Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista DR 18
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #21
RE: Lista DR 18
Rincewind napisał(a):26.---.01 Give Me Your Life – Skip The Use (FRA)
znałem ich z innych kompozycji. Rockowe granie z czarnoskórnym wokalistą i zaraz skojarzenie z Bloc Party Icon_smile Oczywiście to uproszczenie. Ale coś w tym jest. Piosenka jest poprawna, może nawet coś więcej. Ale melodia mogłaby być nieco bardziej dopieszczona 3,35/5,0

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.03.2013 11:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Lista DR 18
W miarę Icon_wink
18.03.2013 12:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 181
Dołączył: Dec 2014
Post: #23
RE: Lista DR 18
Rincewind napisał(a):Hmmmm..... To gdzieś jest ściema, albo w tym wątku albo tu Topłyta. No i jak się z tego wytłumaczysz?
o kurczaki, faktycznie Bloodflood jest oczko wyżej, wiesz co, to zrobię tak: wpuszczę obydwa. Tylko czy nie będę już rzyg... tym Altdżejem? Icon_smile
18.03.2013 02:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #24
RE: Lista DR 18
thestranglers napisał(a):Tylko czy nie będę już rzyg... tym Altdżejem?
to nie jest Girl Aloud, a wręcz z każdym przesłuchaniem zyskuje. Więc nie wróżę Ci torsji Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.03.2013 02:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 181
Dołączył: Dec 2014
Post: #25
RE: Lista DR 18
hehe, rozłożę dawki do lipca Icon_wink bo jest jeszcze Breezeblocks który ominąłem
18.03.2013 02:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #26
RE: Lista DR 18
Rincewind napisał(a):W przypadku nienowości wystarczy przekleić linki z poprzednich notowań, więc to zadanie jest jeszcze łatwiejsze.
Ale najtrudniejszy jest pierwszy raz i te chwile zwątpienia gdy nie ma się już kompletnie na to ochoty Icon_wink

Rincewind napisał(a):Polecam szczególnie Red River (3 x na szczycie), ale cała EP-ka jest na dobrym poziomie.
Końcem końców ściągnąłem cały zeszłoroczny album (przynajmniej na piracie nie było dopisku "EP"), jestem dobrej myśli Icon_smile Choć muszę przyznać, że Lost Kids jakoś szybko po mnie spłynęło.

Rincewind napisał(a):Będę wypatrywał. Pozytywne przyjmę z radością. Negatywne jakoś przetrawię lub sparuję odpowiednią ripostą .
Najprawdopodobniej skomentuję w czwartek, z powodu pewnego bardzo miłego święta Icon_lol
18.03.2013 07:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #27
RE: Lista DR 18
thestranglers napisał(a):Tylko czy nie będę już rzyg... tym Altdżejem? Icon_smile
Może zabrzmi trochę obleśnie, ale rzyg w kształcie trójkąta to byłoby coś Icon_wink
18.03.2013 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #28
RE: Lista DR 18
rince, aż mi w ścięgno achillesa poszło Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.03.2013 08:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #29
RE: Lista DR 18
adik 303 napisał(a):Końcem końców ściągnąłem cały zeszłoroczny album (przynajmniej na piracie nie było dopisku "EP"), jestem dobrej myśli Icon_smile
EP-ka ukazała się pod koniec roku. Ma tytuł Water i zawiera trzy utwory: Red River, Black Distractions i Idle Hands. O ile mi wiadomo niedostępne jeszcze na żadnym albumie zespołu.
[Obrazek: artworks-000035766584-lhe4k1-t200x200.jpg?ca77017]
18.03.2013 08:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #30
RE: Lista DR 18
O, jakich ja się rzeczy tutaj dowiaduję Icon_lol To ja ściągnąłem album, po EPkę sięgnę.. kiedyś Icon_wink Choć w sumie i tak brakuje mi jedynie jednego utworu do ściągnięcia xd
19.03.2013 12:32 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Lista DR 18
Rincewind napisał(a):Może zabrzmi trochę obleśnie, ale rzyg w kształcie trójkąta to byłoby coś Icon_wink
Daję mentalnego like'a Icon_smile
19.03.2013 01:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #32
RE: Lista DR 18
Dobra, może i nie powinienem komentować listy sprzed dwóch tygodni, ale jak obczaiłem już top 10... Icon_lol
01.01.05 Embrace – Imaginary War (GER) - germańskiego rocka zazwyczaj nie lubię, ale to jest dość ciekawe; choć te pogłosy w tle budzą we mnie dziwne skojarzenia z Linkin Parkiem 6/10
02.02.05 Given Is Given (Part I) – I Are Droid (SWE) - a to lepsze, fajny klimat 7,5/10
03.08.03 Stray – Wild Beasts (ENG) - lubię melancholijne piosenki, ale to mnie niestety nudzi, włącznie z głosem wokalistki który mi się nie podoba 4/10
04.09.03 PTL (Post Traumatic Love) – Actors (CAN) - chyba mój faworyt, bardzo kojarzy mi się z jakimś dawnym utworem, ale jak w większości takich przypadków, nie potrafię sobie przypmnieć którym Icon_wink Zwłaszcza fragment You're lost in post traumatic love 9/10
05.07.05 Send The Pain On – Chrome Sparks (USA) - na razie nie jestem w stu procentach przekonany, ale ma potencjał i dam szansę. Póki co bez oceny Icon_smile
06.05.04 Miserly – Shields (ENG) - wokal odrobinę stingowy, a sam utwór raczej nie powala, 5,5/10
07.13.06 Little White Lies – Robots Don’t Sleep (GER) - to już lepsze jak o niemczech mowa, wokal trochę niemrawy, ale jest za świetną muzykę jestem w stanie wybaczyć ;P 7,5/10
08.11.04 Blue Ice – Shout Out Louds (SWE) - to mi gdzieś zniknęło na telefonie, nie jestem pewien czy nawet to ściągnąłem xd
09.04.06 Ghost – Skeleton Hands (USA) - niezłe, temu też dam szansę, 7,5/10
10.03.06 While I’m Alive – STRFKR (USA) - bardzo fajne, spodobało mi się już po pierwszym odsłuchu! 8/10
30.03.2013 12:08 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #33
RE: Lista DR 18
(30.03.2013 12:08 AM)adik 303 napisał(a):  03.08.03 Stray – Wild Beasts (ENG) - lubię melancholijne piosenki, ale to mnie niestety nudzi, włącznie z głosem wokalistki który mi się nie podoba 4/10
To jest facet Icon_wink niejaki Hayden Thorpe
(30.03.2013 12:08 AM)adik 303 napisał(a):  08.11.04 Blue Ice – Shout Out Louds (SWE) - to mi gdzieś zniknęło na telefonie, nie jestem pewien czy nawet to ściągnąłem xd
Koniecznie ściągnij! Albo jakiś inny numer z płyty Optica.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.03.2013 12:51 AM przez Kordian.)
30.03.2013 12:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #34
RE: Lista DR 18
Serio? Icon_lol Ale wpadka xd
30.03.2013 01:04 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #35
RE: Lista DR 18
O, już wiem czym ACTORS mi tak miło zalatuje - toż to prawie jakiś zaginiony singiel Ultravoxu Icon_smile
01.04.2013 10:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #36
RE: Lista DR 18
adik 303 napisał(a):te pogłosy w tle budzą we mnie dziwne skojarzenia z Linkin Parkiem
adik 303 napisał(a):wokal odrobinę stingowy
adik 303 napisał(a):już wiem czym ACTORS mi tak miło zalatuje - toż to prawie jakiś zaginiony singiel Ultravoxu
Ciekawie poruszają się te Twoje skojarzenia muzyczne. Ja szczerze mówiąc w żadnym z trzech przypadków tego nie dostrzegłem. Przyznam nawet, że po przeczytaniu Twoich postów próbowałem się dosłuchać tego samego co Ty i nie udało mi się. No może momentami, gdzieś czegoś można się dopatrzyć, ale to podobieństwo w granicach nie więcej niż 10%.
adik 303 napisał(a):Dobra, może i nie powinienem komentować listy sprzed dwóch tygodni, ale jak obczaiłem już top 10
Krótko na temat Twojego komentarza:

1. Imaginary War - nisko oceniony, jak na mój gust za nisko, no cóż może taki gust, a może za mało jeszcze posłuchałeś, a może nie puściłeś tego przez odpowiednio dobre głośniki, już wspominałem, ale jeszcze raz powtórzę, że utwór dużo traci na komputerowych głośniczkach, trzeba mu zafundować lepsze nagłośnienie.
2. I Are Droid - widzę pewną szansę dla nich, chyba że 7,5 to za słaba ocena by zapukać do bram Twojej listy.
3. Wild Beasts - tu Kordian mnie wyręczył w sprostowaniach, ocena bardzo niska, ale do Wild Beasts trzeba po prostu stopniowo dojrzeć
4. Actors - a to z kolei bardzo miła niespodzianka, te skojarzenia nie koniecznie muszą odnosić się do konkretnego utworu lub wykonawcy, widzę tutaj zamiłowanie do muzyki "retro", tak grało się ćwierć wieku temu
5. Chrome Sparks - powinieneś dać im szansę, utwór zyskuje na kolejnych przesłuchaniach, reszta repertuaru trochę odstaje od tego utworu
6. Shields - słabo, ale jeśli tego nie czujesz, to nie będę namawiał
7. Robots Don't Sleep - widzę, że coś tam jednak przyciągnęło uwagę, mam nadzieję zobaczyć za jakiś czas ten utwór na Twojej liście
8. Shout Out Louds - poważne niedopatrzenie z Twojej strony, a utwór jest idealnym przykładem na to jak bez żadnych fajerwerków można zrobić coś na naprawdę wysokim poziomie
9. Skeleton Hands - niewątpliwie zasługuje na danie szansy
10. Starfucker - ósemka nie dziwi, to faktycznie chyba najłatwiej wpadający w ucho utwór z tej dziesiątki.

To tyle - zapraszam do zapoznania się z LDR20, bo już niedługo będzie LDR21.
02.04.2013 02:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości