Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #61
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
131. Haim - The Wire (USA) (Click to View)
Czechow by się ucieszył, bo oto mamy trzy siostry. Te akurat nazywają się, tak samo jak ich zespół, Haim. Lubią sobie pograć na gitarach w rytmach alternatywnego pop-rocka.

132. Cloud Control - Scar (AUS) (Click to View)
To już dość znana marka. Czwórka Australijczyków, którzy przenieśli się do Londynu i tam teraz mieszkają i nagrywają nowe utwory. Grają indie rocka a może indie pop. Są porównywani do takich wykonawców jak: The Go-Beetweens, Hungry Kids of Hungary, czy Sparkadia. Niedawno wydali drugi album.

133. Midlake - Antiphon (USA) (Click to View)
Antiphon jest tytułowym utworem z czwartego albumu tego indie rockowego zespołu. Album ma się ukazać na początku listopada.

134. Catfish and the Bottlemen - Rango (WAL) (Click to View)
Czwórka młodych Walijczyków, którzy w ciągu 18 miesięcy zagrali ponad 150 koncertów, a w październiku zagrają ich jeszcze 17. Niezłe tempo jak na mało znany zespół. Rango jest dopiero ich drugim singlem. Gdyby skupić się tylko na okładkach obydwu singli i clipie do Rango, można by pomyśleć, że tylko plemniki im w głowie. Muzyka natomiast broni się sama, mamy tu alternatywnego rocka ze śmiałymi gitarami, dobrą perkusją i dobrze pasującym do tego wokalem lidera zespołu. Wygląda na to, że być może niedługo będzie o nich nieco głośniej, bo potencjał mają.

135. The 1975 - Girls (ENG) (Click to View)
Natomiast o kolejnej czwórce muzyków tworzących The 1975 można powiedzieć, że swoim debiutem płytowym trafili do szerokiego grona odbiorców. Girls to może nie najlepszy utwór z płyty, ale dość dobry by znaleźć się w tym zestawieniu.
26.09.2013 05:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #62
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Zdecydowanie znane, bo wszystko znam Icon_lol Cage, Arcade, TDCC, Arctic na plus
+ z drugiej części Cloud Control, a Haim tak sobie
26.09.2013 07:06 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #63
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
136. Baskerville feat. Blaudzun - Gun For Hire (NED) (Click to View)
Co wyjdzie, gdy indie-electro-popowy duet spotka na swojej drodze dość znanego pieśniarza? Coś co połączy to co dobre w każdym z tych gatunków. W efekcie wychodzi przyjemna dla ucha electro-popowa ballada.

137. Portugal. The Man - Modern Jesus (USA) (Click to View)
Portugale zwolnili nieco tempo wydawania nowych albumów i trzeba przyznać, że chyba wyszło im to na dobre, bo Modern Jesus to kolejny udany utwór z ostatniej płyty.

138. Menew - Firechild (CAN) (Click to View)
Rodzinne zespoły chyba są w modzie, bo tym razem mamy zespół, który składa się z trzech braci. A jak o swoim zespole mówią bracia? Posłużę się cytatem z ich facebookowego profilu "If Muse, Coldplay and The Killers had a genius, dirty lovechild – it’s name would be MENEW."

139. Cash for Gold - Cheerleaders (AUS) (Click to View)
Cash For Gold to nowy duet na scenie indie/electro pop. Utwór dość łatwo wpada w ucho i już przy drugim odsłuchu nucenie "cheerleaders" jakoś samo wychodzi. Co do debiutu płytowego, to nie mam pełnej jasności, bo w różnych źródłach podają różne terminy i wszystkie już za nami, ale o gotowym albumie jakoś jeszcze nie słyszałem. Być może opóźnienia wynikają z faktu, że połowa duetu od jakiegoś czasu mieszka w Berlinie, a tworzenie płyty za pośrednictwem Skype'a nie jest łatwym zadaniem.

140. Darkside - Golden Arrow (USA) (Click to View)
Golden Arrow to chyba najdłuższy z utworów, jakie do tej pory ukazały się w tym cyklu podsumowującym lato 2013. Najdłuższy, bo ma aż 11:20, zresztą w sieci można go znaleźć pod alternatywnym tytułem 1120. Jeśli ten otwierający debiut płytowy zespołu utwór miałby trafić do radia, to niewątpliwie pierwsze 5 minut można by śmiało wyciąć, bo niewiele się tam dzieje. Gdyby nie ponure deszczowe dni tegorocznego września, to nawet by się tego słuchać nie chciało. Jest jednak druga sześciominutowa część utworu, która rekompensuje początkową senną nudę. Aby uniknąć znużenia tym bardziej niecierpliwym doradzam przesunięcie utworu od razu w okolice 4:50. Dodam jeszcze, że Darkside to duet, który tworzą Nicolas Jaar i Dave Harrington.
27.09.2013 08:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #64
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Rincewind napisał(a):139. Cash for Gold - Cheerleaders (AUS) (Click to View)
byłem szybszy w emisji Icon_biggrin
Rincewind napisał(a):133. Midlake - Antiphon (USA) (Click to View)
kurde nowe nagranie! ale oprócz debiutanckiego singla nie rozpieprzyli dziobasa
Rincewind napisał(a):131. Haim - The Wire (USA) (Click to View)
fajne dziewoje i fajnie grają. Mają większy pitencjał niż Wilson Phillips w swoim czasie.
Rincewind napisał(a):137. Portugal. The Man - Modern Jesus (USA) (Click to View)
Portugale zwolnili nieco tempo wydawania nowych albumów i trzeba przyznać, że chyba wyszło im to na dobre, bo Modern Jesus to kolejny udany utwór z ostatniej płyty.

dobrze mowisz, przeginali ostatnio z płodnością artysyczną
Rincewind napisał(a):Są porównywani do takich wykonawców jak: The Go-Beetweens, Hungry Kids of Hungary, czy Sparkadia
porównywani do wszystkich czyli do nikogo. Fajny band, ale stać ich na dużo więcej. Leciutkie rozczarowanie. poprzeczka jest w górze.
Rincewind napisał(a):Gdyby skupić się tylko na okładkach obydwu singli i clipie do Rango, można by pomyśleć, że tylko plemniki im w głowie. Muzyka natomiast broni się sama, mamy tu alternatywnego rocka ze śmiałymi gitarami, dobrą perkusją i dobrze pasującym do tego wokalem lidera zespołu.
znakomicie napisane Icon_biggrin

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
27.09.2013 11:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #65
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
dziobaseczek napisał(a):byłem szybszy w emisji
Zmartwię Cię. To ja byłem pierwszy. Ty byłeś 28 minut po mnie Icon_wink2

dziobaseczek napisał(a):Midlake - Antiphon (USA)
kurde nowe nagranie! ale oprócz debiutanckiego singla nie rozpieprzyli dziobasa

No to w takim razie coś co może Cię choć trochę rozpieprzyć. Też nowe nagranie. Też znany (nawet bardzo) wykonawca. Niestety do podsumowania lata się nie załapali, bo po prostu lato zdążyło się już skończyć. Takie małe remedium na "miękkość" Twojej listy Icon_wink2
Ministry - PermaWar (Click to View)
28.09.2013 12:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #66
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Rincewind napisał(a):Takie małe remedium na "miękkość" Twojej listy Icon_wink2
Ministry - PermaWar (Click to Hide)
nowe ministry!!!!!!

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
28.09.2013 12:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #67
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Al vel. Alien w świetnej formie. I kto by pomyślał, że zaczynali jako syntpopowcy.
28.09.2013 12:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #68
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Z dużym zainteresowaniem przesłuchałem wszystkie piosenki z tego wątku, których nie znałem. W przypadku kilku dało mi to impuls, żeby wrzucić je na listę ("Strong", "Melody Calling", "Recollection" - słyszałem pierwszy raz kilka godzin przed wspomnieniem jej tutaj Icon_smile, "Drones") "Norwegian Summer" poznałem dzięki zabawie w Club Chart, o ile pamiętam najmocniej promował to nasz hiszpański kolega Jorge. "Bad Kingdom" powinno się u mnie pojawić bardzo niedługo. Z dorobku Big Black Delta, Solomon Grey, Low Tide Theory i bardzo lubianych przeze mnie The Chain Gang of 1974 wybrałem coś innego. Będę też śledził Banana Beach - z ich epki bardziej podobały mi się inne piosenki Icon_wink "Memorium" miałem wcześniej - bardzo lubię tę grupę. Od Haim chciałem trochę odpocząć, co nie znaczy, że uważam, że :The Wire: jest złe. Poza tym chyba już nadszedł czas, żeby skończyć ten odpoczynek Icon_wink Tak samo mam z The 1975, którzy u mnie również już dużo zwojowali, ale mogliby chyba jeszcze więcej Icon_smile Kilka mniej lub bardziej znanych piosenek biorę jeszcze pod uwagę przy tworzeniu listy, ale zachowam na razie dla siebie, żeby nie psuć niespodzianki Icon_smile, bo pewnie wejdą.

A "Picking Up the Pieces" tak jak napisałem, przegapiłem na singlu i jestem bardzo wdzięczny za przypomnienie.

Za to odkąd się pojawiło w tym wątku, zapomniałem o "Loin De Moi". A taka fajna piosenka. Wstyd. 140 numerów to jednak bardzo dużo, jak widać Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.10.2013 07:36 PM przez Kordian.)
27.10.2013 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #69
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Dzięki za komentarz. Ten wątek miał trochę inaczej wyglądać. Po pierwsze nie umieściłem tu wszystkiego co tego lata się u mnie liczyło, ale mimo wszystko zauważyłem, że część utworów dotarła do niektórych osób, ale później chyba nastąpiło zmęczenie materiału (a może zmęczenie materiałem), bo te z dalszych odsłon już się raczej nie pojawiały. Wiem, że tego było dużo, chyba nawet za dużo, a tak naprawdę powinno być ponad dwa razy więcej. Przestałem je dopisywać z braku czasu, a miało być jeszcze podsumowanie lata i nowe notowania. Niestety natłok obowiązków przez ostatnie półtora miesiąca zweryfikował moje plany i to dość mocno. Nie chcę tu wspominać o tych przeszkodach, bo nie miejsce na to, ale już powoli wychodzę na prostą. Sterta zadań do zrobienia nareszcie maleje.
Właśnie składam poprzednie notowania mojej listy, bo tu mam zaległości około 1,5 miesiąca. Jak dojdę do bieżącego, to wznowię ich publikacje na forum, bo publikacja zaległych niestety nie ma większego sensu wtedy, gdy nie pojawia się nic nowego. Mam w planach też powrót do zaniedbanego wątku "Kurz i Patyna", a także kilka innych pomysłów. Jeśli dam radę, to może jeszcze w tym roku się z tym wyrobię.

A wątek "Lato 2013", chociaż tutaj został częściowo zahibernowany, to cały czas poszerza się odpowiadająca mu playlista na Soundcloudzie. Chociaż części utworów tam nie ma, to i tak jakieś 80-90% się tam mieści.
28.10.2013 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #70
RE: Lato 2013 - czyli moje osobiste niekrótkie muzyczne podsumowanie lata
Bardzo chętnie przejrzę starsze notowania, jak widać po mojej liście rzadko piosenki podobają mi się tak bardzo, że już po np. dwóch przesłuchaniach chcę je mieć na listę. Często wracają do mnie dopiero po jakimś czasie i trudno wyczuć, w którym momencie się do nich całkowicie przekonam. Może znowu w przypadku jakiejś będzie to pojawienie się na Twojej liście Icon_smile Kurz i patynę też chętnie poczytam - "wątki poboczne" w moim dziale może też jeszcze kiedyś odżyją, chociaż trudno powiedzieć kiedy...
29.10.2013 01:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kurz i patyna - czyli muzyka sprzed lat Rincewind 38 7 053 27.09.2015 11:15 PM
Ostatni post: Rincewind
  Polskie drogi, czyli moje wędrówki po drogach i bezdrożach muzyki krajowej Rincewind 19 2 184 25.09.2015 09:28 AM
Ostatni post: Rincewind

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości