Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mój top wszech czasów (2014)
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 515
Dołączył: Dec 2014
Post: #161
RE: mój top wszech czasów (2014)
A czy masz takie przypadki, że nie miałeś na liście, a w Twoim TWC są wysoko?
Powiedzmy - pierwsza setka? Jak nie chcesz to nie musisz odpowiadać,
bo nie chcę psuc nikomu dobrej zabawy. Icon_wink Ani Tobie, ani czytelnikom.

Co do Stinga - to zaskoczyłeś mnie, ponieważ:
1. To jeszcze nie był Twój czas słuchania LP3.
2. Utwór jawi się niektórym jako przebrzydle romantyczny i po prostu nie sądziłem,
że lubisz też czasem aż taką spokojną muzykę. Obalasz mit na swój temat. Icon_wink Icon_smile
3. Raczej pamiętam, że w Topie Stinga obstawiałeś na utwory z lat 90, a zwłaszcza z "Brand New Day",
ale może coś mi sie pomieszało.
27.03.2015 01:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #162
RE: mój top wszech czasów (2014)
Ten utwór Fuel nie jest może jakąś bombą, ale doceniam to, że jest w "starym stylu" Icon_wink
Jak Ci się w ogóle go udało dorwać? Bo był raczej znany tylko wśród Anglosasów...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.03.2015 09:23 AM przez prz_rulez.)
27.03.2015 09:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 122
Dołączył: Jun 2007
Post: #163
RE: mój top wszech czasów (2014)
adameria napisał(a):A czy masz takie przypadki, że nie miałeś na liście, a w Twoim TWC są wysoko?
że w ogóle nie było na liście, tak? no i zależy co znaczy "wysoko" Icon_wink2.
ale trzeba wziać poprawkę na to, że w początkowych latach moja lista miała 10 pozycji, po czym raz na jakiś czas zacząłem przygotowywać też jako ciekawostkę drugą dziesiątkę, która z czasem stała się stałym elementem i dopiero w czasach mychartsowych rozszerzyłem listę do 50 pozycji.
tak czy inaczej, nie mam w tej chwili odpowiedzi na Twoje pytanie. ale postaram się przejrzeć zestaw pod tym kątem Icon_smile2.
adameria napisał(a):Powiedzmy - pierwsza setka?
w każdym razie na pewno nie ma takich przypadków w pierwszej setce.
(oczywiście nie mówię tu o utworach, które powstały wcześniej niż moja lista, bo takie na top mogły trafić "z pominięciem" listy)
adameria napisał(a):Jak nie chcesz to nie musisz odpowiadać,
bo nie chcę psuc nikomu dobrej zabawy. Icon_wink Ani Tobie, ani czytelnikom.
ale przecież nie muszę ich teraz wylistować. mógłbym po prostu przy komentarzach później o tym wspomnieć Icon_smile2.
prz_rulez napisał(a):Co do Stinga - to zaskoczyłeś mnie, ponieważ:
1. To jeszcze nie był Twój czas słuchania LP3.
zgadza się. niemniej jednak nasłuchałem się go przy wielu okazjach i o ile rzeczywiście o wiele łatwiej do mojego topu trafić utworowi z "moich czasów", czyli od roku 1991, o tyle droga przed starszymi nie jest zamknięta Icon_smile2.
adameria napisał(a):2. Utwór jawi się niektórym jako przebrzydle romantyczny i po prostu nie sądziłem,
że lubisz też czasem aż taką spokojną muzykę. Obalasz mit na swój temat. Icon_wink Icon_smile
prawdę mówiąc to temu punktowi się dziwię, bo przecież od zawsze we mnie były dwie natury muzyczne (co zresztą na liście i we wszystkich zestawieniach i topach widać) - ta mocna, zadziorna, rockowa i ta subtelna, łagodna. Na moim liście całe mnóstwo rzewnych ballad były wielkimi przebojami Icon_smile2.
adameria napisał(a):3. Raczej pamiętam, że w Topie Stinga obstawiałeś na utwory z lat 90, a zwłaszcza z "Brand New Day",
ale może coś mi sie pomieszało.
bardzo dobrze pamiętasz Icon_smile2. ale "Fragile" też się uplasował w czołówce Icon_smile2.
prz_rulez napisał(a):Ten utwór Fuel nie jest może jakąś bombą, ale doceniam to, że jest w "starym stylu" Icon_wink
Jak Ci się w ogóle go udało dorwać? Bo był raczej znany tylko wśród Anglosasów...
dzięki... mycharts Icon_mrgreen. A dokładnie dzięki liście mrsapa. Wiele rzeczy swego czasu brałem z tego źródła (m.in. stąd moje zainteresowanie muzyką Avenged Sevenfold) i bardzo ubolewam, że tej listy nie ma już na mycharts...
27.03.2015 01:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 122
Dołączył: Jun 2007
Post: #164
RE: mój top wszech czasów (2014)
Ostatnia porcja w tym tygodniu:

820. 517. 1991. I Can't Dance - Genesis (Click to View)
27.03.2015 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #165
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):820. 517. 1991. I Can't Dance - Genesis
Zdecydowanie bardziej wolę Genesis z Philem niż Peter Gabrielem i zdecydowanie bardziej ten utwór od np. "Mama" Icon_wink

ku3a napisał(a):818. NNN. 2010. Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che
Przed chwilą sobie odświeżyłem ten utwór. Znakomity tekst, chyba jeden z lepszych Spiętego.
Na nowej płycie chyba tylko "Tu" i "Wojenka" mu dorównują.

ku3a napisał(a):815. 419. 2002. Sprzedawcy marzeń - Myslovitz
Tak fajnie grali razem jeszcze nie tak dawno. Teraz Artur musi sam nagrywać przeboje Icon_razz

ku3a napisał(a):807. 447. 2004. To co dobre - Kasia Kowalska
Pamiętam jak wiele osób krytykowało Kasię za tekst tego utworu. Moim zdaniem robili to zupełnie bezzasadnie. Bardzo udana ballada i ostatni jej wielki przebój. Chociaż na "Antepenultimate" było kilka naprawdę ciekawych (rockowych) rzeczy.

ku3a napisał(a):802. NNN. 2007. Radio Nowhere - Bruce Springsteen
Jedyny Bruce z XXI wieku, którego jest w stanie słuchać z wielką przyjemnością. Świetna nowość.

ku3a napisał(a):801. 604. 2001. Pretending - HIM
Czekam na "Join Me".

Na razie nie było jeszcze chyba żadnego awansu w Topie Icon_eek
27.03.2015 02:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 122
Dołączył: Jun 2007
Post: #166
RE: mój top wszech czasów (2014)
Tomekk napisał(a):Zdecydowanie bardziej wolę Genesis z Philem niż Peter Gabrielem i zdecydowanie bardziej ten utwór od np. "Mama"
ja też. no ale to wynika z tego, że Genesis z Philem działało w moich czasach, a o Genesis z Peterem tylko słyszałem Icon_wink2. no i znam kilka utworów.
Tomekk napisał(a):Pamiętam jak wiele osób krytykowało Kasię za tekst tego utworu.
ja zawsze go lubiłem.
Tomekk napisał(a):Jedyny Bruce z XXI wieku, którego jest w stanie słuchać z wielką przyjemnością. Świetna nowość.
i mocne wspomnienia z forum LP3 Icon_smile2.
Tomekk napisał(a):Czekam na "Join Me".
a jesteś pewien, że będzie? Icon_mrgreen
Tomekk napisał(a):Na razie nie było jeszcze chyba żadnego awansu w Topie Icon_eek
ano Icon_smile2. ale nie jest to żadna niespodzianka. po prostu w poprzednim wydaniu topu było sześćset kilkanaście pozycji, a w tym tysiąc, więc do tego sześćset któegoś miejsca będą mogły być tylko albo spadki, albo nowości.
27.03.2015 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 159
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #167
RE: mój top wszech czasów (2014)
JEST! Icon_lol
ale najpierw trójka na weekend:

Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che, I'm Easy - Faith No More i Sprzedawcy marzeń - Myslovitz

akurat ta Madonna niekoniecznie, ale dwa inne utwory z tej płyty są zaskakująco dobre, bardzo dobre. a nawet jeden z nich jest tym najlepszym Icon_smile2

Damn, I Wish I Was Your Lover - Sophie B. Hawkins - to jeden z trzech i liczę, że nie jest ostatnim z nich Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.03.2015 04:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #168
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):a jesteś pewien, że będzie? Icon_mrgreen
na 90% Icon_smile
27.03.2015 05:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 122
Dołączył: Jun 2007
Post: #169
RE: mój top wszech czasów (2014)
Yacy napisał(a):Damn, I Wish I Was Your Lover - Sophie B. Hawkins - to jeden z trzech i liczę, że nie jest ostatnim z nich Icon_wink2
uff, to jak już jeden trafiłem, to poprzestanę na tym, spocznę na laurach Icon_wink2.
a które 2 są pozostałymi z trójki u Ciebie? obstawiam "California Here I Come" i "Right Beside You".
27.03.2015 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #170
RE: mój top wszech czasów (2014)
Kolejna dziesiątka z wieloma większymi lub mniejszymi przebojami z mojej listy. I jeszcze niedawno wrzucone do mojego zestawu na przyszły top Lao Che, ale jaja Icon_biggrin
Fajnie, że jest dużo dość młodych utworów. Bo np. u AKT!a to naprawdę można było pomyśleć, że to zestawienie tworzył Kajman Icon_wink (bez urazy oczywiście).
27.03.2015 11:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 122
Dołączył: Jun 2007
Post: #171
RE: mój top wszech czasów (2014)
bo to jest zestaw utworów, które mam w sercu. bardzo subiektywny wybór utworów. nie silę się na żaden obiektywizm, nie liczę nut, oktaw, instrumentów, nie sprawdzam wykształcenia muzycznego instrumentalistów. nie patrzę czy coś dało podwaliny pod jakiś nurt, czy coś miało jakiś niewiarygodny wpływ na muzykę, czy coś znajdowało później wielu naśladowców. nie. bo to mnie tutaj prawdę mówiąc niespecjalnie interesuje. takie rzeczy niech będą w muzycznych encyklopediach, w naukowych opracowaniach. dla mnie liczy się tylko na ile dany utwór mi w duszy gry.
o! Icon_smile2
28.03.2015 12:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #172
RE: mój top wszech czasów (2014)
U mnie dokładnie tak samo!
Może dlatego tak miło odbieram ten zestaw Icon_smile
28.03.2015 12:51 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 122
Dołączył: Jun 2007
Post: #173
RE: mój top wszech czasów (2014)
Zaczynamy nowy tydzień i nową setkę:

800. NNN. 1989. The Best - Tina Turner (Click to View)
30.03.2015 10:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 703
Dołączył: Jun 2007
Post: #174
RE: mój top wszech czasów (2014)
Jest tutaj klika utworów, które uwielbiam np - "Down Under", "Nie płacz Ewka" (szkoda tak ogromnego spadku) czy "Pour Que Tu M'aimes Encore". Ale też takie, za którymi nie przepadałem - "Sex On Fire", "Mass Destruction" czy "Summer Wine"
"All My Love" czy "Sweet Dreams" to pewnie utwory, o których zapominałeś przy układaniu poprzednich tego typu zestawień.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
30.03.2015 10:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #175
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):796. 461. 1996. Wannabe - Spice Girls (Click to View)
Po raz kolejny to zestawienie mnie zaskakuje.
A to już pozycja 781. Jestem ciekaw, jaki będzie najwyższy stricte popowy numer.
30.03.2015 11:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 515
Dołączył: Dec 2014
Post: #176
RE: mój top wszech czasów (2014)
Euro 2012 - The Andrzejs - pamiętam emisję tego utworu w pewnej audycji Radia Orbit. Icon_wink
Czas jednak działa na korzyść, bo wtedy słabo to tolerowałem, bardzo słabo, a dzisiaj nawet mnie to śmieszy.
Top TPN-u na Forum LP3 zrobił swoje. Icon_lol Można tylko żałować, że nie doszło do emisji audycji.

Cieszy nowość "Prosto", smuci spadek Papryczek, ale pocieszam się, że to na pewno nie ostatnie.
30.03.2015 11:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 159
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #177
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):obstawiam "California Here I Come" i "Right Beside You".
mhm Icon_smile2
nowa trójka:
Down Under - Men At Work, Sweet Dreams (Are Made of This) - Eurythmics i Nie płacz Ewka - Perfect .

dodatkowo: Glanki i pacyfki - Artur Andrus
który zadebiutuje u mnie w kolejnym TWC Icon_wink2

no i oczywiście jest tu kilka trójek Icon_razz wykonawców, których wolę inne utwory. większości zapewne się doczekam.

za Celiną nie przepadam, ale ... dokładnie w tym momencie (30.03, 11:22) Niedźwiedź puszcza ten utwór w Trójce Icon_lol

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.03.2015 11:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 703
Dołączył: Jun 2007
Post: #178
RE: mój top wszech czasów (2014)
A jeszcze wrócę do poprzednich dwudziestek

Brothers In Arms - Gregorian - zapomniałem już o tym coverze, a tak naprawdę to właśnie dzięki tej piosence poznałem oryginał Icon_wink2 A co do Dire Straits, to raczej im nikt nie zagroził zajęcia pierwszego miejsca Icon_smile2

Dwa razy Raz Dwa Trzy z zaskakującymi utworami. Icon_smile2 A więc zapewne jeszcze w topie ich zobaczymy.

A i co do "Hemorrhage (In My Hands)", to nie pamiętam skąd poznałem ten kawałek. Na pewno nie było to LP3. To chyba Nasza Lista i Twoja propozycja? U mnie nawet spory przebój.

"Wiosna" wysoko, to "Dlaczego" będzie zapewne z 300 miejsc wyżej! Icon_biggrin3

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.03.2015 11:47 AM przez tadzio3.)
30.03.2015 11:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #179
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):799. NNN. 1981. Down Under - Men At Work
O, fajna nowość. To taki typowy utwór - samograj, każdemu się chyba podoba.

ku3a napisał(a):795. NNN. 2009. Upadam - Lipali
Piosenka z mojego polskiego Topu Wszech Czasów. Popieram, bardzo motywujące nagranie.

ku3a napisał(a):786. NNN. 2008. Sex On Fire - Kings Of Leon
Icon_smile Już pewnie więcej Kingsów nie będzie, ale największy hit się pojawił, więc jest dobrze.

ku3a napisał(a):796. 461. 1996. Wannabe - Spice Girls
a ja pamiętam jak puszczali ten teledysk w TVP (chyba w Teleexpresie albo w czymś takim). Chodziłem do przedszkola i ten klip wraz ze słowami i melodią utkwił mi mocno w pamięci.
30.03.2015 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 656
Dołączył: May 2008
Post: #180
RE: mój top wszech czasów (2014)
prz_rulez napisał(a):Bo np. u AKT!a to naprawdę można było pomyśleć, że to zestawienie tworzył Kajman Icon_wink (bez urazy oczywiście).
bo tak naprawdę tworzy je kajman 500(2)

ku3a napisał(a):bo to jest zestaw utworów, które mam w sercu. bardzo subiektywny wybór utworów. nie silę się na żaden obiektywizm, nie liczę nut, oktaw, instrumentów, nie sprawdzam wykształcenia muzycznego instrumentalistów.
prz_rulez napisał(a):U mnie dokładnie tak samo!
ale ja też przecież! kryterium jest podobne, zmienia się osoba, więc wyniki będą różne Icon_wink

ku3a napisał(a):791. NNN. 1983. Sweet Dreams (Are Made of This) - Eurythmics (Click to View)
tym razem wybieram ten utwór; nadal robi wrażenie; i "Down Under" też zawsze miło usłyszeć w radiu

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.03.2015 01:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  płyta wszech czasów ku3a 140 36 976 12.06.2021 09:29 PM
Ostatni post: Yacy
  top wszech czasów (2019) ku3a 648 73 047 14.04.2021 08:41 PM
Ostatni post: ku3a
  top wszech czasów (2016) ku3a 551 134 650 19.08.2018 08:45 PM
Ostatni post: Miszon
  moje płyty wszech czasów ku3a 19 9 351 24.07.2011 11:53 PM
Ostatni post: ku3a
  moje piosenki wszech czasów (2007) ku3a 233 98 143 09.02.2009 10:56 PM
Ostatni post: abd3mz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości