Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mój top wszech czasów (2014)
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 515
Dołączył: Dec 2014
Post: #141
RE: mój top wszech czasów (2014)
845 i 844 - u, la la la... Icon_eek
Zaskoczyłeś mnie, w sensie pozytywnym.

Yacy napisał(a):kiedyś sztucznie wystrzegałem się takich sytuacji. dziś nie wiem dlaczego.
Jeszcze rok czy dwa lata temu byłem nawet za wprowadzaniem karencji (pięcioletniej?) do zestawu Trójkowego TWC i PTWC.
Dziś mi przeszło. Jak bardzo się myliłem pokazała Coma (Los...) i Luxi (Akustyk).

ku3a napisał(a):a ja wolę muzykę, która jest tworzona z potrzeby serca, a nie z potrzeby portfela
Nie odpowiedziałbym lepiej.
25.03.2015 02:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #142
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):a ja wolę muzykę, która jest tworzona z potrzeby serca, a nie z potrzeby portfela Icon_wink2.
Ku3o, o portfelu nie myślą głównie Ci, którzy dopiero zaczynają. Później prawie wszystkim przewraca się w głowie - smutna prawda.
ku3a napisał(a):naturalne, że coś co znam od nawet pół roku... po prostu znam Icon_wink2. wiadomo, że nie będzie na takim miejscu jakbym zdołał z wielką sympatią do piosenki się oswoić przez lata, no ale jednak przez kilka miesięcy piosenka do serca weszła i w tych "wszech czasach" swoje miejsce ma.
Już kiedyś pisałem, że przecież dzień dzisiejszy też jest częścią wszechczasu!
860-841 - gdybym ja opublikował top i dał to na takich miejscach, to nikt by się nie skapnął, że to nie moje Icon_lol
Jestem ciekaw, od którego miejsca zacznie być widoczna "prawdziwa dusza Ku3y".
25.03.2015 03:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 121
Dołączył: Jun 2007
Post: #143
RE: mój top wszech czasów (2014)
Yacy napisał(a):dlatego ja lubię sobie robić top co rok. Icon_wink2 widzę jak to się zmienia Icon_smile2
lubić to też bym lubił, ale to było kilka miesięcy naprawdę solidnej pracy Icon_smile2.
Yacy napisał(a):korcenie wzmogło się jeszcze bardziej, gdy zacząłeś prezentować swój Top Icon_smile2
Icon_smile2
mnie też jara czy coś jest na miejscu 827 czy 916 Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Łagodna Pianka na liście wszech czasów Icon_smile2 I pomyśleć, że byłem na ich występie gdzie na widowni było może kilkanaście osób.
no to ten ich koncert na którym ja byłem w porównaniu z tym Twoim to niemal festiwalowy wielki show na stadionie, bo było może z 50 osób Icon_mrgreen.
ale w tym topie (i to zdeeecydowanie wyżej) będą też utwory, które miałem przyjemność przeżywać na koncertach, na których było na pewno mniej niż 20 osób Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Widzę, że pozostał sentyment do "Baśki". Mam nadzieję, że z Wilków będzie jeszcze co najmniej 5 lepszych kawałków.
coś tam powinno się jeszcze znaleźć Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):ehh, jest tyle lepszych utworów Ani. Ale dobre i to.
no cóż, dla mnie wcale nie tak dużo Icon_wink2. czy jakikolwiek, to się być może niedługo okaże Icon_wink2.
adameria napisał(a):Zaskoczyłeś mnie, w sensie pozytywnym.
cieszę się Icon_wink2.
prz_rulez napisał(a):Później prawie wszystkim przewraca się w głowie - smutna prawda.
to jest temat na ciekawą dyskusję - komu się nie przewraca i czy każda modyfikacja stylu to pójście na kasę. a może i jak rozpoznać, że komuś się w głowie przewróciło.
prz_rulez napisał(a):Jestem ciekaw, od którego miejsca zacznie być widoczna "prawdziwa dusza Ku3y".
jak dla mnie, to od tysięcznego Icon_wink2.
25.03.2015 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 159
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #144
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):jak dla mnie, to od tysięcznego .
a ja chciałem napisać, że od tysiąc któregoś tam. ale faktycznie tych poniżej tysiąca przecież nie widać Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.03.2015 05:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 556
Dołączył: Aug 2008
Post: #145
RE: mój top wszech czasów (2014)
ja mam też teraz jeden numer, który jest na Liście, a na 99% wiem, że będzie w polskim BTW na koniec roku.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
25.03.2015 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 121
Dołączył: Jun 2007
Post: #146
RE: mój top wszech czasów (2014)
Dwudziestka na dziś:

840. NNN. 1965. Help! - The Beatles (Click to View)
26.03.2015 11:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #147
RE: mój top wszech czasów (2014)
Oj, też sporo ciekawych wykonawców, choć czasem ważnych dla mnie z innymi utworami.
Od Zabili Mi Żółwią wolę chyba "Dlaczego", a od Rednex... Być może zaskakująco, ale "Hold Me For A While". Choć w sumie dla Ciebie nie aż tak bardzo, bo "Hold Me For A While" to takie trochę "Wish You Were Here 2" Icon_wink Szkoda w sumie, że ta płyta z 2000 roku nie przebiła się nigdzie poza krajami niemieckojęzycznymi i trochę Szwecją (trochę, tj. ostatnim, 60. miejscem na liście albumów). Ale za to pierwszy singiel z płyty osiągnął w "Wielkiej Germanii" sukces niczym "Cotton Eye Joe". Dobra, koniec dygresji Icon_wink
Natomiast z rzeczy, które u mnie byłyby pewnie topowymi numerami dla mnie od danych wykonawców są: "Klucznik", "A Sorta Fairytale" i legendarne dla mnie "Big In Japan" (był czad podczas Czyżynaliów, gdy grano ten numer, oj, był).
Pudelsi odnosili dość znaczące sukcesy na mojej liście: dwa numery jeden (dla "Mundialeiro" i "Nigdy więcej"). Niestety, ta fala Maleńczuka raczej u mnie minęła i będzie ciężko o obecność w moim topie. No, ale kto wie.

A w ogóle to przekonaj kogoś w Trójce by zacząć wydawać składanki "Top wszech czasów Ku3y". I tak będzie "Top wszech czasów Ku3y vol. 1", "Top wszech czasów Ku3y vol. 2"... Icon_razz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.03.2015 11:52 AM przez prz_rulez.)
26.03.2015 11:52 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 159
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #148
RE: mój top wszech czasów (2014)
trójeczka. klasyczna Icon_smile2

We Are The World - USA For Africa, Smoke On The Water - Deep Purple i Fragile - Sting.


w tym roku odkryłem, że oprócz kapitalnego "zestawu" USA for Africa, lubię też europejski Ferry Aid i "Let it Be".
obecnie chyba nie byłoby szans by zebrać takie Gwiazdy (patrząc choćby na to co się dzieje z kolejnymi wersjami BAND AID...)

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.03.2015 12:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #149
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):839. NNN. 2006. Wiosna - Zabili Mi Żółwia
Ponad rok temu byłem na ich koncercie.
Zagrali super zestaw piosenek, w tym Wiosnę. Tłumy szalały Icon_smile

ku3a napisał(a):822. NNN. 2013. Anthem for a Lost Cause - Manic Street Preachers (Click to View)
821. NNN. 2002. A Sorta Fairytale - Tori Amos
Te dwie piosenki trochę ratują tą dwudziestkę.
Tori moim zdaniem z Topu na Top powinna u Ciebie zyskiwać, a te Maniki to był ich jak dotąd ostatni numer jeden na mojej liście.
26.03.2015 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 121
Dołączył: Jun 2007
Post: #150
RE: mój top wszech czasów (2014)
prz_rulez napisał(a):od Rednex... Być może zaskakująco, ale "Hold Me For A While". Choć w sumie dla Ciebie nie aż tak bardzo, bo "Hold Me For A While" to takie trochę "Wish You Were Here 2"
ale ja tego numeru nie kojarzę Icon_wink2. właściwie poza pierwszą płytą to chyba nic od nich nie kojarzę po tytule i nie słyszałem więcej niż powiedzmy 2-3 razy.
prz_rulez napisał(a):"A Sorta Fairytale"
to również u mnie najwyżej notowana Tori Amos. mogę to zdradzić, bo to nie jest żadna tajemnica Icon_wink2.
prz_rulez napisał(a):legendarne dla mnie "Big In Japan"
u mnie to był kiedyś debiut na pierwszym na liście Icon_smile2.
prz_rulez napisał(a):Pudelsi odnosili dość znaczące sukcesy na mojej liście: dwa numery jeden (dla "Mundialeiro" i "Nigdy więcej"). Niestety, ta fala Maleńczuka raczej u mnie minęła
u mnie też minęła, w sensie, że nowe jego rzeczy już mnie tak nie jarają, ale płyta Pudelsów "Wolność słowa" do tej pory się broni.
prz_rulez napisał(a):A w ogóle to przekonaj kogoś w Trójce by zacząć wydawać składanki "Top wszech czasów Ku3y"
płytę wydaną w trzech egzemplarzach to sam sobie mogę "wydać" Icon_wink2.
26.03.2015 12:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 121
Dołączył: Jun 2007
Post: #151
RE: mój top wszech czasów (2014)
Yacy napisał(a):w tym roku odkryłem, że oprócz kapitalnego "zestawu" USA for Africa, lubię też europejski Ferry Aid i "Let it Be".
nie znam Icon_redface
Yacy napisał(a):obecnie chyba nie byłoby szans by zebrać takie Gwiazdy (patrząc choćby na to co się dzieje z kolejnymi wersjami BAND AID...)
taa... Icon_rolleyes
majorsi nie mogę się dogadać? każdy ciągnie w swoją stronę...
Tomekk napisał(a):Ponad rok temu byłem na ich koncercie.
Zagrali super zestaw piosenek, w tym Wiosnę. Tłumy szalały Icon_smile
Icon_smile2
to zazdroszczę. mi jakoś nigdy nie udało się zobaczyć ich na żywo.
Tomekk napisał(a):Tori moim zdaniem z Topu na Top powinna u Ciebie zyskiwać
jakbym sam miał obstawiać, to bym póki co postawił, że teraz jest mniej więcej na takim miejscu na jakie ją stać. czyli zdecydowanie pójść do góry będzie cieżko.
"Anthem" to również u mnie ostatni ich nr 1. Zresztą z nimi to taka sytuacja, że mieli u mnie wiele piosenek w pierwszej dziesiątce, ale mało numerów jeden.
26.03.2015 01:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 656
Dołączył: May 2008
Post: #152
RE: mój top wszech czasów (2014)
Ojej! Karkołomne to zadanie, przedstawić aż tysiąc utworów Icon_biggrin Ale trzymam kciuki i będę zaglądał!

ku3a napisał(a):837. 403. 1999. Unchained Melody - U2 (Click to Hide)
Ojej, nie miałem pojęcia o tym coverze. Oryginał jest jednak niedościgniony. Nie słyszałem żadnej lepszej wersji. Zwłaszcza autocover z lat 80. kuje w uszy.

ku3a napisał(a):836. NNN. 1995. Boombastic - Shaggy (Click to View)
Ojej Icon_razz2

Cytat:861. NNN. 1968. Twisted Nerve - Bernard Herrmann (Click to Hide)
Bardzo ładne, jak to u Herrmanna. To za "Twisted Nerve", "Kill Billem" czy "American Horror Story"? Icon_smile

Cytat:984. NNN. 1984. Drive - The Cars (Click to View)
Mam do tego utworu ogroooomny sentyment. Też w moim tysiącu by był.

Cytat:882. 395. 1965. (I Can't Get No) Satisfaction - The Rolling Stones (Click to View)
Ten klasyk też. Jakkolwiek bym się nie starał wybrać od Stonesów coś mniej oczywistego (a mają w tej kategorii sporo dobrych kandydatów), ten numer zawsze wraca i pokazuje im miejsce w szeregu.

Cytat:955. 548. 2003. Kraków - Myslovitz & Marek Grechuta (Click to View)
+

Cytat:908. NNN. 2013. Get Lucky - Daft Punk (Click to View)
Zaskakujesz. Ale pozytywnie!

Ale nadal czekam na coś, co mógłbym bez chwili zwątpienia nazwać swoim ulubionym Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.03.2015 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 121
Dołączył: Jun 2007
Post: #153
RE: mój top wszech czasów (2014)
AKT! napisał(a):Ale trzymam kciuki i będę zaglądał!
dzięki Icon_smile2
AKT! napisał(a):Ojej, nie miałem pojęcia o tym coverze.
to był wielki przebój na Liście Trójki.
AKT! napisał(a):To za "Twisted Nerve", "Kill Billem" czy "American Horror Story"?
dzięki Kill Billowi Icon_wink2.
AKT! napisał(a):Ale nadal czekam na coś, co mógłbym bez chwili zwątpienia nazwać swoim ulubionym
jeśli w końcu się doczekasz, to daj znać Icon_wink2.
26.03.2015 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 515
Dołączył: Dec 2014
Post: #154
RE: mój top wszech czasów (2014)
Tori Amos - właściwie doceniłem ją jako artystkę dopiero jak ten utwór pojawił się na LP3.
Haiku Fristajl - szkoda, że tak mocno spada.
Shaggy - utwór-legenda. Ostatnio w sklepie, tu gdzie jestem, dziwiąc się zauważyłem jego płytę na półce
z muzyką z napisem "reggae". Znaczy się, że regały też lubisz. Icon_wink
Najbardziej cieszy mnie... Sting. Icon_eek Przecieram oczy ze zdumienia.
U mnie, jak wiadomo, "Fragile" to czołówka TWC.
26.03.2015 03:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #155
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):płytę wydaną w trzech egzemplarzach to sam sobie mogę "wydać" Icon_wink2.
oooo, to ja chcę takową!
ku3a napisał(a):Zresztą z nimi to taka sytuacja, że mieli u mnie wiele piosenek w pierwszej dziesiątce, ale mało numerów jeden.
To i tak nieźle, u mnie nie mieli ani jednego numeru jeden Icon_razz2 Paradoksalnie na szczycie był... solowy James.
26.03.2015 04:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #156
RE: mój top wszech czasów (2014)
Aha - Hold Me For A While: https://www.youtube.com/watch?v=avPhDfTGbB8
26.03.2015 04:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 121
Dołączył: Jun 2007
Post: #157
RE: mój top wszech czasów (2014)
adameria napisał(a):Tori Amos - właściwie doceniłem ją jako artystkę dopiero jak ten utwór pojawił się na LP3.
mi do tej pory niespecjalnie po drodze z nią. po prostu nie moja muzyka w większości przypadków.
adameria napisał(a):Znaczy się, że regały też lubisz.
nigdy nie mówiłem, że nie lubię. reggae mi nie przeszkadza, ale też ciężko temu gatunkowi we mnie wzbudzić coś, co sprawi, że jakiś utwór stanie się dla mnie wyjątkowy, ważny czy jakkolwiek to nazwać.
adameria napisał(a):Najbardziej cieszy mnie... Sting. Icon_eek Przecieram oczy ze zdumienia.
że jest u mnie? czemu tak Cię to dziwi?...
prz_rulez napisał(a):Paradoksalnie na szczycie był... solowy James.
z kolei u mnie nie pamiętam czy miał solowo jakąkolwiek piosenkę na liście Icon_smile2.
prz_rulez napisał(a):Hold Me For A While:
faktycznie chcieli zrobić "Wish You Were Here 2" Icon_razz.
dzięki za linka.
26.03.2015 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #158
RE: mój top wszech czasów (2014)
Taaak, tylko z racji kolejności usłyszenia w życiu to "Wish You Were Here" jest dla mnie niczym "Hold Me For A While 2" Icon_razz2
26.03.2015 08:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #159
RE: mój top wszech czasów (2014)
(26.03.2015 11:14 AM)ku3a napisał(a):  826. NNN. 2000. Hemorrhage (In My Hands) - Fuel]

Lubię ich pierwszą płytę ("Shimmer" się bije o wejście do mojego tWC), ale ten utwór tak średnio niestety.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
26.03.2015 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 121
Dołączył: Jun 2007
Post: #160
RE: mój top wszech czasów (2014)
Artur.O napisał(a):ten utwór tak średnio niestety
no ja za to uwielbiam Icon_smile2.
to jest jeden z tych ciekawych przypadków utworu, który na mojej liście nie zdołał się nigdy przebić do pierwszej dziesiątki, ale był na niej długo, odcisnął jakieś tam swoje piętno, wbił się mocno do świadomości i potem trafił do topu.
inny przypadek z tej samej beczki, który już wcześniej się pojawił, to "Klucznik" Lao Che.
26.03.2015 09:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  płyta wszech czasów ku3a 140 36 928 12.06.2021 09:29 PM
Ostatni post: Yacy
  top wszech czasów (2019) ku3a 648 72 959 14.04.2021 08:41 PM
Ostatni post: ku3a
  top wszech czasów (2016) ku3a 551 134 608 19.08.2018 08:45 PM
Ostatni post: Miszon
  moje płyty wszech czasów ku3a 19 9 348 24.07.2011 11:53 PM
Ostatni post: ku3a
  moje piosenki wszech czasów (2007) ku3a 233 98 132 09.02.2009 10:56 PM
Ostatni post: abd3mz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości