Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
[Obrazek: 936219_10152816995650181_1197561593_n.jpg]

28 maja ukaże się debiutancki album Dawida Podsiadło - zwycięzcy drugiej edycji polskiego X-Factor. Pochodzący z Dąbrowy Górniczej artysta jest również członkiem zespołów Curly Heads i Reaching for the Sun.

Tracklista:
1. And I (5:16)
2. !H.a.p.p.y! (3:28)
3. Nieznajomy (4:55)
4. Trójkąty i Kwadraty (4:03)
5. Elephant (4:21)
6. Vitane (4:02)
7. No (4:08)
8. I'm Searching (4:13)
9. Bridge (3:53)
10. No Part II (4:35)
11. Little Stranger (4:57)
12. S&T (4:01)

Z tym, że numery 11 i 12 są anglojęzycznymi wersjami numerów 3 i 4.
Płyta jest już dostępna do odsłuchu na Deezerze: http://www.deezer.com/pl/album/6575795

A teraz coś ode mnie: Nie pamiętam, kiedy ostatnio zapętlałem płytę polskiego wykonawcy. Ostatnio tak dobre wrażenie, jeżeli chodzi o polską muzykę zrobiła na mnie chyba tylko "Granda". Jest sporo nawiązań do muzycznych inspiracji, o których wspominał Dawid w wielu wywiadach. Pięknie brzmi "Nieznajomy" w wersji polskiej, jak i angielskiej, "Elephant" spokojnie mógłby się znaleźć na jakiejś płycie Wild Beasts, a "No Part II" momentami przypomina Bon Iver.
Piękna płyta!
22.05.2013 08:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #2
RE: Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
and i - jakbym nie wiedział, ze to polak, to 1 skojarzenie-NOWY DAMIEN RICE!

kurde, juz mi sie podoba
22.05.2013 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #3
RE: Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
bugman napisał(a):and i - jakbym nie wiedział, ze to polak, to 1 skojarzenie-NOWY DAMIEN RICE!
początek bardzo Damienowy, lekko Coldplayowy - końcówka kapitalna Icon_smile
na płycie są może ze dwie lekko nijakie kompozycje, ale reszta wg mnie prezentuje się naprawdę dobrze Icon_smile
22.05.2013 11:07 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
Pamiętam, że jakoś tak pod koniec zeszłego roku/a może na początku tego roku.....nie wiem....szczęśliwi nie liczą godzin i lat Icon_lol zdarzyło mi się iść do kina Helios na jakiś film i Podsiadło odgrywał swój recital z okazji 20-lecia istnienia wspomnianej sieci. Zagrał kilka numerów, ale wszystkie covery - m.in. "Viva La Vida" Coldplay Icon_wink Nie dziwią mnie więc te porównania ;P To było dosyć "swojskie", ale w gruncie rzeczy zabawne przeżycie. Nie zapomnę pana kamerzysty (a tak, kręcili to!), który w celu nadania obrazowi odpowiedniej dynamiki porzucił filmowanie z ręki i....ustawił kamerę na stojaku w wózka sklepowym z pobliskiego Reala i śmigał nim przed ekranem, gdzie stał Podsiadło Icon_lol

Dąbrowa Górnicza w końcu ma się kim pochwalić (oprócz mnie i siatkarek)? W sumie sam to ocenię w weekend może Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.05.2013 12:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
RE: Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
Bardzo miłe zaskoczenie. Na początku, gdy słuchałem jego duetu z Tatianą Okupnik, to naprawdę się przeraziłem, że cały album będzie w takich klimatach. Tutaj jednak mamy coś zupełnie innego. Nie wiem nawet do kogo z polskich wykonawców można go porównać Icon_wink
Kolejny raz trzeba stwierdzić, że programy typu talent-show na coś się przydały, gdyby Dawid nie wygrał "X Factora" to pewnie dalej nagrywałby z tym swoim zespołem i przez 20 lat nikt by o nich nie slyszał...
Piosenek na razie nie oceniam, bo tylko jeden raz odsłuchiwałem, ale chce się do nich wracać, bo są niebanalne i świetnie napisane. to może być polski album roku (jeśli Edyta znowu odłoży premierę Icon_razz )
24.05.2013 11:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #6
RE: Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
(24.05.2013 11:00 AM)Tomekk napisał(a):  (jeśli Edyta znowu odłoży premierę Icon_razz )

Naprawdę ktoś wierzy, że ta płyta się ukaże? Icon_biggrin

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
24.05.2013 11:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
RE: Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
Art. Brut. napisał(a):Naprawdę ktoś wierzy, że ta płyta się ukaże?
no przecież ma być w tym roku po wakacjach, a singiel jeszcze przed Icon_razz
24.05.2013 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #8
RE: Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
Faktycznie, hajp zasłużony, bo Dawid nie poszedł w ckliwe balladki, a nagrał oryginalną płytę póki co w moim top 3 roku Icon_smile A Elephant jest prześwietny!!
24.05.2013 07:31 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #9
RE: Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
Ale wszyscy chwalą. Aż sam obczaję, bo co innego mogę zrobić?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.05.2013 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #10
RE: Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
saferłel napisał(a):Dąbrowa Górnicza w końcu ma się kim pochwalić
no rzeczywiście szukam w pamięci i nie mogę znaleźć innych skojarzeń, może jeszcze to że raz do roku mijam podczas wyjazdu w góry Icon_lol
24.05.2013 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
aaktt napisał(a):Ale wszyscy chwalą. Aż sam obczaję, bo co innego mogę zrobić?
Ja nie chwalę. I jeśli nie przepadasz za kalkującą brytyjski piano-pop/rock "wielką smutą", to też raczej nie pochwalisz. Nie wiem czy jest ckliwie, ale zdecydowanie zbyt rozmemłany jest to album, zbyt rażący pastelowością zawartej na nim muzyki. Największą bolączką jest jednak zbyt cukierkowa i mało krystaliczna produkcja (albo to ten rip z deezera jest tak fatalnie nastrojony). Ciężko zrozumieć, że tak brzmiący album to robota A.D. 2013. Może jakiś lo-fi dream pop mógłby się w tym odnaleźć, ale raczej nie płyta, która ma aspirować do bycia jednym z płuc polskiego mainstreamowego popu w bieżącym roku. Dla mnie to taki pop dla młodych ludzi, którzy na siłę chcą być dorośli.

Wrzućcie lepiej "Helladę" Rebeki do odtwarza Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.05.2013 12:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #12
RE: Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
saferłel napisał(a):Największą bolączką jest jednak zbyt cukierkowa i mało krystaliczna produkcja
O, to nie słucham. Bo skończy się tak, że dam dwóję i przestaniecie mnie już w ogóle lubić ;p

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.05.2013 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #13
RE: Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
saferłel napisał(a):Dla mnie to taki pop dla młodych ludzi, którzy na siłę chcą być dorośli.
Phi, dzięki Icon_razz2
25.05.2013 04:08 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
Ty przecież jesteś już dorosły! To jeszcze inna perspektywa.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.05.2013 04:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 695
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #15
RE: Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
Teledysk do drugiego promowanego nagrania z płyty.




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
05.09.2013 02:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HURTS - Happiness saferłel 60 10 837 25.11.2010 05:54 PM
Ostatni post: Remo
  Donna Regina - The Decline Of Female Happiness Miszon 2 927 13.08.2010 01:12 PM
Ostatni post: Miszon
  Marillion - Happiness Is The Road saferłel 7 2 324 18.10.2008 11:36 AM
Ostatni post: drwycior

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości