Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lao Che
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #41
 
ku3a napisał(a):no wlasnie. a jak sie nie da jak najszybciej, to już ostatecznie w tej Proximie Icon_lol .
Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen
A Yacy rzucił propozycję, żeby spotkać się w mieście Zielonego Potwora. Icon_wink2 Mnie by chyba ze szkoły wyrzucili. Icon_razz Ale jak kilka osób pojedzie to ja też. Icon_mrgreen
30.09.2008 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #42
 
uzi napisał(a):hmm... mnie się wydaje, że było Trzech. Trzech i Cztery. czyli raczej Siedmioro
Icon_redface2 Icon_redface2 Icon_redface2 no tak Icon_redface2 Icon_redface2 Icon_redface2
abd3mz napisał(a):A Yacy rzucił propozycję, żeby spotkać się w mieście Zielonego Potwora.
Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen trochę mi zajęło zanim wpadłem o jakiego potwora chodzi Icon_mrgreen
Ale ja Icon_smile2 raczej będę dzień później, ciut bardziej na północy, w bardziej zakazanym miejscu... chociaż ... plany są po to aby je zmieniać Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.09.2008 09:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #43
 
Jeśli ktoś jeszcze chce coś dodać do opisu koncertu i spotkania płockiego to niech się śpieszy, bo niedługo zamykamy ten rozdział i przechodzimy do następnego. Icon_biggrin3
14.10.2008 03:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #44
 
Info dla kajmana:
Aktualności
Toruń, 13.11.2008 r.

Lao Che z Ciechowskim

Zespół Lao Che otrzyma tegoroczną Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Muzycy odbiorą ją podczas dorocznego koncertu poświęconego pamięci zmarłego w 2001 lidera Republiki.

Kapituła spotkała się w Warszawie 23 października. W jej skład wchodzą: Andrzej Churski, Zbigniew Derkowski, Jan Jakub Kolski, Zbigniew Krzywański, Marek Niedźwiedzki, Andrzej Świetlik, Jerzy Tolak i Jan Wołek. W uzasadnieniu nagrody dla tej właśnie formacji czytamy: "Członkowie kapituły uznali, że na uznanie zasługuje twórczość zespołu inspirowana tematami historycznymi związanymi z narodem polskim i jego dziejami, charakteryzująca się ciekawą i nietuzinkową oprawą muzyczną, która wnosi nową wartość do polskiej sceny muzycznej."

Wyróżnienie ustanowiła Rada Miasta Torunia po śmierci Ciechowskiego, by upamiętnić postać poety, kompozytora i muzyka. Przyznawane jest co roku młodym artystom, którzy czerpią inspirację z różnych dziedzin sztuki, za dokonania w minionym sezonie artystycznym. Do tej pory uhonorowano Paulinę Bisztygę, Konrada Niewolskiego, Piotra Roguckiego, Joannę Piwowar, zespół filmowy Paladino, a w ubiegłym roku toruńską Galerię Rusz.

Zespół Lao Che sprawia sporo trudności tym, którzy chcieliby jednoznacznie zakwalifikować go do jakiegoś gatunku. Muzycy znakomicie czerpią z różnych nurtów i stylistyk. Grupa, w której skład wchodzi sześciu muzyków, ma na swoim koncie już trzy albumy. Dwa to projekty muzyczne nawiązujące do historii Polski; pierwszy - "Gusła" – do tej najbardziej zamierzchłej, drugi – "Powstanie Warszawskie" do heroicznego zrywu mieszkańców stolicy.

Właśnie dzięki tej płycie zespół zyskał ogromny rozgłos. Album przedstawia 10 muzycznych obrazów z powstania. W utwory wplatane są m.in. fragmenty powstańczych piosenek, sample wojennych komunikatów, stylizowane odgłosy walki. Płyta połączyła pokolenia. Ze wzruszeniem muzykę tę przyjmowali zarówno ludzie starsi, dla których pamięć o powstaniu jest jeszcze żywa, jak i młodzi, którzy dzięki Lao Che zaczęli interesować się tym fragmentem naszej historii.

Ostatnia płyta zespołu, "Gospel", nie jest już projektem, lecz – jak piszą muzycy – "ukazuje nasze zainteresowania samym muzykowaniem. Radość z dźwięku. Radość z rytmu. Radość z brzmienia." Choć różnorodna muzycznie, także stanowi niezwykle spójną całość opowiadającą o współczesnym człowieku w odniesieniu do drugiego i do Boga. Operujące groteską i ironią teksty oraz ciekawie zaaranżowane, często zaskakujące brzmienia, stanowią o marce Lao Che.

Wręczenie nagrody nastąpi 13 grudnia podczas Koncertu Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w Klubie Od Nowa.

http://www.um.torun.pl/torun/baza/pierws...ws_id=7153
13.11.2008 05:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
heszemelesze Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jan 2009
Post: #45
 
Zgodnie z zapowiedzią wręczenie nagrody nastapiło bez zakłóceń. Panowie wykonali kilka utworów, którymi mnie bardzo do siebie przekonali gdyż do tej pory nie było nam po drodze. Chętnie zobaczyłabym ich na żywo w całeości. Wiadomo coś o koncertach w najbliższym czasie?
Szkoda tylko, że nie pokusili się o wykonanie jakiegoś utworu Republiki czy G.C., zgodnie z zamysłem tego Koncertu Specjalnego.
02.01.2009 09:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #46
 
heszemelesze napisał(a):Wiadomo coś o koncertach w najbliższym czasie?
Tu najnowsze informacje: http://www.laoche.art.pl/index.php?opcja=koncerty
03.01.2009 05:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #47
 
Minął dokładnie miesiąc od mojego ostatniego postu.

Ale to nie znaczy, że wyzdrowiałem.

http://www.palladium.art.pl/?page=1&ksd=2009-03-21

Krótko: Koncert Lao Che w Palladium 21 marca [tak zwanego] 2009 roku. support - Żywiołak. godzina i cena - nieznane.

Lista obecności:
abd3mz

Ktoś się chce dopisać? Icon_smile2
03.02.2009 11:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #48
 
Napisałem o tym u Kuby Icon_wink2
Zobaczymy, jaka będzie cena biletu. I czy termin będzie dla mnie wolny...

Moja prywatna galeria
03.02.2009 11:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #49
 
Na stronie Palladium można już przeczytać szczegóły:
Godzina rozpoczęcia koncertu: 19.00
Bilety w cenie: 35 zł - przedsprzedaż, 40 zł - w dniu koncertu

Miejsca sprzedaży biletów już wkrótce.

Support: Żywiołak, The Black Tapes

http://palladium.art.pl/?page=1&ksd=2009-03-21
18.02.2009 04:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #50
 
Wiem, że to nie ten dział, ale gdzie bardziej pasuje niż tu? Icon_wink2
Może kogoś zainteresuje wywiad, w którym Spięty wspomina o nowej płycie: http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1592144,0,,...omosc.html
23.03.2009 06:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #51
 
a może coś już grają z nowej ? Icon_mrgreen a może zagrają za miesiąc...? Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.03.2009 10:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #52
 
Wydaje misie, że nie chcesz znać odpowiedzi na te pytania. Icon_mrgreen
24.03.2009 11:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #53
 
Dobre wieści:
W sobotę, w stołecznym klubie Palladium, ich koncert oglądało 1500 osób. W najbliższy weekend wystąpią w prestiżowych klubach w Dublinie i Londynie. A 10 maja zagrają na Starym Rynku w ramach Pikniku Europejskiego. O kim mowa? O płockim zespole Lao Che.
[...]
W ubiegłym roku w rozmowie z "Gazetą" Hubert Dobaczewski przyznał, że być może w przyszłości zespół poeksperymentuje z elektroniką. Tak, by gitara nie była dominującym elementem, ale jednym ze składowych, na tym samym poziomie z innymi dźwiękami. Czy to możliwe już na nowej płycie?

- Jeśli już, to z elektroniką w klasycznym wydaniu, jaką np. prezentowały zespoły Joy Division czy Bauhaus. Choć nie wiadomo, czy nastąpi to już na tej najnowszej płycie. Na dzisiaj w związku z nią można się spodziewać jednego: nadal będziemy śpiewać w języku polskim.
[...]

w wywiadzie Denat mówi też o koncertach zagranicznych.

całość: http://miasta.gazeta.pl/plock/1,35681,64...locku.html

Kto się kolejny raz pisze na Płock? Icon_biggrin3
25.03.2009 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #54
 
łał, elektronika, Joy D., w wykonaniu Lao... mmm, podoba mi się! Icon_biggrin3
abd3mz napisał(a):Kto się kolejny raz pisze na Płock?
hymm... :roll: no może, może... Icon_mrgreen
25.03.2009 07:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #55
 
Już chciałem skakać z radości, że wreszcie będę na koncercie Lao, ale coś mnie tknęło, by spojrzeć w kalendarz - data 10.05. wydała mi się dziwnie znajoma...

...i dobrze, że tam zajrzałem. Póki co na tę niedzielę mam troszkę inne plany... Co nie oznacza, że nie mogą ulec zmianie - popracuję nad tym Icon_smile2

Moja prywatna galeria
25.03.2009 10:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
Electronica Icon_mrgreen To teraz zrozpaczeni fani Lao Che zaczną słuchać PSB, DM, ATB itp , a ja Lao Che Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.03.2009 10:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #57
 
ksch napisał(a):coś mnie tknęło, by spojrzeć w kalendarz - data 10.05. wydała mi się dziwnie znajoma...
'Gad demyt'! rzeczywiście!
mi też ta data coś przypomina...
toż to urodziny Bono! Icon_lol Icon_mrgreen Icon_lol Icon_mrgreen Icon_lol
wow, będę [będę? Icon_wink2] 'świętować' urodziny Bonia na koncercie Lao! ale czad Icon_mrgreen [chyba dostanę za to bana na forum U2 Icon_mrgreen Icon_lol]
25.03.2009 10:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #58
 
do saferłela:
Spodziewałem się komentarza w tym stylu. Icon_razz
Między zespołami wymienionymi w wywiadzie, a tymi przez Ciebie to jednak drobna różnica jest.

Zresztą nazwa jak nazwa. Jednemu mówi jedno, a drugiemu co innego.
25.03.2009 10:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #59
 
saferłel napisał(a):zrozpaczeni fani Lao Che
dlaczego? ja zrozpaczona nie jestem. jeśli to ma być cosik na kształt JD, to ja mogę to jedynie oblać butelką drogiego szampana Icon_biggrin3
saferłel napisał(a):zaczną słuchać PSB, DM, ATB itp
chciałbyś Icon_lol na mnie nie ma co liczyć Icon_wink2
saferłel napisał(a):a ja Lao Che
a to akurat słuszna decyzja. Icon_wink2
25.03.2009 10:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
 
Ty jesteś niereformowalna, nie pisałem do ciebie Icon_razz2

A ja oczywiście Lao Che znam i lubię, więc...to tylko na zasadzie większego zaangażowania ewentualnie.

Niech idą w elektronikę, niech staną się naszym Animal Collective. Chcę tego!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.03.2009 10:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości