Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
Röyksopp - Running to the Sea – Dawno nie gościłem w progach DLP duetu Röyksopp. Dylogia "Junior"/"Senior" ma już swoje lata, a biorąc pod uwagę niski potencjał "domowolistowoprzebojowokomercyjny" drugiej z w/w płyt, wychodzi na jaw, że ostatnio Norwegom udało się wylansować u mnie przebój bodajże pod koniec 2008 roku! Na szczęście wujkowie współczesnego electropopu nie zmienili przez ten czas swojej orientacji i wciąż wiedzą jak zadowolić wybrednego saferłela i jego czułe na wysmakowane melodie podniebienie. Jeśli Röyksopp chcą zabłysnąć (tj. mieć hit) muszą zatrudnić wokalistkę - to już taka tradycja i dobry obyczaj. Tym razem padło na Susanne Sundfør, koleżankę po fachu z art-pop-elektronicznej drużyny marzeń z północy kontynentu. Jej niewzruszone, lecz głębokie i przenikliwe partie wokalne pięknie przyozdobiły ten przeszywający chłodem kawałek, będący czymś w rodzaju lodowatego kompresu przyłożonego na rozpaloną skroń. Kochane uczucie. Skandynawska szkoła popu ma w sobie tą wyjątkową, magiczną moc - zawsze. Nigdy nie brakuje jej przestrzeni, odpowiedniej dawki smutku, pewnych rytualnych elementów, mistycyzmu. Jest nieprzenikniona, a jednocześnie wydaje się tak doskonale oszlifowana, tak sterylna. "Running to the Sea" jako idealny pod tym względem wzorzec, to kolejny w karierze duetu powiew świeżego, arktycznego powietrza, które ze świstem wdziera się wprost do czołowej dwudziestki DLP.

I Am Kloot - Hold Back the Night
- I Am Kloot to dzisiaj nieco zapomniana kapela, którą pragnąłbym przywrócić do łask przy wydatnej pomocy ich nowej, ukazującej się na początku 2013 roku płyty "Let It All In". Trio z Manchesteru to jeden z najważniejszych zespołów powstałych bezpośrednio w następstwie dekadencji britpopu i powolnej transformacji brytyjskiego rocka w stronę bardziej stonowanych, art-rockowych kompozycji, bazujących na tradycji lat 70. Jedni przyznawali się wtedy do fascynacji psychodelią (Doves, Mansun), jeszcze inni (w tym I Am Kloot) czerpali z muzyki akustycznej, folkowej i artystów pokroju Nicka Drake’a. Sporo do powiedzenia – przynajmniej z początku – mieli też po-britpopowi weterani. Milenijny przełom obrodził w Wielkiej Brytanii w szereg znakomitych kapel, z których część osiągnęła sukces poza granicami Zjednoczonego Królestwa (Snow Patrol, Placebo etc..). Drugą grupę kapel stanowili lokalni bohaterowie o mniejszej sile przebicia, wśród których przodował Elbow, British Sea Power, Starsailor oraz właśnie I Am Kloot. Po ponad dekadzie stwierdzam, że w lepszej kondycji zachowały się drużyny z drugiej grupy - przeczekały spokojnie w niewielkich salach koncertowych, na dalekich miejscach list przebojów czy w drobnym druku tygodników muzycznych.

Koniec preludium - czas na opis właściwy.

"Hold Back the Night" przypomina tamte piękne czasy. Zespół pozostaje w nim wierny wysmakowanym aranżacjom opartym na klasycznym instrumentarium oraz orkiestrowym przepychu, wysyłając przebrany w elegancki wieczorowy strój singiel wprost na salony. Z perspektywy dzisiejszych trendów w muzyce rockowej pachnieć to może nadmiernie "sektorem VIP" oraz zamkniętym wewnętrznie elitarnym obiegiem, ale przecież na tym właśnie polega odmienność I Am Kloot oraz generalnie muzyczny pluralizm. Kto co woli. Ja osobiście czuję, że Wielkiej Brytanii potrzebna jest chwila odpoczynku od swoich tradycyjnych liderów rynku. Ostatnie dokonania Coldplay czy Muse pokazują, że zespoły te przynajmniej chwilowo straciły pomysł na dobrą muzykę. Może w tym należy upatrywać szansy na więcej I Am Kloot pod strzechami brytyjskiej klasy średniej Icon_wink?


Deep Sea Arcade - Granite City
- Australia nie tylko electropopem stoi. Ba, większość moich ulubionych zespołów z tego państwa-kontynentu nie ma nic wspólnego z brzmieniami generowanymi przez komputerowe programy do obróbki dźwięku na czele z najnowszą wersją Pro Tools. Deep Sea Arcade jest kolejnym przykładem na brak monopolu pobratymców Cut Cupy we współczesnym przemyśle fonograficznym na antypodach. Pochodzący z Sydney kwintet sprawia wrażenie, jakby był kolejnym wyjętym prosto z Brooklynu indie-outfitem lubującym się w muzyce inspirowanej klasycznym alternatywnym graniem sprzed całych dekad przebojów. "Granite City", nośne niczym stadionowy klasyk "Donald, matole...", to narkotyczna podróż amerykańską autostradą w rytmie psychodelicznych reminiscencji The Zombies połączonych z epileptyczną werwą Deerhunter oraz beztroskim jangle'owaniem w duchu klasyków lat 80. Usłyszymy się na OFF Festiwalu?


Radar Bros.- If We Were Banished
– Można ich nie znać. Pochodzą z Los Angeles, ale w ich muzyce próżno szukać jakichkolwiek odniesień do zachodnio-brzegowej stylistyki (swoją drogą jest to tak mało precyzyjny termin, że swego czasu nawet pochodzący z Londynu Fleetwood Mac byli uznawani za podręcznikowych przedstawicieli „L.A. sound”). Radar Bros. grają rdzawego rock 'n rolla, który słusznie każe podejrzewać, że grupa nie jest debiutantem - istnieje bowiem od 1994 roku, o czym sam nie miałem pojęcia dopóki nie przeczytałem na stronie ich wytwórni, sławnej Merge Records, o nowym singlu "If We Were Banished". Mamy więc do czynienia nie z naśladowcami pewnego odłamu amerykańskiego indie połowy lat 90., ale raczej z jej współtwórcami. Nowy utwór braciszków jest slowcorową balladą okrytą grubą kołdrą noise'ujących harmonii rodem z najlepszych dzieł Yo La Tengo. Beztroskie pogwizdywanie w tle miesza się z podręcznikowym "wall of sounds", tworząc ciężką, przesyconą kalifornijskim słońcem oraz smogiem mieszaninę. W tylko sobie wiadomy sposób muzycy potrafili opakować całość w więcej niż przyjemną melodię. Warto odrobić lekcję z Radar Bros. Okazja ku temu jest idealna, natomiast moja konkluzja prosta - Dziki Zachód ma się całkiem nieźle.

Nick Cave & The Bad Seeds - We No Who U R
– Nikt nie spodziewał się po The Bad Seeds powrotu do tak ''odchudzonych" aranżacji w utworze promującym dosyć bezpardonowo zaszczepiony w naszej świadomości krążek "Push the Sky Away" (ta okładka!, ten trailer ze studia!). Miało być głośno, punk-bluesowo, z jazzzzgotem oraz słowotokiem najbardziej wymyślnych epitetów oraz - za przeproszeniem - posranych historii wyjętych wprost z nieprzeniknionej jaźni największego współcześnie nam barda, Nicka Cave'a. Ale na małej płytce przywędrowała do mnie rzecz skrajnie odmienna. Ballada "We No Who U R", obdarta z atrybutów znanych z ostatnich studyjnych krążków The Bad Seeds oraz ich alter-ego w postaci projektu Grinderman, jawi się jako bezpieczny pomost zawieszony wysoko nad nieokrzesanymi, pełnymi krwiożerczych piosenek "Dig Lazarus Dig!!!" oraz "Abbatoir Blues", który kończy się gdzieś na wysokości potulnej "Nocturamy". To szok. Może dlatego ten minimalistyczny, skoncentrowany do granic możliwości chamber-rock debiutuje tak zachowawczo, nie będąc poważnym zagrożeniem dla statystyk tytułowego nagrania z poprzedniej płyty ("Dig Lazarus Dig!!! wyskoczył w ostatnim tygodniu 2007 roku na pozycji #4). W kontekście odbioru "Push the Sky Away" nie ma to oczywiście większego znaczenia. W kontekście dalszej kariery utworu na DLP - jak się niebawem okaże - również nie. (I tutaj wychodzi fakt, że mam przyjemność pisać ten komentarz kilka dni po zaprotokołowaniu "We No Who U R" w 314 notowaniu listy - a Wy nadal zastanawiajcie się o co tutaj chodzi).

AP. PP. LT.

01. 01. 06. Foals - Inhaler
02. 02. 03. Villagers - Nothing Arrived
03. 15. 02. Here We Go Magic - Hard To Be Close
04. 03. 06. Django Django - Life's A Beach
05. 14. 04. inc. - 5 Days
06. 08. 06. Lower Dens - Propagation
07. 09. 04. Panama - All Over The World
08. 05. 08. Churches - The Mother We Share
09. 04. 07. Peace - California Daze
10. 07. 07. Metz - Wet Blanket

11. 12. 04. Tindersticks - Slippin' Shoes
12. 30. 03. The History Of Apple Pie - Glitch
13. 06. 08. Swiss Lips - In The Water
14. 35. 03. Peace - Wraith
15. 11. 07. Spiritualized - So Long You Pretty Thing
16. 10. 05. The Babies - Moonlight Mile
17. 23. 02. Tame Impala - Feels Like We Only Go Backwards
18. 24. 03. Pet Shop Boys - Memory Of The Future
19. 13. 05. Hey - Co Tam?
20. NE. 01. Röyksopp - Running To The Sea

21. 20. 04. Scott Walker - Epizootics!
22. 16. 08. Young Dreams - Fog Of War
23. 19. 09. Ultravox - Live
24. NE. 01. I Am Kloot - Hold Back The Night
25. 21. 07. The History Of Apple Pie - Do It Wrong
26. 29. 03. Johnny Marr - The Messenger
27. 17. 11. Villagers - The Waves
28. 22. 10. Still Corners - Fireflies
29. 28. 09. Madness - My Girl II
30. NE. 01. Deep Sea Arcade - Granite City

31. 26. 15. Pet Shop Boys - Leaving
32. 39. 02. Junk Culture - Growing Pains
33. 31. 02. Rufus Wainwright - Bitter Tears
34. 41. 10. Girls Names - The New Life
35. 43. 02. ELO - Point Of No Return
36. 18. 06. David Byrne & St. Vincent - Weekend In The Dust
37. 32. 12. The Joy Formidable - Cholla
38. NE. 01. Radar Bros. - If We Were Banished
39. 37. 06. Perfume Genius - Take Me Home
40. NE. 01. Nick Cave & The Bad Seeds - We No Who U R

41. 44. 09. Turtle Giant - We Were Kids
42. 42. 05. Soulsavers - Bitter Man
43. 25. 11. No Doubt - Looking Hot
44. 34. 08. Dead Can Dance - Children Of The Sun
45. 27. 15. Garbage - Control
46. 36. 14. Tindersticks - Show Me Everything
47. 50. 11. Muse - Panic Station
48. 47. 12. Norah Jones - After The Fall
49. 33. 12. Tiger Love - Summer Rain
50. 46. 19. Crystal Castles - Plague
51. 48. 12. Churches - Lies
52. 38. 11. Grizzly Bear - Speak In Rounds
53. 40. 10. Efterklang - Apples
54. 53. 16. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Symphony Of The Nymph
55. 54. 18. Grizzly Bear - Yet Again
56. 51. 15. Yeasayer - Reagan's Skeleton
57. 45. 10. Adele - Skyfall
58. 49. 16. Calexico - Splitter
59. 58. 17. Bloc Party - Octopus
60. 57. 18. ? - Taro
61. 59. 09. Nelly Furtado & Ace Primo - High Life
62. 64. 17. Animal Collective - Applesauce
63. 60. 13. Dead Can Dance - Opium
64. 56. 14. Killing Joke - Rapture
65. 55. 13. Wild Nothing - Shadow
66. 52. 18. Chairlift - Guilty As Charged
67. 63. 16. Bailter Space - No Sense
68. 62. 14. Marillion - Sounds That Can't Be Made
69. 61. 14. Bob Dylan - Soon After Midnight
70. 66. 13. The Fresh & Onlys - 20 Days & 20 Nights

Z listy wypadły:


z 65 - Future Islands - Cotton Flower - po 19 tyg. (max: 6)
z 67 - The Beach Boys - Isn't It Time - po 14 tyg. (max: 3)
z 68 - Lao Che - Zombi! - po 9 tyg. (max: 37)
z 69 - The Mountain Goats - Cry For Judas - po 17 tyg. (max: 9)
z 70 - Saint Etienne - Heading For The Fair - po 14 tyg. (max: 2)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2012 11:36 PM przez saferłel.)
11.12.2012 11:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 660
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #2
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
Normalnie podobają mi się 3 z pięciu nowości dwie już z resztą są na mojej playliście a trzecia trafia w tym tygodniu.Icon_wink

saferłel napisał(a):Nick Cave & The Bad Seeds - We No Who U R – Nikt nie spodziewał się po The Bad Seeds powrotu do tak ''odchudzonych" aranżacji
właśnie takiego Cave'a lubię najbardziej, ale na debiut u mnie pewnie będzie musiał poczekać do stycznia.Icon_wink

saferłel napisał(a):24. NE. 01. I Am Kloot - Hold Back The Night
to nagranie na mojej playliście pojawiło się już kilka tygodni temu ale raczej nie przewiduje debiutu na liście na twoją zdecydowanie bardziej pasuje.

saferłel napisał(a):20. NE. 01. Röyksopp - Running To The Sea
a to trafi w tym tygodniu do zestawu nowości, spodobało mi się po pierwszym przesłuchaniu w dużej mierze to również zasługa Susanne Sundfør na wokalu.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
12.12.2012 02:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #3
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
saferłel napisał(a):60. 57. 18. ? - Taro
Odpowiedź na zagadkę brzmi: Alt-J Icon_wink
saferłel napisał(a):Z listy wypadły:
z 65 - Future Islands - Cotton Flower - po 19 tyg. (max: 6)
No no, niezły wynik wykręcili, oby i u mnie pobyli tyle...
saferłel napisał(a):66. 52. 18. Chairlift - Guilty As Charged
Kiedy to się u nich zebrało tyle tygodni? Ale chyba do dychy to nie zaszli, ...czy zaszli?
Będzie jeszcze jakiś domowy singiel?
saferłel napisał(a):18. 24. 03. Pet Shop Boys - Memory Of The Future
20. NE. 01. Röyksopp - Running To The Sea
To oczywiście spodziewane nowości na mojej playliście.
12.12.2012 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
thestranglers napisał(a):Kiedy to się u nich zebrało tyle tygodni? Ale chyba do dychy to nie zaszli, ...czy zaszli?
Chyba nie.

thestranglers napisał(a):Będzie jeszcze jakiś domowy singiel?
Nie wiem.

Szymek79 napisał(a):zasługa Susanne Sundfør na wokalu.
Ale solo już nie jest aż tak dobra.

Szymek79 napisał(a):Normalnie podobają mi się 3 z pięciu nowości dwie już z resztą są na mojej playliście a trzecia trafia w tym tygodniu.Icon_wink
To faktycznie rzadka sytuacja.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.12.2012 06:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #5
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
saferłel napisał(a):05. 14. 04. inc. - 5 Days
Ciekawostką jest całkowity brak kontaktu z tą piosenką, jakiś upierdliwy wrzód uprzedzenia się odzywa czasem w mojej głowie, a tu mamy do czynienia z bardzo inteligentnym electro-rnb. Weeknd mają mocnych konkurentów.
saferłel napisał(a):24. NE. 01. I Am Kloot - Hold Back The Night
Nigdy nie zostałem ich wiernym fanem, zawsze mieli gdzieś nie po drodze do mojego serca, przy całym szacunku do ich twórczości. Ale to typowa dla Ciebie muzyka, wymagająca skupienia, refleksji, spokoju, jakiejś nie do końca nieokreślonej elegancji. Hold Back The Night jest niezwykle inteligentna piosenką z bardzo piękną, głęboką melodią. To naprawdę jest typowy zabijaka muzyczny. Każdy, kto lubi taką muzykę, niech zaprze się niecodziennie niechwytliwej aranżacji i da się ponieść. Piękne, pomimo, ze juz gdzieś to leciało. Może w końcu moje hipsterskie usposobienie a'la ADHD się dzięki takim dźwiękom cofnie.
saferłel napisał(a):Radar Bros. - If We Were Banished
Pierwsze słyszę i na początku wyczułem, że droga do mojego serca będzie pokryta cierniami. Ale wnet okazuje się, że to całkiem fajny utwór.Wystarczyło się wczuć i wyłączyć ADHD Icon_smile Leniwy, ale faktycznie sporo odniesień do Yo La Tengo. Kolejny niezwykły utwór na DLP.
saferłel napisał(a):30. NE. 01. Deep Sea Arcade - Granite City
Grinite city tłucze się po poczekalni. Mało słucham. A to dziwne, bo skradli mi już serducho utworem Girls, który brzmiał, jakby żywcem wyciągnięty z Madchesteru albo Steam w klimacie The Boo Radleys. Okazuje się, że dalej kontynuują tą świetna drogę. Będę trzymał kciuki mocno. I sam sie mocniej zmobilizuję do cierpliwego odsłuchiwania. Nick Cave - nie komentuję, bo nie dociera zupełnie do mnie. Trzeba być fanem i koniec.
saferłel napisał(a):20. NE. 01. Röyksopp - Running To The Sea
Ta piosenka jest urocza, bez cienia wątpliwości. Kolejny niezwykły kawałek, pięknie zaśpiewany ale i inteligentnie wyprodukowany, co powoduje, że nie nuży. A mógłby, bo głos Susanne Sundfør choć powaby i zacny to nieco monotonny i dosyć dla mnie męczący. Ale Röyksopp to geniusze aranżacji. Potrafią z niczego zrobić arcydzieło. I coś co normalnie jest nużące potrafią subtelnie podkreślić, powodując, że stanowi to ich atut.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.12.2012 07:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
Mnie zastanawia, czemu wciąż nie ma Girls Aloud, skoro rzekomo nagrały coś lepszego od "Something New"... Zmiana kierunku wiatru?
12.12.2012 07:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
prz_rulez napisał(a):Mnie zastanawia, czemu wciąż nie ma Girls Aloud, skoro rzekomo nagrały coś lepszego od "Something New"... Zmiana kierunku wiatru?
Ale jesteś monotematyczny ;] Nie ma to nie ma. Jest to jest. Co du dużo tłumaczyć.

dziobas - piękny komentarz, słowo klucz w tym tygodniu na DLP - ''inteligentny'' Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.12.2012 07:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
saferłel napisał(a):Ale jesteś monotematyczny ;] Nie ma to nie ma. Jest to jest. Co du dużo tłumaczyć.
Jestem monotematyczny, bo mam dobrą pamięć i lubię wiedzieć, co i jak.
12.12.2012 09:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #9
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
prz, zwrócić warto uwagę na fakt, że to co smakuje rano niekoniecznie musi smakować wieczorem. Zima nie jest łatwym okresem dla takiej muzyki, nie tylko na DLP.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.12.2012 10:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
Właśnie dlatego pytam się, czy wiatr zmienił kierunek Icon_smile
A zima to nie argument - w końcu taką muzyką można się dogrzać Icon_smile Inna sprawa, że tu jest ciepło i dodatkowe grzejniki nie są potrzebne.
12.12.2012 10:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #11
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
prz_rulez napisał(a):A zima to nie argument - w końcu taką muzyką można się dogrzać
skoro już argumenty potrzebujesz. O mrok chodzi bardziej niż ciepło. Dogrzewane się muzyką to mit, chyba, że chcesz przy niej potańczyć. Zwróć uwagę, że im mniej słońca tym trudniej przyswajalna jest radosna muzyka, im bardziej na północ, tym mocniejsze wpływy takich brzmień jak doom czy black metal. Apogeum to Norwegia, gdzie jest tyle kapel metalowych co ludzi Icon_smile Ciekawostką jest też polityka firm fonograficznych, że łatwiejsze i chwytliwe single wychodzą latem, wiosną. Zimą zaś raczej te mniej przebojowe, te bardziej wytrawne. Oczywiście pomijając Boże Narodzenie, ale to inna bajka. Także to główne powody zmiany kierunku wiatru o którym piszesz. Mam rację?

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.12.2012 04:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
Masz dziobasie. Jestem za Tobą. Nie brakuje u mnie i na zimę pop-elektronicznych numerów, ale często już mają one zupełnie inny charakter Icon_wink Swoją drogą akurat tego konkretnego singla GA sprawa się nie tyczy, bo moim zdaniem to co prawda szybki i taneczny kawałek, ale wypełniony tym ich typowym melancholijnym klimatem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.12.2012 06:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
Łatwiejsze single wychodzą latem? Niekoniecznie. Inną kwestią jest, że wykorzystuje się podniosły klimat świąt i wygrywa taki Military Wifes Choir albo "Mad World".
A na północy może i metal jest silny, ale, z drugiej strony, Szwedzi są mistrzami popu Icon_cool A i Norwegowie oraz... Islandczycy (tak tak! Kto ogląda Eurowizję, ten wie) mają wiele do powiedzenia w tym gatunku. Tak więc nie przesadzałbym. Ale - jeśli chcecie się poddać melancholii - to proszę bardzo Icon_smile
13.12.2012 07:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #14
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
saferłel napisał(a):08. 05. 08. Churches - The Mother We Share
Heh, u mnie jeszcze za poczekalnią Icon_lol

saferłel napisał(a):18. 24. 03. Pet Shop Boys - Memory Of The Future
Muszę jeszcze wrócić do Elysium, bo jeżeli przy pierwszym odsłuchu nie zwróciłem uwagę na takiego hiciora to coś jest nie tak Icon_wink

saferłel napisał(a):20. NE. 01. Röyksopp - Running To The Sea
Liczyłem na bardziej mroczne brzmienie Icon_sad Ale jest dobrze.

saferłel napisał(a):43. 25. 11. No Doubt - Looking Hot
Nieźle się trzyma!

saferłel napisał(a):44. 34. 08. Dead Can Dance - Children Of The Sun
Nie zwróciłem na to uwagi słuchając płyty.

saferłel napisał(a):50. 46. 19. Crystal Castles - Plague
Już 20 tyg?! Icon_eek U mnie dopiero w poczekalni, zresztą miałem wrażenie że to jakieś max. 2 miesiące temu zostało wrzucone do sieci Icon_surprised

saferłel napisał(a):51. 48. 12. Churches - Lies
U mnie wyżej Icon_cool

saferłel napisał(a):54. 53. 16. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Symphony Of The Nymph
Płyta Ariela mnie zawiodła, ale to była jedna z jaśniejszych stron.

saferłel napisał(a):55. 54. 18. Grizzly Bear - Yet Again
Niestety na razie nie znalazłem drugiego takiego kawałka na Shields.

saferłel napisał(a):56. 51. 15. Yeasayer - Reagan's Skeleton
Podobnie jak DCD - nie zwróciłem na to uwagi.

saferłel napisał(a):57. 45. 10. Adele - Skyfall
Mam wrażenie że wszystkim się nienaturalnie szybko nudzi...

saferłel napisał(a):59. 58. 17. Bloc Party - Octopus
Ja to chyba w końcu wrzucę ale raczej jako mój wybór Icon_razz2
15.12.2012 12:53 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
adik 303 napisał(a):Muszę jeszcze wrócić do Elysium, bo jeżeli przy pierwszym odsłuchu nie zwróciłem uwagę na takiego hiciora to coś jest nie tak Icon_wink
Album wymagający skupienia, inny od ich poprzednich, więc można coś przegapić Icon_wink

adik 303 napisał(a):Liczyłem na bardziej mroczne brzmienie Icon_sad Ale jest dobrze.
Royksopp nigdy nie było PRZESADNIE mroczne. Klimatyczne tak, ale mroczni to byli raczej inny koledzy po fachu. Z kolei na pewno Royksopp miało momenty odchylone w drugą stronę, czyli np. "Happy".

adik 303 napisał(a):Nieźle się trzyma!
No właśnie ostro poleciało Icon_smile Ale niezależnie co i jak, to jest nawet szansa na trzeci singiel, co będzie ich wielkim sukcesem, biorąc pod uwagę ich ostatnie dwie studyjne płyty.

adik 303 napisał(a):Nie zwróciłem na to uwagi słuchając płyty.
Dziwne, bo to opener i raczej ich najlepsza rzecz z nowego repertuaru....no ale ta druga część zdania to już czysto subiektywna opinia Icon_smile

adik 303 napisał(a):Już 20 tyg?! Icon_eek U mnie dopiero w poczekalni, zresztą miałem wrażenie że to jakieś max. 2 miesiące temu zostało wrzucone do sieci Icon_surprised
Czas płynie. Ja czasem dokopuję się do rzeczy przedpremierowo, ale tutaj akurat nie było specjalne wyprzedzenia o ile kojarzę.

adik 303 napisał(a):U mnie wyżej Icon_cool
Niewątpliwie. U mnie tak wysoko nie zaszło jak u Ciebie, ale moim wyborem numer 1 jest drugi singiel, chociaż od "Lies" wszystko się zaczęło.

adik 303 napisał(a):Płyta Ariela mnie zawiodła, ale to była jedna z jaśniejszych stron.
Jeszcze trudniejsza do słuchania niż "Elysium" Icon_wink Ale warto, mi też na początku nie podeszła! Naprawdę.

adik 303 napisał(a):Niestety na razie nie znalazłem drugiego takiego kawałka na Shields.
Ja całkiem sporo w sumie.

adik 303 napisał(a):Mam wrażenie że wszystkim się nienaturalnie szybko nudzi...
Może po prostu to było nienaturalnie dobre jak na nią i dlatego Icon_wink?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.12.2012 01:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #16
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
saferłel napisał(a):01. 01. 06. Foals - Inhaler
Jeszcze chwila i dogonię ich wyniki u Ciebie Icon_smile
Inaczej mówiąc - w następnym notowaniu będzie u mnie wysoka nowość.
saferłel napisał(a):20. NE. 01. Röyksopp - Running To The Sea
Może chociaż im uda się zdetronizować tą nudną Adele ze szczytu forumowej.
saferłel napisał(a):19. 13. 05. Hey - Co Tam?
Ja mam z nowym Heyem taki mały problem - nudzi mi się szybciej niż zaczyna podobać.
saferłel napisał(a):31. 26. 15. Pet Shop Boys - Leaving
Podliczam powoli top 2012 i lekko zdziwiła mnie ich pozycja Icon_eek
15.12.2012 11:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
Remo napisał(a):Podliczam powoli top 2012 i lekko zdziwiła mnie ich pozycja Icon_eek
U mnie czy u Ciebie? Jeśli u Ciebie, to myślę, że AŻ DUŻO nie zwojowali - no chyba, że spodziewałeś się właśnie lepszych wyników niż faktycznie. A może mi się wydaje...

Remo napisał(a):Może chociaż im uda się zdetronizować tą nudną Adele ze szczytu forumowej.
Nie sądzę. Są zbyt mało forumowi. Tzn. lista czasem wariuje, są słabsze tygodnie (gdzie jest mniej list liczonych), czasem coś dzięki temu wybije się niespodziewanie, ale sądzę, że zaraz znów pojawi się inna gwiazda. Może T-Love. Wrócił do nas w końcu Icon_biggrin bigmisiek, porządnie ich doładuje punktami, a cały czas jest tendencja zwyżkowa w ich przypadku.

Remo napisał(a):Ja mam z nowym Heyem taki mały problem - nudzi mi się szybciej niż zaczyna podobać.
Ten numer szedł na podium DLP, ale zatrzymał się już w drugim tygodniu, potem w trzecim, teraz lekko spada. Ale jeszcze coś z LP wyciągnę Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.12.2012 11:51 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #18
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
saferłel napisał(a):U mnie czy u Ciebie? Jeśli u Ciebie, to myślę, że AŻ DUŻO nie zwojowali - no chyba, że spodziewałeś się właśnie lepszych wyników niż faktycznie. A może mi się wydaje...
U mnie, siedem tygodni w top10 to dużo, ale nie będę zdradzał za dużo.
saferłel napisał(a):Nie sądzę. Są zbyt mało forumowi. Tzn. lista czasem wariuje, są słabsze tygodnie (gdzie jest mniej list liczonych), czasem coś dzięki temu wybije się niespodziewanie, ale sądzę, że zaraz znów pojawi się inna gwiazda.
No tak trzeba czekać aż singla wyda kings of leon, coldplay czy depeche mode Icon_rolleyes (to ostatnie bardzo mnie ucieszy z kilku powodów Icon_biggrin)
saferłel napisał(a):Ten numer szedł na podium DLP, ale zatrzymał się już w drugim tygodniu, potem w trzecim, teraz lekko spada. Ale jeszcze coś z LP wyciągnę
Ja nie wiem, poczekam jeszcze trochę i zobaczę co stanie się z DRDSDM.
15.12.2012 11:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
Remo napisał(a):U mnie, siedem tygodni w top10 to dużo, ale nie będę zdradzał za dużo.
Niech więc będzie 10x10 Icon_wink Jeszcze dadzą radę Icon_smile

Remo napisał(a):No tak trzeba czekać aż singla wyda kings of leon, coldplay czy depeche mode
No cóż, masz rację, chociaż i niejedno zaskoczenie pewnie nas czeka. Do KOL i Coldplay daleko, no a DM....ja w sumie jestem zawsze zły, że dochodzą do 1 na forumowej, podczas gdy PSB zawsze kończą na 2 Icon_razz2 To jest odwieczny konflikt Icon_razz2 Wojna! Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.12.2012 12:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #20
RE: DLP - Notowanie 314 (08.12.12)
Mają pecha, tym razem w dużej postaci Adele Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.12.2012 12:08 PM przez Remo.)
15.12.2012 12:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości