Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pet Shop Boys - Electric
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Pet Shop Boys - Electric
Icon_lolIcon_lolIcon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2013 01:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #22
RE: Pet Shop Boys - Electric
nie sądziłem, że kiedykolwiek napiszę coś takiego, ale trochę czekam na ten album Icon_redface

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.06.2013 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #23
RE: Pet Shop Boys - Electric
Czy przebiją MBV?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
22.06.2013 04:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Pet Shop Boys - Electric
No u mnie już jedna płyta przebiła właśnie MBV. Mieli swoją noc lagów, ale było minęło. Dopóki ludzie nie wymyślą czegoś fajniejszego niż internet, to MBV nie mają się co pokazywać z nowym materiałem Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2013 05:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Pet Shop Boys - Electric
http://www.popjustice.com/interviewsandf...ew/116349/

Popjustice przeprowadził rozmowę z N.Tennantem, który zaprosił redaktora serwisu do skarbca Pet Shop Boys, czyli ich prywatnego magazynu mieszczącego najróżniejsze rzeczy związane z działalnością duetu (stare taśmy, kostiumy,sprzęt grający, materiały promocyjne, gadżety z planów klipów itd...). Wyszedł jeden z najciekawszych wywiadów, jakie miałem przyjemność czytać. Istotną informacją jest np. deklaracja, że PSB będą chcieli zrealizować jeszcze dwie płyty ze Stuartem Pricem i stworzyć z tego rodzaj "trylogii". Ale przede wszystkim do materiału dołączona jest nowa piosenka! "Inside a Dream", czyli reinkarnacja płyty "Introspective". Polecę banałem, ale wydaje mi się, że to jedna z ich najlepszych piosenek w ostatnich latach. Doskonale odzwierciedla moje oczekiwania względem nowej płyty - jest progresywna, pełnokaloryczna, z nieziemską linią basu, cudownymi dzwonkami w refrenie i pieczołowitą produkcją Price'a (nigdy nie mogę się nachwalić gościa!), nadającą jej współczesny oraz autentyczny kształt. Wydaje mi się, że PSB trafili w okolice 10-tki z koncepcją nowej płyty. Tak entuzjastycznego nastroju wśród fanów i krytyków nie było chyba od czasów "Fundamental", który jednak był zupełnie innym albumem, mrocznym i minimalistycznym z odjazdami w stronę orkiestrowego popu. Teraz ich długa historia zatacza koło i po absolutnie modernistycznym "Yes" i chillowym "Elysium" duet wydaje płytę będącą kwintesencją oczekiwań bardzo szerokiej grupy osób. To ekscytujące, że po tylu latach wciąż można tak wpływać na ludzi, a każda nowa pozycja w dyskografii jest zupełnie inna od poprzedniej.

I jeszcze w nowym Mojo kolejna recenzja 4/5 z podtytułem "Pet Shop Boys - Revolution in Pop" Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.06.2013 01:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #26
RE: Pet Shop Boys - Electric
Kolejny ujawniony utwór trafiony. Icon_smile Najbardziej nieoczywisty z dotychczasowych trzech, fajnie się rozwija i jest taki mroczniejszy, zamglony, spowolniony. I też bardzo lubię styl Stuarta Prince'a. Icon_smile Będzie płyta roku?

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.06.2013 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: Pet Shop Boys - Electric
Axis

Sonar odbierający fale z bezkresnej przestrzeni + Giorgio Moroder vs. electro-house vs. spodziewane brzmienie nowych Daft Punk + rozbijający się z impetem o kolejne progresje beat, rozpraszający kawałki linii melodyjnej na tysiące maleńkich fragmentów, które po chwili znów łącza się w jedną tkankę, aby powtórzyć cały proces od nowa + echa "Erotici" Madonny w niezwykle zachowawczej warstwie wokalnej.

Bolshy

Gdy "uderza dzwon" rozpoczyna się balearyczny taniec, któremu akompaniują acid-house'owe klawisze + hasła-zaklęcia Tennanta ("Raise your voice"/"Spoilt for choice") tłumaczone automatycznie na rosyjski i nadawane w formie radiowego słuchowiska + kuglarski refren, w którym Bolszewik prowadzi pochód serc zmierzający wprost w oznaczony dziewięcioma stopniami w skali Richtera breakdown po czwartej minucie + jeden z najlepszych tegorocznych bitów ("You don’t know you could own me, oh").

Love Is a Bourgeios Construct

Żeliwny kocioł, w którym waży się jeden z najbardziej bystrych i zabawnych tekstów, jakie wyszły spod pióra Neila Tennanta + satyra na komunizm, pochwała kiczu i rozdęty do niemal siedmiu minut pastisz disco i muzyki klasycznej + "Chasing Sheep Is Best Left to Shepherds" Michaella Nymana + chór rodem z "Go West" + opowieść kogoś, kto przekroczył limit życiowego znudzenia, ale nie szuka miłości, bo nie pozwala mu na to ideologia - woli zgnić z książką Marksa u boku.

Fluorescent

Nocne życie, nocne przygody, nocne zagrożenia + progresywna elektronika z pogranicza synthpopu, techno i new wave + tłusty beat wybijający północ ("At midnight it’s time for business") + minimalistyczny loop majaczący niczym fatamorgana, który przechodzi w ekstatyczną reinkarnację "Fade to Grey" Visage + mądre prawdy w stylu "When you in this mood there’s no return/Life’s a gamble, throw your dice/Every scandal has its price” + najmniej wygodny opis do streszczenia, ale jedna z najlepszych piosenek.

The Last to Die

Bruce Sprigsteen w stylistyce wczesno-elektronicznych The Killers + jedyna piosenka (nie utwór) na płycie - wyczujcie różnicę + pełna plastyka na oryginale, co w efekcie daje radiowego przyjaciela całej rodziny + Krótki, aczkolwiek znakomity most, który przypominam nam o czym tak naprawdę jest ta piosenka, pomimo że PSB swoim aranżem rozwiali znad "The Last to Die" większość czarnych chmur + bezbłędne w teorii i w praktyce "la la la la" prosto do nieba.

Shouting in the Evening

Wielkie impreza z okazji 20-lecia singla "Yesterday When I Was Mad", a przede wszystkim jego strony b o tytule "Euroboy" + utwór z rodzaju "what the fuck?" + hołd oddany późnym eksperymentom innego znakomitego electro-duetu Underworld, którzy równie bewzględnie rzeźbili, cieli i piłowali kawałki m.in. na płycie "Beaucoup Fish" + zanurzony w metalicznym sosie głos wokalisty + psychoza, ADHD i wszelki inny syf.

Inside a Dream

Tropikalna wyspa, na której rozgrywała się również akcja "A Face Like That" z płyty "Elysium" + ambientowa klamra w postaci intro/outro + oniryczna wędrówka do Krainy Snów + pięciogwiazdkowy refren napędzany przez ożywcze synth-leady i dzownki, prowadzące wprost na "trzecią stronę" albumu "Introspective" z 1988 roku.

Thursday

Wielkomiejski soundscape, rytmy ulice, historie osób spotykanych w drodze z pracy do domu/klubu + wyraźni klimat krążka "Please" bądź tego stron b z tamtego okresu + analogowa produkcja bazująca na doświadczeniach w pracy z mistrzem Hi-NRG, Bobbym Orlando + wokale Tennanta zatopione głęboko w miksie + Example, zawczasu skazany na pożarcie, który ostatecznie jest pieczęcią potwierdzająca jakość "Thursday" i sprawdza się doskonale w swoim rapowo-śpiewanym segmencie + Chris Lowe wyliczający dni tygodnia + smyki i orkiestra na drugim planie dla koneserów + (w końcu!) jeden z bardziej nośnych refrenów tego ("It's thursday night/Let's get it right!")

Vocal

Rave-party w hołdzie rodzącej się dwadzieścia kilka lat temu subkulturze + nie-najgłupszy singiel w kontekście całej płyty + rażący bezpośredniością, ale w bardzo pozytywny sposób tekst + idealne podsumowanie płyty, jej motto, ego, jawa, sen, halucynacja, hemoglobina, dwutlenek węgla, taka sytuacja, nie? + ENTUZJAZM, BAM BAM BAM BAM!


Z perspektywy czasu poprzedni album "Elysium" okazał się zbyt mało ekscytujący zarówno dla fanów, jak i osób postronnych lubiących dobrą zabawę. Stąd tyle mieszanych odczuć w stosunku do jego zawartości, chociaż to dobra płyta, na pewno niedoceniona w poziomie co np. wydane w 2002 roku "Release" - cóż, za artystyczne wojenki się płaci, nawet ograniczając się do poletka samych PSB można wskazać na stosunkowo średnie recenzje ich powszechnie uważanej za najwybitniejszą płytę "Behaviour". Jak to dobrze, że mamy internet! Po latach można było spalić drukowanie wydania gazet i napisać historię tej płyty na nowo Icon_smile Co słychać u "Elysium" sprawdzimy za 20 lat. Na razie wychodzi LP "Electric" i z automatu staje się najlepiej przyjętą przez recenzentów płytą od czasów "Very", a może nawet w całej historii zespołu - znów ukłon należy się sieci, która rozszerzyła ofertę muzycznych wyroczni ponad NME, Q i śp Melody Maker. W tej samej sieci, dzięki "instytucji wycieków" mogę poznać inne fantastyczne opinie na temat "Electric" i zastanawiam się czy przystoi mi przy całym tym szaleństwie twierdzić, że to tylko "bardzo dobra płyta" - eh, ta skala ocen i moje wieczne dążenie do perfekcjonizmu. Jest na "Electric" kilka szlagierów godnych kompilacji "Greatest Hits" ("Bolshy", "Love") co w kontekście grupy z takim dorobkiem jak PSB jest wyróżnieniem pierwszej kategorii. Najbardziej jednak cieszy fakt, że ponad trzydzieści lat po sformowaniu zarejestrowali materiał, który idzie z duchem czasu, ale robi to w niezwykle wysmakowany sposób. Jest na tym krążku kilka odważnych posunięć, kilka klubowych killerów, sporo nieoczywistej mieszanki gatunków tej "cięższej elektroniki" nieco złagodzonych poprzez pop-pierwiastek. "Electric" to płyta na dzisiaj, aktualna, pożądana, tryumfująca na każdym polu. I to wszystko w osiem miesięcy po ostatnim nagraniu.

PS - a już zupełnie "miłe" jest to, że album podoba się nawet tym, którzy zwykle albo marudzili na PSB, albo widzieli w nich dobry, ale trochę niepełny zespołów, bez jakiejś przysłowiowej kropki nad "i".

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.07.2013 09:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Pet Shop Boys - Electric
87% na metacritic i 80% na anydecentmusic to kosmiczne wartości jak na ostatnie wydawnictwa PSB i bardzo wysokie wyniki ogólnie Icon_wink Pełne zwycięstwo wśród recenzentów.

Natomiast dzisiaj przypomniał mi się2 009 rok, kiedy sprzedane w liczbie +30k sztuk "Yes" nie zdobyło zasłużonego 2 miejsca na UK Chart z powodu błędów w dystrybucji EMI. Myślałem, że Kobalt jest lepszym partnerem biznesowym i profesjonalistą. Do tej pory zachowywał się wzorcowo, ale dzisiaj dostałem info, że płyta w UK jest już w sprzedaży na szeroką skalę od wczoraj i prawdopodobnie wyniki z tych dwóch dni będą liczyć się do najbliższego notowania....można załamać ręce, naprawdę. Teraz całe oczekiwania na debiut prysło :/ Po raz kolejny okazuje się, że PSB to chyba najbardziej pechowy ze znanych zespołów.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.07.2013 08:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Pet Shop Boys - Electric
Miła niespodzianka.

[Obrazek: BPSEFthCQAAE6Kd.png:large]

To oczywiście tylko midweeks, nawet nie ten oficjalny (w sensie informacja przygotowana specjalnie na potrzeby PSB). Album oczywiście spadnie i jestem tylko ciekawy czy uda się utrzymać top 7 pod koniec tygodnia. W każdym razie bardzo miło się rozczarowałem Icon_wink (w ankiecie na OF obstawiłem...19 miejsce).

Jak widać, wokalista, po tym co zdarzyło się w przypadku "Yes" stawia na numer 4 Icon_wink Teraz też jakaś sprzedaż przepadła ze względu na nieuczciwe praktyki niektórych sklepów. Nie był to, jak widać, zbyt duży odsetek, ale i tak zawsze będę mógł ponarzekać niezależne od ostatecznych wyników Icon_smile

A w Niemczech numer 2 na liście płyt - za jakimś raperem, który śpiewa o antysemityzmie, mordowaniu ludzi, mordowaniu homoseksualistów...ah, życie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.07.2013 01:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #30
RE: Pet Shop Boys - Electric
No ale nie widzę żadnych recenzji innych użytkowników Icon_wink. Wakacje??
Nie wiem czemu Paweł Kostrzewa powiedział w TV że to jest powrót do korzeni, ja tu nie widzę żadnego powrotu do żadnych korzeni PSB.
Bo gdybym widział to bym się cieszył. Oprócz utworów Inside A Dream i Thursday... każdy pozostały nadaje się w 100 % na DJ Night Rave Party i taka stylistyka jest mi dalece obca. Te dwa w/w to jest mniej więcej to na co czekam w PSB, przy czym różnica to w zasadzie tylko rytm... Zmienić rytm i też byłby rave. Albo odwrotnie w przypadku innych utworów i być może kochałbym tą płytę.
No ale właśnie... rytm w muzyce jest najważniejszy jak powiedział Peter Gabriel Icon_wink

saferłel napisał(a):A w Niemczech numer 2 na liście płyt - za jakimś raperem, który śpiewa o antysemityzmie, mordowaniu ludzi, mordowaniu homoseksualistów...ah, życie.

No a w WB wyszła 3ejczka, będzie atak na pierwsze?

Edyta! Nieee, spadek z 3. na 28.

https://radio-orbit.pl/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2013 02:55 PM przez drwycior.)
27.07.2013 12:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 126
Dołączył: Dec 2014
Post: #31
RE: Pet Shop Boys - Electric
dzisiaj po 16:00 w "Myśliwieckiej 3/5/7" ekskluzywny wywiad z duetem Icon_wink
28.09.2013 07:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: Pet Shop Boys - Electric
Tak, ciekawe czy Stelmach zada nasze pytania Icon_smile Trzeba słuchać. Tym razem udało mu się porozmawiać ponad 30 minut, więc wywiad powinien być długi i bardzo ciekawy Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.09.2013 11:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 126
Dołączył: Dec 2014
Post: #33
RE: Pet Shop Boys - Electric
startujemy Icon_smile
28.09.2013 05:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Pet Shop Boys - Electric
W sumie dobrze było odczekać tę godzinę, bo na początku było spotkanie z byłymi członkami grupy Fotoness, o której istnieniu pojęcia nie miałem, lecz ten prowadzony przez Tomka Lipińskiego zespół okazał się wyśmienity! Przynajmniej z tego, co słyszałem Icon_smile Muszę koniecznie posłuchać ich jedynej płyty z 1988 roku.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.09.2013 05:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #35
RE: Pet Shop Boys - Electric
był już wywiad?
28.09.2013 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Pet Shop Boys - Electric
Dopiero się zaczął. Coś tam powiedzieli o współpracy z Rybczyńskim przy "Opportunities". Cały czas leci. Teraz akurat piosenka.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.09.2013 05:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 126
Dołączył: Dec 2014
Post: #37
RE: Pet Shop Boys - Electric
właśnie się zaczął
28.09.2013 05:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #38
RE: Pet Shop Boys - Electric
ok, to fajnie, jeszcze zdążę.
Dzięki
28.09.2013 05:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: Pet Shop Boys - Electric
"Lubię pisać prowokacyjne teksty, a potem udawać, że nic takiego nie zrobiłem....ale akurat "Rent" nie jest o męskiej-prostytutce" Icon_razz2

"Tajemnica czyni sztukę bardziej potężną" - to zapamiętam Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.09.2013 06:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #40
RE: Pet Shop Boys - Electric
saferłel napisał(a):ale akurat "Rent" nie jest o męskiej-prostytutce
he he, a ja myslałem, że właśnie jest. Chyba, że Neil znowu coś kręci Icon_lol
Ogólnie ciekawy wywiad. Redaktor Stelmach czasami stara się więcej mówić niż jego rozmówca, ale to nic, bo jego rozmowy są zazwyczaj na wysokim poziomie. Rok temu w tej samej audycji przeprowadził równie dobry wywiad z Heyem.
28.09.2013 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pet Shop Boys - Nonetheless Szymek79 3 156 03.04.2024 05:46 PM
Ostatni post: kajman
  Lenny Kravitz - Blue Electric Light Szymek79 5 199 23.03.2024 09:36 AM
Ostatni post: kajman
  Kristeen Young - The Beauty Shop kajman 1 111 14.07.2022 05:49 PM
Ostatni post: kajman
  Pet Shop Boys - Super Szymek79 6 1 491 04.04.2016 06:00 PM
Ostatni post: Szymek79
  Janelle Monaé - The Electric Lady Szymek79 16 2 915 07.09.2013 04:08 PM
Ostatni post: michal91d
  Backstreet Boys - In a World Like This Szymek79 0 635 18.06.2013 11:20 AM
Ostatni post: Szymek79
  Orchestral Manoeuvres in the Dark - English Electric saferłel 11 3 017 21.03.2013 03:21 AM
Ostatni post: saferłel
  Pet Shop Boys - Ecstatic saferłel 0 928 21.01.2013 03:45 PM
Ostatni post: saferłel
  Pet Shop Boys - Elysium drwycior 13 3 048 05.12.2012 03:09 PM
Ostatni post: saferłel
  Rumer - Boys Don't Cry Szymek79 5 1 324 17.07.2012 01:04 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości