Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
adik 303
Unregistered

 
Post: #41
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
To skoro rekomendacji nie dostanę, to przynajmniej liczyłbym na jakieś gatunkowe szufladki przy utworach Icon_winkIcon_razz
A z dotychczasowych utworów do listy do sprawdzenia dodaję:
Spector - Decade Of Decay
Night Drive - Drones
Autre ne Veut - On and On
Fire In The Hamtpons - I Play The Drums
Still Parade - Actors
Fun Adult - For Water
Love in Prague - Melody Box
07.09.2013 08:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #42
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
adik 303 napisał(a):To skoro rekomendacji nie dostanę, to przynajmniej liczyłbym na jakieś gatunkowe szufladki przy utworach

Sorry, coś ostatnio mam niedobory wolnego czasu. Nawet nie mam już czasu wklejać nowych piątek, a co dopiero wziąć się za rekomendacje. Zresztą w swoich ostatnich wyborach wykroczyłeś co nieco poza wcześniej nakreślone ramy gatunkowe, czym jeszcze bardziej utrudniłeś mi zadanie. Niestety nie potrafię jak co poniektórzy zaszufladkować czyichś gustów, a nawet uważam, że nie należy się zamykać w ramach jakichś gatunków muzycznych, a patrzeć szeroko i poznawać też inną muzykę.
A jak znajdę więcej czasu pododaję opisy do poszczególnych utworów. Narazie dodałem je do ostatniej piątki, z której polecam Ci prawie każdy utwór. Sam zdecyduj, za który się wziąć.
09.09.2013 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #43
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Ok ok to może wykroję trochę czasu w weekend, przynajmniej spróbuję Icon_wink
09.09.2013 07:37 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #44
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
66. The Limousines - Love Is A Dog From Hell (USA) (Click to View)
Na koniec tej piątki drugi, a jakże odmienny kawałek Big Black Delty, będący numerem 9 na płycie. Ekstremalne dźwięki, jeszcze bardziej ekstremalne video. Aż dziw, że YouTube pozwala oglądać to bez konieczności logowania.
10.09.2013 12:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #45
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
71. Sir Yes Sir - Smiling (BEL) (Click to View)
Sir Yes Sir - belgijski kwintet, który jak to w Beneluksie bywa, oprócz Belgów ma w składzie też Holendra. Instrumentarium typowo rockowe dwie gitary, bas i perkusja, ale żeby trochę urozmaicić są też klawisze i saksofon tenorowy. Założyciel zespołu Tijs Delbeke współpracował m.in. z zespołem dEUS. Debiut płytowy "We Should Talk" ukazał się pod koniec stycznia. Do tej pory album ten promowały utwory Longing = Good Taste, Save Me oraz Keep the Horsemen Out. Każdy z nich jest nieco inny, ale chyba najlepszy jest ten czwarty, czyli Smiling. I mały cytat z Facebooka " Daring songs, clever lyrics, witty guitar riffs and filthy synths provide SYS with a solid and recognizable sound that yearns to be heard at every festival and in every club."

72. The Family Rain - Reason To Die (ENG) (Click to View)
Dzisiaj jest bardziej gitarowo i nieco ostrzej niż w poprzednich odcinkach. W nastrój ten dobrze wkomponowuje się Reason To Die tria The Family Rain.

73. The Strypes - Mystery Man (IRE) (Click to View)
The Strypes jest Irlandzkim kwartetem, który śmiało przyznaje się do inspiracji Rhythm & Bluesem oraz Rock'n'Rollem i to wyraźnie słuchać w ich muzyce. Człowiek ma wrażenie jakby cofnął się do lat 60-tych, a jakość dźwięków została zremasterowana.

74. Issues - Hooligans (USA) (Click to View)
Pewien świeży powiew w ciężkie granie wprowadza szóstka młodych Amerykanów z samego LA. Jest dobrze, bo jest niezły łomot, ale największym zaskoczeniem jest refren śpiewany coś na wzór Boysbandów. Takiego powiązania jak dotąd jeszcze nie słyszałem, a najciekawsze jest to, że to nawet bardzo dobrze ze sobą współgra.

75. Dream Theater - The Enemy Inside (USA) (Click to View)
Tego wykonawcy przedstawiać nie trzeba. Petrucci i spółka szykują nowy album. Pewnie nie będzie rewolucyjny, ale tego od nich nie wymagam. Po prostu nie da się w nieskończoność nagrywać coraz lepszych płyt. Mi wystarczy, że będzie na odpowiednim poziomie i ten utwór zapowiada, że prawdopodobnie tak się stanie.
11.09.2013 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #46
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Mocny zestaw, nasłuchuję na soundcloudzie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.09.2013 08:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #47
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
dziobaseczek napisał(a):Mocny zestaw, nasłuchuję na soundcloudzie.
Niestety, nie wszystko da się znaleźć na soundcloudzie. Brakuje tam jakieś 20% utworów z tego zestawienia.
12.09.2013 09:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #48
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
W rosyjskiej tajdze niedźwiedzie już szykują się do zimowego snu, a w muzyce ciągle lato. Ta piątka zawiera utwory z nowych i bardzo nowych wydawnictw, wszystkie z dużą dawką klawiszy i innej elektroniki. Electro-disco-popowy Goldroom oraz trip hopowa FKA twigs wydali nowe EP-ki. Od znanych Cut Copy i Miami Horror single zapowiadające nowe płyty. Dreampopowy Postiljonen z kolejnym teledyskiem z wydanego dwa miesiące temu albumu.

76. Goldroom - Embrace (USA) (Click to View)

77. Miami Horror Feat. Sarah Chernoff - Real Slow (AUS) (Click to View)

78. Cut Copy - Free Your Mind (AUS) (Click to View)

79. Postiljonen - All That We Had Is Lost (SWE) (Click to View)

80. FKA twigs - Water Me (ENG) (Click to View)
12.09.2013 09:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #49
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
81. Keep Shelly In Athens - Flyway (GRE) (Click to View)
Downtempo, electro, dreampop - lada dzień Cascine wyda debiut płytowy Greków i wtedy przekonamy się, które z tych określeń najbardziej pasuje do ich stylu. Do tego czasu Cascine przygotowywało fanów muzyki konsekwentnie wypuszczanymi w net utworami. Każdy z nich brzmi co najmniej dobrze i zapowiada bardzo interesującą płytę, którą już teraz można wysłuchać w streamingu na Pitchforku. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.

82. Keep Shelly In Athens - Oostende (GRE) (Click to View)
Kolejny z utworów zapowiadających album "At Home"

83. Moderat - Bad Kingdom (GER) (Click to View)
Apparat + Modeselektor = Moderat, wzór prosty jak 2+2. Wynik - interesująca muzyka elektroniczna. Zresztą ci trzej panowie na koncertach wyglądają prawie jak 3/4 Kraftwerku, bo też każdy stoi za swoim syntezatorem. Czy to przypadek? Czy zamierzone działanie?

84. Delorean - Destitute Time (SPA) (Click to View)
Dance Pop rodem z Hiszpanii, w której scena alternatywna/niezależna jeszcze nie tak dawno temu była prawie niezauważalna. Hiszpanie mocno na to narzekali. Widać jednak, że ostatnio to się zmienia na plus.

85. Parade of Lights - We're The Kids (USA) (Click to View)
Parade of Lights jest kwartetem z LA, który swoją muzykę określa mianem alt-electro i mówi o niej, że jest w równych częściach kombinacją rocka, electro i shoegaze'u w celu wykreowania unikalnej mieszanki z wyraźnymi wpływami popu lat 80-tych, a inspiracje biorą z takich artystów jak U2, Depeche Mode, M83, a nawet Madonna.

86. TV on The Radio - Mercy (USA) (Click to View)
Ten wykonawca chyba nie wymaga rekomendacji.

87. Compact Disk Dummies - Mess with Us (BEL) (Click to View)
Elektroniczny duet z Belgii określający swoją muzykę mianem electro-punktrashclashrock. Wśród ulubieńców wymieniają m.in. Crystal Castles, At the Drive-in, Sonic Youth, Animal Collective, Soulwax. Rozstrzał stylistyczny spory.

88. Demon Queen feat. N8Noface - Rude Boy (USA) (Click to View)
Tobacco - amerykański muzyk, kompozytor, tekściarz, DJ itd. - bardziej znany jako Black Moth Super Rainbow, tym razem w swoim nowym projekcie Demon Queen. Projekt z udziałem raperów i to w konwencji dla miłośników horrorów z piekłem w tle. Jednak ten utwór jest inny, prawie nie ma tu rapu, nie ma elementów satanistycznych - są syntezatory.

89. Sleigh Bells - Bitter Rivals (USA) (Click to View)
Gdzieś w necie widziałem dość niski oceny tego utworu, ale ja jak zwykle się takimi bzdurami nie przejmuję. Sleigh Bells ma swój własny styl. Miewali utwory zarówno lepsze, jak i gorsze od tego. Najważniejsze jednak, że ten utwór zapowiada, że nowa płyta nie przyniesie rewolucji stylistycznej.

90. Zoo Zero - Show Me Your Flag (ENG) (Click to View)
Londyński kwartet grający alternatywnego rocka zahaczającego trochę o psychodelię. Wśród inspiracji wymieniają między innymi The Beatles, XTC, Sonic Youth, Super Furry Animals i Love.
14.09.2013 04:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #50
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Ależ znakomity zestaw, tym razem Parade of Lights był też na soundcloudzie Icon_razz2 Compact Disk Dummies - znowu genialne eklektyczne szaleństwo.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.09.2013 04:40 PM przez dziobaseczek.)
14.09.2013 04:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #51
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
dziobaseczek napisał(a):Ależ znakomity zestaw, tym razem Parade of Lights był też na soundcloudzie
Dzięki za uznanie. Z ostatniej puli wszystkie oprócz Zoo Zero (90) dołączone do setu Summer 2013 na soundcloudzie.
14.09.2013 04:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #52
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Moderat, Sleigh Bells i Keep Shelly In Athens baaardzo na plus
14.09.2013 05:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #53
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
adik 303 napisał(a):Moderat, Sleigh Bells i Keep Shelly In Athens baaardzo na plus
Możesz sięgnąć też po:
66. The Limousines
67. Hot Natured feat. Róisín Murphy
69. Big Black Delta
76. Goldroom
78. Cut Copy
79. Postiljonen
80. FKA twigs
84. Delorean
85. Parade of Lights
87. Compact Disk Dummies
88. Demon Queen feat. N8Noface

A jeszcze dziś następny zestaw.
16.09.2013 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #54
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
91. Marnie - The Hunter (SCO) (Click to View)
The Hunter to utwór z wydanego pod koniec maja singla promującego debiutancki album "Crystal World" wydany 11 czerwca przez artystkę kryjącą się pod pseudonimem Marnie. Jeśli słuchając tego kawałka odniesiecie wrażenie, że skądś znacie ten głos i to brzmienie, to będzie całkiem uzasadnione wrażenie, bowiem Marnie a w zasadzie Helen Marnie to główny wokal w Ladytron.

92. Tango with Lions - Slippery Roads (GRE) (Click to View)
Grecki kwintet Tango With Lions potwierdza moją tezę, że kryzys gospodarczy sprzyja powstawaniu interesujących alternatywnych brzmień, ale na ogół nie jest to radosna muzyka. Portugalską scenę odkrywałem jakiś czas temu, w Hiszpanii też już widać pewne ruchy, Grecja - proszę bardzo. Utwór Slippery Roads pochodzi z tegorocznego drugiego albumu zespołu, o którym informacja od wydawcy brzmi tak: "every song is a small story, but this time the stories are self-contained, with routes through dark dreams, night trips, sunny fantasies, memories and stories of love and separation. In Tango With Lions’ long walk bittersweet melodies and dreamy lyrics encounter rich arrangements. The result is unique: atmospheric electricity with dark outbursts, mystic trombone melodies, an old piano and a dark and solid rhythm section, always maintaining the special atmosphere that hovers around Kat’s voice"

93. Playground Noise - Drowning (GRE) (Click to View)
Kolejny dowód na poparcie powyższej tezy, to muzyka kwintetu Playground Noise. Utwór pochodzi z drugiego albumu zespołu pt. "8 Songs". A tak o muzyce z tej płyty pisze jej wydawca: "Simplicity, as stated by the title of "8 Songs", is the key feature that characterizes the album from the very first listen. Guitars have the first word, creating a solid frame, while melodic basslines open the way for dynamic drums and old-fashioned keyboards. The strings and trumpet come as special guests to add lyrical touches in the small bursts of melodic bittersweetness. The band sounds, more than ever, like it has found its identity, through the vocals and compositions (more mature than ever) of Vasilis Sbilias and the ripe arrangements that have developed in the best possible way with the production of Sakis Bastas.".

94. Odesza - If There's Time (USA) (Click to View)
17 września elektroniczny duet Odesza wydaje kolejną EP-kę i mam wrażenie, że z EP-ki na EP-kę ich muzyka jest coraz bardziej interesująca. Najnowsza EP-ka kryje taką oto perełkę.

95. Auxiliary tha Masterfader - Sweaty Disco Night (NED) (Click to View)
Skoro lato, to przyjemnie od czasu do czasu posłuchać klimatów dyskotekowych, szczególnie jeśli robi to tak sprawny DJ w takim oldschoolowym stylu.

96. Noblesse Oblige - Mata Hari (GER) (Click to View)
Ten berliński duet powstał gdy niemiecki producent Sebastian Lee Philipp spotkał a balu maskowym w Londynie francuską performerkę Valerie Renay. O najnowszym albumie piszą między innymi tak "Harnessing pop sensibilites and a slick electronic production, ‘Affair of the Heart’ recalls the emotional energy of iconic 80s bands like Eurythmics, Tears for Fears and Depeche Mode, whilst also reaching out to fans of more contemporary favourites like Hurts, The Knife and IAMX."

97. Space March - Someone Something Sunshine (AUS) (Click to View)
Pod pseudonimem Space March kryje się australijski producent Craig Simmons. Utwór pochodzi z czwartego albumu artysty pt. "Mountain King". O materiale zawartym na płycie sam autor mówi tak: "'Mountain King' is a symphonic journey of retro-electro, classical and dream pop."

98. Garçon Garçon - Instant Attraction (AUS) (Click to View)
Po nazwie Garçon Garçon spodziewałem się jakiegoś francuskiego tworu, a okazało się, że to Australijczycy, którzy o swojej muzyce mówią tak: "A nostalgic blend of modern electro pop with an inherent 80s teen spirit"

99. Daybehavior - It's A Game (SWE) (Click to View)
Electro pop rodem ze Szwecji. Daybehavior to sztokholmskie trio, które jak dotąd nie zostało jeszcze odkryte przez internetową społeczność, a szkoda.

100. Low Tide Theory - To Begin Again (ENG) (Click to View)
Debiutancki singiel tria Low Tide Thory, wydany już w styczniu, dotarł do mnie dopiero w wakacje. Może to i lepiej, bo letnia atmosfera dobrze nastraja do takich synthpopowych kawałków w stylu retro, które śmiało mogłyby znajdować się na składankach z lat 80-tych.
17.09.2013 01:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #55
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
101. Antimatter People - Mossy Grounds (ENG) (Click to View)
Antimatter People to piątka młodych ludzi z Londynu, która bardzo obiecująco zaczyna swoją karierę muzyczną. Załapanie się na 15 edycję składanki Kitsuné Maison, czy też Track of The Day magazynu Q dobrze wróżą. Gdybym bawił się w antycypowanie wschodzących gwiazd to pewnie znalazłoby się wśród nich Antimatter People. Za co? Za to, że potrafią skomponować rozbudowany utwór, który nie przytłacza swoją długością, ale obfituje w zmiany tempa, melodii, instrumentarium. Za to, że w ich muzyce słychać, że inspiracje czerpią z wielu gatunków muzycznych, że prawie każdy z nich gra na kilku instrumentach i to nawet w jednym utworze. Wystarczy wrzucić sobie na youtuba koncertową wersje nagrania Being, by zauważyć, że gitarę można zamienić na klawisze, a klawisze na flet. A sam utwór Mossy Ground zaczyna się od takiego rytmu w stylu Reggae, ale to tylko zmyła, bo jak się rozwinie, to z Reggae wiele wspólnego nie ma, ale to już sprawdźcie sami. Moim zdaniem warto im się przyglądać.

102. Bipolar Sunshine - Rivers (ENG) (Click to View)
"River" pochodzi z debiutanckiej EP-ki artysty kryjącego się pod pseudonimem Bipolar Sunshine, który po części oddaje charakter tworzonej przez niego muzyki, bo rytm jest raczej radosny, ale słowa smutne. Taki letni indie pop o smutnym wyrazie. Sam artysta jest znany jako Adio Marchant i był wokalistą zespołu Kid British (ska, indie rock), ale prawdopodobnie opuścił go już na stałe, bo słuchając jego solowych dokonań można dojść do wniosku, że faktycznie ścieżki muzyczne im się dość mocno rozeszły. Adio przyznaje się do inspiracji takimi wykonawcami jak: Arctic Monkeys, Kanye West, Kendrick Lamar, Prince, The Carpenters i The Smiths.

103. Banana Beach - Mobile Homes (SWE) (Click to View)
Mobile Homes to pierwszy singiel z pierwszej EP-ki sztokholmskiego kwintetu Banana Beach, grającego - jak sami to określają - eksperymentalny pop. Faktycznie brzmi to bardzo popowo, a ja mam pewne skojarzenia z Arcade Fire, prawdopodobnie przez pewną manierę wokalną Björna Kaplana wokalisty zespołu.

104. Black City Lights - Rivers (NZL) (Click to View)
O tym zespole wspominałem wcześniej przy okazji utworu "Offering". Tym razem prezentują się z ubiegłorocznym utworem "Rivers"

105. Blitz Kids - Run For Cover (ENG) (Click to View)
Kolejny utwór jest nieco ostrzejszy w porównaniu do wcześniejszych. Czwórka chłopaków z Londynu, jak na Angoli przystało, wielkich fanów footballu, gra razem już od kilku lat. Utwór jest zapowiedzią ich nowego albumu. Oprócz kibicowania piłkarzom, kibicują również kilku kapelom. Przyznają się między innymi do Incubus, Deftones, The Killers i Biffy Clyro. I jakby to wszystko wymieszać w wielkim tyglu, to pewnie otrzymalibyśmy coś na kształt muzyki zespołu Blitz Kids.

106. Blue October - Bleed Out (USA) (Click to View)
Bleed Out jest pierwszym singlem zapowiadającym nowy album tego zespołu pt. "Sway". Albumu, który ukazał się już prawie miesiąc temu i, podobnie jak poprzedni, zdążył w USA dojść do pierwszego miejsca na liście z rockiem alternatywnym

107. Clean Bandit - Dust Cleaners (ENG) (Click to View)
Clean Bandit jeszcze nie wydał albumu, jak dotąd nagrywają same EP-ki. Moją uwagę przykuli sposobem, w jaki potrafią połączyć elektroniczne taneczne brzmienie z dźwiękami klasyki, bo oprócz typowego instrumentarium jest też w tym zespole sekcja smyczkowa, która właśnie przemyca te klasyczne nuty. A wokalnie prawie każdy utwór inny, bo nie mają własnego wokalisty. W różnych utworach współpracują z różnymi wykonawcami.

108. Device - You Think You Know (USA) (Click to View)
You Think You Know jest drugim singlem z debiutu formacji Device. Zespół został założony przez David Draimana frontmana grupy Disturbed oraz
Geno Lenardo byłego gitarzystę zespołu Filter. Dołączyli do nich drugi gitarzysta, kryjący się pod pseudonimem Virus (członek zespołu Dope) oraz perkusista Will Hunt, który wcześniej występował z takimi kapelami jak Evanescence, Crossfade, Methods of Mayhem czy Black Label Society. Z takim składem to można grać tylko hard rock / metal. Tym razem padło na metal industrialny, a pierwszy singiel "Vilify" z wydanego pod koniec kwietnia albumu "Device" trochę namieszał w USA, dochodząc do pierwszych miejsc rockowych list.

109. Digits - Do You Feel It? (CAN) (Click to View)
Mam pewną słabość do muzyki tworzonej przez tego pana. Chociaż nie zawsze wychodzą mu udane kawałki, to jednak tych, które mogą się spodobać jest dużo. Tym razem wybór padł na taki utwór, który idealnie wpasowuje się w wieczorny nastrój.

110. Du Tonc - Rise (USA) (Click to View)
Duet w skład, którego wchodzą Matt Van Schie i Mighty Mouse. Utwór Rise brzmi trochę jak Daft Punk na pierwszej płycie.
19.09.2013 11:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #56
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Trochę nadrobię:

Rincewind napisał(a):66. The Limousines
67. Hot Natured feat. Róisín Murphy
69. Big Black Delta
76. Goldroom
78. Cut Copy
79. Postiljonen
80. FKA twigs
84. Delorean
85. Parade of Lights
87. Compact Disk Dummies
88. Demon Queen feat. N8Noface
Wszelkie Big Black Delta wielbię, podobnie jak Postiljonen, a Cut Copy i Hot Natured dodałem do plejlisty bo to znane marki są Icon_smile Resztę ściągnę w najbliższych dniach - dzięki!

Rincewind napisał(a):91. Marnie - The Hunter (SCO) (Click to View)
Powiedzieć, że płyta jest słaba to jak nie powiedzieć nic - aż szkoda słuchać jak taki wokal się marnuje Icon_sad

Rincewind napisał(a):98. Garçon Garçon - Instant Attraction (AUS) (Click to View)
Ten utwór natomiast cenię
19.09.2013 04:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #57
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
111. Department M - The Second Prize (ENG) (Click to View)
"The Second Prize" pochodzi z debiutanckiego singla formacji Department M, której liderem jest Owen Brinley były frontman grupy Grammatics. Muzyka podobnie jak teledysk ma nawiązywać do lat 80-tych, ale nie jest to jakaś słoneczno taneczna odmiana synthpopu. Department M zabiera nas w nieco chłodniejsze klimaty, ale nie jest to klimat arktyczny, raczej klimat umiarkowany. Jest tu wyraźna linia basu, są dziwne przeszkadzajki perkusyjne, są klawisze w sporej części utworu przeniesione do tła, ale w refrenie wychodzące na jeden z pierwszych planów, do tego dochodzi charakterystyczny głos Owena.

112. Flobots - Bradley Manning (USA) (Click to View)
Flobots jest zespołem mocno wyróżniającym się na hiphopowej scenie. Kto pamięta utwór "White Flag Warrior", ten pewnie się ze mną zgodzi. To, że muzyka Flobots nie jest typowym hip-hopem jakich pełno w stacjach radiowych, wynika głównie z dwóch powodów. Po pierwsze z mocno zaangażowanych tekstów. Tym razem stanęli w obronie tego, który wykradł tajemnicę wojskową, by pokazać niepokojącą prawdę. Po drugie mają w składzie klasycznie przygotowaną skrzypaczkę, która czyni ich muzykę niepowtarzalną w hiphopowym światku.

113. Friends - The Way (USA) (Click to View)
Jakiś czas temu to brooklynskie trio wypromowało takie przeboje jak "Friend Crush", czy "I'm His Girl". W obydwóch kawałkach zasadniczą rolę odgrywała sekcja rytmiczna wspomagana z lekka klawiszami, gitary prawie nie było słychać. Zupełnie inaczej jest w najnowszym utworze tej formacji. Tym razem od samego początku gitara jest na pierwszym planie, a na koniec mamy solówkę żywcem z lat 80-tych.

114. Drenge - Face Like A Skull (ENG) (Click to View)
Rodzinny duet braci Loveless (gitara+perkusja) śmiało wkroczył na obszar nieco ostrzejszych dźwięków. Niby świeża krew, ale doskonale wiedzą jak prostymi środkami zagrać ostro i energicznie. Jeden z ciekawszych debiutów w tej kategorii.

115. Eliza And The Bear - Friends (ENG) (Click to View)
Który to już zespół z niedźwiedziem w nazwie? Nie pierwszy i nie ostatni. Jest ich co najmniej kilkadziesiąt. Niedźwiedź jest w modzie. Aż dziw, że nie ma jeszcze zespołu Wild Bear, bo mielibyśmy nazwę składającą się z dwóch słów chyba najpopularniejszych w obecnych nazwach zespołów. A Eliza podobnie jak i inne niedźwiedziowe zespoły gra typowe indie, takie dość dobrze wpadające w ucho. Żadnej rewelacji, ale dobre rzemiosło, którego przyjemnie się słucha.

116. Outfit - House On Fire (ENG) (Click to View)
A ta piątka z Liverpoolu, to jeden z ciekawszych debiutów płytowych tego roku. Psychodeliczny pop w bardzo dobrym wykonaniu.

117. Spiritualized - I Am What I Am (ENG) (Click to View)
Zespołu przedstawiać nie trzeba. Utwór z ubiegłorocznego albumu, zapodział się gdzieś wśród innych granych tego lata. Na tyle niepokojący w swoim brzmieniu, że trudno go pominąć w takim podsumowaniu.

118. Marsheaux - Self Control (GRE) (Click to View)
Marsheaux mój typ w pierwszej edycji Muzycznego Euro przepadł w eliminacjach krajowych. Szkoda, bo ten electropopowy duet z Thesalonik gra naprawdę ciekawą muzykę, biorąc sobie za wzór najbardziej znane gwiazdy synthpopu lat 80-tych z Yazoo, Depeche Mode, Human League i OMD na czele, a jak ispiracje czerpie się z najlepszych to nie może być przecież źle.

119. Champs - My Spirit Is Broken (ENG) (Click to View)
Kolejny rodzinny duet. Tym razem bracia Champion, więc już wiadomo skąd wzięła się nazwa. Grają alternatywnego folckowego rocka. Miło się tego słucha, ale do mistrzów gatunku pokroju Fleet Foxes trochę jeszcze brakuje.

120. Elephant Stone - Love The Sinner, Hate The Sin (CAN) (Click to View)
Elephant Stone to czwórka Kanadyjczyków mówiąca o swoim stylu, że jest to psychedelified-hindie-rock. Czego to ludzie nie wymyślą, ale źle się tego nie słucha.
23.09.2013 01:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #58
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Rincewind napisał(a):118. Marsheaux - Self Control (GRE)
A ja wyczytałem że panie są ze stolicy...Icon_rolleyes Moją piosenką tygodnia jest od dzisiaj "To The End" - chyba też dobry niesinglowy wybór? Do Twojego nie do'tubowałem się jeszcze Icon_wink
Co do "Breakthrough" to teraz po czasie spodobał mi się bardziej niż wtedy...

EDIT: wszystko już jasne:

wikipedia napisał(a):Marianthi Melitsi and Sophie Sarigiannidou were born in Thessaloniki, Greece. In 2000, they moved to Athens and founded Marsheaux in 2003 to further their appreciation of electronic pop music.
23.09.2013 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #59
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
thestranglers napisał(a):Marsheaux - Self Control (GRE)

A ja wyczytałem że panie są ze stolicy...
No tak trochę z rozpędu napisałem o tych Thesalonikach. Faktycznie stamtąd pochodzą, ale mieszkają obecnie w Atenach, więc obydwaj mamy rację. I na tym powinniśmy poprzestać, bo inaczej zaczniemy roztrząsać czy Basia jest z Polski, czy nie.
thestranglers napisał(a):Moją piosenką tygodnia jest od dzisiaj "To The End" - chyba też dobry niesinglowy wybór?
Też dobry, ale inny. Twój jest w bardziej poważnym nastroju, a mój taki bardziej radosny
thestranglers napisał(a):Do Twojego nie do'tubowałem się jeszcze Icon_wink
Kiepskie tłumaczenie. Wystarczyło kliknąć (Click to View) obok tytułu i byś sobie słuchał w trakcie pisania odpowiedzi. Zanim byś skończył pisać, byłbyś już po pierwszym odsłuchu.
thestranglers napisał(a):Co do "Breakthrough" to teraz po czasie spodobał mi się bardziej niż wtedy...
Ja tak sobie myślę, że jakbyś niektóre z propozycji przesłuchał więcej razy, to miałbyś podobne wrażenia nie tylko w stosunku do Breakthrough
23.09.2013 11:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #60
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Dziś nie mam czasu, a poza tym nie chce mi się pisać, więc w tej dziesiątce same znane marki.

121. Cage The Elephant - Come A Little Closer (USA) (Click to View)

122. Kings Of Leon - Supersoaker (USA) (Click to View)

123. Two Door Cinema Club - Changing of the Seasons (NIR) (Click to View)

124. Arcade Fire - Reflektor (CAN) (Click to View)

125. Pearl Jam - Sirens (USA) (Click to View)

126. The Killers - Shot At The Night (USA) (Click to View)

127. MGMT - Cool Song No. 2 (USA) (Click to View)

128. Nine Inch Nails - Everything (USA) (Click to View)

129. Coldplay - Atlas (ENG) (Click to View)

130. Arctic Monkeys - Why'd You Only Call Me When You're High? (ENG) (Click to View)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.09.2013 09:42 PM przez Rincewind.)
26.09.2013 07:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kurz i patyna - czyli muzyka sprzed lat Rincewind 38 7 053 27.09.2015 11:15 PM
Ostatni post: Rincewind
  Polskie drogi, czyli moje wędrówki po drogach i bezdrożach muzyki krajowej Rincewind 19 2 184 25.09.2015 09:28 AM
Ostatni post: Rincewind

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości