Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 10 seriali 2011
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #41
RE: Top 10 seriali 2011
Chyba miałbym z nią o czym rozmawiać Icon_lol
Ja korzystam tylko ze strony, która podaje mi co kiedy wychodzi, bo amerykańskie ramówki bywają bardzo nieregularne. Jednak nie rozpisuję sobie które odcinki obejrzę jutro, a które pojutrze Icon_wink Jak mam czas i ochotę, to oglądam. Jak nie mam co nie oglądam. Jak mam tylko trochę czasu, to oglądam na raty Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
29.01.2012 08:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #42
RE: Top 10 seriali 2011
3. Boardwalk Empire
Zakazane imperium

[Obrazek: Boardwalk-Empire-Season-2-Poster.jpg]

Rok 1920. Atlantic City. Serial rusza w chwili, kiedy w Stanach Zjednoczonych wprowadzona zostaje prohibicja. Akcja koncentruje się głównie na Nucky'm Thompsonie - skarbniku, ogromnie wpływowym człowieku, który trzyma całe miasto w garści. Oficjalnie popiera zakaz spożywania alkoholu, nieoficjalnie organizuje regularny przemyt zza granicy i rozprowadza po cichu w dużych ilościach. Przedstawiony zostaje świat korupcji i gangsterki sprzed ponad 90 lat.
Druga seria skupia się na przedstawieniu walki o władzę. Nucky stracił wielu sprzymierzeńców, a jego dawny podopieczny otwarcie występuje przeciwko niemu. Narastający konflikt przedstawiony w dwunastu odcinkach jest pełen podstępów i mniej lub bardziej wyszukanych zagrywek, które przerzucają szalę zwycięstwa raz na jedną, raz na drugą stronę.
Wysokobudżetowa produkcja w imponujący sposób odrestaurowała tamte czasy. Ogromną zaletą jest świetnie dopracowany scenariusz. Historia miewa swoje wolniejsze i szybsze fragmenty, ale zawsze jest przemyślana i przedstawiona najlepiej jak to możliwe. Dialogi są prowadzone w bardzo ekscytujący sposób - między postaciami aż iskrzy. Aktorstwo z najwyższej półki to oczywistość. Serial to także taka mała lekcja historii. Klimatu dodaje muzyka - albo są to piosenki oryginalne, albo wykonywane przez współczesnych wykonawców, ale zawsze pochodzące z tamtej epoki.
To jest właśnie wielka telewizja!
Moja skromna recenzja drugiej serii.







Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.01.2012 10:02 PM przez furbul.)
29.01.2012 09:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #43
RE: Top 10 seriali 2011
Tak "Boardwalk Empire" jest rewelacyjne! Zresztą czasy prohibicji i Al Capone to jest to co mi bardzo odpowiada. Aktorsko to chyba najlepszy serial obecnie. Chodzi mi głównie o obsadę. Steve Buscemi w bardzo nietypowej roli jak na niego, ale trzeba przyznać, że sprawdza się rewelacyjnie.
29.01.2012 09:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 695
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #44
RE: Top 10 seriali 2011
Co z pierwszą dwójką?

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
26.02.2012 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #45
RE: Top 10 seriali 2011
Będzie, będzie. Sesja weszła mi w drogę, a ostatnio też pisanie pracy licencjackiej. Od kilku dni próbuję się zebrać do miejsca drugiego, ale na chęciach się kończyło. Postaram się niedługo wstawić Icon_smile

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
26.02.2012 05:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #46
RE: Top 10 seriali 2011
Będzie kiedyś to pierwsze miejsce ?Icon_smile Chociaż na bank wiem co na pierwszym po twoim poprzednim zdjęciu w opisieIcon_smile, to jednak chętnie przeczytam twój opis tego serialu.
No i widzę też, że Leslie Knope wskoczyła teraz na zdjęcie! Nie dziwię się, bo serial jest naprawdę świetny.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.04.2012 01:11 AM przez marsvolta.)
05.04.2012 01:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #47
RE: Top 10 seriali 2011
marsvolta napisał(a):Będzie kiedyś to pierwsze miejsce ?
Będzie. Wiem, że strasznie się z tym ociągam, ale postaram się jak najszybciej ogarnąć i dokończyć Icon_wink
marsvolta napisał(a):No i widzę też, że Leslie Knope wskoczyła teraz na zdjęcie! Nie dziwię się, bo serial jest naprawdę świetny.
http://www.youtube.com/watch?v=B5EWk3DnSSE Icon_smile <3
Parks and Recreation nadrobiłem w ostatnich tygodniach i muszę przyznać, że razem z Community to najlepsze obecnie emitowane komedie.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.04.2012 09:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #48
RE: Top 10 seriali 2011
Dobra, czas się zebrać w sobie i dokończyć w końcu Icon_wink

2. Game of Thrones
Gra o tron

[Obrazek: 80fae99cd77214573b3503eb9591daa9,37,1.jpg]

Kolejny serial, dzięki któremu HBO udowadnia, że nie ma sobie równych w tworzeniu wielkich, majestatycznych produkcji. Jest to ekranizacja bardzo popularnej serii książęk fantasy "Pieśni Lodu i Ognia" George'a R. R. Martina.
Akcja pierwszej serii oparta jest na całym pierwszym tomie sagi i tak naprawdę stanowi wprowadzenie do ogromnej, wielowątkowej historii. Siedem Królestw nękają liczne konflikty, ogólne zepsucie i nie najlepsze prowadzenie się króla, którego panowanie chyli się ku upadkowi. Rody szlacheckie są tego doskonale świadome i każdy z nich ma nadzieję na przejęcie najwyższego tronu. Po śmierci panującego na powierzchnię wychodzi mnóstwo zdrad, sojuszy, intryg. Ludzie, dla których oficjalnie najwyższą wartością jest honor i posługa wyższym od siebie, postępują wbrew należnym wartościom. Panowanie zostaje przejęte przez nieletniego syna dawnego króla, który ignoruje ostatnią jego wolę dotyczącą wyboru następcy. Coraz więcej ludzi odkrywa także od dawna skrywaną tajemnicę samozwańca - podchodzi z kazirodczego związku swojej matki z bratem. Nie jest potomkiem króla, więc jego przejęcie tronu nie powinno dojść do skutku. Rodziny szlacheckie podnoszą bunt i zbierają armię szykując się na wojnę. Wszystko prowadzi do wielkiego starcia, którego zwycięzca będzie nowym królem. A zima nadciąga...
Pierwsza seria, jak i druga, obecnie emitowana, jak i zamówiona niedawno na rok 2013. trzecia - każda zawiera 10 godzinnych odcinków. Ponoć przy tak rozbuchanej produkcji HBO nie jest w stanie zapewnić większej ilości. Stacja nie oszczędza tu na budżecie. Pierwsza seria kosztowała 50-60 mln dolarów i to naprawdę widać. Przeogromny rozmach zapewnia jakość realizacji dorównującą (a może przewyższającą) kinowej. Serial niemal błyskawicznie zebrał niewyobrażalną rzeszę fanów i wywołał ogólny zachwyt w społeczności internetowej. Krytycy również rozpływają się w pochwałach, twierdząc, że "Game of Thrones" jest serialem bliskim doskonałości. Po zaledwie dziesięciu odcinkach w ubiegłym roku w wielu wielu rankingach internetowych zbierających najlepsze seriale wszech czasów ta produkcja zajmuje numer 1. Bez wątpienia to jedna z flagowych pozycji HBO, która szybko nie zniknie z ramówki.







Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.04.2012 10:14 PM przez furbul.)
17.04.2012 11:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 695
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #49
RE: Top 10 seriali 2011
Liczyłem że to będzie TO.Icon_smile

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
18.04.2012 12:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #50
RE: Top 10 seriali 2011
furbul napisał(a):Parks and Recreation nadrobiłem w ostatnich tygodniach i muszę przyznać, że razem z Community to najlepsze obecnie emitowane komedie.
Ja natomiast dla odmiany nadrobiłem Community i mogę powiedzieć, że razem z Parks and Recreation to najlepsze obecnie emitowane komedie.

Natomiast Game of Thrones SUPERIcon_smile
20.04.2012 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #51
RE: Top 10 seriali 2011
1. Breaking Bad
cieszę się, że nie muszę wpisywać tutaj polskiego tytułu

[Obrazek: BB-S4.jpg&amp;w=630&amp;h=250&amp;zc=1]

Walter White to szary, trochę zgorzkniały, acz uczciwy człowiek. Jest nauczycielem chemii, lecz zmuszony jest też dorabiać w myjni samochodowej, gdzie nierzadko jego klientami są jego uczniowie. Musi zapewnić być swojej zauważalnie młodszej żonie, która jest w nieplanowanej ciąży oraz nastoletniemu synowi z porażeniem mózgowym. Przywykł do upokorzeń. Wiadomość o nowotworze płuc w zaawansowanym stadium zupełnie odmienia jego sposób postrzegania świata. Mając na uwadze, że może umrzeć w najbliższych miesiącach chce zorganizować pieniądze swojej rodzinie, które zapewniłyby jej przyszłość po jego śmierci. Wpada na swojego dawnego ucznia, Jesse'go Pinkmana, który obraca się w świecie drobnej dilerki. Zaczynają wspólnie produkować metamfetaminę, która dzięki wielkim umiejętnościom chemicznym Waltera (posiada kwalifikacje dużo większe niż wymaga jego posada) okazuje się być najlepszym i najczystszym narkotykiem tego gatunku na rynku. Ten fakt zwraca uwagę nie tylko dotychczasowych bossów narkotykowych, ale też służb mundurowych (szwagier Walta jest agentem DEA). Dochodowa działalność bardzo szybko angażuje szereg niepożądanych osób trzecich i błyskawicznie partnerzy będą musieli poradzić sobie z ogromnymi konsekwencjami swoich czynów.
Nie jest to serial o epizodzie narkotykowym umierającego człowieka. To jest tylko punkt wyjścia. Cała produkcja to pełny obraz przemiany z szarego Kowalskiego w bezwzględnego gangstera. O ile na początku widz może kibicować głównej postaci, jak to przeważnie się dzieje, to twórca konskewnetnie potwierdza swoje słowa, że ten serial to wielki eksperyment. Z każdą kolejną serią Walter przekracza kolejne granice uczciwości, a przy tym również moralności odbierając sobie tym samym coraz więcej sympatii fanów serialu. Tematyka może wydawać się poważna i przygnębiająca, bo w sumie taka jest, jednak scenarzystom w rewelacyjny sposób udaje się w odcinkach umieścić świetny czarny humor, co tylko podkreśla kunszt wykonania tej produkcji. Akcja prowadzona jest wolno, ale za to szalenie dokładnie. Wszystko jest dokładnie przemyślane, a błędy w scenariuszu praktycznie nie mają racji bytu.
Od strony realizacyjnej Breaking Bad też zachwyca. Nie ma budżetu jak seriale z HBO (gdzieś czytałem, że ok 2-3 mln dolarów na odcinek), ale pomimo tego udaje się zaskoczyć przykładowo umieszczeniem kamery w nietypowych miejscach, np. na szczotce czyszczącej wnętrze jednego z urządzeń w laboratorium albo ujęcie z perspektywy podłogi. Sporo jest takich kilkusekundowych drobiazgów, które z pewnością są czaso- i pracochłonne. Breaking Bad to produkcja dopracowana w każdym calu.
Twórcy nie boją się eksperymentować. Raz na jakiś czas wychodzą poza schemat i zrobią coś nietypowego. A to zamiast typowego "W ostatnim odcinku" wstawią piosenkę meksykańskiego zespołu, w której przedstawiają obecną sytuację, a to zrobią odcinek o polowaniu na muchę (który pozostaje jednym z najlepszych), a to w kluczowej scenie finału sezonu zrobią pastisz gore'u. I to wszystko uchodzi im na sucho, bo nie jest wykonane bezmyślnie.
Każda kolejna seria jest mocniejsza, mroczniejsza i co najważniejsze lepsza od poprzedniej. W finale czwartej serii wystarczyło jedno ujęcie kamery w ostatnich sekundach, by nadać ostatnim wydarzeniom kompletnie innego znaczenia. To był jeden z najlepszych odcinków jakie kiedykolwiek widziałem. To jest najlepszy serial, jakie kiedykolwiek widziałem. W lipcu rusza piąta, finałowa seria. Liczę, że utrzyma się tendencja wzrostowa, choć nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak można byłoby to osiągnąć. Nie mogę się rozczarować na tym etapie!
Moja skromna recenzja czwartej serii.
Pierwszy odcinek w niedzielę o 22.00 na Polsacie Icon_wink







Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
25.04.2012 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 695
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #52
RE: Top 10 seriali 2011
No tym chyba nikogo nie zaskoczyłeśIcon_wink, sam osobiście nie widziałem tego serialu.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
25.04.2012 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #53
RE: Top 10 seriali 2011
Chciałbym coś tu skomentować ale jestem zielony jak tabaka w rogu, nie mam czasu na seriale. Po poszerzeniu rodziny wybrałem muzykę jako hobby nr1, ale ten zestaw to jest arcyważna ściąga i rekomendacja i super, że takie coś się tu pojawiło! Na pewno jeśli zacznę to od Breaking Bad Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
25.04.2012 11:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Top seriali 2013 furbul 7 1 621 13.01.2015 12:22 PM
Ostatni post: furbul
  Top seriali 2012 furbul 56 9 730 27.12.2013 04:25 PM
Ostatni post: furbul

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości