Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top seriali 2012
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #21
RE: Top seriali 2012
10. 30 Rock
Rockefeller Plaza 30

[Obrazek: 30rock1.jpg]

Jeden z najczęściej nagradzanych amerykańskich seriali. Zaledwie po kilku miesiącach od zakończenia emisji ma swoje miejsce w klasyce ichniejszej telewizji. Krytycy już teraz używają słów typu "arcydzieło" opisując "30 Rock". Serial stworzyła Tina Fey, wieloletnia aktorka i scenarzystka w "Saturday Night Live". Jej serial właśnie w luźny sposób opowiada o doświadczeniach przy pracy nad wspomnianym programem. Akcja skupia się na tworzeniu bardzo podobnego do niego sketch show. Fey bez autoironii nie byłaby sobą, więc w serialu jej program prezentuje żarty bardzo niskich lotów, oglądalność ma taką, że nie wiadomo dlaczego jeszcze jest na antenie, zespół scenarzystów to banda nerdów bez życia, a aktorzy zachowują się jak dzieci rozpieszczone do granic możliwości.
"30 Rock" bardzo szybko wykształcił swój własny, bardzo charakterystyczny styl żartu. Często lubiono ironizować z dzisiejszej telewizji. Zarówno z konkurencji (żarty z "Mentalisty", gdy był emitowany w tym samym czasie na innej stacji) jak i z rodzimej stacji (niekończące się docinki z powodu kryzysu, w jakim NBC pozostaje w ostatnich latach - przykład: link). Poza tym mnóstwo odniesień do amerykańskiej kultury; nie stroniono też od aktualnych tematów politycznych. Jednym z moich ulubionych momentów finałowej serii było szybciutkie wbicie szpili w dzisiejszą muzykę przez wakacyjny przebój taneczny "Balls": link.
Dzięki związkom z SNL do "30 Rock" chętnie wpadali epizodycznie aktorzy większego formatu. Poza tym udało im się ściągnąć do występów gościnnych takie tuzy, jak Oprah Winfrey, Al Gore czy Condoleezza Rice. Zrobili także dwa odcinki realizowane na żywo w dwóch wersjach - oddzielnie dla każdego wybrzeża.
Serial odszedł z dużą klasą - bez spadku formy w kolejnych latach. Powiedziałbym nawet, że ostatnia seria była jedną z najlepszych, jakie zrobili. Będzie go brakowało.



Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
07.07.2013 12:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #22
RE: Top seriali 2012
furbul napisał(a):15. Modern Family
Raz zacząłem oglądać, ale jakoś nie przypadł mi do gustu.
furbul napisał(a):11. Bad Education
Chyba się skuszę, bo póki co WSZYTKIE brytyjskie seriala mi się podobały Icon_smile
furbul napisał(a):10. 30 Rock
Uwielbiam, nie jest tępy jak żarty w połowie amerykańskich seriali, czasami przęgięty, ale jednak śmieszy za każdym razem Icon_wink
07.07.2013 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #23
RE: Top seriali 2012
Przed chwilą skończyłem oglądać drugi sezon New Girl, więc jutro biorę się za Rockefeller Plaza 30 Icon_razz
08.07.2013 01:00 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #24
RE: Top seriali 2012
Remo napisał(a):Chyba się skuszę, bo póki co WSZYTKIE brytyjskie seriala mi się podobały Icon_smile
Ja trafiałem na bardzo przeciętne, nawet słabe. Moim zdaniem nie ma reguły Icon_smile
adik 303 napisał(a):jutro biorę się za Rockefeller Plaza 30 Icon_razz
Pilot wydał mi się raczej przeciętny, ale dalej jest lepiej. Daj znać co sądzisz Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.07.2013 12:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #25
RE: Top seriali 2012
9. New Girl
Jess i chłopaki

[Obrazek: ng_s2ep11-2.jpg]

W zeszłym roku rozpisywałem się o czym serial jest - do mieszkania trzech facetów nagle wprowadza się kobieta (w tej roli niejaka Zooey Deutschland Icon_wink) i swoim barwnym jestestwem prowadza zamęt jeden za drugim. Nic w tej kwestii się nie zmieniło. Nie zmieniono też charakterystycznego stylu żartu. Nie ma tu typowych dla klasycznego sitcomu punchline'ów. Serial jest stylizowany na swego rodzaju "nowoczesną komedię", gdzie próbuje się odtwarzać naturalne tempo rozmów zamiast sztywno wypowiadanych przez każdego bohatera kwestii. Humor z kolei bazuje przede wszystkim na komizmie sytuacji czy postaci, a rzadziej na wspomnianych "jednoliniowcach". Dzięki temu "New Girl" pozostaje oryginalną i świeżą produkcją wśród równych sobie.
Miażdżącym hitem serial jednak nie został. Lecz pomimo znacząco stopniałej oglądalności (średnio ok 4,5 mln) nadal jest najlepiej radzącą sobie komedią aktorską na Foksie. Wiosną zamówiono trzecią serię, która zadebiutuje późnym wrześniem.







Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.08.2013 09:29 PM przez furbul.)
08.07.2013 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #26
RE: Top seriali 2012
No, w końcu coś co oglądałem i mogę się wypowiedzieć Icon_lol Drugi sezon jest niezły, choć raczej na tej niezłości się kończy; Zooey jest świetna oczywiście, do poszczególnych postaci też nie mogę się przyczepić, ale koniec sezonu raczej średnio mi się podobał -
furbul napisał(a):Pilot wydał mi się raczej przeciętny, ale dalej jest lepiej. Daj znać co sądzisz
Pilot faktycznie przeciętny, ale zobaczę co tam dalej się dzieje.

I że się spytam, oglądałeś Gravity Falls? Icon_cool Najlepsza rzecz Disneya od około 2006 roku, wystarczy się nie nastawiać na horror (wiadomo, to wszystko dostosowane tak, żeby mogło pójść w telewizji publicznej), jest dużo tajemnic, dużo nawiązań do innych filmów/seriali/książek, ukrytych wiadomości i wszelakich symboli Icon_razz Podoba mi się to budowanie pewnego klimatu, wiadomo że w kreskówce nie powiedzą 'JESTEŚMY ILUMINATAMI I PRZYSZLIŚMY WPROWADZIĆ NOWY PORZĄDEK ŚWIATA', ale nie przeszkadza im to w robieniu każdego okna na kształt oka opatrzności, w dawaniu głównej postaci czapki stylizowanej na jakiśtam marokański zakon czy nawet stworzenia postaci Billa (piramida z jednym okiem i kapeluszem na głowie). No i oczywiście jest dużo nieoczywistego humoru i bardzo dobrze zrobione postaci. Jak/jeśli znajdziesz czas to obejrzyj i daj znać co sądzisz Icon_wink
08.07.2013 11:44 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #27
RE: Top seriali 2012
adik 303 napisał(a):Drugi sezon jest niezły, choć raczej na tej niezłości się kończy
Też raczej bardziej mi się podobał pierwszy od drugiego. Ten top uwzględnia wyłącznie rok 2012, więc końcówkę pierwszej serii i pierwszą połowę drugiej.

adik 303 napisał(a):oglądałeś Gravity Falls?
Nie oglądałem, wręcz pierwszy raz na oczy widzę ten tytuł Icon_smile Ale to dlatego, że w ogóle nie oglądam animowanych. Twój opis wydał mi się jednak zachęcający i jak mi się zmniejszy lista pozycji do nadrobienia, to może postaram się kiedyś to sprawdzić. Zwłaszcza, że była tylko jedna seria z tego co widzę Icon_smile

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.07.2013 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #28
RE: Top seriali 2012
Ta seria wciąż trwa, nowe odcinki są bardzo nieregularnie; sam nie wiem kiedy się skończy
09.07.2013 12:09 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #29
RE: Top seriali 2012
ah, faktycznie

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
09.07.2013 12:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #30
RE: Top seriali 2012
8. Parks and Recreation

[Obrazek: a_560x375.jpg]

Mockumentary o prawdopodobnie najmniejszym i minimalnie istotnym wydziale administracji publicznej - Departamence Parków i Rekreacji. Leslie Knope, zastępca kierownika tego działu to bezustannie uśmiechnięta i bardzo energiczna kobieta z wielkimi politycznymi planami na przyszłość, która stara się zmienić swoje małe miasteczko w Indianie na lepsze. Angażuje do tego swoich współpracowników. Najczęstszym problemem jest jednak ignorancja i mentalność mieszkańców. Siłą serialu jest przede wszystkim plejada rozmaitych charakterów wśród głównych postaci - wystarczy jedynie wspomnieć o kierowniku działu samorządu, który jest zagorzałym przeciwnikiem rządu w jakiejkolwiek formie [link] czy wiecznie cyniczna i niezaangażowana stażystka [link]. To LITERALNIE jedna z najzabawniejszych rzeczy w telewizji. Odrobinę niedoceniana.



Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2013 08:49 PM przez furbul.)
08.08.2013 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #31
RE: Top seriali 2012
7. Boss

[Obrazek: boss_2_episode_210_2012_685x385.jpg]

Dramat polityczny o najwyższych szczeblach władzy w Chicago. Bezwzględny burmistrz z chorobą zwyrodnieniową, którą coraz trudniej ukryć. Postępujące wyniszczenie psychiczne powoduje coraz większą dezorientację i zwraca uwagę licznych i czujnych przeciwników, którzy w każdej chwili są gotowi go obalić. Mając rodzinę w rozsypce próbuje poprawić swój wizerunek podejmując się dużego i od dawna odkładanego projektu w mieście. W realizacji jednak będą potrzebne kolejne niekończące się układy i kompromisy. Tworząc pozory troski o miasto Tom Kane nie zauważa, że być może stołek, na którym tak bardzo stara się utrzymać, już dawno zaczął mu się wymykać spod nóg.
Niespieszna narracja. Ciężki, nieprzyjemny i odpychający klimat. Wcale nie lepsze postacie. Dzięki temu serial tak bardzo potrafił zafascynować. Niestety został skasowany po drugiej serii mając jeszcze moim zdaniem spory potencjał na przyszłość.







Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2013 10:45 PM przez furbul.)
09.08.2013 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #32
RE: Top seriali 2012
6. Boardwalk Empire
Zakazane imperium

[Obrazek: boardwalk-empire-season-3-episode-6.jpg]

To był bez wątpienia najsłabszy sezon "Boardwalk Empire" jak dotąd. Przede wszystkim za mało treści. Niespieszna narracja swoją drogą, ale rozciągnięcie konfliktu głównej postaci - Nucky'ego z Gypem Rosetti na cały sezon skutkował dziesięcioodcinkowym rozkręcaniem wątku. A sezon liczy dwanaście odcinków. Samego Włocha - głównego antagonistę co prawda oglądało się bardzo dobrze; bardzo "rozrywkowa" była to postać. Jednak z dystansu wydaje się zbytnio przerysowana, niemal kreskówkowa w kontekście "Zakazanego imperium". Do tego losy kochanki, a później żony Nucky'ego - Margaret niestety zmierzają w mało oryginalnym, przewidywalnym kierunku. Serial znalazłby się niżej gdyby nie znakomite zakończenie. Epizod jedenasty, "Two Imposters" jest chyba najlepszym pojedynczym odcinkiem, jaki udało się twórcom stworzyć od samego początku. Sam finał również nie rozczarował. Najciekawiej jednak rozwija się wątek Nelsona Van Aldena, coraz bardziej zbliżającego się do gangsterki byłego stróża prawa. Na tym etapie jest już o krok od współpracy z Alem Capone.
"Boardwalk Empire" to nadal pierwsza liga. Nawet niższy poziom tej produkcji jest nieosiągalny dla większości innych seriali. Główny wątek trzeciego sezonu, odchodząc już od tego jak prowadzony, jest istotny dla większej historii. Nucky nie jest już gangsterem "na pół gwizdka" - jak głosiło hasło reklamowe tego sezonu. Ostatnia scena sugeruje, że dla swoich interesów 'Krzywousty' będzie musiał poświęcić życie publiczne.
Dokładnie za cztery tygodnie rusza czwarta seria, a w niej - rok 1924.







Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
11.08.2013 10:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #33
RE: Top seriali 2012
5. Homeland

[Obrazek: Homeland-Season-2-Episode-4-New-Car-Smell-5.jpg]

Ubiegłoroczny laureat nagrody Emmy za najlepszy serial dramatyczny. U mnie trochę zabrakło "Homeland" do największych honorów i nadal twierdzę, że ukradł statuetkę "Breaking Bad" sprzed nosa. W sumie za pierwszą połowę drugiej serii byłoby spokojnie miejsce drugie, może nawet powalczyłby o zwycięstwo. Jednak mniej więcej w samym środku drugiej serii coś się zepsuło.
Pierwszy sezon był bardzo spokojny, ugruntowany, wyważony. Solidnie zaplanowany. Nie próbował być efekciarski. Ciągła zabawa z widzem "czy Brody jest w końcu tym terrorystą czy nie" była zajmująca i nie męczyła. Drugi sezon był znacznie szybszy. O ile w pierwszych odcinkach wyszło wręcz fascynująco - podczas akcji z Bejrucie czy w związku z odsłonięciem wszystkich kart odnośnie Brody'ego, tak niedużo później scenarzyści zaczęli zjadać własny ogon. Jakieś naiwne jednoodcinkowe porwania, zdalne zabójstwa... Nawet Claire Danes była rozdygotana bardziej niż zwykle. Oczywiście aktorka z niej świetna i należą jej się wszystkie nagrody świata, ale w pewnym momencie zaczęła po prostu przesadzać. A niby ogromy wielki shocker z finału sezonu udało mi się przewidzieć oglądając przedostatni odcinek, bo w sumie tylko dzięki temu co się stało uda się jeszcze ciągnąć ten serial w racjonalny sposób. Twórcy widocznie chcieli wszystko podkręcić w drugiej serii, żeby było jeszcze lepiej niż rok wcześniej. Niestety lepsze bywa wrogiem dobrego. Ostatecznie za cały sezon bardzo solidne miejsce piąte.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to TVP 1 zaczyna emisję pierwszej serii 9. września o 21.50.







Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.11.2013 01:40 PM przez furbul.)
20.08.2013 11:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #34
RE: Top seriali 2012
Ja zacząłem oglądać Homeland i skończyłem chyba na 6 odcinku pierwszej serii. Jak dla mnie akcja toczy się ślamazarnym tempem i jest dość przewidywalny (nie wiem jak dalej, ale znajoma mi mówiła, że przerwałem przed najwięszym zaskokiem), może wrócę, ale palmę pierszeństwa ma obecnie Mad Men.
21.08.2013 09:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #35
RE: Top seriali 2012
Trafiłem wczoraj na jeden odcinek "Newsroomu", próbowałem oglądać, ale bardzo szybko straciłem zainteresowanie -- może dlatego, że nie byłem w temacie, ale odcinek był bardzo monotonny i poza jednym zabawnym fragmentem, stwierdziłem, że to strata czasu.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.08.2013 10:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #36
RE: Top seriali 2012
30 Rock Plaza po paru odcinkach przestałem oglądać; już nawet nie do końca pamiętam dlaczego, ale jakość odcinków była słaba tam gdzie oglądałem, a nigdzie indziej nie mogłem znaleźć lepszej i same odcinki też nie były tak ładnie pokolorowane jak w każdym innym serialu - wprawdzie mógłbym przejść do entego sezonu, ale tak szczątkowo oglądać to nie ma sensu
Aktualnie lecę Community i jak na razie to mój ulubiony sitcom (a w kolejce mam m.in. Homeland, Mad Men, a potem nadrabianie nowych odcinków dawniej oglądanych seriali)
07.09.2013 06:57 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #37
RE: Top seriali 2012
adik 303 napisał(a):Aktualnie lecę Community i jak na razie to mój ulubiony sitcom
Wielki błąd. Odcinki się szybciutko skończą i zostaniesz ze złamanym sercem, że nie znajdujesz nic równie dobrego. Icon_sad
Z tego samego powodu nie zaczynaj Arrested Development Icon_razz2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
07.09.2013 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #38
RE: Top seriali 2012
E tam szybciutko, wg moich obliczeń powinno mi ich wystarczyć przynajmniej do połowy października Icon_razz2
08.09.2013 05:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #39
RE: Top seriali 2012
Liczę, że nie skończy się w 2014 Icon_razz
//
Community to faktycznie najlepszy sitcom, gdy wydaje mi się że lepiej już być nie może potem robi się jeszcze lepiej Icon_surprised Nawet odcinki świąteczne i halloweenowe mi się podobają, choć zwykle za nimi nie przepadam (Glee Icon_lol)
12.10.2013 08:37 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #40
RE: Top seriali 2012
adik 303 napisał(a):Liczę, że nie skończy się w 2014 Icon_razz
Ja również Icon_rolleyes

adik 303 napisał(a):Community to faktycznie najlepszy sitcom, gdy wydaje mi się że lepiej już być nie może potem robi się jeszcze lepiej Icon_surprised
Soczek

adik 303 napisał(a):Nawet odcinki świąteczne i halloweenowe mi się podobają, choć zwykle za nimi nie przepadam (Glee Icon_lol)
Ja też raczej nie szaleję za takimi okolicznościowymi, ale tak - w "Community" świąteczne są wyjątkowo udane. No może poza tym z czwartej serii.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
12.10.2013 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Top seriali 2013 furbul 7 1 621 13.01.2015 12:22 PM
Ostatni post: furbul
  Top 10 seriali 2011 furbul 52 6 894 25.04.2012 11:49 PM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości