Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #1
Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
W październiku mam zamiar wrócić do regularnego postowania mojej - zawieszonej na letni okres - listy. Pierwsza połowa roku okazała się być jedną z najcięższych w moim dotychczasowym życiu. Potrzebny był mi odpoczynek, który zapowiadało nadchodzące lato. A lato jak to lato, daje wiele różnych możliwości miłego spędzenia czasu. Szkoda było go marnować na podliczanie jakichś nowych notowań. Jednak nie rozstałem się z muzyką. Nie opuściłem jej, ani ona mnie. Nadal żyjemy w symbiozie. Większość lata już za nami. W ciągu minionych dwóch miesięcy miałem przyjemność poznać kilkaset nowych utworów, a także kilkudziesięciu nieznanych mi dotąd wykonawców. Do końca lata jeszcze cztery tygodnie, więc jeszcze co nieco nowego się pojawi, ale już najwyższy czas na prezentację tego co najlepsze z tego lata. Będą tu tylko utwory, które pierwszy raz usłyszałem nie wcześniej niż 21 czerwca i te, które usłyszę do 23 września. Będą pewnie takie, które dobrze znacie, jak i takie, które mogą być wam nieznane, a być może godne są poznania. Utwory zaprezentuję w porządku chronologicznym, w jakim je poznawałem. Po tej prezentacji ułożę podsumowującą listę, a potem wrócę do regularnego prezentowania cotygodniowej listy. Takie są plany i mam nadzieję, że nic nie pokrzyżuje mi ich realizacji.


1. Thomas Dybdahl - But We Did (Click to View)
Na początek spokojnie - nastrojowa ballada norweskiego pieśniarza Thomasa Dybdahla. Utwór z najnowszej, zapowiadanej na koniec lata, szóstej płyty artysty pt. "What's Left Is Forever".

2. Secret Colours - Blackhole (Click to View)
Secret Colours to młody zespół z Chicago, a skoro z Chicago, to ma w składzie gitarzystę o nazwisku Novak. Muzykę, jaką uprawiają, sami określają mieszanką psychodelii lat 60-tych i brit-popu lat 90-tych. Patrząc na teledysk można dojść do wniosku, że wokalista chce się upodobnić do Jima Morissona. W maju wydali drugą płytę pt."Peach", z niej pochodzi utwór Blackhole, który ma szansę na wysoką pozycję na mojej liście przebojów tegorocznego lata.

3. Bloc Party - Ratchet (Click to View)
Bloc Party w swoim stylu. Można narzekać, że to nic nowego, ale jak się ma swój niepowtarzalny styl, to nie widzę powodu, by z tego nie korzystać. Utwór z EP-ki pt. "The Nextwave Session" wydanej 13 sierpnia.

4. Goodnight Radio - Sophia, So Far (Click to View)
Tegorocznego Oscara w kategorii film krótkometrażowy otrzymał film pt. "Curfew", który od jakiegoś czasu można obejrzeć na Canal+. Film bardzo fajny, wystarczająco długi by wymownie przedstawić przekazywaną treść, a jednocześnie na tyle krótki, by nie znudzić widza. W dodatku ma niezłą oprawę muzyczną. Kto widział, ten na pewno zwrócił uwagę na scenę na kręgielni, w której wykorzystano ten utwór. Zresztą utwór dobry na lato, bo taneczny i łatwo wpadający w ucho. Goodnight Radio jest jednoosobowym projektem Shawna Christensena, który jest reżyserem, scenarzystą i jednocześnie odtwórcą głównej roli we wspomnianym filmie.

5. Snakadaktal - Hung On Tight (Click to View)
Australijski kwintet Snakadaktal, chociaż dopiero co zadebiutował dużą płytą, nie pierwszy raz pojawia się u mnie. Grają coś z pogranicza indie i dream popu. Swoją pierwszą EP-ką wydaną w 2011 podbili australijskie radio Triple J. Dzięki temu podpisali kontrakt z wytwórnią I OH YOU Records. Efektem tej współpracy jest wydany 4 sierpnia debiutancki album "Sleep In The Water", a pierwszym oficjalnym singlem z tego wydawnictwa jest "Hung On Tight".
23.08.2013 12:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #2
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Snakadaktal wybieram z tej piątki, Bloc Party też na plus
23.08.2013 05:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #3
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Czas na następną piątkę.

6. The Toxic Avenger feat. José Reis Fontao - Romance And Cigarettes
(Click to View)
The Toxic Avenger to projekt francuskiego producenta Simona Delacroix, który karierę muzyczną rozpoczął za oceanem. Powrót do Paryża i zmiana nazwy na The Toxic Avenger okazała się bardzo skutecznym zabiegiem. Pierwszy longplay pt "Angst" wydany w 2011 okazał się sporym sukcesem. A najbardziej znanym utworem z tej płyty jest utwór "Angst: Two" wykorzystany w europejskiej kampanii promocyjnej Nissana Qashqai. "Romance And Cigarettes" z gościnnym udziałem José Reis Fontao z francuskiego zespołu Stuck In Sound to zapowiedź drugiego albumu, który ma mieć ten sam tytuł i zapowiadany jest na 8 października.

7. Black City Lights - Offering (Click to View)
Elektroniczny duet, w którym on jest producentem, a ona wokalistką, uważany jest za jeden z najbardziej obiecujących młodych zespołów w Nowej Zelandii. Ich debiutancki album pt. "Another Life" ukazał się 6 sierpnia.

8. Pixies - Bagboy (Click to View)
Co tu dużo pisać. Kolejny powrót pewnej legendy.

9. Monophona - Give Up (Click to View)
Chociaż Monophona wydała swój debiutancki album we wrześniu ubiegłego roku, to do mnie dotarła dopiero w te wakacje. Grupa pochodzi z Luksemburga. Chociaż jest to trio, to główne skrzypce grają DJ i producent Philippe "Chook" Schirrer oraz Claudine Muno, pieśniarka wychowana na folk rocku i zafascynowana twórczością takich wykonawców jak Tom Waits, Van Morisson i Joni Mitchell. On żyjący w świecie elektroniki, sampli i mikserów. Ona bliżej natury, związana z akustycznymi brzmieniami gitary i fortepianu. Połączenie tych dwóch światów ciekawie wtapia się w stylistykę down-tempo i electro.

10. Kill J - Phoenix (Click to View)
Na zakończenie tej piątki tajemnicza debiutantka. Artystka, o której niewiele wiadomo poza tym, że pochodzi z Danii. I trzeba przyznać, że dobrze reprezentuje skandynawską nieco bardziej mistyczną odmianę popu, zbierając pozytywne recenzje na wielu internetowych portalach. Jej momentami eteryczny wokal przypomina nieco Elizabeth Fraser. Porównania do Grimes, też nie są z palca wyssane.
25.08.2013 01:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #4
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
11. Abigail Wyles - Mantra (ENG) (Click to View)

12. Diamond Youth - Cannonball (ENG) (Click to View)

13. Franz Ferdinand - Right Action (SCO) (Click to View)

14. Solomon Grey - Gen V (AUS) (Click to View)

15. Propellers - Black Mascara Eyes (USA) (Click to View)
26.08.2013 01:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #5
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Bagboy nie lubię, ale Right Action bardzo na plus - resztę sprawdzę jeszcze przed końcem wakacji
26.08.2013 01:59 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #6
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
adik 303 napisał(a):Bagboy nie lubię, ale Right Action bardzo na plus - resztę sprawdzę jeszcze przed końcem wakacji

Aby ułatwić sprawdzanie zdefiniowałem odpowiedni set na Soundcloudzie https://soundcloud.com/rincewindpl/sets/summer-2013, który będzie się stopniowo rozrastać o kolejne utwory.
26.08.2013 11:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #7
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata

17. Love In Prague - Melody Box (FRA) (Click to View)

18. My Name Is Music - This Is Your Life (AUT) (Click to View)

19. London Grammar - Strong (ENG) (Click to View)

20. Manic Street Preachers feat. Richard Hawley - Rewind The Film (WAL) (Click to View)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2013 02:44 PM przez Rincewind.)
27.08.2013 02:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #8
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Rewind The Film może być, a London Grammar już bardzo lubię -- występ na Tauronie po części jeszcze polepszył moją opinię o nich, choć grali łącznie zaledwie połowę czasu
27.08.2013 02:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #9
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
adik 303 napisał(a):Rewind The Film może być, a London Grammar już bardzo lubię
Dobry wybór. Chociaż pewnie przy innym wyborze powiedziałbym to samo, bo prezentuję przecież najciekawsze moim zdaniem utwory z lata. Jak dotąd są to utwory z dwóch pierwszych tygodni, więc będzie ich jeszcze sporo. Zachęcam do przesłuchania tych nieznanych. Dziś wieczorem powinna pojawić się kolejna porcja.
27.08.2013 04:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #10
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Dybdahl teoretycznie powinien mi się nie podobać, ale ostatnio takie granie mi bardziej podchodzi (Salvat tez np), plejlista
Secret Colour dodaję na plejlistę
Goodnight Radio brzmi trochę jak solowy Kele, dodaję
Toxic Avenger w połowie się rozkręca, więc dam szansę
Black City Lights odrobinę przekombinowane jak dla mnie
27.08.2013 05:44 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #11
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
21. Trails And Ways - Como Te Vas (USA) (Click to View)

22. Franz Ferdinand - Love Illumination (SCO) (Click to View)

23. Postiljonen - Atlantis (SWE) (Click to View)

24. Patterns - Sunny Days (CRC) (Click to View)

25. Soft Metals - Tell Me (USA) (Click to View)
27.08.2013 11:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #12
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Z tej grupy póki co wybieram Franzów i Postiljonen
27.08.2013 11:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #13
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
adik 303 napisał(a):Dybdahl teoretycznie powinien mi się nie podobać, ale ostatnio takie granie mi bardziej podchodzi (Salvat tez np)
Teoretycznie oznacza to, że Twój gust muzyczny rozwija się bardzo dobrym kierunku Icon_smile2. Na Twoim miejscu zacząłbym sie do tego przyzwyczajać.

adik 303 napisał(a):Secret Colour dodaję na plejlistę
Goodnight Radio brzmi trochę jak solowy Kele, dodaję
Toxic Avenger w połowie się rozkręca, więc dam szansę
Bardzo dobre wybory, szczególnie cieszy mnie Secret Colours. Ciekaw jestem opinii o kolejnych utworach.
28.08.2013 12:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #14
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Wrzucaj na soundclouda, wrzucaj! Łatwiej się będzie słuchało mobilnie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
28.08.2013 05:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #15
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
26. Strange Talk - Picking Up All the Pieces (AUS) (Click to View)

27. The Vaccines - Melody Calling (ENG) (Click to View)

28. Fun Adults - For Water (ENG) (Click to View)

29. Maya Jane Coles feat. Karin Park - Everything (ENG) (Click to View)

30. Travis - Moving (ENG) (Click to View)
28.08.2013 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #16
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
The Vaccines mili, Mayę bardzo lubię, a to jeden z lepszych utworów na płycie, a nowych Travisów jakoś nie mam ochoty słuchać Icon_razz
28.08.2013 09:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #17
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Monophona to miłe połączenie dwóch gatunków, idealny wypełniacz plejlisty
Kill J brzmi jak mieszanka wyżej wspomnianej Grimes z "Now Is The Start" A Fine Frenzy, a że do Skandynawii mam dodatkowy sentyment to zdecydowanie świetne i póki co mój ulubiony utwór z nowo poznanych
Abigail średnio, raczej na nie
28.08.2013 09:42 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #18
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
adik 303 napisał(a):Monophona to miłe połączenie dwóch gatunków, idealny wypełniacz plejlisty
To mnie cieszy

adik 303 napisał(a):Kill J brzmi jak mieszanka wyżej wspomnianej Grimes z "Now Is The Start" A Fine Frenzy, a że do Skandynawii mam dodatkowy sentyment to zdecydowanie świetne i póki co mój ulubiony utwór z nowo poznanych
To cieszy bardzo

adik 303 napisał(a):Abigail średnio, raczej na nie
A tu spodziewałem się lepszego wyniku. Myślałem, że się wkręci w te późnowieczorne klimaty.
29.08.2013 10:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
A będzie coś jeszcze w języku innym niż angielski?
29.08.2013 10:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #20
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
prz_rulez napisał(a):A będzie coś jeszcze w języku innym niż angielski?
Już jest, chociaż zespół amerykański. Zajrzyj pod numerek 21. A w następnym odcinku będzie jeden po francusku.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2013 10:45 AM przez Rincewind.)
29.08.2013 10:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kurz i patyna - czyli muzyka sprzed lat Rincewind 38 7 053 27.09.2015 11:15 PM
Ostatni post: Rincewind
  Polskie drogi, czyli moje wędrówki po drogach i bezdrożach muzyki krajowej Rincewind 19 2 184 25.09.2015 09:28 AM
Ostatni post: Rincewind

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości