Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 10 seriali 2011
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #1
Top 10 seriali 2011
Część z Was z pewnością doskonale wie jak wielkim jestem fanem seriali. I w związku z tym na koniec okresu podsumowań przygotowałem listę dziesięciu tego typu produkcji, które najbardziej mi przypadły do gustu w ubiegłym roku - takie serialowe podsumowanie. Przy każdym numerze postaram się umieścić krótki opis, więc z góry ostrzegam przed spoilerami, jeśli ktoś ma w najbliższej przyszłości zamiar obejrzeć coś z tego, co się będzie pojawiać. Zestawienie dotyczy tylko i wyłącznie kondycji odcinków w roku 2011. Nie miało na nią wpływu nic spoza tego roku. Jeśli ktoś jest zainteresowany, serdecznie zapraszam Icon_wink Ruszę pewnie jutro.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.01.2012 01:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 695
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #2
RE: Top 10 seriali 2011
Będę na pewno zaglądał bo też dużo oglądam.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
15.01.2012 01:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
RE: Top 10 seriali 2011
10. New Girl

[Obrazek: New-Girl-S1-Poster-1-283x420.jpg]

Komedia o nauczycielce przed trzydziestką, która wprowadza się do trzech obcych facetów po tym jak rozstaje się ze swoim chłopakiem. Jess to uroczy zbiór dziwactw i osobliwości, którymi z czasem coraz bardziej zaraża swoich nowych współlokatorów. Ma tendencje do nagminnego pakowania się w niezręczne sytuacje, które przeważnie próbuje rozładować "śpiewająco".
Największym atutem jest tutaj oczywiście Zooey Deschanel, która idealnie pasuje do swojej roli. Szarżuje z aktorstwem, wyolbrzymia niecodzienne nawyki i skłonności swojej postaci, co w przypadku tego serialu działa na korzyść.
"New Girl" to obecnie największy serialowy przebój swojej stacji. Pierwszy odcinek miał najlepsze wyniki w grupie docelowej od 10 lat. Błyskawicznie zamówiono pełną serię, a i kolejna jest bardziej niż pewna.







Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.01.2012 05:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 695
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #4
RE: Top 10 seriali 2011
Ciekawe czy po dzisiejszym wieczorze Zoey będzie bogatsza o statuetkę Złotego Globu bo z tego co czytałem jest główna faworytką w swojej kategorii.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
15.01.2012 05:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #5
RE: Top 10 seriali 2011
Ja jej kibicuję Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.01.2012 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #6
RE: Top 10 seriali 2011
Chyba skuszę się na ten serial. Po opisie bardzo przypadł mi do gustu Icon_wink No I Zooey!
15.01.2012 08:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #7
RE: Top 10 seriali 2011
9. Boss

[Obrazek: boss-poster-full.jpg]

Dramat polityczny. U Toma Kane'a, burmistrza Chicago, zdiagnozowane zostaje otępienie z ciałami Lewy'ego - choroba, która odbierze mu stopniowo sprawność fizyczną, jak i umysłową. Nie zamierza jednak oddawać władzy. Ukrywa przypadłość przed niemal każdym, bo przecież ujawnienie tej informacji błyskawicznie zakończyłoby jego karierę. A całe to zamierzanie w samym środku walki politycznej przed zbliżającymi się wyborami, pełnej wyciągania brudów i prób utrzymywania dobrego wizerunku publicznego. Poza tym jego małżeństwo to praktycznie fikcja - utrzymywane jest tylko dla wygody, a z córką nie utrzymuje kontaktu od kilku lat. Jakby tego było mało, pewien dziennikarz święcie wierzący w misyjność swojej profesji trafia na trop dużej afery, która mogłaby mocno namieszać, jest mocno zdeterminowany, by poznać całą prawdę i przedstawić ją światu.
Kelsey Grammer to od kilkunastu godzin posiadacz Złotego Globa za tę rolę. Nie muszę więc przekonywać o jego poziomie aktorstwaIcon_smile Wielkim plusem jest realizacja techniczna. Sama praca kamery jest dość niecodzienna. Bardzo niestabilne ujęcia, zmiany ostrości, mocne zbliżenia twarzy, gestykulujących dłoni itp przyciągają uwagę. Plus w pierwszym odcinku znajduje się najładniej zrealizowana scena seksu jaką widziałem w serialu od bardzo dawna. Widać, że strona techniczna produkcji jest dla twórców istotna.
Pierwsza seria składa się z ośmiu odcinków. Już na miesiąc przed emisją pierwszego odcinka Starz zamówiła drugą - dziesięcioodcinkową, która pewnie pojawi się w ramówce pod koniec tego roku. To bardzo rzadki zabieg, ale pewnie stacja bardzo wierzyła w swój projekt. Oglądalność co prawda nie zachwyca, ale włodarze kanału twierdzą, że dziś podjęliby identyczną decyzję.



Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.01.2012 09:24 PM przez furbul.)
16.01.2012 06:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #8
RE: Top 10 seriali 2011
furbul napisał(a):Część z Was z pewnością doskonale wie jak wielkim jestem fanem seriali
teraz już widzę, ja poza Monkiem i Housem niewiele oglądam czegokolwiek. Moja miłość do muzyki powoduje, że nie mam czasu na filmy i seriale, ale miło poczytać może kiedyś sobie pooglądam Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
16.01.2012 07:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #9
RE: Top 10 seriali 2011
seriale... nie oglądam zbyt dużo. Pamiętam, że w ostatnich latach tylko "Zagubieni" potrafili mnie wciągnąć. Ale "Boss" brzmi zachęcającoIcon_smile
16.01.2012 07:22 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 695
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #10
RE: Top 10 seriali 2011
drugi serial i drugi którego nie oglądam w dodatku ze Złotym Globem za główną rolę męską w serialu dramatycznym.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.01.2012 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Ramzes Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 662
Dołączył: Jan 2010
Post: #11
RE: Top 10 seriali 2011
Mam swój typ w kategorii "seriale 2011", ciekawe czy się pojawi Icon_wink
16.01.2012 09:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #12
RE: Top 10 seriali 2011
dziobaseczek napisał(a):Moja miłość do muzyki powoduje, że nie mam czasu na filmy i seriale, ale miło poczytać może kiedyś sobie pooglądam
Ja właśnie zmniejszyłem oglądanie filmów do minimum. Jeśli dobrze pamiętam, to w ubiegłym roku widziałem tylko dwa Icon_biggrin Forma odcinków bardziej mi odpowiada, a jest z czego wybierać wśród seriali. Trochę może właśnie muzyka u mnie na tym ostatnio cierpi.
Ramzes napisał(a):Mam swój typ w kategorii "seriale 2011", ciekawe czy się pojawi
Zdradzisz?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.01.2012 01:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Ramzes Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 662
Dołączył: Jan 2010
Post: #13
RE: Top 10 seriali 2011
furbul napisał(a):Zdradzisz?

The Borgias Icon_smile
17.01.2012 03:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #14
RE: Top 10 seriali 2011
"New Girl" to świetny serial, natomiast "Boss" jet strasznie nużący.
17.01.2012 03:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #15
RE: Top 10 seriali 2011
marsvolta napisał(a):natomiast "Boss" jet strasznie nużący.
Tak, jest ciężki. Dlatego raczej nie nadaje się do oglądania po męczącym dniu ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.01.2012 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #16
RE: Top 10 seriali 2011
8. Modern Family
Współczesna rodzina

[Obrazek: 001-492x333.jpg]

Komedia o trzech różnych typach rodziny składających się na jedną dużą rodzinę. Jest najbardziej tradycyjna - Claire, Phil i ich trójka dzieci. Trochę bardziej nowoczesną reprezentuje ojciec Claire - Jay, który poślubił dużo młodszą od siebie Kolumbijkę, Glorię z synem z pierwszego małżeństwa. Najbardziej "współczesną" jest związek Camerona i Mitchella, którzy decydują się na adopcję dziecka z Wietnamu. Jak na komedię przystało niemal każdy członek rodziny jest na swój sposób specyficzny. Phil zachowuje się jak duże dziecko, Claire to typowy control freak, Cameron to drama queen, lecz to głośna i temperamentna Gloria jest moją faworytka.
Serial jest realizowany w bardzo modnej ostatnio koncepcji mockumentary. Jest to połączenie serialu komediowego z dokumentem. Poszczególne sceny są kręcone z perspektywy kamer obserwujących życie postaci, a co chwilę wydarzenia z odcinka są komentowane przez nie prosto do kamery, nie burząc tym samym czwartej ściany. Zdecydowanie atutami są humor na bardzo dobrym poziomie, przesłanie stroniące od banału i świetna obsada. W ubiegłym roku cała szóstka dorosłych aktorów była nominowana do nagrody Emmy za role drugoplanowe w komedii.
Mówiąc o nagrodach, już dwa lata z rzędu Modern Family wygrało nagrodę Emmy za najlepszą komedię w telewizji. Nie tylko jest to największy przebój stacji ABC, ale jest też jeden z najczęściej oglądanych seriali ogółem.







Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.01.2012 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #17
RE: Top 10 seriali 2011
obejrzałem zwiastun i to chyba nie jest serial dla mnie. Nie lubię komedii, sitcomów itd.Icon_wink
17.01.2012 10:50 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 695
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #18
RE: Top 10 seriali 2011
W końcu serial, który oglądam. Chyba obecnie najlepszy serial komediowy jaki można zobaczyć nie które odcinki to prawdziwe mistrzostwo świata. Uwielbiam Glorię graną przez Sofía Vergara chyba najczęściej doprowadza mnie do łez.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
17.01.2012 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #19
RE: Top 10 seriali 2011
Ja też miałem takie podejście, że nie dla mnie, i że nie mam ochoty na sitcom, ale po jednym odcinku zupełnie zmieniłem zdanie. Gloria i Many najlepsi Icon_smile
17.01.2012 11:12 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #20
RE: Top 10 seriali 2011
Modern FamilyIcon_surprised właśnie skończyłem oglądać dwunasty odcinek trzeciego sezonu!
Ja bym nie wyróżniał żadnej z postaci, wszystkie są skrojone idealnie, ale jak bym miał wybrać najlepszą scenę z tego roku to chyba byłaby to tak, w której Luke i Philem oglądają dokument oglądają dokument o linoskoczku i od razu się wie, że spróbują sami.
17.01.2012 11:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Top seriali 2013 furbul 7 1 621 13.01.2015 12:22 PM
Ostatni post: furbul
  Top seriali 2012 furbul 56 9 732 27.12.2013 04:25 PM
Ostatni post: furbul

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości