Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
25 notowanie z 22.06.2008
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #1
25 notowanie z 22.06.2008
Niezwykły to był tydzień, a to za sprawą jednego dnia. Ale po kolei.
[Wcale się nie zdziwię jeśli komuś nie będzie chciało się tego czytać, bo długie to to, sensu za dużo pewnie nie ma i są ciekawsze rzeczy do czytania.]

Jakiś czas temu przeczytałem:
strona koncertowa Lao Che napisał(a):Âť 20.06.2008 PłOCK - Cinemagic
support przed No Smoking Orchestra
Jakoś tak nie bardzo jestem/byłem za koncertami festiwalowymi. Głównie dlatego, że wydaje/wydawało misie że publika jest przypadkowa. Poza tym Lao Che jako support?! Przecież to powinna być/była główna gwiazda tego dnia! Wahałem się właściwie do ostatniej chwili. Myślałem, że niewiele mam do zyskania, a do stracenia wiele.

Zaczęły się przygotowania. Jeszcze się nie zdecydowałem, ale tak na wszelki wypadek. Icon_wink2 Najpierw kupiłem dwie poprzednie płyty, które dotarły do mnie z trzydniowym opóźnieniem. Dobrze, że na czas. Potem zaczęło się słuchanie, wsłuchiwanie, osłuchiwanie muzyki Lao Che. Dlatego tak mało płyt przesłuchałem. [Wypisałem tylko LP i EP-ki.]

Szybko przyszedł piątek. Chyba nawet za szybko, bo czułem się jakby ktoś rano mi powiedział, że wieczorem piszę maturę. Icon_wink2 Nie bardzo wiedziałem czy słuchać Lao czy dać im odpocząć. To właściwie miał być mój pierwszy koncert. Wcześniej jakoś się nie złożyło... Co prawda byłem kiedyś na festiwalu piosenek Agnieszki Osieckiej. Po jakiś dwóch godzinach [około 20-stej] Paweł Sztompke powiedział, że Raz, Dwa, Trzy wystąpią o drugiej po północy... Głównie byłem tam dla nich, ale wtedy to było dla mnie nie do wytrzymania... Zaczął się koncert Maryli Rodowicz, a ja sobie darowałem po trzech utworach. Icon_wink2 [Po każdym z nich publika krzyczała "Małgośka". Icon_wink2] Później chyba nie było okazji. Szczerze przyznam, że nie szukałem. Jakoś płyty mi wystarczały.

Od 16-stej nie słuchałem muzyki! Do tej pory zdarzało misie to tylko...podczas snu. Icon_wink2 Koncert miał być o 20, więc postanowaiłem pojechać autobusem o 18:30. Byłem kwadrans wcześniej. Icon_wink2 Spojrzałem na zegarek. Nie przyjechał. Był dwie minuty później. Icon_wink2 [A już zaczynałem szykować plan B. Icon_wink2] Co dziwne po drodze nie stało się nic co przeszkodziłoby mi w dotarciu na koncert. Dojechałem, a do koncertu zostało jeszcze 40 minut. Na pokonanie drogi z dworca do rynku gdzie był koncert potrzebowałem jakiegoś kwadransa. Minęło jakieś 10 minut, a ja słyszę Hydropiekłowstąpienie... Myślę sobie "o żesz. wspaniale" [albo jakoś podobnie]. Może źle coś przeczytałem? Może ta Orkiestra [na marginesie napiszę, że grają muzykę bałkańską - przynajmniej ja ją tak określam] występuje o 20-stej, a support wcześniej? Nic to, zesztywniały idę dalej. Obok mnie biegnie studentka, [operuję stereotypem] która po drodze krzyczy do napotkanej [przypuszczam] znajomej: Szybko! Zaczęło się! - Spokojnie. Chłopacy dopiero zaczęli próbę. Uffffff... Kamieniołom z serca. Czy nie lepiej było zostać w domu? Icon_wink2

Przychodzę na miejsce, a Chłopacy właśnie skończyli połowę Icon_wink2 Hydropiekłowstąpienia. Później pierwsza cześć Przebicia do Śródmieścia. Dodatkowo pełno poleceń, które dla takiego laika jak ja są w ogóle nie zrozumiałem. [A włączyłeś Cxxxx - master 2zdc? Czy jakoś podobnie. Icon_wink2] Grzecznie sobie ustałem obok fontanny [jakieś kilkanaście metrów od sceny] i zacząłem rozglądać się za trybuną. Icon_mrgreen Icon_wink2 Nie było. Icon_wink2 Nie ma innego wyjścia - pomyślałem - trzeba będzie iść pod scenę. Ale nie teraz, bo właśnie skończyła się próba.

Zespół zszedł ze sceny, przywitał się ze swoimi fanami i znajomymi. Zero gwiazdorstwa. Zwykli ludzie. [Czy ja mówiłem coś o tym, że niewiele mam do zyskania?] Przyszło małżeństwo z kilkunastoletnią [11? 12?] córką [wszyscy w koszulkach gospelowych]. Porozmawiali, zrobili zdjęcie ze Spiętym, córka wzięła autograf w zeszycie. Icon_smile2 Potem kolejni fani, a ja sobie grzecznie z boku stałem. Icon_smile2 I martwiłem się, bo trochę potwierdzało się to czego się obawiałem. [- Kto dzisiaj gra? - Lao Che - Taa?! ; Oni będą grali tylko 45 minut. Jakoś wytrzymamy...] Schodziło się coraz więcej osób.

20:00 Podszedłem pod scenę. Wylądowałem w drugim "rzędzie" jakieś dwa, trzy metry od środka. Spojrzałem w lewo. Przedział lat dość spory, od kilkunastu lat do 50-kilku. Po prawej stronie podobnie. Na scenę wyszedł jakiś gość [sorry, że tak piszę, ale ja tam pojechałem dla Lao Che Icon_wink2] i zaczął mówić typowe informacje. Później zaczął zapowiadać jakąś gwiazdkę, która miała z nim poprowadzić konferasjerkę. Zaczął opowiadać o niej i co jakiś czas pytał się czy już wiemy kto wejdzie na scenę. "Wzięła udział w programie 'Jak oni to śpiewają'" Nie zaczęło się dobrze... Zacząłem się zastanawiać czy nie pomyliłem festiwalu, ale obejrzałem się i koszulki Lao Che mnie uspokoiły. Icon_wink2 A jeszcze bardziej to, że nikt nie odgadł, że to ona. Icon_mrgreen Okazało się, że to Edyta Herbuś . Za wysoka to ona nie jest. Icon_wink2 Pojawiły się nie wybredne uwagi na jej temat. Na szczęście ci osobnicy zniknęli jak tylko zaczął się koncert. I tu mam problem, bo nie wiem od czego się zaczął. :roll: Wiem, że na pewno zagrali: Drogi Panie, Czarne kowboje, Bóg zapłać, Chłopacy, Stare Miasto, mpaKOmpaBIEmpaTA, Hydropiekłowstąpienie, Barykada i Hiszpan. I to mniej więcej w takiej kolejności, a Hiszpan na pewno na końcu. Chociaż teraz niczego nie jestem pewien... Aha. Jako zapowiedź Lao Che zostały przeczytane informacje z wikipedii... A jeszcze na końcu Edyta Herbuś przeczytała: W tym roku wydali płytę Gospel, którą promował singiel Drogi Panie... No sorry... Nie będę złośliwy...

W przy pierwszym utworze [jaki by on nie był Icon_wink2] Większość dopiero się rozkręcała. Ale nie środek. Tam od początku dział się kocioł. To jednak nie było takie złe stać trochę z boku, bo ja jednak lubię kontakt z ziemią. Icon_wink2 Przy drugim utworze [jaki...] silniczek, o którym mówiła zeta zaczął pracować na pełnych obrotach, pojawiło się kilku spóźnialskich, a średnia wieku spadła. Icon_wink2 [Sam się do tego przyczyniłem łokciem. Icon_redface2 Pani została chwilę po tym, przeproszona uśmiechem, ale chyba było dla niej za głośno.] W ogóle zrobiło się mnie widzów, a więcej aktywnych uczestników. Tylko kilka osób stało przy barierkach. Nie rozumiem, ale każdy ma swój sposób na koncert...

Spięty ma bardzo ciekawą choreografię. Icon_smile2 Najciekawiej było podczas Bóg zapłać, Chłopaków i Hydropiekłowstąpienia. Po pół godzinie zaczął padać deszcz. DESZCZ. Po lewej stronie nikt się tym specjalnie nie przejął, a po prawej ubyły trzy osoby i średnia wieku znowu spadła. Icon_wink2 To było akurat podczas Barykady, no i trzeba się przyznać, że "By nie wpuścić hitlerowców do nieba" zdecydowanie nam się nie udało. Chyba, że uznać wielogłos za bardziej dopracowaną wersję. Icon_wink2 Spięty zaintonował jeszcze raz i teraz poszło nam dużo lepiej. W połowie utworu [jak ktoś zna to wie, że jest "zwolnienie"] wszedł ten gość i podszedł do Denata, co mnie szczerze mówiąc wkurzyło. Chyba Denat mu wytłumaczył, że utwór się jeszcze nie skończył... Spięty pożegnał się i zapowiedział ostatni utwór. Icon_frown Już?!?! Chyba nikt nie przypuszczał, że na tym się skończy... Hiszpan przemknął jakby uciekał przed bykiem... I znowu wszedł ten gość, ale my nie daliśmy za wygraną! Lao Che! Jeszcze! I tak przez kilka minut, ale był nie ugięty... "Wiem, że ta godzina szybko minęła, ale już przyjechał Emir Kusturica... Trzymam Was za słowo, że będziecie jeździć na ich koncerty!..." Połowa Lao ukłoniła się jeszcze raz, a gdy wyszedł Emir Kusturica podniosłem bluzę i odszedłem spod sceny... Tak jak całkiem spora część osób... Na koniec jeszcze usłyszałem: "Nie rozchodźcie się. Wielki Emir Kusturica i jego orkiestra przyjechali tu specjalnie dla Was!". A ja tu przyjechałem dla Lao Che... Autobus, stop i przed 23 byłem w domu. Icon_cry

Co mogę napisać na koniec? Słabo było słychać sample i chyba dlatego nie wykrzyczeliśmy gdzie znajduje się ośrodek sportowy. Nie znam się na nagłośnieniu, ale jeśli ma ono ogłuszyć człowieka to się nie udało. Icon_wink2 Już następnego dnia słyszałem na oba ucha. Głos też odzyskałem [kilka razy rąbnąłem się w tekstach, ale Spięty też -głównie w kolejności słów- więc uznaję że był remis Icon_wink2], co dobitnie pokazuje, że koncert był za krótki... I nagle stworzyły misie trzy koncertowe marzenia. [I nie mówię o ilości.]

To może z innej beczki... Dzisiaj grają w Tychach, a w najbliższym czasie:
strona koncertowa Lao Che napisał(a):Âť 27.06.2008 TORUń - SOS Festival
Âť 28.06.2008 ZIELONA GóRA - Finał Festiwalu Rockowego Rock Nocą
Âť 06.07.2008 GDYNIA - Heineken Open'er - szczególy wkrótce
Âť 19.07.2008 JAROCIN - Jarocin Festival 2008
Âť 20.07.2008 WARSZAWA - plener Park Rydza-Śmigłego
Âť 31.07.2008 BYDGOSZCZ - plener Stare Miasto
a później Icon_mrgreen :
strona koncertowa Lao Che napisał(a):Âť 01.08.2008 KOSTRZYN - Przystanek Woodstock
Âť 03.08.2008 MALBORK - koncert
Âť 07.08.2008 IńSKO - Ińskie Lato Filmowe
Âť 09.08.2008 MYSłOWICE - OFF Festiwal
Âť 10.08.2008 RADOM - Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA
Âť 16.08.2008 ŁODź - Fabryka Sztuki
+ NOT + CKOD + Lstadt + Psychocukier
Âť 29.08.2008 WOłóW - Wołow plener
+ Muchy + Mitch & Mitch
Âť 30.08.2008 SKARżYSKO - KAMIENNA - Skarfest 2008
+ Frontside+ Muchy + T.Love + Happysad
Âť 31.08.2008 LUBIN - plener
Kto gdzie jedzie? Icon_mrgreen [Aha. Jeszcze 14 sierpnia w trójkowym ogródku.]

Co do kształtu listy... Cóż mogę powiedzieć? Przed koncertem myślałem jak to będzie i doszedłem do wniosku, że jak koncert będzie fantastyczny to może 6 utworów z Gospel pojawi się w dziesiątce... Lista nie może wyglądać inaczej, bo po prostu w tej chwili te nagrania są dla mnie najlepsze. Myślałem, żeby przedzielić Lao jakimś innym utworem, ale za każdym razem okazywało się, że niższy utwór jest dla mnie lepszy. No to jest jak jest... W sumie nic dziwnego, bo od piątku oprócz radia tylko Lao w moich głośnikach... Kolejności proszę się nie czepiać, bo za długo to ja nad nią nie myślałem. [Hiszpan pewnie tylko na chwilę, bo to jest utwór do tańczenia. Icon_wink2] [Taki kształt Listy wcale nie znaczy, że po każdym koncercie tak będzie. Icon_razz]

Może jeszcze zareklamuję nowość. Ten utwór pochodzi z płyty: http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Blue_Ball Trochę się zastanawiałem nad zapisem, ale zwyciężył taki jaki jest. Notabene najdłuższy w historii mojej listy. [Mam jeszcze dwóch innych faworytów z płyty, ale na razie ten jest najlepszy.]

01 01 21 21 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec (21)
02 10 07 07 CZARNE KOWBOJE - Lao Che
03 NN 01 01 ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
04 14 07 07 CHŁOPACY - Lao Che
05 13 13 13 SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che
06 33 06 05 DO SYNA JÓZEFA CIEŚLAKA - Lao Che
07 37 07 05 mpaKOmpaBIEmpaTA - Lao Che
08 34 15 13 BÓG ZAPŁAĆ - Lao Che
09 16 15 15 HYDROPIEKŁOWSTĄPIENIE - Lao Che
10 46 15 12 DROGI PANIE - Lao Che
11 23 12 12 TY CZŁOWIEK JESTEŚ? - Lao Che
12 NN 01 01 HISZPAN - Lao Che
13 02 22 22 TO, CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
14 03 11 09 RIGHT IN TWO - Tool
15 08 02 02 SUMMERS LOST - Hurt
16 04 24 24 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
17 11 11 11 10.000 DAYS (WINGS PART 2) - Tool
18 05 22 22 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz, Dwa, Trzy
19 07 20 12 DYBUK - Żywiołak
20 09 09 08 THE FRAGRANT TASTE OF RAIN - Jason Reeves
21 06 08 07 TO FIND - Zbigniew Preisner i Teresa Salgueiro
22 12 13 13 NIEPOJĘTE I ULOTNE - Anna Maria Jopek
23 15 17 17 13TH STAR - Fish
24 20 04 04 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
25 18 02 02 FESTIVAL - Sigur Rós
26 31 19 18 CZAS - Katarzyna Groniec
27 NN 01 01 ALTUS SILVA - Peter Gabriel feat. Joseph Arthur, Ronan Browne, Deep Forest, James McNally, Iarla Ó Lionáird, Vernon Reid
28 26 11 10 ROSETTA STONED - Tool
29 27 02 02 BREAKFAST ON THE MORNING TRAM - Stacey Kent
30 28 04 03 THE FISH AND THE BIRD - Mark Knopfler

31 19 04 03 IF I DON'T SEE YOU AGAIN - Neil Diamond
32 24 14 04 WITCH'S BREW - Peter Cincotti
33 17 11 10 WIERSZ O PŁACZU - Stare Dobre Małżeństwo
34 21 04 03 I WISH I WAS IN NEW ORLEANS - Scarlett Johansson
35 22 12 11 CHODŹMY - Grzegorz Turnau
36 35 08 01 ONE DAY YOU WILL TEACH ME TO LET GO OF MY FEARS - Sleepmakeswaves
37 30 20 19 GDZIEKOLWIEK - Grzegorz Turnau
38 40 03 00 (YOUR LOVE KEEPS LIFTING ME) HIGHER AND HIGHER - Michael McDonald
39 25 03 02 CHROMOLĘ - Waglewski Fisz Emade
40 29 11 10 REPENTANCE - Dream Theater
41 32 14 11 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
42 38 03 00 AKT MIŁOSNY ALBO ŻYCIE - Stare Dobre Małżeństwo
43 39 02 00 STAIRWAY TO HEAVEN - Rodrigo y Gabriela
44 41 03 00 FRIEND OF OURS - Elbow
45 43 10 01 WIOŚNIE NIE! - Basia Stępniak-Wilk i Wojciech Mann
46 44 02 00 PORCELAIN HEART - Opeth
47 36 03 00 NE ME QUITTE PAS - Florent Pagny
48 47 05 00 FIRE - Zbigniew Hołdys
49 42 19 13 WE CLOSE OUR EYES - British Sea Power
50 50 13 05 RUBEN'S TATOO - Songdog

wypadły:
45 35 04 02 I'M NOT DROWNING - Steve Winwood
48 37 07 02 JEDNOCZAS - Stare Dobre Małżeństwo
49 48 02 00 YOUR SMILE - Jaared

premiery - 3 [+5 powrotów], bez zmian - 1, w dół - 16, do góry - 5

Nowości/premiery: http://www.chomikuj.pl/abd3mz/mycharts-a...5notowanie

Podsumowanie 25 notowań jutro, bo dzisiaj misie nie chce. Icon_wink2
22.06.2008 01:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
notowanie 21 z 22 czerwca 2008 r.

01. Lao Che - Powstanie Warszawskie
02. Lao Che - Gusła

03. Lao Che - Gospel

04. Sigur Rós - MeĂ° suĂ° í eyrum viĂ° spilum endalaust
05. Peter Gabriel & Friends - Big Blue Ball
06. Ayo. - Joyful
07. Rodrigo y Gabriela - Rodrigo y Gabriela

08. Słodki Całus Od Buby - Równolegle
09. Carmen Cuesta-Loeb - You Still Don't Know Me

10. The National - The Virginia EP
11. Judas Priest - Nostradamus
12. The Offspring - Rise and Fall, Rage and Grace
13. In the Name of Love - Africa Celebrates U2

14. Włodzimierz Mazoń - Na przeciwko
15. Koniec Świata - Burgerbar
16. Palace Fires - Fear Of Falling [EP]
17. Mike Patton - A Perfect Place

+4 (?) płyty King Crimson
22.06.2008 01:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Hmm obok mnie wcale blisko nigdzie nie grają. Najbliżej są Mysłowice :roll: ...najbliżej hehe...
Fajna relacje, a z tym "odszedłem od sceny razem z grupą innych osób, a gość zaczął wołać by się nie rozchodzić'' po prostu mnie ubawiłeś Icon_biggrin Jak to musiało wyglądać. Haha. Nieładnie Icon_biggrinIcon_biggrin Wielki Emil się pogniewał!!

Atak Lao spodziewany, ale i tak nie udało się przegonić obecnej liderki. ''Idziesz'' na rekord kajmana? Icon_razz2
Bardzo wysoko pojawia się Zbawiciel, ale i tak nie ośmielę się napisać, że ma duże szansę na no. 1 w przyszłym tygodniu. To naprawdę niesamowicie wygląda. 10 miejsc pod rząd w wykonaniu jednej grupy Icon_mrgreen Naprawdę jesteś fanatykiem Icon_biggrin
U mnie taka sytuacja nigdy nie zaistnieje na pewno, jednak wolę żonglować piosenkami ;] Musiało dojść do kilku bolesnych spadków rzecz jasna i szkoda, że w tej grupie Dybuk sie znalazł.
Kurczę!, widzę, że przestudiowałeś i wyciągnąłeś już odpowiednie wnioski (ładny debiut) z kompilacyjnej płyty Petera Gabriela. Myślałem, że ja ją 1 tutaj na forum wypromuje Icon_redface2 W każdym razie cieszę się, że ci się podoba. Ja na razie słuchałem 2,3 numerów, ale nie miałem głowy do całości. Nadrobię zaległości w tym tyg.
Elbow na liście nadal! A bałem się, że spadnie.
Offspring się utrzymało na liście albumów. U mnie może się do 10 zmieści, ale nie jestem pewny Icon_razz2, muszę na RYM-ie sprawdzić czego to ostatnio słuchałem. I został mi Sigur Ross do posłuchania....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 02:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Hmm obok mnie wcale blisko nigdzie nie grają. Najbliżej są Mysłowice :roll: ...najbliżej hehe...
Ja słaby jestem z geografii, ale dzisiaj byli w Tychach. Icon_wink2 [No, ale jak już będzie z nogą w porządku to chyba nie mas zamiaru siedzieć całe wakacje w domu? Icon_wink2 Lepiej wyczesywać koncerty. Icon_lol ]
saferłel napisał(a):Fajna relacje, a z tym "odszedłem od sceny razem z grupą innych osób, a gość zaczął wołać by się nie rozchodzić'' po prostu mnie ubawiłeś Icon_biggrin Jak to musiało wyglądać. Haha. Nieładnie Icon_biggrinIcon_biggrin Wielki Emil się pogniewał!!
Nieładnie to wyglądało jak fani z całej Polski przyjechali na koncert, stali w deszczu i nie było bisu...
saferłel napisał(a):To naprawdę niesamowicie wygląda. 10 miejsc pod rząd w wykonaniu jednej grupy Icon_mrgreen Naprawdę jesteś fanatykiem Icon_biggrin
Gdzie mi tam do fanatyków. Ot, zwykły sympatyk.
saferłel napisał(a):U mnie taka sytuacja nigdy nie zaistnieje na pewno, jednak wolę żonglować piosenkami ;]
Przecież ja też żongluję piosenkami! A że większość z nich jest z jednej płyty to ani moja wina, ani tym bardziej chłopaków. Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):Kurczę!, widzę, że przestudiowałeś i wyciągnąłeś już odpowiednie wnioski (ładny debiut) z kompilacyjnej płyty Petera Gabriela. Myślałem, że ja ją 1 tutaj na forum wypromuje Icon_redface2 W każdym razie cieszę się, że ci się podoba. Ja na razie słuchałem 2,3 numerów, ale nie miałem głowy do całości.
Ja tam nic nigdy nie promowałem. Icon_wink2 Spodobał misie to debiutuje na liście. Ciekawy jestem co wybierzesz na swoją listę.
saferłel napisał(a):Elbow na liście nadal! A bałem się, że spadnie.
Ja też się bałem. Icon_wink2
saferłel napisał(a):Offspring się utrzymało na liście albumów. U mnie może się do 10 zmieści, ale nie jestem pewny Icon_razz2, muszę na RYM-ie sprawdzić czego to ostatnio słuchałem.
Jest na 9-tym. Icon_wink2
saferłel napisał(a):I został mi Sigur Ross do posłuchania....
Nie pamiętam czy znasz poprzednie płyty., a bardzo jestem ciekawy jak ktoś kto zna innego Sigura odbierze tą płytę. Misie wydaje, że jak na niego to jest proste granie.
22.06.2008 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Tychy też daleko ;] Nawet już połączenia autobusowego nie ma z nimi ode mnie. Może musiałbym najpierw do Bytomia na ten wielki przystanek, a potem jakieś Żychcice itp się tam pchać Icon_razz2

Hehe, co ty kolego wiesz o prawdziwym deszczu Icon_biggrinIcon_biggrin (26 Czerwca 2007, genesis, Śląski Icon_biggrin)

Już nie bądź taki skromny...sympatyku. Icon_razz2

Również jestem ciekaw co wybiorę Icon_razz2 W końcu rzadko jest okazja by coś z jego repertuaru wprowadzić na listę (ostatnio: 86, 92, 02 :])

To już się nie bój, że spadnie tylko popchnij Łokcia w górę!

Nie, nie znam poprzednich Sigura, tylko od znajomych wiem, że wybitną mają z 99 podobno.

PS - wybacz, że tak odpowiadam bez zaznaczenia twoich cytatów, ale mam nadzieję, że zorientujesz się co-pod-co podchodzi. Nie chcę mi się bawić z tym Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 04:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #6
 
Poprawiłem swój poprzedni post, bo jedno zdanie ukryło się w cytacie.
saferłel napisał(a):Hehe, co ty kolego wiesz o prawdziwym deszczu Icon_biggrinIcon_biggrin (26 Czerwca 2007, genesis, Śląski Icon_biggrin)
Ja się nie skarżę na deszcz tylko na brak bisu.
saferłel napisał(a):Już nie bądź taki skromny...sympatyku. Icon_razz2
To nie skromność, ale realna ocena faktów. Icon_wink2 Mam trzy płyty, a najwięksi fanatycy kilkanaście. Byłem na jednym koncercie, a najlepsi jeżdżą co dwa tygodnie. [Bezpośrednio z Płocka pojechali do Wrocławia. koncert około 16-tej.] Powiedzmy, że na razie jestem "f", a później się zobaczy.
saferłel napisał(a):Również jestem ciekaw co wybiorę Icon_razz2 W końcu rzadko jest okazja by coś z jego repertuaru wprowadzić na listę (ostatnio: 86, 92, 02 :])
A Salala?
saferłel napisał(a):PS - wybacz, że tak odpowiadam bez zaznaczenia twoich cytatów, ale mam nadzieję, że zorientujesz się co-pod-co podchodzi. Nie chcę mi się bawić z tym Icon_smile
Najdłużej mi zeszło z Łokciem. Icon_wink2 [A jeśli chodzi o Twoje posty to największe problemy mam z nimi: Icon_smile2 Icon_wink2 .
22.06.2008 04:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Ee tam. Nie ocenia się kogoś czy jest fanem po tym ile ma oryginalnych płyt, ile razy był na koncercie itp. Ja przykładowo kocham R.E.M., a mam tylko płytę The Best, Automatic For The People, które zresztą należy do mojego taty i to wszystko. Icon_smile Nie byłem na żadnym koncercie, nie mam gadżetów....I w ogóle śmieję się z ludzi co myślą właśnie, że uwielbienie do danego zespołu, a raczej jego stopień zależy od rzeczy namacalnych. Chyba, że ty i tak mimo tego się nie uważasz za fana...

Salala to tylko gościnny wystąp u jakiejś babki, nawet mnie to przyznam nie zainteresowało szczególnie. Raz chyba odtworzyłem...nie miałem też chyba dobrego ''czasu'' na Gabriela. Ostatnio mnie tak powolutku nachodzi na jego płyty....znów.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 05:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
saferłel napisał(a):Chyba, że ty i tak mimo tego się nie uważasz za fana...
Raz mówisz o fanie a później o fanatyku. Zdecyduj się. Icon_wink2 [Małym] Fanem jestem, a fanatykiem nie. [A dla mnie ilość posiadanych płyt jest ważna, bo świadczy o szacunku do zespołu. A koncerty też mówią same za siebie.] A tak poza tym to nie mam zamiaru się z nikim ścigać.
saferłel napisał(a):Salala to tylko gościnny wystąp u jakiejś babki, nawet mnie to przyznam nie zainteresowało szczególnie. Raz chyba odtworzyłem...
Moim zdaniem to błąd, bo to rewelacyjne nagranie, ale chyba nie w Twoich klimatach.
22.06.2008 07:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Fanatyk a fan może znaczyć to samo Icon_wink Dobra, jestem fanatykiem i fanem R.E.M. jeśli o to ci chodziło Icon_smile
Jakbym miał pieniądze to bym (idą twoim tokiem myślenia) szanował z 10 zespołów Icon_wink Idę na jakąś pracę na wakacje to może pozwoli mi to zamówić sobie boxa z wszystkimi albumami Radiohead...

No właśnie, nie w moich klimatach, brzmi bladziutko przy innych dokonaniach tego mistrza.
Dobrze, że jest tak gościem tylko Icon_wink

Propo Radiohead. Nagrywasz audycję Piotra Metza, która teraz w 3 o historii Radiohead? Bo wiem, że ty masz jakieś audycje, nie pamiętam czy Nirvane z tego samego cyklu audycji zgrałem od ciebie czy nie...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 07:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
Cytat:02 10 07 07 CZARNE KOWBOJE - Lao Che
03 NN 01 01 ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
04 14 07 07 CHŁOPACY - Lao Che
05 13 13 13 SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che
06 33 06 05 DO SYNA JÓZEFA CIEŚLAKA - Lao Che
07 37 07 05 mpaKOmpaBIEmpaTA - Lao Che
08 34 15 13 BÓG ZAPŁAĆ - Lao Che
09 16 15 15 HYDROPIEKŁOWSTĄPIENIE - Lao Che
10 46 15 12 DROGI PANIE - Lao Che
11 23 12 12 TY CZŁOWIEK JESTEŚ? - Lao Che
12 NN 01 01 HISZPAN - Lao Che
Icon_eek2 <mdleje i długo nie odzyskuje przytomności> Icon_eek2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.06.2008 08:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Coś z tym długim odzyskiwaniem przytomności kantujesz, bo u mnie napisałeś komentarz 5 minut po tym Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 08:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
"Długo" to pojęcie względne Icon_mrgreen
Nie będę przecież cały dzień tak leżał tutaj w tym temacie Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.06.2008 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #13
 
saferłel napisał(a):Fanatyk a fan może znaczyć to samo Icon_wink Dobra, jestem fanatykiem i fanem R.E.M. jeśli o to ci chodziło Icon_smile
Ja po prostu dużą wagę przywiązuję do drobnych różnic w określeniach, a czasem nawet sam sobie ustalam definicje danego słowa. [Fanatyk to fan +. Icon_wink2]
saferłel napisał(a):Jakbym miał pieniądze to bym (idą twoim tokiem myślenia) szanował z 10 zespołów Icon_wink
To nie tak, że bez pieniędzy nie można szanować muzyków. Po prostu świadomość, że kupując płytę w jakimś stopniu przyczyniasz się do tego, że najważniejszy dla Ciebie zespół jest o krok bliżej przejścia na zawodowstwo jest cholernie przyjemna. [Pomijając już oczywisty fakt zapłaty za dobrze wykonaną pracę.] I jeszcze to uczucie, że mimo że pieniędzy nie masz za wiele kupiłeś płytę. Bezcenne.
saferłel napisał(a):Propo Radiohead. Nagrywasz audycję Piotra Metza, która teraz w 3 o historii Radiohead? Bo wiem, że ty masz jakieś audycje, nie pamiętam czy Nirvane z tego samego cyklu audycji zgrałem od ciebie czy nie...
Zdecydowanie nie nagrywam, bo Metz nie należy do moich ulubieńców. Icon_wink2 Z tego co widziałem to kris3k nagrywa, ale już u niego się pytałeś. Icon_wink2
aaktt napisał(a):Icon_eek2 <mdleje i długo nie odzyskuje przytomności> Icon_eek2
No tak, Ciebie tu nie było jak Lao zajęło u mnie 9 miejsc w 10-tce.
W skrócie:
- abd3mz to świr
- na jego liście obowiązują tylko dwie zasady. 1. utwór z ostatniej płyty 2. nie starszej niż ze stycznia 2006 roku [ewentualnie jeszcze 3. utwór nieznany przed powstaniem listy - dlatego nie ma między innymi Funerala, Icky thumpa czy Map of problematique.]
- nie ma dla mnie znaczenia czy utwór jest singlem, bo 1. one są najczęściej słabe 2. mam nietypowy gust 3. sam szukam płyt, z których często nie ma jeszcze singli 4. nie lubię się ograniczać. [ale małe ograniczenia są, bo inaczej widziałbyś tu top wszech czasów]
22.06.2008 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
Buehehe, jakie gruntowne wyjaśnienie Icon_mrgreen
Tak w ogóle to zemdlałem już jak zobaczyłem jak długi wstęp towarzyszy temu notowaniu Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.06.2008 11:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Akurat jest tak, że moi artyści to w pełni zawodowi muzycy z milionami na kontach, przynajmniej nie mogę sobie nikogo innego nie pasującego do opisu w tej chwili przypomnieć z ich grona Icon_smile Ale rozumiem cię. Tylko, że płyty są drogie, a ja nie mam stałej pensji i tak jak napisałem: idę z kumple do pracy mam nadzieję, za dwa tygodnie. Obiecałem sobie, że to co zarobię wydam na Radiohead i wtedy będę happy Icon_wink

Tak, już wszystko co chciałem to załatwiłem w związku z Radiohead, trochę niepotrzebnie cię niepokoiłem Icon_wink

''Sam szukam z płyt, z których często nie ma jeszcze singli'' - to chyba jakieś progresywno rockowe undergroundowe bandy już tylko singli nie wydają Icon_razz2

Niestety zobaczyłem też twoją wypowiedź ''Są one najczęściej słabe'' i tu bym się kłócił, a raczej proponował zmazanie tego punktu Icon_razz2, ale oczywiście skoro jest to oparte na twoich doświadczeniach....Po prostu z samej definicji 90% artystów wybiera na singla najlepsze piosenki do promowania albumu i bardzo częśto trafiają.....popatrz jak wiele jest list z samymi singlami? a prawie każda ma ich zdecydowaną większość. Ok tu znowu można się kłócić, że ludzie nie słuchają płyt, dlatego itp....Dobra koniec tematu Icon_biggrin
A już wiem! Single mają klipy dlatego Icon_biggrin <cóż za złośliwość, prawda> Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 11:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #16
 
Ja też nie mogę się zgodzić, że single zwykle są słabe. To zdecydowanie zależy od wykonawcy, płyty, wytwórni. Nie można generalizować w taki sposób. Często single bywają bardzo trafne, chociaż zdarzają się duże wpadki, które można wtedy nadrobić samemu na liście (ja często tak robię, chociaż nie zawsze) Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.06.2008 12:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #17
 
aaktt napisał(a):Buehehe, jakie gruntowne wyjaśnienie Icon_mrgreen
Zapomniałem jeszcze o tym, że utwór muszę mieć na dysku i muszę go przesłuchać w danym tygodniu.
aaktt napisał(a):Tak w ogóle to zemdlałem już jak zobaczyłem jak długi wstęp towarzyszy temu notowaniu Icon_biggrin3
Ja może nie mdleję, ale przytłaczają mnie te cyferki u Ciebie. Icon_wink2
saferłel napisał(a):Akurat jest tak, że moi artyści to w pełni zawodowi muzycy z milionami na kontach, przynajmniej nie mogę sobie nikogo innego nie pasującego do opisu w tej chwili przypomnieć z ich grona Icon_smile
Moja muzyczna czołówka jest z Polski, więc to też robi swoje.
saferłel napisał(a):''Sam szukam z płyt, z których często nie ma jeszcze singli'' - to chyba jakieś progresywno rockowe undergroundowe bandy już tylko singli nie wydają Icon_razz2
Akurat nie mogę znaleźć żadnego nieznanego progresywnego zespołu...
Albumy tych artystów nie mają singli [przynajmniej wtedy nie miały]: 21, 27 [jeszcze], 33, 36, [chyba] 43, 50
saferłel napisał(a):Niestety zobaczyłem też twoją wypowiedź ''Są one najczęściej słabe'' i tu bym się kłócił, a raczej proponował zmazanie tego punktu Icon_razz2, ale oczywiście skoro jest to oparte na twoich doświadczeniach....
Cytat:Ja też nie mogę się zgodzić, że single zwykle są słabe. To zdecydowanie zależy od wykonawcy, płyty, wytwórni. Nie można generalizować w taki sposób.
Jeśli dobrze widzę to mam w tej chwili na liście 6 singli. O czymś to świadczy.
saferłel napisał(a):Po prostu z samej definicji 90% artystów wybiera na singla najlepsze piosenki do promowania albumu i bardzo częśto trafiają
Jesteś pewien, że wybierają je artyści? [Powtórzę się] Jesteś pewien, że wybierają najlepsze piosenki? Misie wydaje, że wybierają: 1. krótkie 2. najprostsze.
saferłel napisał(a):popatrz jak wiele jest list z samymi singlami? a prawie każda ma ich zdecydowaną większość. Ok tu znowu można się kłócić, że ludzie nie słuchają płyt, dlatego itp....Dobra koniec tematu Icon_biggrin
Sam sobie odpowiedziałeś. Icon_cool2
saferłel napisał(a):A już wiem! Single mają klipy dlatego Icon_biggrin <cóż za złośliwość, prawda> Icon_biggrin
A to to już w ogóle tragedia. Muzyczne telewizje są jedną z głównych przyczyn kryzysu w muzyce.
23.06.2008 09:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Nie będę używał słow niecenzuralnych, ale moim zdaniem to już jest przesada.
A do tego zrobiłeś mi czystki w zestawie utworów do przesłuchania (nie tylko Ty zresztą, więc będę miał najkrótszą poczekalnię od dłuższego czasu. Zobaczymy, może Peter G z załogą trochę to wyrówna.
23.06.2008 12:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
saferłel napisał(a):1. Fajna relacje, a z tym "odszedłem od sceny razem z grupą innych osób, a gość zaczął wołać by się nie rozchodzić'' po prostu mnie ubawiłeś Icon_biggrin Jak to musiało wyglądać. Haha. Nieładnie Icon_biggrinIcon_biggrin Wielki Emil się pogniewał!!
2. Atak Lao spodziewany, ale i tak nie udało się przegonić obecnej liderki. ''Idziesz'' na rekord kajmana? Icon_razz2
3. Kurczę!, widzę, że przestudiowałeś i wyciągnąłeś już odpowiednie wnioski (ładny debiut) z kompilacyjnej płyty Petera Gabriela. Myślałem, że ja ją 1 tutaj na forum wypromuje Icon_redface2 W każdym razie cieszę się, że ci się podoba.
1. Faktycznie nieładnie. Ale ja pewnie zachowałbym się jeszcze gorzej: posłuchałbym przez kilka minut i wyszedłbym (chyba, że by mi się spodobał).
2. Na mój rekord? On chce wyprowadzić Kasię na pierwsze miejsce w rankingu wykonawców w podsumowaniu pierwszych miejsc (brakuje mu tylko 50 tygodni). Icon_wink2
3. Ja z wnioskami chyba poczekam na kolejny tydzień.
23.06.2008 12:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #20
 
kajman napisał(a):Nie będę używał słow niecenzuralnych, ale moim zdaniem to już jest przesada.
Przesada to by była gdybym przejmował się takimi opiniami i lista wyglądałaby inaczej niż mi podpowiada serce.
kajman napisał(a):A do tego zrobiłeś mi czystki w zestawie utworów do przesłuchania
Cóż... Twoje zasady to Twoja sprawa, a ja nie będę się kierował wsparciem przy układaniu mojej listy.
kajman napisał(a):Zobaczymy, może Peter G z załogą trochę to wyrówna.
Myślę, że może Ci się spodobać, chociaż nie wiem czy nie wolałbyś Habibe.
kajman napisał(a):2. Na mój rekord? On chce wyprowadzić Kasię na pierwsze miejsce w rankingu wykonawców w podsumowaniu pierwszych miejsc (brakuje mu tylko 50 tygodni). Icon_wink2
Icon_lol
23.06.2008 12:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości