu argumentem. Dodam tylko, że na koniec utwor nabiera mocy, ocierając się nawet o monumentalność.
14. Tutaj już nie wiem, co napisać. Może to, że to wykonawca najmniej znany mi ze wszystkich tutaj, a nazwa (może niesłusznie) kojarzy mi się z koniem.
Tired Pony - Get on the Road
17.09.2010 02:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #123
 
No to może starym zwyczajem zapytam, czy ktoś chce zgadnąć nowości w moim najbliższym notowaniu. Będzie ich tylko cztery (układ alfabetyczny w/g wykonawcow):
1. Chłopaki grzeją ostro ale wydaje mi się, że z pomysłem. Poznałem trzy utwory z nowej płyty (a powinienem 4, ale nadrobię) i tytułowy podoba mi się najbardziej.
2. Utwor na początku brzmi jak Cat Stevens, a potem brzmi jak Cat Stevens w rockowej wersji. Te klimaty, gitara wypisz wymaluj i nawet wokal brzmi jakoś podobnie).
3. No coż, cover. Wykonawcy, za ktorym nie przepadam (i tutaj niektorych mogę zmylić, bo jak można nie lubić...). Ale to chyba jeden z ulubionych jego utworow, no a tutaj w wersji, ktora na obecną chwilę wydaje mi się podobna do oryginalnej.
4. A tutaj coś przedziwnego. To rock czy wodewil? Może gdzieś pośrodku, a może jeszcze nie dookreślilem, bo utwór nienajdluższy.
03.11.2010 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #124
 
Dziwne rzeczy się dzieją i dlatego znowu się tu odzywam.
Będą cztery nowości, dwie typowe dla mnie i dwie wskazujące na to, że ze mną się coś dziwnego dzieje. No bo tak z rozumowego punktu widzenia obie nie powinny się na mojej liście znaleźć. Nie są słabe, ale nie tak silne, żeby normalnie zaistnieć. Moim zdaniem to najsłabsze dwa utwory na mojej liście od dawna (czyli tylko świetne). Pewnie dostanie mi się od niektórych jak się okaż jakie to utwory, ale trudno. No to od nich zacznę.
1. Wykonawca jest ewidentnie przypisany do pewnego gatunku muzyki (słowo gatunek może jest niewłaściwe, ale nie jestem teoretykiem). No ale jakoś mi nie do końca pasuje do tego gatunku. No ale w tym jednym nagraniu brzmi właśnie jak kwintesencja tego gatunku, do którego czuję bardzo duży sentyment, chociaż nie zawsze cenię. Jest ta chwytliwość klasyczna dla tego typu muzyki, instrumentarium takie jak zwykle, ale tutaj bardziej dopasowane do konwencji.
2. A to już jest przedziwne! Nie moja muzyka, do tego wykorzystanie pomysłu już gdzieś exploatowanego, po części sztampa, ale mnie bierze. A nie powinno (ze względu na boczne motywy) z powodów ideologicznych. Początek jeszcze daje złudzenie, że może tym razem nie chwyci, ale potem się rozpędza, dowala i jestem złapany.
No to te, które cenię wyżej, chociaż niekoniecznie wyżej zajdą:
3. Przedziwny utworek, który mnie zaskakuje w prawie każdym momencie (pewnie jak się osłucham, to przestanie). Zaczyna się od mocnego wejścia, wokal chodzi na częściowo punktowym tle klawiszy, potem są fragmenty wyciszenia z pięknym pianem, i znowu przyłożenie. Pozakręcane rytmy, niespodziewane króciutkie przyspieszenia i wokal na przekór reszcie. W sumie czego dusza zapragnie.
4. Płyta momentami agresywna, muzyka w wielu fragmentach brudna, prawie przeładowana dźwiękiem i ten utwór, który nijak nie pasuje do tych określeń. Kameralny, delikatny, łagodnie brzmiąca gitara. No ale wokal zdecydowanie bardziej chropawy, ale też wyłagodzony. Potem pojawia się jeszcze jeden instrument i przez chwilę się wydaje, że będzie ciężej. Ale i on błyskawicznie łagodnieje utrzymując ten jakby nieco senny nastrój. No ale potem cichnie, gdy powraca wokal.
17.12.2010 12:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #125
 
co do 1, 3 i 4 nie mam pojęcia...
kajman napisał(a):2. A to już jest przedziwne! Nie moja muzyka, do tego wykorzystanie pomysłu już gdzieś exploatowanego, po części sztampa, ale mnie bierze.
mam nadzieję, że to nie Black Eyed Peas Icon_razz Byłbym chyba załamany Icon_wink2 Rozum podpowiada jednak, że to bardzo wątpliwe. Uff...
17.12.2010 10:07 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #126
 
Może nowa Kowalska Icon_smile

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.12.2010 11:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #127
 
michal91d napisał(a):co do 1, 3 i 4 nie mam pojęcia...
kajman napisał(a):2. A to już jest przedziwne! Nie moja muzyka, do tego wykorzystanie pomysłu już gdzieś exploatowanego, po części sztampa, ale mnie bierze.
mam nadzieję, że to nie Black Eyed Peas Icon_razz Byłbym chyba załamany Icon_wink2 Rozum podpowiada jednak, że to bardzo wątpliwe. Uff...
Rozumiem, że ten utwór Ci się raczej nie podoba? Może nie powinienem zbyt wiele zdradzać, ale nie o nich chodzi.
Co do Kowalskiej to nie napiszę tak czy nie, ale zapytam tylko o jakim konkretnie utworze myślisz?
17.12.2010 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #128
 
kajman napisał(a):Rozumiem, że ten utwór Ci się raczej nie podoba? Może nie powinienem zbyt wiele zdradzać, ale nie o nich chodzi.
ufff. Icon_biggrin3
17.12.2010 04:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #129
 
michal91d napisał(a):
kajman napisał(a):Rozumiem, że ten utwór Ci się raczej nie podoba? Może nie powinienem zbyt wiele zdradzać, ale nie o nich chodzi.
ufff. Icon_biggrin3
Jest taka zabawa i w związku z nią powiem, że w takiej sytuacji mowi się zimno.
17.12.2010 05:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #130
 
kajman napisał(a):Co do Kowalskiej to nie napiszę tak czy nie, ale zapytam tylko o jakim konkretnie utworze myślisz?
Telefony telefony ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.12.2010 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #131
 
Nie znam, ale może gdzieś posłucham.
19.12.2010 10:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości