Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coma - Hipertrofia
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #1
Coma - Hipertrofia
"Obszerny, dwupłytowy album „Hipertrofia“ zrodził się podczas dwutygodniowego jesiennego wyjazdu do Jaworek. W zaciszu górskim podczas codziennych prób powstało 90 procent materiału na nowy album. Potem przez cały rok trwało dopracowywanie kompozycji i tekstów oraz nagrania – produkcją płyty zajął się Tomek ZED Zalewski, na co dzień realizator dźwięku podczas tras koncertowych COMY. Płyta jest przykładem rzadko obecnie uprawianego gatunku koncept-albumu,gdzie cały materiał podporządkowany jest zgłębianiu jednego zagadnienia, którym w tym wypadku jest życie ludzkie, jako szeroko pojęta wola istnienia – od poczęcia aż do śmierci. Pierwszy utwór z nowej płyty - „Zero osiem wojna“ - trafił już do stacji radiowych. W listopadzie COMA wyrusza w trasę koncertową promującą nowy album."
(źródło: empik.com)

Artist: Coma
Album: Hipertrofia
Year: 2008
Genre: Rock
Bitrate: 192-256


1. Party- Ein Buch für Alle und Keinen
2. Wola istnienia…
3. After party
4. Lśnienie
5. Diagnoza
6. Transfuzja
7. Przesilenie
8. Nadmiar
9. Nowe tereny migreny
10. Trujące rośliny
11. Ciągi i pociągi
12. Osobowy
13. Loty i odloty
14. Emigracja
15. Stosunek do służby wojskowej
16. Zero osiem wojna
17. Polish Ham
18. Pożegnanie z mistrzami
19. Chrum!
20. Świadkowie schyłku czasu królestwa wiecznych chłopców
21. Koniec pewnego etapu
22. Początek pewnego etapu
23. Ekhart
24. Na na na na
25. Zamęt
26. Zwalniamy
27. Widokówka
28. Parapet
29. Popołudnia bezkarnie cytrynowe
30. Ślimak
31. Cisza i ogień
32. Epilog ze starym prykiem
33. Archipelagi
34. Recykling

http://peb.pl/albumy-rock-and-metal/4029...-full.html

http://link-protector.com/644855/
http://link-protector.com/644856/

Co drugi tutuł to kolejne intro do nastepnego utworu, dlatego niech Was nie przeraża liczba numerów ogólem Icon_wink2
09.11.2008 09:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Ja nie przebrnąłem za jednym razem przez całość. Ten wysyp intro mnie trochę denerwuje. Na razie się nie wypowiadam, choć lekki niedosyt odczuwam. :roll:
09.11.2008 11:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #3
 
Jestem po pierwszym przesłuchaniu i przyznam ze kilka utworów jest bardzo ciekawych i muzycznie i jak zwykle z niezłymi tekstami.
Najbardziej na razie zapamietałem : ponad 9 - minutowy "Cisza i ogień" , "Trujace rosliny" , ''Pożegnanie z mistrzami" , "Świadkowie schyłku..." oraz "Widokówka" , czyli chyba całkiem nieźle.... Icon_wink2
Z Intro nieźle brzmi "Stosunek do służby wojskowej " Icon_mrgreen Icon_lol
09.11.2008 12:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Ale 100 minut muzyki to gruba przesada. Icon_confused2

Aro napisał(a):Z Intro nieźle brzmi "Stosunek do służby wojskowej " Icon_mrgreen Icon_lol
Można powiedzieć, że ubogaca 08wojnę, która w dłuższej wersji płytowej brzmi lepiej niż singlowa.
09.11.2008 12:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
O mamo. 34 utwory :/ To jest samobójstwo. Z doświadczenia wiem, że tak potężną dawkę muzyki perfekcyjnie opracowało jedynie TSP na Mellon i Collie. Ale posłucham tej płyty i będę mocno liczyć na ''momenty'', które mnie może przekonają do tej muzyki.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.11.2008 02:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Przesłuchałem i powiem krótko - jestem pod wrażniem!!!
Świetna płyta no i jakże zaskakująca. A bałem się że bedzie jeszcze gorzej od drugiej płyty. A teraz po pierwszym przesłuchaniu już wiem, że bedzie konkurować z pierwszą mimo że tak bardzo się od siebie różnią. Coma pokazała inne oblicze muzyczne jak i kompozycyjne albumu.
Nawet jeżeli poszeczególne piosenki nie będą hitami to jako całość brzmi cudownie. Również „Zero osiem wojna“, która w oderwaniu od płyty brzmi średnio, to wpleciona w album doskonale.
Brawo Coma!!! Odzyskaliście moje lekko zachwiane zaufanie po drugiej płycie!

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
09.11.2008 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
I powiem jeszcze coś. Może ktoś mnie zlinczuje, ale jest to takie luźne skojarzenie. W czasie słuchania przypominała się płyta "The Wall" Floydów, te takie rózne ciekawe wstawki, tematyka. Mimo że muzycznie to w zasadzie dwa różne światy, ale kilmat ma podobny.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
09.11.2008 04:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
tadzio3 napisał(a):W czasie słuchania przypominała się płyta "The Wall" Floydów
Ja tak samo sobie pomyślałem. Icon_eek2
09.11.2008 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Gary napisał(a):
tadzio3 napisał(a):W czasie słuchania przypominała się płyta "The Wall" Floydów
Ja tak samo sobie pomyślałem. Icon_eek2
Icon_eek2 Czyli nie jestem osamotniony w tej kwestii. Zadziwiające

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
09.11.2008 04:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Tylko, że ja jeszcze muszę to parę razy rozgryść, żeby mi się spodobało. Icon_wink2 (ze ścianą było podobnie Icon_mrgreen )
09.11.2008 05:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #11
 
Z kazdym przesluchaniem zaczyna misie podobac coraz bardziej Icon_smile2 . Coma wydaje sie byc bardziej dojrzalsza niz wczesniej, (zwłaszcza płyta "Zaprzepaszczone siły wielkiej armii... wydała mi sie niezłą komerchą Icon_wink2 ) I przyznam racje ze 08 wojna zdecydowanie bardziej mnie przekonuje w wersji albumowej .
te Intra swietne wręcz , ale ja do Floydów ich bym raczej nie przyrównywał.
Pamietam ze Kazik swego czasu lubiał sie w intrach i róznych innych wstawkach chocby na "Melassie" czy "Las Maquinas de la Muerte" co świetnie mu to wychodzilo.
10.11.2008 12:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Aro napisał(a):ale ja do Floydów ich bym raczej nie przyrównywał.
Mi chodziło tylko o konstrukcję płyty,zresztą przetestowaną świetnie przy "Zaprzepaszczeniu..." z "Intrem".
10.11.2008 04:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #13
 
rewelacyjna plyta.kandydatka na moja płytę roku.nie jest to album łatwy w odbiorze więc będzie wielu krytykujących ale o to właśnie chodziIcon_smile
13.11.2008 07:07 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #14
 
9/10.
13.11.2008 07:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #15
 
A nie lepiej napisać każde zdanie w oddzielnym poście?
13.11.2008 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Marek napisał(a):rewelacyjna plyta.kandydatka na moja płytę roku.nie jest to album łatwy w odbiorze więc będzie wielu krytykujących ale o to właśnie chodziIcon_smile
Zgadzam się. Jeszcze kilka przesłuchań i będę coraz bardziej pewny, ze to może być płyta roku. Póki co jest w moim top 5 roku 2008.
Też jestem ciekaw odbioru tej płyty przez szersze grono.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
13.11.2008 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Ja na razie wysłuchałem tak ''na 50%'' w swoim laptopie, który nawet głośników nie ma podpiętych, więc może nie będę się chwalił jakością dźwięku ;] Dzisiaj postaram się zgrać wszystko na PCeta lub Mp3.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.11.2008 10:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Długość płyty, to jednak duża jej wada. Tu się kłania to co powiedział Zbigniew Hołdys w czasie ostatniej swojej bytności podczas listy Trójki. Na razie tylko 2x wygospodarowałem na tyle czasu, żeby móc spokojnie się wsłuchiwać. Następna okazja pewnie dopiero w nocy z sobotę na niedzielę.
13.11.2008 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Gary napisał(a):Długość płyty, to jednak duża jej wada
Bez przesady, że duża. Tak jak sami (członkowie Comy) wspominali, iż mogli by zrobić album jednopłytowy, ale ten cały koncert nie miałby sensu. Żeby pokazać w pełni, to co chcieli nam ukazać musieli zobić właśnie tak, a nie inaczej. Być moze jako jeden album nie robił by na mnie za dużego wrażenia. Gdyby taki wspomniany "The Wall" był jednopłytowy, okrojony, miałoby to wszystko koncepcyjny sens?
Ja przynam w całości na raz słuchałem tylko raz! A najczęsciej słuchałem pojedyńczo po płytce i robiłem przerwę.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
14.11.2008 12:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Ja już przeszedłem przez nią dwa razy i raczej nie mam siły na dalsze odsłuchy. Same te nic nie wnoszące interludia trwają z 15 minut. Najlepsze momenty to: Cisza I Ogień oraz Nadmiar. Jednak się nie przekonałem :/

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.11.2008 06:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Coma-Excess+Coma Symfonicznie bugman 8 1 510 10.09.2010 03:47 PM
Ostatni post: bugman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości