Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mój top wszech czasów (2014)
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #781
RE: mój top wszech czasów (2014)
Eska Rock "zajeżdża" tego Offspringa. Ale od 2013 roku już prawie nigdzie nie nadaje więc się nie liczy.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.07.2015 08:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 120
Dołączył: Jun 2007
Post: #782
RE: mój top wszech czasów (2014)
adameria napisał(a):Ja znałem ich wcześniej i szczególnie lubię album "Blackout".
ja zaczynałem się interesować muzyką wtedy kiedy "Wind of Change" było u szczytu popularności, a może nawet już u schyłku, więc nie za bardzo mogłem znać ich wcześniej. ale lubiłem całą płytę "Crazy World" (zresztą "Send Me an Angel" też jest w topie).
Artur.O napisał(a):Eska Rock "zajeżdża" tego Offspringa. Ale od 2013 roku już prawie nigdzie nie nadaje więc się nie liczy.
no tak, ER faktycznie potrafi zarżnąć utwór na amen. był czas kiedy w pracy słuchaliśmy tego radia całymi dniami. ja już po tygodniu miałem serdecznie dość, bo nie wiem ile mieli kawałków na playliście, może ze 100 i bez przerwy tłukli te same. i jeszcze pół biedy jak to były nowe rzeczy. ale jak w ciągu tygodnia słyszałem ze 3 razy "Enter Sandman", które wtedy miało już prawie 2 dychy na karku, to mnie cholera brała. tym bardziej, że nie pojawił się żaden inny ich numer. bo jak wiadomo Metallica nagrała tylko jeden utwór. niektórych kolegom w pokoju to się podobało, bo leciały kawałki które znali, ale oni się zatrzymali w poznawaniu nowej muzyki gdzieś na studiach, nie śledzą nowości, podsłuchają tylko tego co leci w radio, a w domu wracają do swych ulubionych wykonawców. ja ciągle poznaję nowe rzeczy i takie opieranie się w radio w większości na sprawdzonych przebojach mnie wkurza.
08.07.2015 08:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 514
Dołączył: Dec 2014
Post: #783
RE: mój top wszech czasów (2014)
Skomentuję to w ten sposób: przez ostatni czas, w ramach hobby, układałem na niedzielne przedpołudnie 3 różne playlisty: 1. metalowo-punkowo-hardrockową, 2. regałową, 3. z muzyką chrześcijańską. Może to już brzmi bardzo nieskromnie i jak autoreklama, ale przepraszam... chciałbym, żeby wydźwięk był kompletnie, bo... dla chcącego - naprawdę nic trudnego.
Udało mi się zebrać około 500 utworów, a będą one grane raz w tygodniu przez 6 godzin.
Mam nadzieję, że nie zanudzę słuchacza i Radio Orbit w niedzielne przedpołudnie będzie brzmiało ciekawie.
Po prostu, jak się chce, to można... a już granie jednego utworu takich zespołów jak Metallica, Depeche Mode, Queen
czy The Beatles jest moim zdaniem jak zbrodnia na muzyce.
Utwory można powtarzać, ale trzeba to robić z głową, tak jak np. we wspomnianej tutaj niejednokrotnie Rockiestrze.
08.07.2015 09:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 204
Dołączył: Jul 2014
Post: #784
RE: mój top wszech czasów (2014)
Taka intrygująca parka:
"Self Esteem" the Offspring - 7 pkt. - Z oceny wynika że ten ich utwór odbieram najlepiej. Bo jakoś mnie nie razi, nie zniechęca do tego stopnia żeby szybko o nim zapomnieć, zatem to jest wyraźny postęp (tyle że już więcej tej grupy tutaj nie będzie). Icon_wink
"Wind of Change" Scorpions - 9 pkt. - W czasie największej sławy tego hitu i dla mnie był on jednym z największych. Icon_idea Jednak człowiek dojrzewa, poznaje dużo nowej fantastycznej muzyki i wtedy dostrzega delikatne mankamenty. Dziś najbardziej przeszkadza mi taka archaiczność brzmienia, ale mimo wszystko wciąż da się słuchać i porywa swoją przebojowością i melodyką.

Z Waszych postów widzę, że dużo ciekawych rzeczy można posłuchać w radiu Orbit, a ja już dawno nie włączałem tej stacji (tylko Trójka i Trójka). Icon_twisted
Chyba trzeba będzie sobie zrobić tydzień z radiem Orbit, to trochę odejdę od tradycji i zmierzę się z prawdziwą alternatywą i awangardą w muzyce! Icon_rolleyes
08.07.2015 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 120
Dołączył: Jun 2007
Post: #785
RE: mój top wszech czasów (2014)
adameria napisał(a):Po prostu, jak się chce, to można...
tak, to prawda. natomiast myślę, że w przypadku takich stacji jak Eska Rock czy Antyradio kwestia jest inna. powiedziałbym, że "po prostu jak można, to się chce"... Bo wydaje mi się, że to kwestia kasy. Że oni jakoś inaczej płacą licencje ZAiKSowi. Nie że za każde odtworzenie utworu, tylko że jak biorą jeden utwór i zapłacą za niego ileś tam z góry (taki jakby karnet czy abonament), to potem w danym przedziale czasu (tydzień, miesiąc) mogą go grać ile wlezie. a więc w danym miesiącu zajadą na śmierć "Enter Sandman", za miesiąc "Whiskey in the Jar", za kolejny miesiąc "Nothing Else Matters" i się kręci Icon_wink2.
Sundrajta napisał(a):Chyba trzeba będzie sobie zrobić tydzień z radiem Orbit, to trochę odejdę od tradycji i zmierzę się z prawdziwą alternatywą i awangardą w muzyce!
zachęcam! Icon_smile2
a jeśli faktycznie się skusisz, to koniecznie daj potem znać jak Ci się podobało. bo jeśli będziesz miał jakieś uwagi, to weźmiemy pod uwagę, a jeśli coś Ci się będzie podobać, to naprawdę sprawi nam to przyjemność Icon_smile2.
09.07.2015 01:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 514
Dołączył: Dec 2014
Post: #786
RE: mój top wszech czasów (2014)
Również zachęcam.
Co do Eski czy Antyradia - fakt - nie zdawałem sobie sprawy, że to tak może wyglądać.
Przy 100 utworach faktycznie ciężko robić playlistę na 24 h.
09.07.2015 01:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 556
Dołączył: Aug 2008
Post: #787
RE: mój top wszech czasów (2014)
Sundrajta napisał(a):Chyba trzeba będzie sobie zrobić tydzień z radiem Orbit
ja najczęściej słucham przez komórkę - to w sumie tak, jakbyś słuchał normalnego radia Icon_wink2 :
http://tunein.com/get-tunein/
(oczywiście najwygodniej ściągnąć apkę bezpośrednio z fona)

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
09.07.2015 11:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 120
Dołączył: Jun 2007
Post: #788
RE: mój top wszech czasów (2014)
tak, ja też niejednokrotnie słuchałem przez telefon i potwierdzam, że fajnie działa przez TuneIn Icon_smile2.
09.07.2015 12:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 120
Dołączył: Jun 2007
Post: #789
RE: mój top wszech czasów (2014)
"(Everything I Do) I Do It For You - Bryan Adams" – jeśli miałbym wymienić 3 utwory, które najbardziej mi się kojarzą z moimi początkami z muzyką, to “Everything I Do” na pewno by w takiej trójce było. Jak u mnie się zaczęło, że zacząłem słuchać Listy Przebojów Trójki? Któregoś dnia w telewizji trafiłem na Wzrockową Listę Przebojów. Marek Niedźwiecki prezentował teledyski, co w dzisiejszych czasach może być śmieszne, ale kiedyś dostęp do takich dóbr wcale nie był szerokie. Czasy były śmieszne również z takiego powodu, że do ustawy o prawie autorskim było jeszcze daleko i nie tylko istniały miejsca gdzie można było sobie legalnie przegrywać płyty na kasety czy miejsca gdzie sprzedawano kasety z zestawami gier na komputery typu Atari XL czy Commodore 64, ale też dlatego, że w takiej Wzrockowej emitowano teledyski „chamsko” ściągnięte z MTV, z widocznym logiej tej stacji Icon_wink2. Wracając do tematu – w tamtej Wzrockowej Niedźwiedź opowiadał m.in. o gazetce „Lista”, w której były dostępne wyniki LP3, wyniki zagranicznych list przebojów, teksty piosenek itp. Bardzo mnie to zaciekawiło, bo już wtedy bardzo mnie interesowały wszelkie statystyki, zestawienia itp. Wśród teledysków zaprezentowanych przez Niedźwiedzia było m.in. „Everything I Do”. Kilka dni później będąc w kiosku zauważyłem ułożony gdzieś w kącie ostatni egzemplarz gazetki „Lista”. Kupiłem od razu i dzięki temu wkręciłem się w temat. Okazało się jednak, że miałem duże szczęście, ponieważ ze zdobyciem tej gazetki zawsze później był kłopot. Ale umówiłem się z panią kioskarką, że będzie dla mnie odkładać jeden egzemplarz. Po kilku tygodniach kupowania będąc u babci postanowiłem włączyć w piątkowy wieczór radio i zobaczyć cóż to takiego ta Lista Trójki. I tak już zostało i trwa 24 lata Icon_wink2. A w pierwszym słuchanym przeze mnie notowaniu numerem jeden był Bryan Adams Icon_smile2. Czy to wystarczające wyjaśnienie dlaczego ten utwór byłby na pewno wśród trzech utworów najmocniej kojarzącym mi się z moimi muzycznymi początkami? Icon_wink2 A poza tym to po prostu cudowny utwór, z tekstem który nie jest skomplikowany czy wyrafinowany, ale trafia mi prosto w serce. Od kilku notowań utwór ciągle pnie się do góry. W roku 1997 miejsce 22., w 2000 miejsce 21., 7 lat temu – 15., a teraz 12. Czyżby w kolejnym notowaniu pierwsza dziesiątka?
"Whiskey In The Jar - Metallica" – w historii mojej listy co jakiś czas trwa ostra walka jakichś utworów o zwycięstwo. Jeśli walka trwa długo, to utwory wymieniają się liderowaniem. Jedną z najdłuższych takich batalii stoczyły „Whiskey in the Jar” i „Pretty Fly (For a White Guy)”. To było dobre kilkanaście tygodni, kiedy nie dawali szans rywalom. Po latach widać po wynikach topu, że byli to godni siebie rywale. Chyba mogę już napisać, że „Whiskey...” to najwyżej notowany w moim topie cover. Żałuję tylko tego, że chyba na żadnym z czterech koncertów Metalliki, na których byłem nie grali tego kawałka... 2 notowania temu (14 lat temu) to była nowość w topie nowość na 12. miejscu. Teraz taki wynik już raczej nie jest możliwy, co widać po rezultacie uzyskanym teraz przez „All Nightmare Long”.

12. 15. 1991. (Everything I Do) I Do It For You - Bryan Adams (Click to View)
09.07.2015 12:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 702
Dołączył: Jun 2007
Post: #790
RE: mój top wszech czasów (2014)
"These Are The Days Of Our Lives" - mam bardzo podobne odczucia jak Twoje. Z tą różnicą tylko, że samej śmierci i tego czasu mało pamiętam. Za to gdy piertwszy raz obejrzałem ten teledysk kilka lat później wiedząc, że to był ostatni z udziałem Freddiego, to zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie. Ten tekst, przepiękna piosenka... Dzisiaj to nr 2 zespołu. I jakoś mnie nie dziwi, że właśnie ten utwór tak pięknie sobie radził na LP3.

"Chop Suey!" - zobaczyłbym jak reagujesz na ten kawałek Icon_wink2 Ja też tak mam, że od razu się poruszam w rytm tej czadowej muzy. A jak ostatnio kilka razy byłem na dyskotece, gdzie ten kawałek puszczano. Szał Icon_biggrin3
Zapewne przyjdzie czas, że i na mój top trafi.

"Smells Like Teen Spirit" - z roku na rok u mnie coraz niżej. Kultowa rzecz, ale już nie robi piorunującego wrażenia jak kiedyś.

Sundrajta napisał(a):nie miałem pojęcia o chorobie Freddiego. I dlatego wydawał się taki zwyczajny.
Tutaj króki filmik z tej sesji nagraniowej teledysku https://youtu.be/FyejB43PKkE

"Self Esteem" - chyba mój numer 1 The Offspring, ale troszkę brakowało ostatnio by załapał się do topu.

"Wind Of Change - Scorpions" - a to już moja dziesiątka topu. Coś, co przez całe życie gra i cały czas powoduje ciarki. Idealna ballada.

"(Everything I Do) I Do It For You" - zdecydowanie nr 1 Adamsa. Przepiękny utwór, u mnie też zawsze w topie. Też nie nudzi.
Fajna historia z listą Icon_smile2

"Whiskey In The Jar" - trochę mi się ten utwór wypalił. Lubię zarówno tę jak i wersję Thin Lizzy

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
09.07.2015 12:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 702
Dołączył: Jun 2007
Post: #791
RE: mój top wszech czasów (2014)
(07.07.2015 11:56 AM)ku3a napisał(a):  
tadzio3 napisał(a):Nie wiem, który bardziej lubię. Może "Crazy". Jak widzę, Ty również
a kto tak powiedział? Icon_wink2
Nie uwierzę, że nie ma tej piosenki w top 10. Nie ma takiej możliwości Icon_razz

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
09.07.2015 12:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Starless Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 217
Dołączył: Apr 2015
Post: #792
RE: mój top wszech czasów (2014)
Tak wracając do "zajeżdżania utworów" przez stacje radiowe to w takich chwilach cieszę się, że nie urodziłem się z 10-15 lat wcześniej i o tyle wcześniej nie zacząłem słuchać muzyki bo wtedy bez internetu słuchałbym więcej radia i tym samym doświadczałbym tego zjawiska. Icon_smile

Co do kolejnych miejsc to:
"Self Esteem" The Offspring podoba mi się. Ten utwór przypomina mi Nirvanę, nie spodziewałem się, że tak grali, jak mają więcej takich utworów to jest duża szansa że ich polubię. Bo utwory pokroju "Why Don't You Get A Job" choć przyjemne to jednak takie rzeczy na dłuższą metę to chyba nie moja bajka.
"Wind Of Change" Scorpions lubię, ale tylko lubię, pewnie dlatego, że żaden ze mnie fan Scorpions. Może kiedyś jak poznam całą dyskografię... Icon_wink
"(Everything I Do) I Do It For You" - Bryan Adams - j.w. Icon_wink
"Whiskey In The Jar - Metallica" dobra przeróbka, ale jednak wolę Metallicę we własnym repertuarze i nie specjalnie mnie zachwyca album "Garage Inc."

(08.07.2015 10:19 AM)ku3a napisał(a):  no i wrzucę w jednym poście pełną dwusetkę, to sobie będzie można zobaczyć jak wypada rocznik 1991 na tle innych Icon_smile2.
Ja to myślałem, że wrzucisz cały top 1000 w jednym poście, albo w dwóch jeśli się nie zmieści. Icon_razz2
09.07.2015 02:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 120
Dołączył: Jun 2007
Post: #793
RE: mój top wszech czasów (2014)
tadzio3 napisał(a):"Self Esteem" - chyba mój numer 1 The Offspring, ale troszkę brakowało ostatnio by załapał się do topu.
ciekaw jestem jak u różnych osób wyglądałby ich top Icon_smile2.
tylko wkurzałbym się jakby badziewne "Why Don't You Get a Job" było w czołówce Icon_cool.
tadzio3 napisał(a):Lubię zarówno tę jak i wersję Thin Lizzy
ja wersję Thin Lizzy zdeeecydowanie mniej. choć w czasach świetności wersji Metalliki wersja Thin Lizzy też weszła na moją listę i przez kilka tygodni bardzo dobrze sobie radziła w dziesiątce.
tadzio3 napisał(a):Nie uwierzę, że nie ma tej piosenki w top 10. Nie ma takiej możliwości
Icon_wink2
jutro zrobię przerwę, żeby podkreślić, że wchodzimy do pierwszej dziesiątki. z kolei w poniedziałek i większość wtorku mnie nie ma, bez dostępu do kompa, więc pewnie prezentację dziesiątki zacznę w środę.
Starless napisał(a):Ten utwór przypomina mi Nirvanę, nie spodziewałem się, że tak grali, jak mają więcej takich utworów to jest duża szansa że ich polubię.
ależ absolutnie tak! bo to jest prawdziwy Offspring. gorąco polecam całą płytę "Smash", od niej zacznij. a jeśli Ci się spodoba, to śmiało sięgnij po "Ignition" i "Ixnay on the Hombre". polecam!
Starless napisał(a):Bo utwory pokroju "Why Don't You Get A Job" choć przyjemne to jednak takie rzeczy na dłuższą metę to chyba nie moja bajka.
ha! wcześniejsze zdanie o "Why Don't You..." napisałem przed przeczytaniem Twojego postu Icon_smile2. nie no, "Why..." to badziewie, nie oceniaj Offspringa po tym kawałku Icon_cool.
Starless napisał(a):"Whiskey In The Jar - Metallica" dobra przeróbka, ale jednak wolę Metallicę we własnym repertuarze i nie specjalnie mnie zachwyca album "Garage Inc."
ja uwielbiam tę płytę. natrzaskała od groma punktów na mojej liście Icon_smile2.
Starless napisał(a):Ja to myślałem, że wrzucisz cały top 1000 w jednym poście, albo w dwóch jeśli się nie zmieści.
jak będzie taka potrzeba, to mogę i cały 1000 wrzucić Icon_wink2.
09.07.2015 02:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 556
Dołączył: Aug 2008
Post: #794
RE: mój top wszech czasów (2014)
tadzio3 napisał(a):A jak ostatnio kilka razy byłem na dyskotece, gdzie ten kawałek puszczano.
WOW! To jakaś ZARĄBISTA dyskoteka!!! Icon_biggrin3

Przypomniało mi się: swego czasu zrobiłem własne, akustyczne, wersje Aerials i ATWA Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
09.07.2015 02:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #795
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):11. 12. 1998. Whiskey In The Jar - Metallica
o, to jest właśnie ta jedna z 2-3% sytuacji, gdy cover jest lepszy niż oryginał Icon_smile

ku3a napisał(a):nie no, "Why..." to badziewie, nie oceniaj Offspringa po tym kawałku .
nie przesadzasz może?

ku3a napisał(a):Po kilku tygodniach kupowania będąc u babci postanowiłem włączyć w piątkowy wieczór radio i zobaczyć cóż to takiego ta Lista Trójki. I tak już zostało i trwa 24 lata
Fajnie, że Bryan Adams się do tego pośrednio przyczynił. Dla mnie motyw z Robin Hood jest typowym przykładem "uśmiercenia" piosenki.
Nawet teraz jest jej za dużo wszędzie.
09.07.2015 02:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Starless Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 217
Dołączył: Apr 2015
Post: #796
RE: mój top wszech czasów (2014)
(09.07.2015 02:30 PM)ku3a napisał(a):  ależ absolutnie tak! bo to jest prawdziwy Offspring. gorąco polecam całą płytę "Smash", od niej zacznij. a jeśli Ci się spodoba, to śmiało sięgnij po "Ignition" i "Ixnay on the Hombre". polecam!
Dzięki. Icon_smile
(09.07.2015 02:30 PM)ku3a napisał(a):  ja uwielbiam tę płytę. natrzaskała od groma punktów na mojej liście Icon_smile2.
Zdaję się, że pisałeś w tym wątku, że to świetny album. Ja jednak mniej entuzjastycznie podchodzę do ich płyt po czarnym albumie, ale też nie należę do tych którzy uważają, że Metaliica to tylko do czarnego albumu, a reszta won. Icon_smile
09.07.2015 03:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 120
Dołączył: Jun 2007
Post: #797
RE: mój top wszech czasów (2014)
Miszon napisał(a):Przypomniało mi się: swego czasu zrobiłem własne, akustyczne, wersje Aerials i ATWA
no to dawaj je tu! Icon_wink2
bo mam nadzieję, że masz je jakoś zarejestrowane...
Tomekk napisał(a):nie przesadzasz może?
trochę tak Icon_wink2.
bo "Why Don't You..." w moim topie też jest... Choć oczywiście odpowiednio niżej. Ale generalnie to nie podoba mi się jak ktoś nie zna innych ich utworów i uważa ten za wzorcowy. bo taki absolutnie nie jest.
09.07.2015 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 556
Dołączył: Aug 2008
Post: #798
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):bo mam nadzieję, że masz je jakoś zarejestrowane...
miałem na dysku na starym kompie. Który zakończył swój żywot...
A dziś to nawet nie pamiętam chwytów (na pewno były inne niż oryginalne, więc podpieranie się tym, co jest w sieci nie pomoże).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
09.07.2015 06:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #799
RE: mój top wszech czasów (2014)
(08.07.2015 08:51 PM)ku3a napisał(a):  no tak, ER faktycznie potrafi zarżnąć utwór na amen. był czas kiedy w pracy słuchaliśmy tego radia całymi dniami. ja już po tygodniu miałem serdecznie dość, bo nie wiem ile mieli kawałków na playliście, może ze 100 i bez przerwy tłukli te same. i jeszcze pół biedy jak to były nowe rzeczy. ale jak w ciągu tygodnia słyszałem ze 3 razy "Enter Sandman", które wtedy miało już prawie 2 dychy na karku, to mnie cholera brała. tym bardziej, że nie pojawił się żaden inny ich numer. bo jak wiadomo Metallica nagrała tylko jeden utwór.

Niemożliwe, żeby nie zagrali żadnego innego ich kawałka, ja dużo częściej słyszałem np. "Whiskey In The Jar" i "Nothing Else Matters" (a raczej nie wymieniają zestawu granych 'staroci'). No ale ogólnie Eska Rock to jest stacja zrobiona wedle tego samego szablonu co Eska, tylko z innym repertuarem i z wieczornymi autorskimi audycjami. Swoją drogą kurczę już cieszyłem się że ER zdobywa popularność kosztem tej "wielkiej czwórki" stacji a tu bum, znikają... Icon_razz2

A w ogóle to podobno radia korzystają ze specjalnego programu do układania playlist, tak że wystarczy co tydzień wymienić te 3 utwory z głównej rotacji (w sensie, "nowości") na inne a tak to cała robota w 5 minut.

(09.07.2015 02:17 PM)Starless napisał(a):  "Self Esteem" The Offspring podoba mi się. Ten utwór przypomina mi Nirvanę,

Jego budowa jest identyczna jak "Smells Like Teen Spirit". Trochę dziwię się że nikt nigdy o tym nie wspomina. ;p Z podobieństw do Nirvany to jeszcze trochę "Dirty Magic" trochę mi brzmieniem przypomina "Come As You Are", ale to akurat odległe skojarzenie.

(09.07.2015 02:17 PM)Starless napisał(a):  Bo utwory pokroju "Why Don't You Get A Job" choć przyjemne to jednak takie rzeczy na dłuższą metę to chyba nie moja bajka.

Akurat ten utwór ma genialny tekst. Icon_razz2 No ale muzycznie zupełnie niereprezentatywny dla nich.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
09.07.2015 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 120
Dołączył: Jun 2007
Post: #800
RE: mój top wszech czasów (2014)
Miszon napisał(a):miałem na dysku na starym kompie. Który zakończył swój żywot...
buuu
Artur.O napisał(a):Niemożliwe, żeby nie zagrali żadnego innego ich kawałka, ja dużo częściej słyszałem np. "Whiskey In The Jar" i "Nothing Else Matters" (a raczej nie wymieniają zestawu granych 'staroci').
wiesz, nie pamiętam dokładnie. może akurat na taki okres trafiłem, a może jak akurat leciało coś innego, to mnie nie było w pokoju. nie wiem.
w każdym razie jeśli przez lata grają tylko 3 utwory takiego zespołu to i tak jest jedna wielka porażka Icon_razz.
Artur.O napisał(a):Jego budowa jest identyczna jak "Smells Like Teen Spirit". Trochę dziwię się że nikt nigdy o tym nie wspomina. ;p Z podobieństw do Nirvany to jeszcze trochę "Dirty Magic" trochę mi brzmieniem przypomina "Come As You Are", ale to akurat odległe skojarzenie.
nigdy jakoś nie rzuciło mi się "w uszy" podobieństwo tej pierwszej pary, a raczej obydwa utwory dosyć lubię Icon_wink2.
jak sobie teraz odtwarzam w pamięci drugą parę to faktycznie jakieś podobieństwo brzmieniowe jest. no ale tak to zawsze się coś podobnego znajdzie, bo liczna dźwięków jest ograniczona Icon_wink2.
Artur.O napisał(a):Akurat ten utwór ma genialny tekst.
bo w ogóle Offspring ma dobre teksty Icon_smile2. niektóre poważne, niektóre jajcarskie, ale tak czy inaczej co najmniej dobre Icon_smile2.
09.07.2015 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  płyta wszech czasów ku3a 140 36 883 12.06.2021 09:29 PM
Ostatni post: Yacy
  top wszech czasów (2019) ku3a 648 72 854 14.04.2021 08:41 PM
Ostatni post: ku3a
  top wszech czasów (2016) ku3a 551 134 535 19.08.2018 08:45 PM
Ostatni post: Miszon
  moje płyty wszech czasów ku3a 19 9 347 24.07.2011 11:53 PM
Ostatni post: ku3a
  moje piosenki wszech czasów (2007) ku3a 233 98 122 09.02.2009 10:56 PM
Ostatni post: abd3mz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości