Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1136 - 16.12.2012
dni, które już znamy
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 1136 - 16.12.2012
Być może ktoś obserwując moją listę płyt myśli sobie, że jakaś płyta jest bardzo nisko, bo w drugiej dziesiątce. Owszem, punktów do podsumowania nie łapie, bo te idą tylko na konto pierwszej dziesiątki, ale pozycja w drugiej dziesiątce oznacza, że krążek naprawdę mi się podoba. Od kilku miesięcy słucham średnio ok. 35 płyt tygodniowo, a do dwudziestki często nie łapią się naprawdę uznane albumy. Chyba wystarczy powiedzieć, że nigdy jeszcze do dwudziestki nie załapały się nowe płyty Heya (!!), Robbiego Williamsa (!!), Green Daya (!), The Vaccines, Lipali i kilku innych. Tym bardziej więc należy docenić formę tych, którzy punktują w pierwszej dziesiątce oraz tych, którzy dają radę do najlepszej dziesiątki powrócić i nie dają się pokonać całej fali nowych płyt. W tym tygodniu sztuka powrotu udała się zespołowi, który jest na podium moich ulubionych i najważniejszych zespołów ever, czyli The Offspring. To że wychwalam ich ostatnią płytę naprawdę nie jest na wyrost, naprawdę nie jest tylko za nazwę. Wystarczy spojrzeć kto nie umie wyjść w drugiej dziesiątki, nie mówiąc już o tych, którzy nigdy do niej się nie wcisnęli... "Days Go By" to dla mnie jedna ze zdecydowanie najlepszych płyt mijającego roku. Natomiast moimi ulubionymi rockowymi płytami ostatnich tygodni są krążki grup Stone Sour i Gallows. Obydwa wprowadzają w tym tygodniu drugie utwory ze swych płyt, a myślę, że kolejne (szczególnie w przypadku tego pierwszego zespołu) są tylko kwestią czasu. Kierunek w którym z ostatnim materiałem podążyło Lao Che nie jest tym kierunkiem w którym zwykle skierowane są moje uszy, co zresztą boleśnie widać na liście płyt - cóż to jest obijanie się po końcówce drugiej dziesiątki dla zespołu którego płyty były w sumie ok. 50 razy na pierwszym miejscu mojej listy. W dodatku pierwszy singiel zupełnie mi nie podszedł i niespecjalnie nastawił na resztę nagrań. Na szczęście znalazłem tam kilka, których słucha mi się z przyjemnością. Póki co ulubionym jest "Jestem psem". Zupełnie inaczej miejsce w końcówce dwudziestki płyt oceniam w przypadku Boba Dylana, którego pobyt tam jest bardzo miłą niespodzianką. Z albumu wykroiłem drugi utwór, którego bardzo miło mi się słucha w oderwaniu od całości.

Notowanie 1136:

01. 01. 05. 05. Bird of Sorrow - Glen Hansard
02. 03. 04. 04. Vermillion - Guillemots
03. 02. 07. 07. Richter - Oberschlesien
04. 04. 07. 07. Jo chca - Oberschlesien
05. 09. 03. 03. I Know Where You Live - Placebo
06. 07. 06. 06. Follow Me - Muse
07. 06. 06. 06. Live - Ultravox
08. 10. 12. 12. I Will Wait - Mumford & Sons
09. 05. 06. 06. Speeddance - Reptile Youth
10. 08. 15. 15. What Are We Gonna Do - Glen Hansard & Markéta Irglová

11. 11. 04. Wróżby - Muchy
12. 12. 05. Victim Culture - Gallows
13. 20. 10. Zamarzam - Muchy
14. 26. 03. Yon Two Crows - Mark Knopfler
15. 18. 17. Gangnam Style - PSY
16. 13. 06. Czystego serca - Wilki
17. 15. 15. Poznański - Happysad
18. 21. 04. Distance of the Modern Hearts - Kamp!
19. 19. 26. The Future Is Now - The Offspring
20. 14. 05. Boy Division - My Chemical Romance
21. 23. 29. Klucznik / Rozdziobią nas kruki i wrony - Lao Che
22. 22. 31. Wilki dwa - Luxtorpeda
23. 17. 06. Dlaczego drzewa nic nie mówią - Mela Koteluk
24. 27. 04. In a Moment - Stereophonics
25. 16. 12. Wolna - Mela Koteluk
26. 36. 02. One Day / Reckoning Song (Wankelmut Rmx) - Asaf Avidan
27. 34. 03. Mokry pies - Kim Nowak
28. 35. 05. Walk the River - Guillemots
29. 41. 02. Heart Blood Beat - Reptile Youth
30. 24. 14. Swallowed Up By The Ocean - Billy Talent
31. 28. 29. Jeżeli kiedyś zabraknie mnie (ostateczne rozwiązanie naszej kwestii II) - Afro Kolektyw
32. 29. 06. The Racing Heart - Katatonia
33. 30. 32. Anything More Than This - Inside Again
34. 39. 04. Duquesne Whistle - Bob Dylan
35. NN. 01. Taciturn - Stone Sour
36. 31. 13. What Could Have Been Love - Aerosmith
37. NN. 01. Jestem psem - Lao Che
38. 25. 11. Skyfall - Adele
39. 32. 23. Nic na siłę - Piotr Bukartyk
40. 33. 10. Im Nebel - Die Toten Hosen
41. 40. 33. Piosenka z praniem w tle - Piotr Bukartyk & Katarzyna Groniec
42. 43. 02. Point of No Return - Electric Light Orchestra
43. 42. 16. All I Have Left Is You - The Offspring
44. NN. 01. Outsider Art - Gallows
45. 37. 10. Little Talks - Of Monsters And Men
46. NN. 01. Pay In Blood - Bob Dylan
47. 38. 19. Z tylu chmur - Piotr Bukartyk
48. 48. 07. Nie zamykajmy dachu - The Fallen Rag
49. 45. 10. Let Yourself Go - Green Day
50. 44. 18. Untouchable, Part 1 - Anathema

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

46. 06. Country Rebel - T. Love
47. 16. The Storm Before The Calm - Anathema
49. 14. Nic nie zmieniać - Happysad
50. 05. Carry On - Avenged Sevenfold

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 1124:

01. 01. 21. 21. Rhythm and Repose - Glen Hansard
02. 02. 04. 04. Gallows - Gallows
03. 03. 05. 05. Coexist - The xx
04. 06. 08. 08. House of Gold & Bones - Part 1 - Stone Sour
05. 04. 09. 09. The 2nd Law - Muse
06. 05. 12. 07. Ciepło / zimno - Happysad
07. NN. 18. 01. Days Go By - The Offspring
08. 07. 02. 02. Chcecicospowiedziec - Muchy
09. 08. 34. 29. Piosenki po polsku - Afro Kolektyw
10. 10. 11. 11. Gusła - Lao Che

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

09. 07. 07. Spadochron - Mela Koteluk

--------------------------

11. Światło i mrok - Wilki
12. Spadochron - Mela Koteluk
13. Old Is Gold - T. Love
14. Weather Systems - Anathema
15. Music From Another Dimension! - Aerosmith
16. Walk the River - Guillemots
17. Privateering - Mark Knopfler
18. Soundtrack - Lao Che
19. Tempest - Bob Dylan
20. ¡Uno! - Green Day
17.12.2012 01:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: notowanie 1136 - 16.12.2012
ku3a napisał(a):Owszem, punktów do podsumowania nie łapie, bo te idą tylko na konto pierwszej dziesiątki
Powiem szczerze, że zadziwia mnie upór w prowadzeniu takich amputowanych statystyk. O ile na liście płyt nie robi to wielkiej różnicy, o ile na liście singli - no to co, wychodzi na to, że czterdzieści utworów jest tu tylko dla jaj, skoro nie łapią się do żadnych statystyk, to tak naprawdę ich nie ma i słuch po nich zaginie - po co więc robić tak długą listę? Piszę trochę z przymrużeniem oka, ale naprawdę się dziwię. U mnie co prawda też jest wiele utworów, które, nie wchodząc do pierwszej pięćdziesiątki, nie są wliczane do podsumowania, ale przynajmniej mam notowania w plikach txt, więc jakaś forma archiwizacji jest... No właśnie, zapisujesz te rozszerzone listy chociażby w notatniku czy pozostawiasz na łaskę i niełaskę mychowego serwera?

Co do muzycznego komentarza - cóż, mogę już oficjalnie napisać, że "Gangnam Style" wypadł z mojej pięćdziesiątki i masz ogromną szansę przebić mnie pod względem tygodni. No, ale pod względem miejsca chyba jednak się już nie uda Icon_wink Chociaż, never say never...

ku3a napisał(a):20. 14. 05. Boy Division - My Chemical Romance
Co prawda zaliczyli u mnie lekki skok, ale na miejsce w drugiej dziesiątce raczej nie mają co liczyć - może, gdyby druga część utworu była bardziej w klimacie pierwszej... Icon_wink W ogóle to odnoszę wrażenie, że zespół, choć wciąż ma potencjał, strasznie się miota i nie wie, co ma grać.
ku3a napisał(a):21. 23. 29. Klucznik / Rozdziobią nas kruki i wrony - Lao Che
Zastanawiam się, czy "Klucznik" nie pobije u Ciebie rekordu w liczbie tygodni utworów, których... tak naprawdę nie było (nawiązując do tego, o czym pisałem na początku).
Po raz kolejny (Który to już byłby raz? Czwarty chyba) raczej na moją listę ten utwór nie powróci, ale zawsze miło go tu widzieć.
ku3a napisał(a):38. 25. 11. Skyfall - Adele
Skala szybkości wylotu tego utworu na mychowych listach jest wręcz niewyobrażalna.
ku3a napisał(a):33. 30. 32. Anything More Than This - Inside Again
No proszę, jeszcze wczoraj mieliśmy ten utwór na tej samej pozycji... Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.12.2012 04:37 PM przez prz_rulez.)
17.12.2012 04:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: notowanie 1136 - 16.12.2012
prz_rulez napisał(a):Powiem szczerze, że zadziwia mnie upór w prowadzeniu takich amputowanych statystyk.
to nie jest upór, tylko konsekwencja.
prz_rulez napisał(a):nie są wliczane do podsumowania, ale przynajmniej mam notowania w plikach txt, więc jakaś forma archiwizacji jest...
mam wszystko w excelu.
prz_rulez napisał(a):masz ogromną szansę przebić mnie pod względem tygodni. No, ale pod względem miejsca chyba jednak się już nie uda Icon_wink Chociaż, never say never...
Icon_wink2 czekam więc na podsumowanie roku Icon_wink2.
prz_rulez napisał(a):W ogóle to odnoszę wrażenie, że zespół, choć wciąż ma potencjał, strasznie się miota i nie wie, co ma grać.
no ale to jest starsze, odkurzone nagranie, więc nie powinno dziwić, że nie kontynuuje rozwoju i nowej drogi, a bardziej jest w stylu tego co kiedyś grali.
prz_rulez napisał(a):Zastanawiam się, czy "Klucznik" nie pobije u Ciebie rekordu w liczbie tygodni utworów, których... tak naprawdę nie było (nawiązując do tego, o czym pisałem na początku).
a nie wiem nawet ile taki rekord wynosi. musiałbym w domu sprawdzić. a to w sumie ciekawe, więc mam nadzieję, że będę pamiętał Icon_smile2.
prz_rulez napisał(a):Skala szybkości wylotu tego utworu na mychowych listach jest wręcz niewyobrażalna.
no nie wiem, jakoś tak po prostu teraz słuchając tego zorientowałem się, że bardzo mi się znudziło ostatnio i nie daje już frajdy.
prz_rulez napisał(a):No proszę, jeszcze wczoraj mieliśmy ten utwór na tej samej pozycji... Icon_wink
ciekaw jestem do jakiego stażu u mnie dociągnie. no i u Ciebie też jestem ciekaw Icon_wink2.
17.12.2012 05:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: notowanie 1136 - 16.12.2012
ku3a napisał(a):to nie jest upór, tylko konsekwencja.
Zmiana słowa i od razu inaczej brzmi Icon_wink
ku3a napisał(a):mam wszystko w excelu.
No, to tyle dobrze.
ku3a napisał(a):Icon_wink czekam więc na podsumowanie roku Icon_wink .
No, ja też czekam z niecierpliwością. Podsumowania roku dają straszną frajdę, a ja podsumowania swojej listy nie robiłem od 2007 roku... Straszne. No, ale w tym roku będzie spektakularny powrót Icon_smile
ku3a napisał(a):no nie wiem, jakoś tak po prostu teraz słuchając tego zorientowałem się, że bardzo mi się znudziło ostatnio i nie daje już frajdy.
Nie ty jeden. W sumie pierwsza dwudziestka u mnie staje się jakimś niebywałym osiągnięciem.
ku3a napisał(a):ciekaw jestem do jakiego stażu u mnie dociągnie. no i u Ciebie też jestem ciekaw Icon_wink2.
32 tygodnie to jednak spore wyzwanie.
17.12.2012 05:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: notowanie 1136 - 16.12.2012
prz_rulez napisał(a):Zmiana słowa i od razu inaczej brzmi Icon_wink
upór by był jakbym na siłę robił coś wbrew komuś, a tak to jest po prostu konsekwencja - zawsze tak liczyłem i cały czas tak liczę. bo jest mi wygodniej i przede wszystkim bo tak lubię i tak jest moim zdaniem dobrze.
17.12.2012 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 700
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: notowanie 1136 - 16.12.2012
prz_rulez napisał(a):38. 25. 11. Skyfall - Adele
Skala szybkości wylotu tego utworu na mychowych listach jest wręcz niewyobrażalna.
I u mnie szybko leci. Najwyraźniej jej żywot jest taki jak czas wyświetlania filmu w kinach Icon_wink2

No tak, ostatnie czasy jesienne i zimowe to wysyp dobrych, albo bardzo dobrych płyt, więc wierzę, że cała dwudziestka to mocne pozycje. U mnie ostatnio na czele bardzo dobra płyta Wilków, jestem zaskoczony klimatem przypominającym dokonania pierwszych trzech albumów. Brak Smolika zrobił swoje Icon_wink2
ku3a napisał(a):46. NN. 01. Pay In Blood - Bob Dylan
Wiele dobrego słyszałem o nowej płycie Dylana. Może w końcu i ja się skuszę na posłuchanie czegoś od niego, bo generalnie jakoś nie bardzo po drodze mi z tą muzyką.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
18.12.2012 01:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 700
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: notowanie 1136 - 16.12.2012
Co do tych podsumowań to już wiele razy o tym pisałem i wiem, że Kuba raczej się nie złamie Icon_wink2
Oczywiście rozumiem konsekwencję, bo i ja robię co roku podsumowanie top 10, które jest niezbędne do zliczania wszystkich notowań i innych ważnych statystyk. Jednak fakt atrakcyjności i mojej ciekawości robię podsumowanie top 30, które nie wchodzi później do żadnych statystyk, ale pełniej ukazuje mój rok słuchania muzyki. Tym bardziej, że w dobie komputerów już nie jest to tak czasochłonne jak kiedyś.
Może kiedyś i Twoja ciekawość Kuba spowoduje, że spróbujesz sprawdzić jak wyglądałaby kolejność gdybyś niezobowiązująco policzył większą liczbę piosenek.Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
18.12.2012 01:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: notowanie 1136 - 16.12.2012
tadzio3 napisał(a):U mnie ostatnio na czele bardzo dobra płyta Wilków, jestem zaskoczony klimatem przypominającym dokonania pierwszych trzech albumów. Brak Smolika zrobił swoje Icon_wink2
no właśnie, to bardzo fajny krążek. obawiam się, że wiele osób się zraziło ostatnimi dokonaniami i już nawet nie sprawdzają co zespół nowego zrobił.
tadzio3 napisał(a):Wiele dobrego słyszałem o nowej płycie Dylana. Może w końcu i ja się skuszę na posłuchanie czegoś od niego, bo generalnie jakoś nie bardzo po drodze mi z tą muzyką.
no mi zwykle też Icon_wink2. ale skoro mi się spodobało, to może Tobie też Icon_wink2. a myślę, że w takim teraz okołoświątecznym okresie tej płyty może się wyjątkowo przyjemnie słuchać.
tadzio3 napisał(a):Może kiedyś i Twoja ciekawość Kuba spowoduje, że spróbujesz sprawdzić jak wyglądałaby kolejność gdybyś niezobowiązująco policzył większą liczbę piosenek.Icon_smile2
kto wie, może Icon_smile2. ale póki co mnie to nie ciekawi Icon_wink2. mam wielką przyjemność z robienia co tydzień top50, ale jeśli chodzi o punktację, to wystarcza mi emocjonowanie się top10 Icon_wink2.
18.12.2012 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości