Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
25 notowanie z 22.06.2008
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Aha, spodziewałem się właśnie takiej odpowiedzi skąd pochodzi twoja czołówka, więc rozumiem Icon_wink

To zwykły przypadek z tymi 6 singlami Icon_razz2 Ale ok, tak jak napisałem, przyzwyczajenia i doświadczenia....

Z tym wyborem singli zależy też od artysty. Od tego w jakim muzycznym środowisku występują i rzeczy z tym związanych. Niektórzy faktycznie może mają czasem związane ręcę, inni mają różne dziwne umowy z wytwórniami typu: wy (artyści) wybieracie 1 i 4 singiel, a my dwa środkowe - i są takie zapisy w kontraktach.
Ja po swoich doświadczeniach (prowadzę liste ponad półtora roku) mogę stwierdzić, że naprawdę na singlowe piosenki trafiają najlepsze numery, nie zawsze jest to idealna 4, dlatego czasami wspomagam się mniej znanymi szerzej piosenkami. Ale na 60 utworów ostatnio 14 było nie singlowych reszta pochodziła z małych płytek - więc o czym to świadczy, przynajmniej w przypadku artystów, których JA LUBIĘ Icon_wink

Odpowiedziałem sobie, bo byłem pewny co napiszesz, ja znowu musiałbym jakiś argument podać itp...prawda jest taka, że twoja lista za rok może składać się z singli samych bo taka będzie ci się podobać i moja również za rok może być zupełnie inna Icon_wink

Nie oglądam muzycznych TV Icon_smile Niestety nie posiadam programu VH1 i jego różnych odmian, który naprawdę wygląda na bardzo porządny i gra ciekawą muzykę. Inne to faktycznie shity i nawet nie ma co tracić czasu na siedzenie i czekanie na jeden, dwa dobre momenty. Na na youtube przeglądam artystów ze swojej listy tylko, klipy, które mi ktoś poleci no i czołówkę światową, moją czołówkę i naprawdę znam masę super teledysków Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.06.2008 12:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
saferłel napisał(a):Hehe, co ty kolego wiesz o prawdziwym deszczu Icon_biggrinIcon_biggrin (26 Czerwca 2007, genesis, Śląski Icon_biggrin)
Nie sądzę, żeby miał start do tego z Jarocina z '82. Nie było to wprawdzie w czsie koncertu, ale w nocy. Moi gospodarze (waletowałem u znajomych znajomych znajomych) już po kilkunastu minutach przygarnęli 2 laski, bo im śledzie wymyło. Okazało, że jakimś fuxem spaliśmy na najwyższym miejscu na całym polu, bo tylko w naszym namiocie nie było wody. Na ścieżkach następnego rana woda sięgała do kolan (mi, bo innym sporo wyżej). Z tego co pamiętam, to fragmenty ulewy wykorzystano w filmie Tylko rock.
23.06.2008 12:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
saferłel napisał(a):Salala to tylko gościnny wystąp u jakiejś babki, nawet mnie to przyznam nie zainteresowało szczególnie.
Tutaj się różnimy w ocenie. AKidjo jest rewelacyjna, jej płyta to jedna z najlepszych w zeszłym roku, a nagranie znakomite (wiele tygodni było u mnie w czołówce kajman30.
23.06.2008 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
saferłel napisał(a):Niestety zobaczyłem też twoją wypowiedź ''Są one najczęściej słabe'' i tu bym się kłócił, a raczej proponował zmazanie tego punktu Icon_razz2, ale oczywiście skoro jest to oparte na twoich doświadczeniach....Po prostu z samej definicji 90% artystów wybiera na singla najlepsze piosenki do promowania albumu i bardzo częśto trafiają.....popatrz jak wiele jest list z samymi singlami? a prawie każda ma ich zdecydowaną większość. Ok tu znowu można się kłócić, że ludzie nie słuchają płyt, dlatego itp....Dobra koniec tematu Icon_biggrin
A ja abd3mza calkowicie popieram, chociaż dodałbym kilka słów. Moja wersja brzmi: Single dobrych artystów są najczęściej słabe w porównaniu do średniego poziomu płyty, z której pochodzą. I Ty nawet napisałeś dlaczego: "Po prostu z samej definicji 90% artystów wybiera na singla najlepsze piosenki do promowania albumu". Tylko że: najlepsze do promowania albumu jest moim zdaniem w sprzeczności z: najlepsze pod względem artystycznym. Wybiera się na nie utwory najłatwiejsze w odbiorze, a często są one uproszczonymi (lub poobcinanymi) wersjami utworów z albumu. A fakt, że tak wiele jest list z samymi singlami raczej średnio wpływa na rozwój muzyki.
23.06.2008 12:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
aaktt napisał(a):Ja też nie mogę się zgodzić, że single zwykle są słabe. To zdecydowanie zależy od wykonawcy, płyty, wytwórni. Nie można generalizować w taki sposób. Często single bywają bardzo trafne, chociaż zdarzają się duże wpadki, które można wtedy nadrobić samemu na liście (ja często tak robię, chociaż nie zawsze) Icon_wink2
Single faktycznie często bywają trafne, bo u przeciętnych artystów wrzuca się na nie to, co jeszcze jako tako nadaje się do słuchania. Ogólnie tendencja jest taka, że czym lepszy artysta, tym gorszy utwór utwór z płyty wybiera na singla. A jeżeli nie gorszy, to najbardziej prosty, a do tego nie za długi.
23.06.2008 01:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Sprawdza się to co mówisz w przypadku Interpol, ale u ich największych rywali Editors już nie. Sprawdza się w przypadku ostatniego R.E.M., ale już nie u Cave'a. To dwa małe przykłady, można wypisać jeszcze wieeeele. Wszystko zależy jak ocenimy dany utwór, taka prawda. Potem z tego tworzymy dopiero jakieś klucze...

Z tym deszczem to chętnie obejrzałbym fragment filmu gdzie jest to ukazane. Ze zrozumiałych względów nie miałem okazji doświadczyć tego a niw TV widzieę swego czasy Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.06.2008 01:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):Nie będę używał słow niecenzuralnych, ale moim zdaniem to już jest przesada.
1. Przesada to by była gdybym przejmował się takimi opiniami i lista wyglądałaby inaczej niż mi podpowiada serce.
kajman napisał(a):A do tego zrobiłeś mi czystki w zestawie utworów do przesłuchania
2. Cóż... Twoje zasady to Twoja sprawa, a ja nie będę się kierował wsparciem przy układaniu mojej listy.
1. Ja mam prawo je wyrażać, a Ty masz prawo się nimi nie przejmować. Pozwolę sobie jednak pozostać przy własnym zdaniu. Nota bene, byłoby ono takie same, gdybyś miał tam zamiast Lao Jopek lub King Crimson.
2. Ja tylko stwierdziłem fakt, który mojego specjalnego zachwytu nie budzi, ale nie budzi także, że Aro właśnie wysadził mi z siodła mój numer 11.
23.06.2008 01:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
saferłel napisał(a):Sprawdza się to co mówisz w przypadku Interpol, ale u ich największych rywali Editors już nie. Sprawdza się w przypadku ostatniego R.E.M., ale już nie u Cave'a. To dwa małe przykłady, można wypisać jeszcze wieeeele. Wszystko zależy jak ocenimy dany utwór, taka prawda. Potem z tego tworzymy dopiero jakieś klucze...
Pierwszy problem jest taki, że ja z tej czwórki tylko Cave'a uważam za wybitnego artystę, ale na pewno wszyscy wybijają się ponad przeciętność. Nie odniosę się do Twoich swtwierdzeń, bo nie znam całych płyt. No i fakt, wszystko zależy od tego, jak oceniamy konkretne utwory.
23.06.2008 01:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #29
 
kajman napisał(a):Tutaj się różnimy w ocenie. AKidjo jest rewelacyjna, jej płyta to jedna z najlepszych w zeszłym roku, a nagranie znakomite (wiele tygodni było u mnie w czołówce kajman30.
A ja tej płyty jeszcze nie znam? Dobra znalazłem i właśnie zaczęła się ściągać.
kajman napisał(a):1. Ja mam prawo je wyrażać, a Ty masz prawo się nimi nie przejmować. Pozwolę sobie jednak pozostać przy własnym zdaniu.
No i ok. Icon_smile2
kajman napisał(a):Nota bene, byłoby ono takie same, gdybyś miał tam zamiast Lao Jopek lub King Crimson.
Jakoś nie chce misie wierzyć, że gdybyś miał inne zasady to King Crimson nie zajmowałby kilku pierwszych miejsc. [Wiem, że kilka to nie 11, ale ja nie widzę żadnego powodu dla którego miałbym się hamować. ]

EDIT: Poprawiony autor środkowego cytatu.
23.06.2008 02:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Pomyliłeś się w cytowaniu Icon_biggrin Moje wypowiedzi zawsze są oznaczone przeważne - Icon_wink, żeby nie tworzyć natroju grozy i konfliktów Icon_biggrin....zresztą przecież mi się zgadzamy zawsze Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.06.2008 02:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #31
 
Ehh... znowu coś forum namieszało. Dzięki już poprawiam.
23.06.2008 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):Tutaj się różnimy w ocenie. AKidjo jest rewelacyjna, jej płyta to jedna z najlepszych w zeszłym roku, a nagranie znakomite (wiele tygodni było u mnie w czołówce kajman30.
1. A ja tej płyty jeszcze nie znam? Dobra znalazłem i właśnie zaczęła się ściągać.
kajman napisał(a):Nota bene, byłoby ono takie same, gdybyś miał tam zamiast Lao Jopek lub King Crimson.
2. Jakoś nie chce misie wierzyć, że gdybyś miał inne zasady to King Crimson nie zajmowałby kilku pierwszych miejsc. [Wiem, że kilka to nie 11, ale ja nie widzę żadnego powodu dla którego miałbym się hamować. ]
1. Sądziłem, że skoro znasz Salala, to znasz całą płytę. Ale myślę, że będzie Ci się podobać. Są tam smaczki w postaci coverów Stonsów, Sade i klasyki, ale są tak mocno osadzone w klimacie płyty, że nie znając oryginało, można nie wpaść na to, że to przeróbki.
2. Jak napisałem poprzedni komentarz, to pomyślałem, że możesz nie złapać o to, co mi chodzi. Bardzo możliwe, że u mnie by zaCrimsoniło, gdyby tylko było to możliwe, ale na pewno nie byłoby to na zasadzie, że nagle hop i wszyscy Crimsoni naraz skaczą w szaleńczym tempie do góry. U mnie utwory skaczą w dół i w górę, ale to pojedyńcze utwory, a nie nagle wszystko, co jest na liście. I to już drugi taki wyskok (tylko pierwszy był jednak trochę bardziej stonowany). A akurat to jest dla mnie4 trudne do pojęcia.
23.06.2008 06:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #33
 
kajman napisał(a):1. Sądziłem, że skoro znasz Salala, to znasz całą płytę.
Znam [a właściwie znałem] te utwory, które były w zestawie LP3, czyli jeśli nic nie pomyliłem Salala, Djin Djin i Gimme Shelter. Może tak zapytam. Czy jest jakiś utwór, który podoba Ci się bardziej od trzech wyżej wymienionych?
kajman napisał(a):Są tam smaczki w postaci coverów Stonsów, Sade i klasyki, ale są tak mocno osadzone w klimacie płyty, że nie znając oryginało, można nie wpaść na to, że to przeróbki.
To ja chyba nie wpadłem, bo oprócz Stonesów i ostatniego utworu, który kojarzy misie ale nie wiem z czym to więcej nie zauważyłem.
kajman napisał(a):Bardzo możliwe, że u mnie by zaCrimsoniło, gdyby tylko było to możliwe, ale na pewno nie byłoby to na zasadzie, że nagle hop i wszyscy Crimsoni naraz skaczą w szaleńczym tempie do góry.
A bierzesz w ogóle pod uwagę koncert?
23.06.2008 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):1. Sądziłem, że skoro znasz Salala, to znasz całą płytę.
Znam [a właściwie znałem] te utwory, które były w zestawie LP3, czyli jeśli nic nie pomyliłem Salala, Djin Djin i Gimme Shelter. Może tak zapytam. Czy jest jakiś utwór, który podoba Ci się bardziej od trzech wyżej wymienionych?
kajman napisał(a):Są tam smaczki w postaci coverów Stonsów, Sade i klasyki, ale są tak mocno osadzone w klimacie płyty, że nie znając oryginało, można nie wpaść na to, że to przeróbki.
To ja chyba nie wpadłem, bo oprócz Stonesów i ostatniego utworu, który kojarzy misie ale nie wiem z czym to więcej nie zauważyłem.
kajman napisał(a):Bardzo możliwe, że u mnie by zaCrimsoniło, gdyby tylko było to możliwe, ale na pewno nie byłoby to na zasadzie, że nagle hop i wszyscy Crimsoni naraz skaczą w szaleńczym tempie do góry.
2. A bierzesz w ogóle pod uwagę koncert?
1. Przyznam się, że płyty już dosyć dawno nie słuchałem, poza tym odbierałem ją całościowo i nie pamiętam, czy coś jeszcze szczególnie rzuciło mi się w uszy. Kojarzę jeszcze 6 Pearls, 7 Sedjedo i 13 Lonlon. Pearls było na mojej liście (to ten cover Sade). Sedjedo znałem z wcześniejszej wersji z jakiejś składanki. Lonlon (jeżeli masz bez bonusów to jest to ostatni utwór) to Bolero Ravela, więc utwór charakterystyczny i dlatego pamiętam.
2. Może nie doczytałem, ale nie wszystkie z tych 11 utworów były na koncercie, więc o ile skoki koncertowych mogę zrozumieć (chociaż u mnie nigdy by nie mogły mić aż takiego wpływu), to te pozostałe pozostają dla mnie tajemnicą.
23.06.2008 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #35
 
kajman napisał(a):Lonlon (jeżeli masz bez bonusów to jest to ostatni utwór)
Mam bez bonusów, ale poszukam z nimi.
kajman napisał(a):2. Może nie doczytałem, ale nie wszystkie z tych 11 utworów były na koncercie
Masz rację. Nie wszystkie.
kajman napisał(a):więc o ile skoki koncertowych mogę zrozumieć (chociaż u mnie nigdy by nie mogły mić aż takiego wpływu)
Moja lista jest dużo bardziej emocjonalna niż Twoja.
kajman napisał(a):to te pozostałe pozostają dla mnie tajemnicą.
A nie potrafisz sobie wyobrazić, że odbiór koncertu [jakże ważnego, bo pierwszego] może mieć wpływ na odbiór całej muzyki danego zespołu? [I nie mówię tu o przypadkach tak skrajnych jak na mojej liście gdzie praktycznie 11 czołowych miejsc zajmuje jeden zespół.]
23.06.2008 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #36
 
Cytat:06.07.2008 GDYNIA - Heineken Open'er
16.08.2008 ŁODź - Fabryka Sztuki
Tu i tu zamierzam ich posłuchać. Ciekawe co z tego wyniknie...?
24.06.2008 03:07 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #37
 
Cieszę się. Icon_smile2 [Może to co u mnie? Icon_wink2 Lepiej nie...]
24.06.2008 09:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 883
Dołączył: Aug 2007
Post: #38
 
Nie ma co przeciągać struny...
Typowanie podsumowanka czas zacząć! Icon_mrgreen

1.NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
2.TO, CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
3.JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz, Dwa, Trzy
4.PIOSENKA STARYCH KOCHANKÓW - Raz, Dwa, Trzy
5.GOOD DAY MY ANGEL (LIVE) - Myslovitz
6.TY CZŁOWIEK JESTEŚ? - Lao Che
7.SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che
8.NIEPOJĘTE I ULOTNE - Anna Maria Jopek
9.HYDROPIEKŁOWSTĄPIENIE - Lao Che
10.BÓG ZAPŁAĆ - Lao Che

no ciekawe ... jak daleko sie mijam Icon_wink2
nie wiem tylko ile miejsc liczysz do podsumowania (pierwsza dycha?) wiec to znawcowanie to tak na czuja Icon_smile2
[na razie mówie "do widzenia" i ide przywitac sie ponownie z poduszka Icon_razz, tym razem juz w domu ]
jak wróce, pewnie juz będzie rozwiązanie Icon_wink2
24.06.2008 11:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
Myślisz, że Sebastian zrobi podsumowanie po 25 notowaniach Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.06.2008 11:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 883
Dołączył: Aug 2007
Post: #40
 
ja to wiem Icon_wink2 Icon_mrgreen
24.06.2008 11:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości