Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 259 (19.11.11)
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 655
Dołączył: May 2008
Post: #9
RE: DLP - Notowanie 259 (19.11.11)
(19.11.2011 10:11 PM)saferłel napisał(a):  
aaktt napisał(a):Zgadzam się co do chuderlawości Ivera i Beasts. Obie mają coś w sumie, ale jednocześnie czegoś im brak.
Ja sądzę, że np. WB to może być płyta warta nawet 4 i ta chuderlawość nie oznacza czegoś negatywnego Icon_smile A przynajmniej nie na dłuższą metę, po prostu teraz tak mi się jawi, dobija mnie jeszcze bardziej....ale słucham z przyjemnością Icon_wink
To są ci Twoi nowi idole, prawda? Icon_razz2

Cytat:
aaktt napisał(a):Co do ciekawych tegorocznych - sprawdź wreszcie na litość boską tego Johna Mausa, jeśli nie masz czego słuchać. Bo to świetna płyta, a nie widzę oznak Twojego słuchania jej Icon_sad
Jak to nie! Ja już słuchałem z 2-3 razy. Oceny nie ma, ale spokojnie. Bardzo mi się podoba. Nie jest to współczesna wersja PSB, na co liczyłem, raczej zupełnie inne podejście do tematu (Arielowe), ale dla mnie to nie problem Icon_smile Dobra, dobra rzecz.
Bliżej my do Joy Division niż do PSB, ale naprawdę fenomenalnie łączy rozbrykane we włoskim stylu, a jednocześnie zimne jak lód syntezatory z post-punkowym, obfitującym w grozę wokalem Icon_smile To z kolei chyba mój nowy idol. Tym bardziej, że jak wczoraj sprawdziłem, ma urodziny wtedy kiedy ja. W końcu ktoś znany i lubiany przeze mnie, kto dzieli ze mną część daty urodzenia Icon_biggrin

Cytat:
aaktt napisał(a):Poza tym masz do eksplorowania nową niełatwą Kate Bush, wciąż nie oceniłeś tegorocznych The Drums i Girls, a obie płyty lepsze od poprzednich! Jestem też bardzo ciekaw Twojej opinii odnośnie Youth Lagoon i Arnauda Rebotiniego. Wszystkie je polecam oczywiście Icon_smile
O kurde, tych ostatnich dwóch nie znam. W ogóle nie kojarzę nazw. To może być niezłe wyzwanie.
Lagoon to lo-fi'owy dream pop, ale z melodiami i w ogóle klasa - da się słuchać, a Rebotini to francuski progresywny house, czasami trochę zbyt ostry, ale w miarę innowacyjny i ja to odbieram z przymrużeniem oka, widzę wspólne punkty z Crystal Castles, choć płyta jest mniej szalona i na pewno nie witch house'owa Icon_smile

Cytat:Kate Bush jest dobra, ale bez rewelacji. Jednak nie ma co się łudzić, że nagle nagra płytę równą tym z lat 80. Dla mnie zbyt zimowo mimo wszystko. Być może to już faktycznie muzyka dla koneserów pokroju Marka, ale z drugiej strony to chyba dosyć banalne i naiwne tłumaczenie.
Ja mam dokładnie takie same odczucia jak na razie, ale w miarę zimy będę słuchał i może się zmienią na plus, choć nie sądzę by jakkolwiek udało się tej płycie w moim odczuciu dorównać "Hounds of Love".

Cytat:
aaktt napisał(a):A z nienowości posłuchaj sobie "7" Apoptygmy Berzerk. Dzisiaj słuchałem i od pierwszych dźwięków pomyślałem, że to taka "Twoja" płyta Icon_smile
Apoptygma to niewątpliwie ciekawa rzecz, szczególnie ze starszych lat. Mieli u mnie utwór już w pierwszym notowaniu DLP. Ich ostatnie rzeczy nie są zbyt pociągające (o ile kojarzę), ale powrót do klasycznych płyt to jest jakiś pomysł. Ciekawe, że Tobie się podoba.
Prawda? Jak zobaczyłem okładkę, to stwierdziłem, że na pewno paskudne i sam się zaskoczyłem. Tylko ostatnia piosenka mi się nie podoba i jest taka jak myślałem, że może być ta płyta. Reszta brzmi wciąż naprawdę świeżo!

Cytat:
aaktt napisał(a):Ależ Roots do góry, mnie to nagranie nie chwyta.
Nie zdziwię się jak pójdą na podium. Moim zdaniem świetne, po prostu świetne...tylko miałbym jedynie wątpliwości co do rozłożenia ciężaru pomiędzy częścią wokalną i tym długuuugim instrumentalnym ogonem. Z chęcią poznam też ich drugi nowy numer....niedługo.
Ja poczekam na płytę. Ale szczerze mówiąc wydaje mi się, że trochę za szybko ją wydają. Boję się, że będzie słabsza niż ostatnia.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.11.2011 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
DLP - Notowanie 259 (19.11.11) - saferłel - 19.11.2011, 08:55 PM
RE: DLP - Notowanie 259 (19.11.11) - AKT! - 19.11.2011, 09:57 PM
RE: DLP - Notowanie 259 (19.11.11) - AKT! - 22.11.2011 10:20 PM
RE: DLP - Notowanie 259 (19.11.11) - michal91d - 19.11.2011, 11:59 PM
RE: DLP - Notowanie 259 (19.11.11) - michal91d - 20.11.2011, 12:11 PM
RE: DLP - Notowanie 259 (19.11.11) - AKT! - 22.11.2011, 10:32 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości