Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
25 LAT Z EUROWIZJĄ
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
- no i faktycznie Ryan przeszedł do finału i wciąż zastanawiam się, za co
- ja tam bardzo lubię "Take Me To Your Heaven", ale mam sentyment do szwedzkich szlagierów Icon_smile
- pamiętaj, że na drugim miejscu w 2005 roku była Chiara... Więc pewnie i jury by Shiri nie pomogło Icon_razz2
- ej, ale ja strasznie lubię Sameach! "Be Happy!" Icon_lol
16.05.2013 01:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 347
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #62
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
prz_rulez napisał(a):- ej, ale ja strasznie lubię Sameach! "Be Happy!" Icon_lol
piosenka w wersji studyjnej nie jest tak zła ale live był po prostu tragicznyIcon_lol

prz_rulez napisał(a):- pamiętaj, że na drugim miejscu w 2005 roku była Chiara... Więc pewnie i jury by Shiri nie pomogło Icon_razz2
to był ogólnie mocny rok z top 10 nie trawię tylko Mołdawii i Szwajcarii.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.05.2013 01:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
Oj, no tak się składa, że nie trawisz dwóch utworów, które bardzo lubię (zwłaszcza "Cool Vibes" <3 - brakuje mi dzisiaj takiej muzyki). Inna sprawa, że w finale z 2005 roku nie ma utworu, którego bym nie lubił słuchać Icon_lol
16.05.2013 01:51 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 347
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #64
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
[Obrazek: azerbaijan.jpg]

Azerbejdżan to obok San Marino najmłodszy członek eurowizyjnej rodziny (oba kraje zadebiutowały w 2008 roku) ale jakże inaczej potoczyły się ich losy w konkursie.
Już podczas pierwszego występu zaskoczyła Europę dopracowanym show i rockowy duet Elnur i Samir zajął podczas konkursu w Belgradzie ósme miejsce.
Rok później Azerbejdżan wytoczył już potężne działa chcąc powtórzyć wynik Ukrainy, która już podczas swojego drugiego startu sięgnęła po grand prix. O napisanie eurowizyjnego utworu poproszono urodzonego w Teheranie a mieszkającego w Szwecji Arasha, który miał na koncie już kilka sporych przebojów w różnych częściach Europy no i pewnie by się udało gdyby nie było Aleksandra Rybaka. Skończyło się na trzecim miejscu.
W 2010 miałem na długo przed finałem dwie faworytki Lenę z Niemiec i Safurę z Azerbejdżanu z resztą obie szczytowały na mojej liście jednak występ live na scenie w Oslo przeważył na stronę naszych zachodnich sąsiadów. Niestety Safura na żywo nie zabrzmiała tak dobrze jak w wersji studyjnej i skończyło się tylko piątym miejscem co w kraju znad Morza Kaspijskiego odebrano jako porażkę.
Wreszcie marzenia Azerbejdżanu o zwycięstwie spełniły się w 2011 w niemieckim Düsseldorfie z sprawą słodkiego duetu Ell & Niki i utworu "Running Scared" dla mnie to jeden z najgorszych zwycięzców w historii konkursu jeszcze bym może nie miał nic przeciwko tej piosence gdyby rzeczywiście była najlepsza no cóż słaby rok się zdarzyć może ale było przynajmniej 7 lepszych jeśli nie 10. Co ciekawe do zwycięstwa Azerom wystarczyły tylko 3 dwunastki! Skąd taki dobry wynik akurat wtedy otóż podczas niemieckiego konkursu niespodziewanie w półfinale poległa Turcja i podczas finałowego głosowania diaspora Turecka przerzuciła swoje głosy na duet z Azerbejdżanu. W tym roku Gruzja skopiowała ten zwycięski występ ale się na szczęście Europa nie dała drugi raz nabrać.Icon_wink
W 2012 ESC trafiło po raz pierwszy na Zakaukazie do Kraju Ognia oczywiście wszystko musiało być NAJ i pewnie od strony technicznej tak było cała reszta już nie do końca na czele z trójką drewnianych prowadzących dodatkowo pojawiły się kontrowersje związane z łamaniem praw człowieka w Azerbejdżanie. Oczywiście jeśli chodzi o piosenkę Azerbejdżanu to oczywiście znowu była na poziomie ale tym razem bezpiecznym poziomie żeby być wysoko ale nie wygrać. W tym roku Mołdawia wykorzystała pomysł Azerbejdżanu z sukienką z ekranem.Icon_wink
W tym roku Azerzy znowu podczas konkursu zaprezentowali profesjonalne show wg mnie najlepsze wykorzystali również absencje Turcji i ponownie walczyli o zwycięstwo.
Myślę, że z takim podejściem jakie prezentują to czy tego chcemy czy nie konkurs pewnie niedługo znowu zagości w Baku i będziemy słyszeć podczas każdego interwalu jaki wspaniały jest Land of Fire.Icon_lol

AZERBEJDŻAN TOP 6:

1. (2010) Drip Drop - Safura (5 miejsce) LIVE
2. (2009) Always - AySel & Arash (3 miejsce) VIDEO LIVE
3. (2013) Hold Me - Farid Mammadov (2 miejsce) VIDEO LIVE
4. (2012) When The Music Dies - Səbinə Babayeva (4 miejsce) VIDEO LIVE
5. (2008) Day After Day - Elnur & Samir (8 miejsce) VIDEO LIVE
6. (2011) Running Scared - Ell & Niki (1 miejsce) VIDEO LIVE




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.05.2013 07:24 PM przez Szymek79.)
20.05.2013 07:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 643
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #65
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
A dla mnie Azerbejdżan to najbardziej bezpłciowy kraj. Te wszystkie utwory są płytkie i słabe. Według mnie Azerowie psują tymi utworami wizerunek Eurowizji. Po za tym Azerbejdżan nie leży w Europie więc nie wiem dlaczego został dopuszczony do konkursu europejskiego.

Ell & Nikki jako jedyni mieli przygodę z moją listą, ale był to moment słabości i katowania ich w radiu Icon_smile
20.05.2013 08:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 347
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #66
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
mike napisał(a):A dla mnie Azerbejdżan to najbardziej bezpłciowy kraj. Te wszystkie utwory są płytkie i słabe. Według mnie Azerowie psują tymi utworami wizerunek Eurowizji.
zupełni się z tym nie zgadzam jeśli ktoś psuje wizerunek Eurowizji to chyba najbardziej Białoruś. Wszystkie ich występy konkursowe są dopracowane w każdym szczególe nawiasem mówiąc piosenki piszą im Szwedzi.Icon_wink

mike napisał(a):Po za tym Azerbejdżan nie leży w Europie więc nie wiem dlaczego został dopuszczony do konkursu europejskiego.
W Europie nie leży też Cypr, Izrael, Armenia i Gruzja i 90% Turcji czy to znaczy, że nie powinny brać udziału? Myślę, że gdyby nie było w konkursie Turcji nie byłoby i Azerbejdżanu a czytałem że i Kazachstan negocjuje z EBU udział w przyszłorocznym konkursie. Ja bym chętnie zobaczył na Eurowizji Liban bo to bardziej kulturowo europejski kraj niż Turcja, Azerbejdżan i Kazachstan.

mike napisał(a):Ell & Nikki jako jedyni mieli przygodę z moją listą, ale był to moment słabości i katowania ich w radiu Icon_smile
dla mnie to najgorsza ich propozycja nie przekonuje mnie ani wersja studyjna nagrania ani tym bardziej występ, który zaprezentowali w Dusseldorfie.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
20.05.2013 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #67
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
Studyjna jest dla mnie okej, ale, jak już pisałem - wersja live po wygranej - po prostu B-E-Z-C-E-N-N-E. Gratuluję osiągów, Nikki!
20.05.2013 11:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 347
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #68
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
[Obrazek: ukraine.jpg]

Ukraina to show, show i jeszcze raz show. Nasi wschodni sąsiedzi zadebiutowali na Eurowizji dokładnie 10 lat temu podczas konkursu rozgrywanego w łotewskiej Rydze. Debiut okazał się niezbyt udany ponieważ piosenka "Hasta La Vista" zdobyła w sumie 30 punktów z tego 10 z Polski (ach to polityczne głosowanie w którym TVP się tak brzydzi) mimo to Ukraina zajęła dość wysokie 14 miejsce i przez kolejne swoich startów 2x wypadła gorzej ale co tu dużo mówić to najgorszy utwór jaki wysłali na konkurs.
Rok później podczas konkursu w Stambule zadebiutował etap półfinałów i ze względu na słabszy start rok wcześniej Ukraina do finału musiała się przebijać z półfinału. Za faworytów tureckiego konkursu uchodziły Serbia, Szwecja, Grecja ale to reprezentująca Ukrainę Ruslana podbiła europejską swoim etnopopowym numer z dopracowanym układem tanecznym i nasi sąsiedzi już podczas drugiego swojego startu mogli cieszyć się ze zwycięstwa startującą od 10 lat Rosję musiało to nieźle zdenerwowaćIcon_lol a nasze TVP oczywiście nie wysnuło wniosków z takiego obrotu sprawy.
Podczas konkursu rozgrywanego w Kijowie Ukraińcy zaliczyli swój najgorszy występ w historii ponownie zdobywając 30 tym razem aż 12 z PolskiIcon_wink jednak tym razem wystarczyło to ledwie na 19 miejsce. Hip-hop nie po raz pierwszy przegrał na Eurowizji w dodatku nagranie "Razom nas bahato" mocno związane było z Pomarńczową Rewolucją.
O tej pory naszych wschodnich sąsiadów reprezentowały już same dziewczyny (no prawieIcon_lol).
W 2007 podczas konkursu rozgrywanego w Helsinkach Ukraina toczyła z Serbią ponownie zacięty bój o zwycięstwo tym razem musiała się zadowolić "tylko" 2 miejscem. Jednak występ Verky Serduchky (tak naprawdę to Andriy Danylko) przeszedł do kanonu eurowizyjnych występów a utwór "Dancing Lasha Tumbai" (wszyscy wiedzieli, że Verka miała na myśli Russia Goodbye) stał się większym przebojem w Europie niż zwycięska serbska "Molitva" min. 28 miejsce na oficjalnej brytyjskiej liście.
Rok później w Belgradzie Ukraina powinna zdobyć grand prix Eurowizji jednak urodziwa Karolina czyli Ani Lorak przegrała z faworyzowanym Dimą Bilanem z Rosji i skończyło się drugi raz z rzędu "srebrnym medalem".
Po dwóch słabszych latach 12 i 10 w 2011 roku podczas konkursu w Dusseldorfie niczym się nie wyróżniającą piosenką "Angel" Ukraina ląduje na 4 miejscu (wyniki tej ESC chyba nigdy nie przestaną zadziwiać). Jednak ten rezultat to głównie zasługa Kseni Simonowej, która tworzyła piaskowe animacje podczas występu Miki Newton a nie samej kompozycji.
W tym roku po 5 latach przerwy Ukraina wróciła na podium ESC szkoda tylko, że z jedną z najsłabszych piosenek jakie kiedykolwiek wysłała na konkurs i chyba z najbardziej kiczowatym występem w historii w dodatku zrobionym tak na serio bez tego tzw oczka. No cóż ale Zlata to chyba najpiękniejsza uczestniczka tegorocznego konkursu i pewnie trochę punktów dostała tylko i wyłącznie za swój wygląd z resztą widziałem nie jeden wpis na różnych portalach i forach, że podoba się komuś Ukraina bo Zlata tak piękna mimo, że kompozycja mocno średnia.Icon_rolleyes

UKRAINA TOP10:

1. (2004) Wild Dances - Ruslana (1 miejsce) LIVE
2. (2007) Dancing Lasha Tumbai - Verka Serduchka (2 miejsce) VIDEO LIVE
3. (2008) Shady Lady - Ani Lorak (2 miejsce) VIDEO LIVE
4. (2009) Be My Valentine - Svetlana Loboda (12 miejsce) VIDEO LIVE
5. (2010) Sweet People - Alyosha (10 miejsce) VIDEO LIVE
6. (2011) Angel - Mika Newton (4 miejsce) VIDEO LIVE
7. (2006) Show Me Your Love - Tina Karol (7 miejsce) VIDEO LIVE
8. (2005) Razom Nas Bahato - Greenjolly (19 miejsce) VIDEO LIVE
9. (2012) Be My Guest - Gaitana (15 miejsce) VIDEO LIVE
10. (2013) Gravity - Zlata Ognevich (3 miejsce) VIDEO LIVE




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
23.05.2013 07:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 347
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #69
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
[Obrazek: Italy.jpg]

Włochy to jedno jedno z siedmiu państw, które uczestniczyło w pierwszym konkursie Eurowizji w sumie na swoim koncie mają 39 konkursowych startów, których tylko 10 nie skończyło się w Top10Icon_exclaim ale mają na koncie tylko 2 zwycięstwa w 1964 i 1990 roku. Niestety podczas moich 25 konkursów Italia brała udział tylko w 9 z nich i tylko raz, kończąc poza czołową dziesiątkąIcon_exclaim
Już podczas mojej drugiej Eurowizji, która odbywała się w Zagrzebiu Włosi odnieśli zwycięstwo dzięki Toto Cutugno i jego "Insiene", które stało się eurowizyjnym hymnem jednoczącej się Europy.
Z racji zwycięstwa w 1991 konkurs trafił na Półwysep Apeniński a konkretnie do Rzymu i był to chyba najsłabszy konkurs patrząc od strony organizacyjnej na czele z prowadzącymi zmagania Gigliolą Cinquetti i Toto Cutugno (włoscy zwycięzcy ESC).
W 1992 podczas konkursu Malmö po raz drugi w swojej karierze Włochy reprezentowała Mia Martini (wcześniej w 1977) i to właśnie ona i jej "Rapsodia" powinna wygrać konkurs a nie Linda Martin bo był bezsprzecznie najlepsza tamtego wieczoru skończyło się tylko na 4 miejscu.
W 1993 Włochy skończyły konkurs na 12 miejscu i odpuściły sobie konkurs na kolejne 3 lata by powrócić w 1997 duetem Jalisse z bardzo dobrym "Fiumi Di Parole" jednak w bardzo silnym wówczas konkursie wystarczyło to ponownie tylko na 4 miejsce. Chyba nikt się wówczas nie spodziewał, że na kolejny start Italii przyjdzie nam czekać aż do drugiej dekady XXI.
W 2011 podczas konkursu w niemieckim Dusseldorfie Włochy zagościły na eurowizyjnej scenie po raz pierwszy od 14 lat i co to był za powrót o mały włos nie odniosły zwycięstwa za sprawą Raphaela Gualazzi'ego i "Madness of Love" z resztą w głosowaniu jurorów zajęli pierwsze miejsce jednak telewidzowie nie byli aż tak zachwyceni i przyznali Włochom 11 miejsce w sumie wyszło drugie ale jak już pisałem wyniki podczas niemieckiego konkursu jeszcze długo będą mnie zdumiewać.
Mimo, że kolejne włoskie propozycje Niny i Marco wg mnie lepsze od utworu Raphaela były w gronie faworytów w 2012 i 13 roku to jednak nie udało się powtórzyć wyniku z 2011 i 9 i 7 miejsce zapewne we Włoszech zostało odebrane jako porażka (większość krajów by się dała zabić za takie wyniki) i mimo 3x z rzędu w Top10, kolejny strat Italii w konkursie stoi pod znakiem zapytania.Icon_sad

WŁOCHY TOP9:

1. (1992) Rapsodia - Mia Martini (4 miejsce) LIVE
2. (1997) Fiumi Di Parole - Jalisse (4 miejsce) VIDEO LIVE
3. (2013) L'Essenziale - Marco Mengoni (7 miejsce) VIDEO LIVE
4. (1990) Insieme: 1992 - Toto Cutugno (1 miejsce) VIDEO LIVE
5. (2012) L'Amore è Femmina (Out Of Love) - Nina Zilli (9 miejsce) VIDEO LIVE
6. (2011) Madness Of Love - Raphael Gualazzi (2 miejsce) VIDEO LIVE
7. (1991) Comme è Ddoce 'O Mare - Peppino Di Capri (7 miejsce) VIDEO LIVE
8. (1989) Avrei Voluto - Anna Oxa & Fausto Leali (9 miejsce) VIDEO LIVE
9. (1993) Sole D'Europa - Enrico Ruggeri (12 miejsce) VIDEO LIVE




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.05.2013 04:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 30 981
Dołączył: Dec 2014
Post: #70
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
Szymek79 napisał(a):4. (1990) Insieme: 1992 - Toto Cutugno (1 miejsce)
bardzo to lubię Icon_smile
28.05.2013 05:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 574
Dołączył: May 2008
Post: #71
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
Szymek79 napisał(a):Niestety obiektywnie rzecz ujmując nie zasłużyliśmy na to miejsce
bardzo obiektywnie!
ja równie obiektywnie się nie zgodzę

dla mnie "To nie ja" jest zarówno najlepszą piosenką Edyty Górniak, jak i oczywiście naszym najlepszym eurowizyjnym numerem w historii konkursu; drugie jest "Ale jestem" AMJ

Szymek79 napisał(a):Everyway That I Can - Sertab Erener
to lubię do dziś
pamiętam, że wówczas bardzo kibicowałem temu numerowi, bo faktycznie był najlepszy

Szymek79 napisał(a):15. (2006) Congratulations - Silvia Night (13 miejsce w półfinale)
<3

czekam na Francję!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.05.2013 07:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 347
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #72
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
aaktt napisał(a):ja równie obiektywnie się nie zgodzę
wg mnie oprócz Irlandii, lepsze od nas były również Wielka Brytania, Francja, Szwecja, Norwegia.Icon_wink

aaktt napisał(a):dla mnie "To nie ja" jest zarówno najlepszą piosenką Edyty Górniak
wolę "Dotyk";)

aaktt napisał(a):czekam na Francję!
na brudno już próbowałem ułożyć ale na razie ciężko mogę tylko powiedzieć że raczej lat 90-te górą.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.05.2013 07:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
Jak dla mnie to bardzo nieobiektywna ocena występów ukraińskich...

P.S. Muszę przyznać, że lubię "Lonely Symphony (We Will Be Free)". No, ale Frania ma IMO to coś...
28.05.2013 08:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 347
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #74
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
prz_rulez napisał(a):Jak dla mnie to bardzo nieobiektywna ocena występów ukraińskich...
jak ma być obiektywna jak to jest lista moich ulubionych piosenek niestety Ukraina jest prawie zawsze na granicy dobrego smaku zwłaszcza podczas swoich występów na żywo.Icon_rolleyes

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.05.2013 08:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 643
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #75
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
Co do Ukrainy do TOP 3 mam dokładnie takie samo Icon_smile
Później zamieniłbym tylko 5 miejsce z 4 Icon_smile Reszta jest mi zupełnie obojętna.
Co do Zlaty, to myślałem, że ta piosenka bardziej ci przypadnie do gustu Icon_razz2 Dla mnie to porażka.

Włochy: Znam tylko 3 kompozycje z ostatnich 3 lat.
1. Marco
2. Nina
3. Raphael

Czyli kolejność taka sama Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.05.2013 11:30 PM przez mike.)
28.05.2013 11:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 574
Dołączył: May 2008
Post: #76
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
prz_rulez napisał(a):Jak dla mnie to bardzo nieobiektywna ocena występów ukraińskich...
nie ma czegoś takiego jak obiektywna ocena Icon_razz2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.05.2013 12:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
To może tak: według mnie stopień nieobiektywności był tutaj na tyle znaczący, iż postanowiłem o tym napisać.
29.05.2013 12:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 574
Dołączył: May 2008
Post: #78
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
To nadal kompletnie bez sensu.
Po prostu sam uważasz inaczej ^^

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.05.2013 01:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 347
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #79
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
[Obrazek: finland.jpg]

Finlandia to ostatni z krajów należących do tzw grupy Skandynawskiej. Suomi w konkursie startuje od 1961 roku jednak na pierwsze i jedyne zycięstwo przyszło im czekać aż 45 lat do 2006 roku a wcześniejsza ich najlepsza pozycja to było ledwie szóste miejsce w 1973 i niestety dla Finów to ciągle jest ich drugi najlepszy wynik w konkursie.
Mimo, że Finlandia startowała aż 20x w ciągu moich 25 konkursów to jednak fiński top będzie liczył tylko 10 pozycji bo w latach 90-tych prezentowali naprawdę mizerny poziom.
Tak naprawdę dopiero w 1998 po raz pierwszy zwróciłem uwagę na fińską propozycję za sprawą etnicznego utworu "Aava"zespołu Edea jednak Europa przyznała tylko 15 miejsce temu utworowi.
Kolejny raz Suomi zaistniało w mojej świadomości dopiero w pamiętnym 2006 roku kiedy to potwory z Lordi rozjechały wręcz konkurencję uzyskując wówczas najwyższy punktowy wynik w historii (292). Niezależnie czy się lubi czy też nie "Hard Rock Hallelujah" to ten występ przeszedł do kanonu ESC i wszyscy go znają.
W 2007 po zapoznaniu się z wszystkimi propozycjami byłem mocno przekonany, że konkurs pozostanie w Finlandii za sprawą Hanny Pakarinen bo miała lepszą piosenkę od Lordi a majowy występ podczas finału był bardzo udany niestety głosowanie polityczne bloku wschodniego i Bałkanów sprawiło, że Hanna skończyła zaledwie na 17 pozycjiIcon_sad co i tak było najlepszym wynikiem spośród krajów Europy ZachodniejIcon_exclaim
W 2009 Finlandia przypomniała mi moje podstawówkowe za sprawą eurodanceowego zespołu Waldo's People niestety "Lose Control" skończyło na ostatnim miejscu w finale.
W 2011 Suomi reprezentował chłopak z gitarą Paradise Oskar i mimo bardzo wysokiego trzeciego miejsce w półfinale w finale skończyło się na ledwie 21 ale to ten pamiętny Dusseldorf i jego wyniki.Icon_evil
W roku 2013 Finlandia miał wielką szansę poprawić swój drugi najlepszy wynik w historii gdyby zamiast Kristy do Malmo wysłali Mikaela Saari ale to nie był pierwszy raz kiedy sami sobie strzelili w stopę.Icon_sad

FINLANDIA TOP10:

1. (2007) Leave Me Alone - Hanna Pakarinen (17 miejsce) LIVE
2. (2011) Da Da Dam - Paradise Oskar (21 miejsce) VIDEO LIVE
3. (2006) Hard Rock Hallelujah - Lordi (1 miejsce) VIDEO LIVE
4. (2012) När Jag Blundar - Pernilla Karlsson (12 miejsce w półfinale) VIDEO LIVE
5. (2005) Why? - Geir Rönning (18 miejsce w półfinale) STUDIO LIVE
6. (2009) Lose Control - Waldo's People (25 miejsce) VIDEO LIVE
7. (1998) Aava - Edea (15 miejsce) VIDEO LIVE
8. (2013) Marry Me - Krista Siegfrids (24 miejsce) VIDEO LIVE
9. (2000) A Little Bit - Nina Åström (18 miejsce) STUDIO LIVE
10. (1994) Bye Bye Baby - CatCat (22 miejsce) STUDIO LIVE




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
31.05.2013 04:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 643
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #80
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
oj nie nie Icon_wink Marry me to najlepsze co mogla Finlandia wyslac. Zdecydowanie moja ulubiona piosenka tego kraju na Eurowizji. Przebili nawet Lordi, ktorym baardzo kibicowalem w 2006 roku. Reszta kompozycji jest bardzo przeciętna i ... nudna.
Do zniesienia jest jeszcze Hanna P.. W ostatnich latach Finlandia byla najgorszym krajem "skandynawskim". Pernilla, ktorej wystepu nie pamietam - tylko wiem ze spiewala po szwedzku oraz Oscar - bardzo marna podróbka Toma Dice.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.06.2013 07:36 PM przez mike.)
03.06.2013 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości