Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 84 z 20.06.08
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 84 z 20.06.08
40 tygodni bez przerwy szczyt mojej listy okupowały polskie piosenki, jednak każda seria musi się skończyć. Przerwał ją Hurt perfekcyjnie dopracowanym Summers z genialną partią perkusji. Ciekawe czy za tydzień ją obroni, bo cała pierwsza szóstka w zasadzie idzie łeb w łeb.
Na szóstym urzeka mnie cudownym klimatem spowodowanym między innymi oszczędnością aranżacji Love me like a river does. Melody awansowała z 11 miejsca i bardzo możliwe, że to nie kres jej możliwości. A tuż za nią kolejna nowość w 10. Tym razem najwyżej notowanym nagraniem Opeth okazało się Porcelain heart.
Na początku drugiej dziesiątki dwa wielkie skoki odnotowali weterani: M.I.A. i Nie zabijaj. No cóż, nie patrzę do metryki, jeżeli ktoś jest w formie. Icon_wink2
Na 18 pierwsza z 6 nowości, co jest o tyle ciekawe, że w pewnym momencie przesłuchań wyglądało, że może nie być żadnego debiutu. No ale np. One day you will teach me to let go of my fears weszło do walki z opóźnieniem po ukazaniu się listy P.U.R.H.-a. Piosenka była gotowa do debiutu, gdy nagle straciła wsparcie, ale kiedy je z powrotem otrzymała, od razu wystrzeliła do 2 dziesiątki.
Oprócz nowości są też 4 powroty, a najwyżej z nich (Your love keeps lifting me) higher and higher, a niewiele niżej Witch's brew (miejsca 21 i 23).
Boys & girls sporo czasu tułali się po poczekalni, ale wreszcie doczekali się debiutu 27 miejscu. Podobnie przytrafiło się Devour i Everybody nose (37 i 47 miejsce). Chine blue potrzebowało mniej czasu, aby stać się nowością, ale najszybciej zadebiutowały Lights in the sky, które uczyniły to zaraz po pierwszym przesłuchaniu (ale takie nowości często nie radzą sobie w kolejnych notowaniach - może tym razem będzie inaczej).
1. 3. 9 SUMMERS LOST - Hurt
2. 1. 42 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
3. 2. 4 BREAKFAST ON A MORNING TRAM - Stacey Kent
4. 4. 23 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy
5. 5. 38 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
6. 11. 2 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
7. 14. 2 PORCELAIN HEART - Opeth
8. 7. 63 THE FUNERAL - Band Of Horses
9. 6. 3 THE LOTUS EATER - Opeth
10. 12. 11 NIEPOJĘTE I ULOTNE - Anna Maria Jopek
11. 8. 19 NAGLE - Anna Maria Jopek
12. 27. 44 M.I.A. - Avenged Sevenfold
13. 13. 22 DYBUK - Żywiołak
14. 31. 43 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
15. 10. 10 10000 DAYS (WINGS PT 2) - Tool
16. 15. 5 WORRISOME HEART - Melody Gardot
17. N 1 ONE DAY YOU WILL TEACH ME TO LET GO OF MY FEARS - Sleepmakeswaves
18. 9. 35 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
19. 23. 6 SCORPION FLOWER - Moonspell
20. 19. 17 LAUDANUM - The Chronicles of Israfel
21. P 11 (YOUR LOVE KEEPS LIFTING ME) HIGHER AND HIGHER - Michael McDonald

22. 29. 11 SPRÓBUJ MÓWIĆ KOCHAM - Anna Maria Jopek
23. P 19 WITCH'S BREW - Peter Cincotti
24. 20. 26 ENCORE JESZCZE RAZ - Strachy na Lachy
25. 26. 11 WANDERLUST - Bjork
26. 25. 7 THANK YOU FOR LISTENING - Hurt
27. N 1 BOYS & GIRLS - The Subways
28. 18. 21 ARC OF THE CURVE - Fish
29. 24. 11 SING FOR THE SUBMARINE - REM
30. 32. 3 STAIRWAY TO HEAVEN - Rodrigo y Gabriela
31. 16. 6 13TH STAR - Fish
32. 33. 4 UNTIL THE DAY IS DONE - REM
33. 34. 11 CHODŹMY - Grzegorz Turnau
34. 17. 17 GOLIATH - The Mars Volta
35. 35. 13 I'M NOT IN LOVE - Queen Latifah
36. 40. 7 CZARNE KOWBOJE - Lao Che
37. N 1 DEVOUR - Shinedown
38. 28. 7 CHROMOLĘ - Waglewski Fisz Emade
39. 21. 3 KANA ME - Mateo Pospieszalski Project
40. 30. 20 THE ICE HOTEL - Stacey Kent
41. 38. 44 SOLAR WINDS - Devin Townsend
42. 36. 15 CITIZEN / SOLDIERS - 3 Doors Down
43. N 1 CHINA BLUE - Julia Fordham
44. P 14 NOTHING IS RETURN (WALK AWAY) - Down
45. N 1 LIGHTS IN THE SKY - Nine Inch Nails
46. P 17 NIE OMIJAJ MNIE - Anna Maria Jopek
47. N 1 EVERYONE NOSE - N.E.R.D.
48. 41. 10 WIERSZ O PŁACZU - Stare Dobre Małżeństwo
49. 37. 2 ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
50. 45. 10 NUDE - Radiohead


poczekalnia:
48. PRETTY AMAZING GRACE - Neil Diamond
WIOŚNIE NIE - Basia Stępniak-Wilk & Wojciech Mann
44. THE STATE OF MASSACHUSETTS - Dropkick Murphys
GDZIEKOLWIEK - Grzegorz Turnau
47. SHINE A LIGHT - The Rolling Stones
AFTERLIFE - Avenged Sevenfold
AKT MIŁOSNY ALBO ŻYCIE - Stare Dobre Małżeństwo
46. LYRA - Kate Bush
50. FIRE - Zbigniew Hołdys
FUNKY BAHIA - Sergio Mendes & Will.I.Am & Sideah Garrett
42. LONESOME TRAVELLER - Anita Lipnicka & John Porter
49. COPS AND ROBBERS - The Hoosiers
IF I DON'T SEE YOU AGAIN - Neil Diamond
FIGHTING FOR A LOST CAUSE - Antimatter
I DON'T WANNA HURT - Anouk
THE GHOST OF YOU LINGERS - Spoon
EPITAPH - Antimatter
THE FISH AND THE BIRD - Mark Knopfler
SHADOWS - Jamie Scott & the Town
LOST - Avenged Sevenfold
OUROBOROUS - The Mars Volta
NO MEAN CITY - Maggie Bell
PUSH YOUR HEAD TOWARDS THE AIR - Editors
GOBBLEDIGOOK - Sigur Ros
SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che
FEELING GOOD - Muse
WISH YOU WERE HERE - David Gilmour
REPENTANCE - Dream Theater
A LITTLE PIECE OF HEAVEN - Avenged Sevenfold
SAW SOMETHING - Dave Gahan
UNFURL - Katatonia
NIC NIE PACHNIE JAK TY - Plateau & Renata Przemyk
ACTIONS & MOTIVES - 10 Years

leżakownia:
22. CZAS - Katarzyna Groniec
39. AUTUMN - Carla Bruni
43. MATULU - Digitalllove
COMIN' HOME BABY - Michael Buble & Boyz II Men
I JUST WANNA ROCK - Joe Satriani
ALONE WITH THE SEA - Hurt
19.06.2008 06:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Już wolę Hurt niż Anulę Icon_lol Icon_mrgreen

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
19.06.2008 08:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
kajman napisał(a):47. N 1 EVERYONE NOSE - N.E.R.D.
Z całym przekonaniem kibicuję N.E.R.D. - to jak powiew świeżości na Twojej liście. Icon_smile2
20.06.2008 03:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
wreszcie cos swiezego na pierwszym. po pierwszym nieudanym ataku Hurtu na czolowke nie spodziewalem sie, ze jeszcze wroci na rownie wysokie pozycje, a ze dojdzie do pierwszego to juz w ogole sie nie spodziewalem.
fajnie, ze "M.I.A." jeszcze wraca.
20.06.2008 10:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Mała niespodzianka. Prędzej obstawiałbym Panią Kent, jako obcojęzyczną gwiazdę na 1 miejscu. Przyznam, że nawet bardziej ją od Hurta lubię nawet.
Polska już mało utworów ma w 10....tak porównać do sytuacji sprzed kilku/nastu tygodni..., ale i tak RDT i Jopek pewnie zdolni do powrotu na szczyt już za tydzień.
Oh nie. Ta M.I.A. też już przegniła (ale się rymuje) myślałem, że z nią sobie odpuścisz już Icon_smile Niby nic nigdy nie mam do starych grzybów z twojej listy, ale tutaj wyjątkowo nie jestem przychylny.
Boys And Girls czaili się w poczekalni trochę, a jak wyskoczyli to od razu do 30! W 30 nadal Sing For Submarine. Chciałbym aby to on w przyszłości robił takie niespodzianki jak M.I.A w tym tygodniu Icon_wink
Nawet Until poszedł w górę. Nowości prawie nie znam. NIN jest mi najbliższe. Nie wiedziałem, że i takie industrialno-rockowo-elektroniczne klimaty lubisz. Chyba nic nie było jeszcze od tej ekipy na twojej liście, z tego co pamiętam. A znasz w ogóle ich najlepsze utwory? Takie genialne Closer z 94 np.? Teraz to te nowe piosenki się do tego nie umywają nawet.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.06.2008 10:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Konrad napisał(a):Już wolę Hurt niż Anulę Icon_lol Icon_mrgreen
Może jestem zboczony, ale ja jednak wolę jedną piękną kobietę niż kilku facetów naraz. Icon_lol
20.06.2008 12:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
1981 napisał(a):
kajman napisał(a):47. N 1 EVERYONE NOSE - N.E.R.D.
Z całym przekonaniem kibicuję N.E.R.D. - to jak powiew świeżości na Twojej liście. Icon_smile2
A dlaczego akurat to jest powiewem świeżości? Przecież nowości jest 6, a niektóre szybciej się załapały na listę. Icon_wink2
20.06.2008 12:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
ku3a napisał(a):1. wreszcie cos swiezego na pierwszym. po pierwszym nieudanym ataku Hurtu na czolowke nie spodziewalem sie, ze jeszcze wroci na rownie wysokie pozycje, a ze dojdzie do pierwszego to juz w ogole sie nie spodziewalem.
2. fajnie, ze "M.I.A." jeszcze wraca.
1. No aż takie świeże to u mnie nie jest. A poprzednio to przede wszystkim namieszał mi brak wsparcia. A po powrocie dosyć szybko zgłosił aspiracje do walki o szczyt.
2. Nic dziwnego, bo to świetny utwór.
20.06.2008 12:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
saferłel napisał(a):1. Mała niespodzianka. Prędzej obstawiałbym Panią Kent, jako obcojęzyczną gwiazdę na 1 miejscu. Przyznam, że nawet bardziej ją od Hurta lubię nawet.
2. Polska już mało utworów ma w 10....tak porównać do sytuacji sprzed kilku/nastu tygodni..., ale i tak RDT i Jopek pewnie zdolni do powrotu na szczyt już za tydzień.
3. Oh nie. Ta M.I.A. też już przegniła (ale się rymuje) myślałem, że z nią sobie odpuścisz już Icon_smile Niby nic nigdy nie mam do starych grzybów z twojej listy, ale tutaj wyjątkowo nie jestem przychylny.
4. Boys And Girls czaili się w poczekalni trochę, a jak wyskoczyli to od razu do 30!
5. W 30 nadal Sing For Submarine. Chciałbym aby to on w przyszłości robił takie niespodzianki jak M.I.A w tym tygodniu Icon_wink
6. Nawet Until poszedł w górę.
7. Nowości prawie nie znam.
8. NIN jest mi najbliższe. Nie wiedziałem, że i takie industrialno-rockowo-elektroniczne klimaty lubisz.
9. Chyba nic nie było jeszcze od tej ekipy na twojej liście, z tego co pamiętam. A znasz w ogóle ich najlepsze utwory? Takie genialne Closer z 94 np.? Teraz to te nowe piosenki się do tego nie umywają nawet.
1. Przyznam się, że ja nie wiem, kogo wolę. W większości sytuacji myślę piosenkami, a nie wykonawcami.
2. No fakt, tylko 4 i 1 tuż za. I pewnie nie będzie lepiej czas jakiś.
3. A ja cały czas bardzo to lubię. Przepięknie zbudowany kawałek.
4. To dla mnie ładny kawałek inteligentnego, dosyć ciężkiego grania i to mnie bierze.
5. Mam wrażenie, że będzie trudno. W środku coś mi zgrzyta.
6. No fakt, nawet tego nie zauważyłem.
7. Ciekawy byłbym Twojej opini o nich. Bo na przykład mi Shinedown przypomina w stylu Subways, ale ja mam chyba nieco spaczony odbiór muzyki.
8. Nie wiem, co oznacza industrialny w muzyce, elektroniki jakoś tam nie zauważam, rockowe też jak dla mnie za mocne nie jest. Przypomina mi niektóre utwory British Sea Power i Toola. No i zupełnie nie pasuje mi do poprzednich utworów NIN.
9. Nie było, bo to, co znałem do tej pory jakoś mi nie pasowało.
20.06.2008 12:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Jaka niezwykle miła niespodzianka na pierwszym Icon_biggrin3 Co prawda do Anny Marii nic nie mam, ale jak wiadomo, co za dużo to niezdrowo Icon_wink2
Niespodziewane rozstrzygnięcie nastąpiło również w rywalizacji dwóch Opethów Icon_smile2
Miło zaskakuje też najwyższy debiut, tzn. nie sam debiut, bo się go spodziewałem, ale jego aż tak wysoka pozycja Icon_biggrin3 Przy czym piosenką raczej bym tego nie nazywał, bo przecież wokale tam nie występują Icon_wink2 Druga nowość OK, a trzecia nawet bardziej. Icon_smile2 Miło zaskakuje też pojawienie się NIN. A z utworów niebieskich wybieram drugi od dołu Icon_wink2 I niepokoi mnie jedynie gwałtowne załamanie formy Goliata, Devin też nie do końca wykorzystał szansę jaką mu dałem Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
20.06.2008 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
OK, a więc z nowościami wszystkimi postaram się zapoznać jeszcze dziś i coś odpisać.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.06.2008 09:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
A więc tak:
Julii w ogóle nie znalazłem, tzn znalazłem bardzo mało plików i w dodatku do wszystkich byłbym czekał w kolejce gdybym chciał ściągać.
Poznałem za to drugi numer Stacey Kent ten z 40 miejsca. Ładne, słodkie, poprawne, ale nie budzi wielkich emocji, radosne plumkanie. Jest niezłe w każdym razie.
W ogóle miałem problemy ze znalezieniem kilu utworów listy, a muszę przyznać, że mój program jest znakomity - bez żadnego chwalenia się, po prostu nie mogłem znaleźć i się zdziwiłem.
Najbardziej z poznanych numerów spodobało się Shinedown (co prawda nie widzę w tym podobieństw do Subways, ale jak widać nie muszą ich naśladować by grać niezłą muzyką, taki fajny alternative metal z popowo brzmiącym refrenem, abo raczej o się nazywa bodajże melody metal czy jakoś tak Icon_biggrin) oraz 10 years action, które zabrzmiało lepiej zdecydowanie niż za 1 razem.
Za to N.E.R.D po prostu mnie przeraziło Icon_eek2 Co to jest w ogóle? Jakiś funk/hip hop, jakieś eksperymentowanie?

Myślałem, że jednak przyzwyczaiłeś się do Sing Of Submarinowego mostu. Ten nagły jazgot to świetne urozmaicenie melodii. Bardzo dobrze, ze tam występuje ten zgrzyt i świetna perkusja Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.06.2008 02:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
kajman napisał(a):37. N 1 DEVOUR - Shinedown
saferłel napisał(a):Najbardziej z poznanych numerów spodobało się Shinedown
saferłel napisał(a):10 years action, które zabrzmiało lepiej zdecydowanie niż za 1 razem
Fajnie, że coraz większej grupie osób zaczynają podobać się 10 Years i Shinedown. Ciekawe kiedy wreszcie ci drudzy przebiją się na moją listę Icon_mrgreen

Numer jeden zaskakujący. Szkoda, że wcześniej Hurt nigdy nie przebił się na pierwsze miejsce. Ten utwór jesienią był bardzo blisko wejścia na moją listę. Teraz może mieć o wiele trudniejsze zadanie...

Nie wiem co to za zespół The Subways (być może słyszałem jakąś ich piosenkę, ale nie zwróciłem uwagi na ten zespół). Chyba dzięki tej rekomendacji:
kajman napisał(a):na przykład mi Shinedown przypomina w stylu Subways, ale ja mam chyba nieco spaczony odbiór muzyki
ściągnę sobie ten kawałek z Twojej listy.

PS. Debiut "Summers Lost" na mojej liście jest tylko kwestią czasu Icon_wink2 Też uważam, że ten kawałek jest idealnie dopracowany, tylko że muszę trochę przeczekać, bo mam w tej chwili przesyt Hurt i w pełni odbieram tylko jeden kawałek, który wypadł niedawno z mojej listy - "Loded".

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
21.06.2008 02:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
saferłel napisał(a):1. Julii w ogóle nie znalazłem, tzn znalazłem bardzo mało plików i w dodatku do wszystkich byłbym czekał w kolejce gdybym chciał ściągać.
2. W ogóle miałem problemy ze znalezieniem kilu utworów listy, a muszę przyznać, że mój program jest znakomity - bez żadnego chwalenia się, po prostu nie mogłem znaleźć i się zdziwiłem.
3. Najbardziej z poznanych numerów spodobało się Shinedown (co prawda nie widzę w tym podobieństw do Subways, ale jak widać nie muszą ich naśladować by grać niezłą muzyką, taki fajny alternative metal z popowo brzmiącym refrenem, abo raczej o się nazywa bodajże melody metal czy jakoś tak Icon_biggrin)
4. Za to N.E.R.D po prostu mnie przeraziło Icon_eek2 Co to jest w ogóle? Jakiś funk/hip hop, jakieś eksperymentowanie?
5. Myślałem, że jednak przyzwyczaiłeś się do Sing Of Submarinowego mostu. Ten nagły jazgot to świetne urozmaicenie melodii. Bardzo dobrze, ze tam występuje ten zgrzyt i świetna perkusja Icon_smile
1. Od razu powiem, że Julia to akurat taki smoothjazzowy klimacik, może leciutko bluesujący, dosyć typowy kawałek w moim stylu i pisząc "ciekawe co o tym sądzisz" czy jakś tak nie myślałem akurat o nich. Oczywiście to nie znaczy, że Ciebie zniechęcam.
2. Jak byś coś chciał z mojej listy, to mogę Ci bez problemu służyć na chomiku, tylko daj cynk, bo jestem leniwy i bez motywacji to jakoś kiepsko mi idzie.
3. Jak mówiłem, muzykę odbieram dosyć swoiście, a w szczególy gatunkowe w ogóle się nie zagłębiam. Subways odbieram jako niezbyt ciężki metalz fajnie pozakręconym rytmem i w tym jest bliskie Shinedown.
4. Nie wiem, co to jest i dlaczego mnie chwyciło, ale po prostu mi się podoba, chociaż jak już gdzieś napisałem, to muzyka zupełnie nie z mojej bajki. Ale wbrew temu, co niektórzy wypisują Icon_lol , jestem dosyć otwarty.
5. Czy my na pewno piszemy o tym samym utworze? Ten jazgot trwa praktycznie cały utwór i jest genialnie jazgoczący. Ten fragment, z którym mam problemy to właśnie zanik jazgotu w środkowej części utworu i 20-sekundowy fragment banalnego grania z kulminacyjnym fragmentem, gdy słychać Sing (kojarzące mi się z Travisowym). Na szczęście chwilę potem jazgot powraca jako element znakomicie uzupełniający i pogłębiający resztę.
21.06.2008 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
mrsap napisał(a):1. Numer jeden zaskakujący. Szkoda, że wcześniej Hurt nigdy nie przebił się na pierwsze miejsce. Ten utwór jesienią był bardzo blisko wejścia na moją listę. Teraz może mieć o wiele trudniejsze zadanie...
2. Nie wiem co to za zespół The Subways (być może słyszałem jakąś ich piosenkę, ale nie zwróciłem uwagi na ten zespół). Chyba dzięki tej rekomendacji:
kajman napisał(a):na przykład mi Shinedown przypomina w stylu Subways, ale ja mam chyba nieco spaczony odbiór muzyki
ściągnę sobie ten kawałek z Twojej listy.
1. PS. Debiut "Summers Lost" na mojej liście jest tylko kwestią czasu Icon_wink2 Też uważam, że ten kawałek jest idealnie dopracowany, tylko że muszę trochę przeczekać, bo mam w tej chwili przesyt Hurt i w pełni odbieram tylko jeden kawałek, który wypadł niedawno z mojej listy - "Loded".
1. Nie przebił się, bo żaden z poprzednich ich utworów nie robił na mnie takiego wrażenia. Jest to utwór, który mógłbym słuchać tylko dla perkusji (która nie we wszystkich ich utworach mnie zachwyca), a przecież ta perkusja jest tylko jednym z elementów budujących nastrój w tym utworze.
A swoją drogą ciekawa jest kariera tego utworu na liście. Najpierw pojawił się u adra, co spowodowało moje zainteresowanie się nim. Długo tam nie pobył, co spowodowało także wypadek u mnie, ale nagle pojawił się u Aro i teraz zaczyna robić niezłe zamieszanie. Icon_biggrin3
2. Jak mówiłem, mam spaczony odbiór muzyki i kojarzy mi się ze sobą wiele rzeczy, które pewnie nikomu innemu się nie skojarzyły. Icon_biggrin3
21.06.2008 06:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 630
Dołączył: May 2008
Post: #16
 
1981 napisał(a):
kajman napisał(a):47. N 1 EVERYONE NOSE - N.E.R.D.
Z całym przekonaniem kibicuję N.E.R.D. - to jak powiew świeżości na Twojej liście. Icon_smile2
Oj tak! Zdecydowanie! Icon_surprised
Ja też jestem jak najbardziej za!
Chociaż na mojej liście ten kawałek maksymalnie dotarł do #46, więc co ja mogę... Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.06.2008 08:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Podoba mi się określenie Subways jako metal Icon_biggrinIcon_biggrin

Co do Sing to może faktycznie o innych numerach piszemy, może to nie R.E.M. Icon_biggrin?
Napisz kiedy jest ten ''moment krytyczny'' nad którym tak kręcisz nosem.
Może ten zgrzyt w zwrotkach to masz na myśli te smyki w tle?
Jak dla mnie wchodzi on z początkiem mostu, taki mocniejszy fragment (od 2:36)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 04:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #18
 
Tym razem postaram się krótko.
kajman napisał(a):40 tygodni bez przerwy szczyt mojej listy okupowały polskie piosenki, jednak każda seria musi się skończyć. Przerwał ją Hurt perfekcyjnie dopracowanym Summers z genialną partią perkusji.
Tak samo jak saferłel myślałem, że najpierw szczyt zdobędzie Śniadanie, a dopiero potem Lato.
kajman napisał(a):Na szóstym urzeka mnie cudownym klimatem spowodowanym między innymi oszczędnością aranżacji Love me like a river does. Melody awansowała z 11 miejsca i bardzo możliwe, że to nie kres jej możliwości.
Teraz mogę się cieszyć. Icon_biggrin3
kajman napisał(a):Na początku drugiej dziesiątki dwa wielkie skoki odnotowali weterani: M.I.A. i Nie zabijaj. No cóż, nie patrzę do metryki, jeżeli ktoś jest w formie. Icon_wink2
Super! [A Maję sobie przypomnę, bo niedługo skończę przesłuchania pierwszych dwóch edycji NL i biorę się za następne dwie.]
kajman napisał(a):No ale np. One day you will teach me to let go of my fears weszło do walki z opóźnieniem po ukazaniu się listy P.U.R.H.-a. Piosenka była gotowa do debiutu, gdy nagle straciła wsparcie, ale kiedy je z powrotem otrzymała, od razu wystrzeliła do 2 dziesiątki.
Icon_eek2 Spodziewałem się dużo niżej Icon_exclaim Icon_biggrin3 [Myślałem, żeby wstawić do Naszej Listy, ale Ty już znasz, neon.ka też...]
kajman napisał(a):najszybciej zadebiutowały Lights in the sky, które uczyniły to zaraz po pierwszym przesłuchaniu (ale takie nowości często nie radzą sobie w kolejnych notowaniach - może tym razem będzie inaczej).
Poproszę na chomiku.
kajman napisał(a):13. 13. 22 DYBUK - Żywiołak
14. 31. 43 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
15. 10. 10 10000 DAYS (WINGS PT 2) - Tool
Nie wiem jak Ty dochodzisz do takiej kolejności. Icon_wink2 [Wiem, że w ogóle ciężko porównuje się utwory, ale 14 szczególnie.]
kajman napisał(a):36. 40. 7 CZARNE KOWBOJE - Lao Che
49. 37. 2 ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
Ciekawe czy to tylko na chwilę czy Kowboje to Twój numer jeden z płyty.
kajman napisał(a):44. P 14 NOTHING IS RETURN (WALK AWAY) - Down
NOTHING IN RETURN (WALK AWAY)
22.06.2008 04:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
saferłel napisał(a):1. Podoba mi się określenie Subways jako metal Icon_biggrinIcon_biggrin
2. Co do Sing to może faktycznie o innych numerach piszemy, może to nie R.E.M. Icon_biggrin?
3. Napisz kiedy jest ten ''moment krytyczny'' nad którym tak kręcisz nosem.
4. Może ten zgrzyt w zwrotkach to masz na myśli te smyki w tle?
5. Jak dla mnie wchodzi on z początkiem mostu, taki mocniejszy fragment (od 2:36)
1. Cieszę się. Icon_biggrin3
2. Chyba jednak o tym samym piszemy. W każdym razie czas się zgadza.
3. Od 2:15 do ok. 2:30 (p. p. 5)
4. Chyba ogłuchłem, bo jakoś tych smyków nie za bardzo mogę wyłapać, chyba że to jest to, co pojawia się gdzieś koło 4 minuty.
5. Dla mnie w utworze są prawie same mocne fragmenty. Na początku przez 2:04 jest bardzo zagęszczona aranżacja z pogranicza kakofoni (absolutnie genialny fragment). Potem do 2:15 jest trochę spokojniej. Po tych jedenastu sekundach wchodzi konwencjonalny, płasko zagrany fragmencik, którego zwieńczeniem jest zaśpiewanie Sing sing for the submarine, przy czym na submarine już zaczyna się znowu coś dziać, od 2:35 następuje świetny fragment instrumentalny, a od 3:00 do końca już jest różnie.
22.06.2008 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
O kurcze. Muszę dziś za spokojnie rozłożyć ten numer na czynniki pierwsze i posłuchać go pod kątem twojego wykładu Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2008 08:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości