Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 105 z 14.11.08
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 783
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 105 z 14.11.08
Na podium absolutne status quo, a co ciekawsze pierwsza czwórka wygląda dokładnie jak dwa tygodnie temu, bo Somewhere po zadyszce spowodowanej wielkim wysiłkiem powróciło na 4 miejsce.
5 miejsce takie jak tydzień temu, więc zaczyna być nudno, ale nagle robi się ciekawie, bo z 35 miejsca na 6 wskakuje Come alive. Utwór już kilka razy zgłaszał aspiracje do wysokich miejsc, ale do dziesiątki trafił po raz pierwszy i jest to jedyny utwór FF, który mnie nie nudzi.
Oprócz nowości w 10 są 2 powroty, przy czym dla Love me like a river does 9 miejsce to i tak niewysoko, a dla Sit and wonder 10 to wyrównanie najlepszego wyniku. Przyznam się, że po LIN nie spodziewałem się wiele po płycie, a tutaj takie wyniki, a być może jeszcze jeden utwór się u mnie pojawi.
Chodząc do podstawówki miałem aspiracje do zrewolucjonizowania systematyki zwierząt. Dla trzech bardzo lubianych grup zwierząt postanowiłem stworzyć nowy rząd: Gruboskórne. No i z tego właśnie rzędu zabrakło mi tylko słonia. Ale i nosorożec i hipopotam pojawiają w mojej najwyższej nowości. Ale nie obecność tych zwierząt ani w ogóle znakomity text zadecydowały o tym, że Czar malin jest najwyższym debiutem. Zadecydowała znakomita muzyka i dodatkowe smaczki aranżacyjna.
Wydawało się, że pozbędę się dorsza z mojej listy (nigdy ich specjalnie nie lubiłem), bo tydzień temu Cape cod kwassa kwassa powędrował do leżakowni (z opcją ostatycznego wylotu), ale że to przewrotne stworzenie, to tym razem troche niespodziewanie powrócił i to wyżej niż był przed odpływem.
Prince'a bym się na swojej liście raczej nigdy nie spodziewał, a tymczasem Chelsea rodgers niespodziewanie (mimo słabiutkiego wstępu, które już przestaje mnie drażnić) po kolejnym skoku meldują się już pod koniec dwudziestki. A kilka miejsc za nim Grabaż goni Renatę w swojej wersji Zamknij wszystkie drzwi, a ta z kolei nie zamierza dać się złapać.
Lekkie zaskoczenie u Marsa Volty, bo weteran Goliath tym razem deklasuje swoją młodszą koleżankę plasując się w środku 3 dziesiątki, którą kończy druga nowość w zestawieniu. Voo Voo zaczyna mocno szaleć, bo Nie manipuluj to druga już ich piosenka, która pojawiła się na mojej liście w krótkim odstępie czasu.
Tak w ogóle to tym razem po zeszłotygodniowej posusze (nota bene mniejszej niż podałem, bo Eraserhead było nowością, a nie powrotem) nie popojawiły się cztery nowości. Dwie najniższe z trochę cięższej muzyki: The kingdom i The space for this.
Tak jak i Prince'a tak i Goldfrappa przedtem na mojej liście nie było i nigdy się na to nie zanosiło, ale Clowns brzmi mi zupełnie inaczej niż poprzednie ich nagrania. Na razie wystarczyło to tylko na poczekalnię, ale do Top50 nie brakowało aż tak dużo.
1. 1. 30 SUMMERS LOST - Hurt
2. 2. 7 SUMMERTIME - Eva Cassidy
3. 3. 63 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
4. 8. 4 SOMEWHERE - Eva Cassidy
5. 5. 59 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
6. 35. 11 COME ALIVE - Foo Fighters
7. 4. 44 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy
8. 7. 7 MY LOVE IS LIKE A RED RED ROSE - Eva Cassidy
9. 13. 23 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
10. 21. 8 SIT AND WONDER - The Verve
11. N. 1 MALIN CZAR - Grzegorz Bukała
12. 11. 7 CZARNO-CZARNY FILM - Jean Lubera & Piotr Nalepa
13. 6. 6 BLUE EYES CRYING IN THE RAIN - Eva Cassidy
14. 18. 7 ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy na Lachy & Renata Przemyk
15. 12. 9 ALL NIGHTMARE LONG - Metallica
16. 9. 5 COAT OF MANY COLOURS - Eva Cassidy
17. P. 11 CAPE COD KWASSA KWASSA - Vampire Weekend
18. 17. 3 LESZEK MI MÓWIŁ - Voo Voo
19. 32. 3 CHELSEA RODGERS - Prince
20. 10. 16 ZA PIERWSZĄ CHMURĄ - Maryla Rodowicz
21. 15. 26 A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ STĄD - Strachy na Lachy
22. 22. 18 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel
23. 40. 4 ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy na Lachy
24. 19. 7 ANOTHER WAY TO DIE - Jack White & Alicia Keys
25. 16. 24 NAGLE - Anna Maria Jopek
26. 39. 34 GOLIATH - The Mars Volta
27. 23. 10 EVERYTHING COMES TO YOU - Peter Gabriel & Richard Evans & Joji Hirota & Sevara Nazarkhan & Sinead O Connor & Guo Yue
28. 14. 11 THE DULL FLAME OF DESIRE - Bjork & Anthony Haggerty
29. 38. 12 TO TAME A LAND - Dream Theater
30. N. 1 NIE MANIPULUJ - Voo Voo
31. 28. 3 CHAIN OF FOOLS - Eva Cassidy
32. 26. 3 JUNGLE DRUM - Emiliana Torrini
33. 20. 10 TOUNKA - Rokia Traore
34. 25. 3 NATTURA - Bjork
35. 27. 7 THE FINAL TRUTH - Lunatic Soul
36. 34. 3 FLACZKI ZAKRZEWSKIE BLUES - Blues Flowers
37. 33. 11 PRZYJDŹ DO MNIE DWA - Elżbieta Adamiak
38. 36. 11 NOCNY SUFIT - Maryla Rodowicz
39. 46. 11 CEMETERIES IN LONDON - Coldplay
40. 37. 6 BUDZIĆ SIĘ I ZASYPIAĆ Z TOBĄ - Dorota Miśkiewicz
41. 41. 13 POLSKA MIŁOŚĆ - Raz Dwa Trzy
42. P. 2 JEJ PORTRET - Anna Maria Jopek & Bogusław Mec
43. N. 1 THE KINGDOM - Portal
44. 30. 7 PIGEON DRUMMER - No-Man
45. N. 1 THE SPACE FOR THIS - Cynic
46. 49. 12 ARA BATUR - Sigur Ros
47. 50. 64 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
48. 31. 4 ERASERHEAD - Pendragon
49. 43. 38 A LITTLE PIECE OF HEAVEN - Avenged Sevenfold
50. 29. 4 ILYENA - The Mars Volta

poczekalnia:
48. PORCELAIN HEART - Opeth
42. I WILL WRITE PEACE ON YOUR WINGS AND YOU WILL FLY OVER THE WORLD - Sleepmakeswaves
M.I.A. - Avenged Sevenfold
SHOCK & AWE - Tribe after Tribe
AKT MIŁOSNY ALBO ŻYCIE - Stare Dobre Małżeństwo
EVOLUTIONARY SLEEPER - Cynic
45. FIRST LIGHT - Moonspell
CLOWNS - Goldfrapp
WHAT IF - Cog
47. IF YOU'RE OUT THERE - John Legend
ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
UMMADELIC - Hipgnosis
WHOLE THING - Francis Bebey & Alex Faku & Tim Finn & Peter Gabriel & Karl Walllinger & Andy White
BURDEN - Opeth
BATCAT - Mogwai
MED SUD I EYRUM - Sigur Ros
28 GHOSTS IV - Nine Inch Nails
THE BLIND WALK OVER THE EDGE - Fear My Thoughts
THE LOTUS EATER - Opeth
A GREAT DAY FOR FREEDOM - David Gilmour
MYSTERY IS CLOSER - Believe
MARMELADE FIRES - Mum
DEVOUR - Shinedown
J SMITH - Travis
ANESTHETIZE - Porcupine Tree
NOW - Mates of State
LIGHTS ON - David Cook
I CIĄGLE WIDZĘ ICH TWARZE - Hedone

leżakownia:
24. STRANGE ANIMAL - Sparks
44. THE FUNERAL - Band Of Horses
PIERWSZY DZIEŃ RESZTY NASZEGO ŻYCIA - Anna Maria Jopek
BĄDŹ JAK METEOR JAK BŁYSKAŃCE - Made in Poland
SWEETEST ANGEL - Jonatha Brooke & Glenn Phillips
LETTER FROM GOD TO MAN - Dan Le Sac Vs Scroobius Pip

nieszczęśliwa 666:
SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che
LONESOME TRAVELLER - Anita Lipnicka & John Porter
14.11.2008 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 540
Dołączył: Nov 2008
Post: #2
 
kajman napisał(a):7. 4. 44 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy

pięknie, również chyba wkrótce odkurzę "Młynarskiego", bo oczekiwanie na nowy materiał coś bardzo się wydłuża Icon_frown

kajman napisał(a):14. 18. 7 ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy na Lachy & Renata Przemyk

piękne nagranie, zwłaszcza że tutaj pani Renata śpiewa trochę inaczej niż zwykle
14.11.2008 08:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Jak zwykle sporo ciekawych niespodzianek, zarówno w kolorze zielonym jak i niebieskim i czerwonym Icon_smile2 Szczególnie najwyższy z zielonych oraz niższe z czerwonych Icon_wink2 Ale i wśród czarnych pozycji jest ich sporo, trochę miłych (obroniona pozycja lidera) i trochę niewesołych (44, 50, poczekalnia) Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
14.11.2008 10:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
cieszę się z dwóch najwyższych zielonych piosenek.
"All Nightmare Long" jako tako, ale mogłoby być lepiej.
15.11.2008 02:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Nowość znam tylko jedną, całkiem fajne Voo Voo, choć na płycie zdarzają się lepsze. Nadal 5 Ev w top 20. Zakochany jesteś absolutnie Icon_wink Zaskakuje mnie dobra forma Prince'a. Widzisz, Sit And Wonder wraca do 10....i pewnie za tydzień znów spadnie. Śmiezna sprawa, bo twoja lista przez tą całą otoczkę nieprzewidywalności....stała się przewidywalna Icon_biggrin Przynajmniej dla mnie Icon_wink Od razu skoczyłem do poczekalni, od razu po przeczytaniu komentarza, bo tam Goldfrapp, z bardzo dobrym nagraniem, a ja myślę co by tu wykombinować z ich nowej płyty na listę - może Clowns? Naciesz się tym ile możesz, bo taki utwór jak na Goldfrapp to rzadkość, chociaż numery z pierwszej płyty też by ci się pewnie podobały...a i jeszcze Eat Yourself z nowej, który może będziesz miał okazję poznać dzięki top 30 na mojej liście ;] Szkoda, że przez twoje zasady (tak zaczyna się 90% postów narzekających na wyniki piosenek tutaj) Sparks z 24 miejsca wylądowali tak daleko.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.11.2008 02:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #6
 
kajman napisał(a):ale Clowns brzmi mi zupełnie inaczej niż poprzednie ich nagrania. Na razie wystarczyło to tylko na poczekalnię, ale do Top50 nie brakowało aż tak dużo.
ja chętnie zobaczyłbym to nagranie w top 50, może za tydzień :?:
kajman napisał(a):30. N. 1 NIE MANIPULUJ - Voo Voo
płyta mnie niestety nie zachwyciła, na mojej liście Leszek zagościł tylko na 2 tygodnie; ale to nagranie również dla mnie jest jednym z najlepszych na płycie
kajman napisał(a):34. 25. 3 NATTURA - Bjork
krótko: szkoda , że spada Icon_frown

[Obrazek: kleschko.png]
15.11.2008 03:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #7
 
kajman napisał(a):Chodząc do podstawówki miałem aspiracje do zrewolucjonizowania systematyki zwierząt
Icon_mrgreen Icon_wink2
kajman napisał(a):Dla trzech bardzo lubianych grup zwierząt postanowiłem stworzyć nowy rząd: Gruboskórne. No i z tego właśnie rzędu zabrakło mi tylko słonia.
Ale masz możliwość wpuścić Słonie na listę.
kajman napisał(a):Voo Voo zaczyna mocno szaleć, bo Nie manipuluj to druga już ich piosenka, która pojawiła się na mojej liście w krótkim odstępie czasu.
Ale coś misie wydaje, że dużo więcej z płyty by się u Ciebie nie pojawiło.
kajman napisał(a):8. 7. 7 MY LOVE IS LIKE A RED RED ROSE - Eva Cassidy
9. 13. 23 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
abd3mz w komentarzu do 101 notowania napisał(a):
kajman napisał(a):17. 15. 19 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
Szkoda, że utwór o podobnym tytule nie jest w tych okolicach...
kajman w odpowiedzi napisał(a):17. Jeżeli ten, który jak sądzę masz na myśli, to raczej tak wysoko nie zajdzie
Icon_wink2
16.11.2008 01:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 783
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
bear napisał(a):
kajman napisał(a):7. 4. 44 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy
pięknie, również chyba wkrótce odkurzę "Młynarskiego", bo oczekiwanie na nowy materiał coś bardzo się wydłuża Icon_frown
kajman napisał(a):14. 18. 7 ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy na Lachy & Renata Przemyk
piękne nagranie, zwłaszcza że tutaj pani Renata śpiewa trochę inaczej niż zwykle
7. Chyba nie jest tak źle, bo to chyba dopiero półtora roku. A odkurzanie Raz Dwa Trzy zdecydowanie popieram.
14. Zbyt słabo znam Renatę, żeby zastanawiać się, jak śpiewa zwykle. Tutaj mogę stwierdzić tylko, że pasuje mi wokalnie bardziej niż Grabaż.
20.11.2008 10:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 783
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
p.u.r.h. napisał(a):Jak zwykle sporo ciekawych niespodzianek, zarówno w kolorze zielonym jak i niebieskim i czerwonym Icon_smile2 Szczególnie najwyższy z zielonych oraz niższe z czerwonych Icon_wink2 Ale i wśród czarnych pozycji jest ich sporo, trochę miłych (obroniona pozycja lidera) i trochę niewesołych (44, 50, poczekalnia) Icon_wink2
No to podejrzewam, że tym razem też będziesz miał miłe niespodzianki we wszystkich trzech kolorach (chociaż może wszystkich nie jest adekwatne, bo planuję małą rewolucję kolorystyczną). A i te najprzyjemniejsze w tym notowaniu w kolejnym nie powinny Cię zbyt mocno rozczarować.
20.11.2008 11:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 783
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
ku3a napisał(a):1. cieszę się z dwóch najwyższych zielonych piosenek.
2. "All Nightmare Long" jako tako, ale mogłoby być lepiej.
1. Których, o ile dobrze kojarzę, u Ciebie niestety nie ma.
2. Widać jednak nie mogło. ŚWietne nagranie, ale według mnie na mojej liście innych nie ma.
20.11.2008 11:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 783
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
saferłel napisał(a):1. Nowość znam tylko jedną, całkiem fajne Voo Voo, choć na płycie zdarzają się lepsze.
2. Nadal 5 Ev w top 20. Zakochany jesteś absolutnie Icon_wink
3. Zaskakuje mnie dobra forma Prince'a.
4. Widzisz, Sit And Wonder wraca do 10....i pewnie za tydzień znów spadnie. Śmiezna sprawa, bo twoja lista przez tą całą otoczkę nieprzewidywalności....stała się przewidywalna Icon_biggrin Przynajmniej dla mnie Icon_wink
5. Od razu skoczyłem do poczekalni, od razu po przeczytaniu komentarza, bo tam Goldfrapp, z bardzo dobrym nagraniem, a ja myślę co by tu wykombinować z ich nowej płyty na listę - może Clowns? Naciesz się tym ile możesz, bo taki utwór jak na Goldfrapp to rzadkość, chociaż numery z pierwszej płyty też by ci się pewnie podobały...a i jeszcze Eat Yourself z nowej, który może będziesz miał okazję poznać dzięki top 30 na mojej liście ;]
6. Szkoda, że przez twoje zasady (tak zaczyna się 90% postów narzekających na wyniki piosenek tutaj) Sparks z 24 miejsca wylądowali tak daleko.
1. Może poznam, to się przekonam (jeden słyszałem w radio, brzmiał jak WFE i wcale mi się nie podobał), chociaż nasze odczucia mogą być skrajnie różnie.
2. Bez przesady. Były i takie jej utwory, które nie przeszły selekcji.
3. Mnie także. Ale...
4. Wróciło nie od razu, a raczej nie przewidzisz po ilu tygodniach kolejny raz wróci (jeżeli wróci)
5. Ale to EY jeszcze chyba na Twojej liście nie jest (tzn. w 30), bo nie kojarze, żebym zwrócił na to uwagę.
6. Gdyby nie moje zasady, to pewnie Sparks nie załapałoby się do 100, a do 50 na pewno, bo wyżej byłyby pewnie: 3xMelua, 4xTool, 2xRecoil, jeszcze 2xJopek, Garbarek, jeszcze raz Bjork no i jeszcze sporo nagrań, o których w tej chwili nie pamiętam.
20.11.2008 11:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 783
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
kleschko napisał(a):
kajman napisał(a):ale Clowns brzmi mi zupełnie inaczej niż poprzednie ich nagrania. Na razie wystarczyło to tylko na poczekalnię, ale do Top50 nie brakowało aż tak dużo.
1. ja chętnie zobaczyłbym to nagranie w top 50, może za tydzień :?:
kajman napisał(a):30. N. 1 NIE MANIPULUJ - Voo Voo
płyta mnie niestety nie zachwyciła, na mojej liście Leszek zagościł tylko na 2 tygodnie; ale to nagranie również dla mnie jest jednym z najlepszych na płycie
kajman napisał(a):34. 25. 3 NATTURA - Bjork
krótko: szkoda , że spada Icon_frown
1. Podejrzewam, że tym razem nie będzie.
30. Na razie nie podejmę się oceny płyty, bo dobrze znam tylko 2 utwory, z których leszek świetnie się trzyma.
34. U mnie kierunek ruchu w jednym tygodniu nie ma wpływu na kierunek w następnym. Więc kto wie, czy teraz nie pójdzie do góry.
20.11.2008 11:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
kajman napisał(a):1. Których, o ile dobrze kojarzę, u Ciebie niestety nie ma
to są świetne nagrania, ale widać to za mało, żeby trafić do mnie Icon_razz
kajman napisał(a):2. Widać jednak nie mogło.
napisałem "mogłoby" Icon_cool2
20.11.2008 11:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 783
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):Dla trzech bardzo lubianych grup zwierząt postanowiłem stworzyć nowy rząd: Gruboskórne. No i z tego właśnie rzędu zabrakło mi tylko słonia.
1. Ale masz możliwość wpuścić Słonie na listę.
kajman napisał(a):Voo Voo zaczyna mocno szaleć, bo Nie manipuluj to druga już ich piosenka, która pojawiła się na mojej liście w krótkim odstępie czasu.
2. Ale coś misie wydaje, że dużo więcej z płyty by się u Ciebie nie pojawiło.
kajman napisał(a):8. 7. 7 MY LOVE IS LIKE A RED RED ROSE - Eva Cassidy
9. 13. 23 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
abd3mz w komentarzu do 101 notowania napisał(a):
kajman napisał(a):17. 15. 19 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
Szkoda, że utwór o podobnym tytule nie jest w tych okolicach...
kajman w odpowiedzi napisał(a):17. Jeżeli ten, który jak sądzę masz na myśli, to raczej tak wysoko nie zajdzie
Icon_wink2
1. No tak, ale Słonie nie mają szans. Nie podobają mi się na tyle.
2. Bardzo możliwe, ale na razie nie znam w zasadzie nic więcej.
8. Tak to czasem bywa, ale na 99,7% Eva nie dojdzie na szczyt, co Melody uczyniła. Icon_wink2
20.11.2008 11:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości