Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mój top wszech czasów (2014)
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 512
Dołączył: Dec 2014
Post: #841
RE: mój top wszech czasów (2014)
LYT - cieszy mnie obecność tego utworu, bo choć nie jestem wielkim jego zwolennikiem, to wiem, że jest bardziej twojszy niż Twój to raz, a dwa jest zazwyczaj niedocenianym... a tutaj - proszę bardzo.
NEM - no sorry, ale jestem nim raczej znudzony, może kiedyś zrozumiem jego fenomen...
Skojarzenie ze "szkółką gitarową" też nie jest najlepsze.
Choć ja w tamtym czasie nie słuchałem metalu w takim stopniu jak teraz (chyba, że Scorpions to metal Icon_wink2 ), to miałem kolegów metalowców...
Wówczas niektórzy byli załamani czarnym albumem, a zwłasza tym utworem. Że okropna komercha. Z drugiej strony ten utwór zapewnił stałe
miejsce zespołowi na... LP3. O ile przy Unforgiven można się było zastanawiać jak będzie dalej z Metą, o tyle
ta ballada przypieczętowała sukces.
17.07.2015 04:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #842
RE: mój top wszech czasów (2014)
a potem była jeszcze wersja symfoniczna z "S&M", która dała utworowi drugą (czy którąś tam) młodość
17.07.2015 04:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 512
Dołączył: Dec 2014
Post: #843
RE: mój top wszech czasów (2014)
O tak, i tutaj zdecydowanie wolę ten utwór w wersji symfonicznej.
17.07.2015 05:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #844
RE: mój top wszech czasów (2014)
Jedno oczko do góry w pierwszej piątce to znakomity wynik i wielki sukces. Ale to znaczy, że...
Tym utworem Metallica zaczęła swą wielką karierę na mojej liście. Co prawda, tak jak wcześniej pisałem, "Enter Sandman" zaznaczyło swą obecność w pierwszej dziesiątce, ale zdobyło tylko kilka punktów. "The Unforgiven" stało się za to ogromnym przebojem i do dziś jest w ścisłej czołówce (piąte miejsce) podsumowania wszystkich notowań.
Pamiętam jedną sytuację związaną z pobytem "The Unforgiven" na LP3. Bardzo emocjonowałem się wynikami każdego notowania, szczególnie gdy dotyczyło to moich ulubieńców. A w jednym z notowań przed drugim miejscem wiadomo było, że na pierwszym będzie albo właśnie "The Unforgiven" albo "Remember the Time" Jacksona. Zacząłem skakaś po pokoju z radości gdy okazało się, że na drugim jest Michael Icon_smile2. To było jedyne zwycięstwo "The Unforgiven" na Liście.

4. 5. 1991. The Unforgiven - Metallica (Click to View)
20.07.2015 11:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 699
Dołączył: Jun 2007
Post: #845
RE: mój top wszech czasów (2014)
"Crazy - Aerosmith" - jest zgodnie z przewidywaniami. Cóż, mając w pamięci Twoje głosowania na top wszech czasów nie jesteś w stanie zaskoczyć w tych najwyższych pozycjach jakimś utworem. Icon_cool Jedynie pozycją Icon_wink2 "Crazy" swego czasu łapał się na mój top, potem wypadł. Może jeszcze powróci. Za to teledysk to pewnie i moja czołówka tych najbardziej zapamiętanych w historii. Może nawet top 5 Icon_smile2

"One - U2" - przepiękny utwór, który mimo, że słyszany wszędzie z dużą intensywnością wciąż się broni. Oczywiście, trochę stracił przez tą eksploatację radiową. Cóż jednak, takich przwdziwych megaballadowych przebojów nie da się nie grać.

"Always - Bon Jovi" - również to jest mój numer 1 Bon Jovi, chociaż sam zespół nigdy nie należał do moich ulubionych, a nawet lubianych. Ten utwór pamiętam jednak z czasów moich początków z listą jakąkolwiek. Widziałem na różnych listach np w "Bravo" walkę tej piosenki z "Zombie". I albo jedno, albo drugie było na szczycie. I tak przez wiele tygodni. Absolutnie piękna ballada. Był czas, że kilka lat tego nie słyszałem. Ponowny odsłuch dawał piorunujące wrażenie. Co ciekawe, jest to raczej rzadko grany utwór Bon Jovi w stosunku do innych, a szczególnie "It's My Life", którego nie dam rady już słuchać. Autentycznie przełączam stację radiową w momencie gdy leci ten kawałek.

"Amazing - Aerosmith" - nigdy nie wielbiłem tego kawałka, jakoś mi umykał w twórczości tego zespołu. Ale za to teraz mogę powiedzieć, że bardzo, ale to bardzo lubię! Może od roku gdzieś. Raz włączyłem ten kawałek, chyba nawet z teledyskiem na youtube i zrobiło wielkie wrażenie, jak nigdy. Bardzo szybko stał się moim wielkim przebojem. Teraz nawet już będzie walczył o wejście na mój top wszech czasów

"Your Latest Trick - Dire Straits" - u mnie poza top 5 zespołu. Ale ten saksofon - ulubione solo tego instrumentu w historii. Mogłoby trwać nawet pół piosenki Icon_smile2

"Nothing Else Matters - Metallica" - o ty już nie ma co pisać. Widzę, jednak, że spadek spowodował, że to już nie jest numer 1 Metallicy! U mnie z biegiem lat traci znacznie bardziej.

"The Unforgiven" - no i właśnie mamy "Unforgiven". Mój numer 1 zespołu. W jednym z notowań mojej listy wszech czasów numer 1! Dziś ścisła dziesiątka.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
20.07.2015 11:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #846
RE: mój top wszech czasów (2014)
nieostatni awans Icon_smile2
się porobiło...
ale to chyba koniec niespodzianek.
a może... Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.07.2015 11:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #847
RE: mój top wszech czasów (2014)
tadzio3 napisał(a):mając w pamięci Twoje głosowania na top wszech czasów nie jesteś w stanie zaskoczyć w tych najwyższych pozycjach jakimś utworem
jak ktoś pamięta, no to faktycznie Icon_mrgreen.
tadzio3 napisał(a):Autentycznie przełączam stację radiową w momencie gdy leci ten kawałek
ja w ostatnich miesiącach bardzo mało słucham radia, prawie w ogóle, jakiegokolwiek, więc nie mam takiego przesytu.
ale to dobrze, że "Always" nie zostało tak zarżnięte.
tadzio3 napisał(a):Teraz nawet już będzie walczył o wejście na mój top wszech czasów
lepiej późno niż wcale Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Ale ten saksofon - ulubione solo tego instrumentu w historii.
tak samo u mnie Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Widzę, jednak, że spadek spowodował, że to już nie jest numer 1 Metallicy
ano właśnie. ciężko jest uznać co jest moim ulubionym utworem ulubionego zespołu, bo różnica między nimi jest zawsze minimalna, ale tym razem wyszło na to, że jednak "The Unforgiven".
Yacy napisał(a):ale to chyba koniec niespodzianek.
a może... Icon_wink2
a więc jeszcze jest trochę emocji Icon_wink2.
20.07.2015 12:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #848
RE: mój top wszech czasów (2014)
No i mamy jednego ze zwycięzców topu, jednego z tych, którzy najwięcej zyskali. Co prawda tylko jedno oczko, ale w obrębie pierwszej czwórki, no i jest wejście na podium! Od kilku notowań miejsca 3-5 walczą ze sobą i są bardzo blisko siebie. Na kilka następnych lat (bo nie wiem kiedy teraz zabiorę się za następne notowanie topu) oficjalnie najlepszym z nich będzie "November Rain".
Pamiętam jak na początku, przez kilka ładnych miesięcy zdecydowanie bardziej podobała mi się ta pierwsza, spokojnie część utworu. Potem sytuacja się zmieniła. Teraz, po latach, obydwie części cenię tak samo mocno. No a jeszcze jest teledysk.

3. 4. 1991. November Rain - Guns N' Roses (Click to View)
21.07.2015 11:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #849
RE: mój top wszech czasów (2014)
Icon_smile2

ciekawie jaki będzie następny utwór?! Icon_lol

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.07.2015 01:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 512
Dołączył: Dec 2014
Post: #850
RE: mój top wszech czasów (2014)
Unforgiven - nie wiem, gdzie uplasowałby się u mnie ogólnie, w Topie Mety, ale jedno jest pewne - z czarnego albumu to mój nr 1.
Pięknie zareagowałeś, jak stał się numerem 1, a dzięki temu, że trochę słucham LP3, to mogę sobie wyobrazić ten jak to wyglądało.

Czy to jest najlepszy G'n'R? Nie odpowiadaj...
Na szczęście mam zaćmienie umysłu i wiem jaki jeden utwór się pojawi, ale ten drugi chwilowo wyleciał mi z pamięci i jest zagadką.
21.07.2015 02:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 699
Dołączył: Jun 2007
Post: #851
RE: mój top wszech czasów (2014)
I już wszystko jasne Icon_razz A "November Rain" to zdecydowanie mój numer 1 Gunsów.
ku3a napisał(a):ale to dobrze, że "Always" nie zostało tak zarżnięte.
A nawet bym powiedział, że za mało grane.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
21.07.2015 02:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #852
RE: mój top wszech czasów (2014)
Yacy napisał(a):ciekawie jaki będzie następny utwór?!
to wielka niewiadoma. emocje sięgają zenitu Icon_cool.
adameria napisał(a):Pięknie zareagowałeś, jak stał się numerem 1, a dzięki temu, że trochę słucham LP3, to mogę sobie wyobrazić ten jak to wyglądało.
teraz już takich emocji nie ma. choć od czasu do czasu potrafię się jeszcze z jakiegoś wyniku bardzo ucieszyć Icon_smile2.
21.07.2015 03:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #853
RE: mój top wszech czasów (2014)
No i już wszystko będzie wiadomo. Bo do tej pory nie było, prawda? Icon_wink2 "Don't Cry" na drugim w tym notowaniu topu i pozostaje na tym drugim odkąd pamiętam. Tyle że zawsze do tej pory uznawałem, że jego drugie miejsce jest niezagrożone, a teraz dystans pomiędzy drugim i trzecim miejscem się zmniejszył. Nie zmieniają się natomiast fakty związane z osiągnięciami "Don't Cry" na mojej liście. 74 tygodnie w pierwszej dziesiątce!! 491 punktów zdobytych w pierwszej dziesiątce!!! Kto liczy punkty zdobyte na swojej liście w pierwszej dziesiątce ten doceni jak gigantyczna to jest liczba punktów. To przecież prawie rok przebywania bezustannie na pierwszym miejscu. Choć zwycięstw było "tylko" 11. "Don't Cry" to prawie od początku (debiutowało w 33. notowaniu listy) lider podsumowania wszystkich notowań mojej listy i nie widzę, żeby kiedykolwiek mogło się to zmienić.
Jeszcze jakieś wątpliwości który rocznik jest dla mnie najlepszy w historii muzyki? To czwarty utwór z roku 1991 w pierwszej piątce!!!

2. 2. 1991. Don't Cry - Guns N' Roses (Click to View)
22.07.2015 11:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #854
RE: mój top wszech czasów (2014)
A jednak.
Sensacja.
W sensie że nie ma sensacji Icon_wink2 .

Don't Cry takie średnie jak dla mnie. Nie umywa się do Deszczu. Tzn. OK, bardzo dobry numer, ale jednak sporo gorsze od sąsiada.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.07.2015 05:49 PM przez Miszon.)
22.07.2015 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #855
RE: mój top wszech czasów (2014)
gratulacje dla ... zwycięzcy Icon_wink2

ku3a napisał(a):Jeszcze jakieś wątpliwości który rocznik jest dla mnie najlepszy w historii muzyki? To czwarty utwór z roku 1991 w pierwszej piątce!!!
a pierwsza szóstka to tylko trzy albumy, które mają po dwa utwory Icon_smile2 bardzo sprawiedliwie Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
22.07.2015 11:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 699
Dołączył: Jun 2007
Post: #856
RE: mój top wszech czasów (2014)
Dla mnie było już jasne po 3 miejscu. Pierwsze nie mogło być zagrożone. Ale jak się okazało również drugie było od zawsze, a więc po 4 miejscu można było powiedzieć - że znam kolejność top 3 Icon_wink2
Wynik punktowy na Twojej liście to rzecz absolutnie kosmiczna. Mój nr jeden nie ma nawet połowy pkt tych co zdobył ten kawałek. Też jakoś nie wierzę by coś wyprzedziło "Don't Cry"

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
22.07.2015 12:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #857
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):Jeszcze jakieś wątpliwości który rocznik jest dla mnie najlepszy w historii muzyki?
Icon_cool
dla wielu osób ten rocznik jest magiczny.

ku3a napisał(a):Choć zwycięstw było "tylko" 11.
u mnie nikt nie miał 11 zwycięstw na liście. Rekord to siedem Icon_smile
22.07.2015 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #858
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):74 tygodnie w pierwszej dziesiątce!! 491 punktów zdobytych w pierwszej dziesiątce!!! Kto liczy punkty zdobyte na swojej liście w pierwszej dziesiątce ten doceni jak gigantyczna to jest liczba punktów.
aż sobie sprawdziłem i czołówka punktowa wygląda u mnie tak:
1. 479 pkt 68 tyg
2. 433 pkt 71 tyg
3. 404 pkt 54 tyg
Icon_smile2 faktycznie gigant! Icon_smile2

oczywiście obecną "10" liczysz normalnie, tzn. jeśli utwór wypada z top10 i wraca to liczysz mu punkty?
yyy... chyba sam już do tego doszedłem, bo zdaje się, że u Ciebie są powroty. Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
22.07.2015 01:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #859
RE: mój top wszech czasów (2014)
Miszon napisał(a):A jednak.
Sensacja.
no właśnie, nikt się tego nie spodziewał Icon_wink2.
Yacy napisał(a):a pierwsza szóstka to tylko trzy albumy, które mają po dwa utwory
ano Icon_smile2.
choć wcale nie jest tak, że stanowią one podium w moim zestawieniu ulubionych płyt Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Wynik punktowy na Twojej liście to rzecz absolutnie kosmiczna.
to były w ogóle inne czasy. inny dostęp do muzyki, inna ilość słuchanych rzeczy. plus oczywiście moc utworów z tamtych lat, co widać po wynikach topu.
"All Nightmare Long" przecież też było fenomenem na mojej liście, a jednak punktów ugrał zdecydowanie mniej. Choć i tak zdecydowanie więcej niż mi się wydawało, że ktokolwiek jeszcze jest w stanie zdobyć.
Tomekk napisał(a):u mnie nikt nie miał 11 zwycięstw na liście. Rekord to siedem
dlatego ten cudzysłów Icon_smile2. choć akurat u mnie więcej niż 7 zwycięstw to miała chyba całkiem pokaźna liczba utworów.
22.07.2015 02:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #860
RE: mój top wszech czasów (2014)
Yacy napisał(a):oczywiście obecną "10" liczysz normalnie, tzn. jeśli utwór wypada z top10 i wraca to liczysz mu punkty?
yyy... chyba sam już do tego doszedłem, bo zdaje się, że u Ciebie są powroty.
ocho, tak się ociągałem z komentarzem, że w międzyczasie pojawił się kolejny Icon_wink2.
a więc tylko potwierdzam Icon_wink2. powroty są, punkty są wtedy normalnie dodawane.
czyli Twój lider tylko minimalnie mniej punktów ma niż mój. myślałem, że ta różnica jest większa. ale za to drugie i trzecie miejsce u Ciebie ma więcej punktów niż moje drugie Icon_wink2.
22.07.2015 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  płyta wszech czasów ku3a 140 36 266 12.06.2021 09:29 PM
Ostatni post: Yacy
  top wszech czasów (2019) ku3a 648 70 013 14.04.2021 08:41 PM
Ostatni post: ku3a
  top wszech czasów (2016) ku3a 551 133 178 19.08.2018 08:45 PM
Ostatni post: Miszon
  moje płyty wszech czasów ku3a 19 9 230 24.07.2011 11:53 PM
Ostatni post: ku3a
  moje piosenki wszech czasów (2007) ku3a 233 97 060 09.02.2009 10:56 PM
Ostatni post: abd3mz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości