Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
top wszech czasów (2016)
ku3a Offline
Administrator

Liczba postów: 14,700
Reputacja: 5
top wszech czasów (2016)
Majówka to jeden z tych okresów w roku, który kojarzy się z "wszech topami". A skoro się kojarzy...
Przed Wami kolejne wydanie mojego prywatnego topu wszech czasów...
Tym razem prezentacja będzie skromniejsza niż przy poprzedniej edycji. Raczej nie będzie wielu opisów i komentarzy, a jeśli jakieś się trafią, to pewnie bardziej w odpowiedzi na to, co Wy napiszecie.
Nie wiem na ile regularnie będę podawać kolejne pozycje.
Nie będzie też żadnego konkursu z pytaniami. Jeśli jednak ktoś chciałby cokolwiek typować, to z zainteresowaniem przeczytam Icon_smile2.
I na koniec - rok w tytule wątku nie jest błędem. Oznaczyłem tak, ponieważ postanowiłem, że w topie będę brał pod uwagę utwory, które po raz pierwszy usłyszałem co najmniej rok temu.
01.05.2017 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator

RE: top wszech czasów (2016)
[miejsce na wyniki]
01.05.2017 09:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 4,248
Reputacja: 1
Last.fm
Oczywiście będę śledził, a ja właśnie przed chwilą podliczyłem swoje podsumowanie 1000 notowań.

.
01.05.2017 10:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Online
Stały bywalec

Liczba postów: 10,030
Reputacja: 2
ku3a napisał(a):Przed Wami kolejne wydanie mojego prywatnego topu wszech czasów...
o, fajnie, że znowu wszystko zebrałeś i podsumowałeś.
Ciekawe czy będą duże zmiany.
Mam nadzieję, że start najwcześniej jutro po 21:00 Icon_razz
01.05.2017 10:37 PM
ku3a Offline
Administrator

stavanger napisał(a):Oczywiście będę śledził
Icon_smile2
stavanger napisał(a):właśnie przed chwilą podliczyłem swoje podsumowanie 1000 notowań
piękny wynik! (spóźnione) gratulacje!
Tomekk napisał(a):Ciekawe czy będą duże zmiany.
zależy co dla kogo znaczy "duże" w topie wszech czasów Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):Mam nadzieję, że start najwcześniej jutro po 21:00 Icon_razz
jeszcze nie wiem Icon_wink2. albo jeszcze dziś, albo dopiero w środę.
01.05.2017 10:43 PM
Yacy Offline
Super Moderator

Liczba postów: 12,779
Facebook Last.fm
o! super! Icon_smile2

pierwsza myśl była taka, że dopisałeś coś w poprzednim Topie. to przez ten rok w tytule Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=Yacy&color=bla...nicode=yes]
02.05.2017 09:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator

No to czas zacząć prezentację. Myślę, że na początku będę lecieć dwudziestkami, bo większe dawki by powodowały, że mniej informacji by się rejestrowało.
Tak jak i poprzednim razem, tak i teraz zaprezentuję 1000 utworów. Kandydatów było jednak trochę więcej i wszyscy zostali sklasyfikowani. W poprzednim topie było tak samo, a niektóre utwory, które wówczas były poza tysiącem tym razem przedarły się wyżej, stąd przy niektórych pozycjach informacja, że w poprzednim notowaniu topu była pozycja wyższa niż 1000.

No to... let the show begin.
Kolejne informacje to: miejsce w topie, miejsce w topie z roku 2014, miejsce w topie z roku 2007, rok, tytuł - wykonawca, link do utworu.

1000. 1010. NNN. 2009. Ov Fire And The Void - Behemoth (Click to View)
999. 941. NNN. 2013. Violins and Tambourines - Stereophonics (Click to View)
998. 914. NNN. 2011. Baba i dziad - Kabanos (Click to View)
997. 821. NNN. 2002. A Sorta Fairytale - Tori Amos (Click to View)
996. NNN. NNN. 1991. Radio młodych bandytów - Róże Europy (Click to View)
995. 1024. NNN. 2009. Chodź tu do mnie - Beri Beri (Click to View)
994. 1046. NNN. 2014. Lek niewłaściwie stosowany - Zacier & Kuba Sienkiewicz (Click to View)
993. 912. 474. 2002. She Will Be Loved - Maroon 5 (Click to View)
992. 973. 571. 1996. Zabić siebie - Yokashin (Click to View)
991. 920. NNN. 1991. Living In The Moonlight - Collage (Click to View)
990. 1008. 442. 2004. Sutra - Sistars (Click to View)
989. 982. NNN. 2014. Europa Geht Durch Mich - Manic Street Preachers (Click to View)
988. 996. 599. 1997. Takie tango - Budka Suflera (Click to View)
987. 974. NNN. 2013. Take Me - Stereophonics (Click to View)
986. 952. NNN. 2011. If You Wanna - The Vaccines (Click to View)
985. 886. NNN. 2013. Metalowcy - Baaba & Gabriela (Click to View)
984. 761. 471. 1995. Wonderwall - Oasis (Click to View)
983. 790. 268. 1981. Nie płacz Ewka - Perfect (Click to View)
982. 971. NNN. 2009. Amnezja - Kult (Click to View)
981. 830. NNN. 1987. Fragile - Sting (Click to View)
03.05.2017 12:22 PM
ku3a Offline
Administrator

980. 913. NNN. 1984. Forever Young - Alphaville (Click to View)
979. 870. NNN. 1973. D'yer mak'er - Led Zeppelin (Click to View)
978. 976. NNN. 2012. Ostatnia nocka - Yugopolis 2 & Maciej Maleńczuk (Click to View)
977. 933. 540. 2001. Underneath Your Clothes - Shakira (Click to View)
976. 949. 450. 2002. Dres - Big Cyc (Click to View)
975. 1014. NNN. 2009. Safe At Home - Starsailor (Click to View)
974. 880. 586. 2004. Kraków, Ocean Wolnego Czasu - Maanam (Click to View)
973. 979. 562. 1999. Livin' La Vida Loca - Ricky Martin (Click to View)
972. 730. NNN. 2012. Skyfall - Adele (Click to View)
971. 999. 600. 2005. Sorry - Madonna (Click to View)
970. 977. NNN. 2009. Wither - Dream Theater (Click to View)
969. 874. NNN. 2010. The Sign - Red Box (Click to View)
968. 894. NNN. 1975. Kashmir - Led Zeppelin (Click to View)
967. 908. NNN. 2013. Get Lucky - Daft Punk (Click to View)
966. 934. 564. 1983. 99 LuftBallons - Nena (Click to View)
965. 684. NNN. 1993. What's Up? - 4 Non Blondes (Click to View)
964. 741. NNN. 1985. W moim ogrodzie - DAAB (Click to View)
963. 944. 565. 2004. Broken - Seether & Amy Lee (Click to View)
962. 674. 560. 1990. Ice Ice Baby - Vanilla Ice (Click to View)
961. NNN. NNN. 2015. Where Did Your Love Go? - Dawid Podsiadło (Click to View)
03.05.2017 04:16 PM
Tomekk Online
Stały bywalec

ku3a napisał(a):No to... let the show begin.
Będę śledzić uważnie Icon_smile

ku3a napisał(a):Ov Fire And The Void - Behemoth
Mam nadzieję, że to tylko taka ciekawostka i w następnym Topie nie będzie już się piąć w górę. Nie moja stylistyka, w szczególności cała satanistyczna otoczka odrzuca od ich muzyki.

ku3a napisał(a):Violins and Tambourines - Stereophonics
troche polecieli w dół, ale po tylu latach od ostatniego Topu jest to jak najbardziej zrozumiałe. Ostatecznie nigdy się na mojej liście nie pojawili, ale pamiętam, że w 2013 r. brałem ich pod uwagę przy układaniu kilku notowań.

ku3a napisał(a):A Sorta Fairytale - Tori Amos
Chyba największy smutek z mojej strony, jeśli chodzi o spadki w tej części zestawienia. Ten utwór kojarzy mi się z początkim słuchania LP3/ Wtedy nie wiedziałem kto to jest Tori Amos i jak ważną postacią w muzyce już wtedy była. To chyba jej najlepszy utwór ever.

ku3a napisał(a):She Will Be Loved - Maroon 5
czy ten numer nie jest czasem z 2004 r.? Nawet ja, fan popu mogę szczerze przyznać, że Maroon 5 od 6-7 lat to jedna wielka mizeria. ich muzyka zrobiła się płytka i pozbawiona wdzięku. Szkoda, bo początki były obiecujące.

ku3a napisał(a):Living In The Moonlight - Collage
Znam dzięki Trójce, dzięki Polskiemu Topowi Wszech Czasów. Nie wiem czy pozostałe nagrania tego zespołu są podobne do tego powyżej czy nie. Jakoś do tej pory nie udało mi się nadrobić zaległości.

ku3a napisał(a):Sutra - Sistars
Fajnie, że i takie utwory się tutaj pojawiają. Jest bardzo różnorodnie i przez to ciekawie.
Chociaż teraz patrzę i w pierwszym Topie byli już na 442 Icon_eek
i pomyśleć, że jeszcze w 2004 r. wszystkie stacje radiowe w Polsce to emitowały...

ku3a napisał(a):Europa Geht Durch Mich - Manic Street Preachers
Oczywiście wiem, że to nie ostatnie słowo Maników. Byli u mnie na liście wiele razy, także z "Europą". Popieram!

ku3a napisał(a):Metalowcy - Baaba & Gabriela
Na razie jeden koszmarek na 20 pozycji - czyli nie jest tak źle.

ku3a napisał(a):Wonderwall - Oasis
Ups, nie pamiętałem, że nie wielbisz Oasis. Nie wiem jak wyglądałby mój Top, ale "Wonderwall" miejsce w Top 100 miałoby zapewnione.
Wizytówka britpopu i chyba w ogóle lat 90.
03.05.2017 04:34 PM
Tomekk Online
Stały bywalec

ku3a napisał(a):Forever Young - Alphaville
Wiele osób uważa ten przebój za ponadczasowy. Myślę, że to przez sentyment i czasy lat 80. Ja ich nie pamiętam, więc nie podzielam tego entuzjazmu.

ku3a napisał(a):Ostatnia nocka - Yugopolis 2 & Maciej Maleńczuk
Niezbyt lubię pana Maleńczuka. Bardzo irytująca postać. Jednakże trzeba przyznać, że to nagranie mu wyszło. Czapki z głów.

ku3a napisał(a):Underneath Your Clothes - Shakira
Kiedyś nawet Shakira była ambitna. Jej pierwsze utwory w języku hiszpańskim emitował chyba red. Kaczkowski w "MiniMaxie".
Tutaj podobna sytuacja jak przy Maroon 5 - im nowsze piosenki, tym (co do zasady) gorzej.

ku3a napisał(a):Skyfall - Adele
Chyba nie widziałem w całości żadnej części Bonda, a znam wszystkie tematy muzyczne z tej serii. Czy to nie dziwne? Icon_smile

ku3a napisał(a):Sorry - Madonna
Wydaje mi się, że czas Madonny przeminął. Ostatnia płyta i piosenki z niej pochodzące w ogóle nie zamieszały na listach przebojów.
Teraz pozostaje tylko przejść na muzyczną emeryturę albo wrócić w kierunku genialnego "Ray of Light".

ku3a napisał(a):Get Lucky - Daft Punk
Czyżby ostatni raz w Top 1000?

ku3a napisał(a):Broken - Seether & Amy Lee
Jeden z lepszych duetów z lat 00. Niesamowity klimat i dwa znakomite głosy.
03.05.2017 04:47 PM
ku3a Offline
Administrator

Tomekk napisał(a):Będę śledzić uważnie Icon_smile2
dzięki za pierwszy komentarz Icon_smile2.
Tomekk napisał(a):Mam nadzieję, że to tylko taka ciekawostka i w następnym Topie nie będzie już się piąć w górę. Nie moja stylistyka, w szczególności cała satanistyczna otoczka odrzuca od ich muzyki.
nie wnikam w ich teksty, prawdę mówiąc. podoba mi się muzycznie. i raczej tam, gdzie growling nie jest zbyt męczący.
lubię ich, póki nie obnoszą się z różnymi swoimi filozofiami.
Tomekk napisał(a):To chyba jej najlepszy utwór ever
nie wiem czy najlepszy, ale na pewno taki, które wiele osób, w tym ja, najbardziej lubi.
wiele innych utworów Tori jest dla mnie zbyt "artystycznych". ja jednak po prostu lubię rytm, hałas i łomot Icon_wink2. nie licząc oczywiście niezliczonej liczby ballad i różnych dyskotekowych wstydów Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):czy ten numer nie jest czasem z 2004 r.?
na singlu wyszedł faktycznie w 2004, ale płyta wyszła już w 2002, a więc data tutaj jest prawidłowa, bo nie podaję dat ukazania się na singlu (tym bardziej, że wiele utworów tutaj będzie niesinglowych), tylko ogólnie kiedy ludzie mogli ten utwór poznać. swoją drogą, single z tej płyty były jakoś koszmarnie opóźnione.
Tomekk napisał(a):Znam dzięki Trójce, dzięki Polskiemu Topowi Wszech Czasów. Nie wiem czy pozostałe nagrania tego zespołu są podobne do tego powyżej czy nie. Jakoś do tej pory nie udało mi się nadrobić zaległości.
generalnie prog rock to nie moja bajka, ale ta ballada zawsze mnie urzekała. odkąd usłyszałem ją na LP3. to były moje początku z Listą. i nie wiem przypadkiem czy w związku z "Living in the Moonlight" nie napisałem swojej pierwszej w życiu kartki do Listy. bo Niedźwiedź kiedyś powiedział, że to jest polski zespół, a ja nie dowierzałem i poprosiłem, by coś więcej na ten temat powiedział. LITM było też jednym z pierwszych utworów polskiego wykonawcy na mojej liście.
Tomekk napisał(a):Fajnie, że i takie utwory się tutaj pojawiają. Jest bardzo różnorodnie i przez to ciekawie.
dzięki Icon_smile2.
no ale chyba kontakt z moją listą miałeś na tyle długo, że zdążyłeś się zorientować, że naprawdę różne rzeczy się tam pojawiały Icon_smile2.
Tomekk napisał(a):Oczywiście wiem, że to nie ostatnie słowo Maników.
przy okazji chyba sobie zrobię zestawienie który wykonawca umieścił w topie najwięcej utworów i ile to było. zdaje się, że to było jednym z pytań w moim konkursie przy okazji poprzedniej edycji topu.
Tomekk napisał(a):Ups, nie pamiętałem, że nie wielbisz Oasis
ale przecież wszystkie utwory z tego tysiaka uwielbiam Icon_smile2. tyle że w przypadku "Wonderwall" są 983, które uwielbiam jeszcze bardziej Icon_wink2.
03.05.2017 04:59 PM
ku3a Offline
Administrator

Tomekk napisał(a):Wiele osób uważa ten przebój za ponadczasowy. Myślę, że to przez sentyment i czasy lat 80. Ja ich nie pamiętam, więc nie podzielam tego entuzjazmu.
ja ten utwór poznałem już w późniejszych latach. choć myślę, że słyszałem go też "w epoce". cieszę się, że Alphaville wciąż potrafią nagrać dobre rzeczy. bardzo mi się podoba "Hertless City".
Tomekk napisał(a):Niezbyt lubię pana Maleńczuka. Bardzo irytująca postać.
kontrowersyjna. "nieważne co się mówi, ważne że w ogóle się o nim mówi" Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):Chyba nie widziałem w całości żadnej części Bonda
WowWowWow
Tomekk napisał(a):Wydaje mi się, że czas Madonny przeminął. Ostatnia płyta i piosenki z niej pochodzące w ogóle nie zamieszały na listach przebojów.
no niestety. teraz Madonna goni za muzyką, zamiast wytyczać nowe ścieżki.
Tomekk napisał(a):Czyżby ostatni raz w Top 1000?
niezbadane są... ścieżki Icon_wink2.
03.05.2017 05:04 PM
kajman Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 11,924
Reputacja: 9
Chyba się nam gusta coraz bardziej rozjeżdżają. No ale znalazłem dwa wielkie w moim odczuciu utwory:
ku3a napisał(a):968. 894. NNN. 1975. Kashmir - Led Zeppelin
965. 684. NNN. 1993. What's Up? - 4 Non Blondes
Kilka innych lubię, kilka zostawia mnie obojętnym, kilku nie lubię, a wśród nich co nieco koszmarów (co do największego zgadzam się z Tomkkiem). No i kilka utworów nie znam.
Tomekk napisał(a):Wtedy nie wiedziałem kto to jest Tori Amos i jak ważną postacią w muzyce już wtedy była. To chyba jej najlepszy utwór ever.
Ja zaczynałem lubić Tori, ale ten utwór bardzo mnie do niej zniechęcił. Nie pamiętam wszystkiego co słyszałem w jej wykonaniu, ale z tego co kojarzę ten utwór uważam za najgorszy.
03.05.2017 05:05 PM
Tomekk Online
Stały bywalec

ku3a napisał(a):nie licząc oczywiście niezliczonej liczby ballad i różnych dyskotekowych wstydów .
Dobra dyskoteka nie jest zła ani wstydliwa Icon_smile

ku3a napisał(a):no ale chyba kontakt z moją listą miałeś na tyle długo, że zdążyłeś się zorientować, że naprawdę różne rzeczy się tam pojawiał
Owszem, dlatego tak chętnie zaglądałem na nowe notowania.

ku3a napisał(a):tyle że w przypadku "Wonderwall" są 983, które uwielbiam jeszcze bardziej .
No wiem, wiem, ale 983 to i tak baaaardzo dużo. Chyba, że jeszcze czymś od Oasis zaskoczysz.

ku3a napisał(a):kontrowersyjna.
To takie eufemistyczne określenie, ale niech będzie.

ku3a napisał(a):niezbadane są... ścieżki
Czyli nie Icon_razz Pewnie będą jeszcze Daft Punki z wcześniejszego okresu.

ku3a napisał(a):teraz Madonna goni za muzyką, zamiast wytyczać nowe ścieżki.
To jest właśnie przykre. Tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że mogłaby sobie na to pozwolić (głównie finansowo).

kajman napisał(a):co do największego zgadzam się z Tomkkiem
Icon_wink
03.05.2017 05:26 PM
Yacy Offline
Super Moderator

Facebook Last.fm
w pierwszej dwudziestce dużo nowego, ale to chyba normalka. Icon_wink2 i dobrze!
najwyżej w tej części utwór, który uważam za najlepszy, więc jest ok. Icon_smile2

Living In The Moonlight - Collage zaskakuje! ciekawe czy poprzednio też o nim wspominałem Icon_wink2
Zabić siebie - Yokashin - sprawdziłem, ale jednak nic mi ten utwór nie mówi.

część kolejna zaczyna się najlepszym utworem! bo jednak Alphaville było ciut wyżej u mnie od Neny w ub. roku Icon_smile2
ale tu już więcej wspólnych punktów Icon_smile2
Daab, 4NB czy Kashmir!

a jeśli chodzi o Alphaville to piszesz o ostatniej płycie?
(03.05.2017 05:04 PM)ku3a napisał(a):  bardzo mi się podoba "Hertless City".
to tytuł jest Heartbreak City Icon_smile2 nie jest zły, ale tuż za top50 ML kręci się A Handful Of Darkness.

nie wiem czy tylko ja mam taki problem, że nie działa mi cytowanie selektywne?

03.05.2017 05:43 PM
ku3a Offline
Administrator

kajman napisał(a):Chyba się nam gusta coraz bardziej rozjeżdżają. No ale znalazłem dwa wielkie w moim odczuciu utwory
dobre i to Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):Owszem, dlatego tak chętnie zaglądałem na nowe notowania.
<ukłon>
Tomekk napisał(a):Czyli nie Icon_razz Pewnie będą jeszcze Daft Punki z wcześniejszego okresu.
nic takiego nie napisałem. i żeby mi później nie było rozczarowania Icon_wink2.
03.05.2017 05:45 PM
Yacy Offline
Super Moderator

Facebook Last.fm
selektywne w firefoxie działa, tylko w operze nie.
mimo, że najnowsza wersja.
chyba czas się przesiąść na dobre... Icon_wink2

03.05.2017 05:47 PM
ku3a Offline
Administrator

Yacy napisał(a):Living In The Moonlight - Collage zaskakuje! ciekawe czy poprzednio też o nim wspominałem Icon_wink2
wspominałeś Icon_wink2. cytuję:
Yacy napisał(a):Living In The Moonlight - Collage Icon_eek Icon_smile2
Icon_wink2
Yacy napisał(a):Zabić siebie - Yokashin - sprawdziłem, ale jednak nic mi ten utwór nie mówi.
to był bardzo duży przebój na mojej liście. oczywiście z LP3.
Yacy napisał(a):to tytuł jest Heartbreak City Icon_smile2
ooops Icon_smile2. dzięki. z pamięci pisałem Icon_wink2. ale w tekście zostawię już tak, jak jest.
Yacy napisał(a):nie wiem czy tylko ja mam taki problem, że nie działa mi cytowanie selektywne?
jeśli ktoś jeszcze, to dajcie znać. u mnie na firefoxie działa poprawnie.
madame edit: doczytałem. OK, czyli póki co wygląda na problem w Operze. ale jeszcze poczekam na ewentualne głosy innych.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.05.2017 05:53 PM przez ku3a.)
03.05.2017 05:51 PM
Tomekk Online
Stały bywalec

ku3a napisał(a):OK, czyli póki co wygląda na problem w Operze. ale jeszcze poczekam na ewentualne głosy innych.
Ja też mam Operę i cytowanie selektywne mi dziala.
Nie działają natomiast linki z VEVO i innych tego typu firm(?). Pozostałe filmiki odtwarzam bez zarzutu.
03.05.2017 05:58 PM
ku3a Offline
Administrator

Yacy, a u Ciebie te linki działają?
03.05.2017 07:21 PM
Odpowiedz