Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9 notowanie z 02.03.2008
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #21
 
mrsap napisał(a):Coma na pierwszym miejscu! Oby tak dalej! To najlepsza polska płyta XXI wieku.
Jeśli to najlepsza płyta to co może być dalej ? Icon_razz
neon.ka napisał(a):się nie spodobało? [ :-> ] [ Icon_wink2 ]
Pozwolę sobie zacytować:
abd3mz napisał(a):
neon.ka napisał(a):na pewno trzymam z zanadrzu jeszcze jednego Gahana, SNL, może AMJ, a pewnie i La Rocca. jak kto lubi Icon_smile2
To tak jak ja ! No oprócz La Rocca. Icon_wink2
Możliwości są dwie:
1. Bardzo misie spodobał, ale że znam tylko jeden więc nie mogę trzymać innego w zanadrzu. Icon_smile2
2. Tylko misie spodobał. Icon_wink2

PS. MAM PŁYTĘ LAO CHE !!!! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Przeczytałem o tym digipaku i to chyba tylko pudełko, a na pudełko nie będę czekał kilkanaście dni ! Icon_smile2 Na razie tylko napiszę: Icon_mrgreen Reszta w niedziele. Icon_biggrin3
07.03.2008 07:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #22
 
abd3mz napisał(a):PS. MAM PŁYTĘ LAO CHE !!!! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Przeczytałem o tym digipaku i to chyba tylko pudełko, a na pudełko nie będę czekał kilkanaście dni ! Icon_smile2 Na razie tylko napiszę: Icon_mrgreen Reszta w niedziele. Icon_biggrin3
http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?p=85988#85988 Icon_wink2

.
07.03.2008 09:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
mrsap napisał(a):
saferłel napisał(a):Ooo najlepsza Polska płyta 21 wieku...a nad tym to się nawet nie zastanawiałem. Mam chyba najlepszą jeśli chodzi o świat, ale Polska?....hmmm za mało znam.
A jaka jest ta najlepsza z zagranicznych?

To akurat proste - Automat - większej liczby nie zdradze by nie psuć zabawy przy topie wszechczasow Icon_razz2, a i lider sie moze zmienić do tego czasu.....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.03.2008 09:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #24
Re: 9 notowanie z 02.03.2008
abd3mz napisał(a):Pierwsza 14 nie drgnęła nawet o oczko.
Popatrzyłem i faktycznie! Normalnie szok! Chyba jeszcze tak zastojowej listy nie widziałem. Ale za to cieszą mnie drgnięcia w górę piosenek AMJ Icon_mrgreen Oby tak dalej Icon_wink2 !
Pozdrawiam serdecznie!!!
08.03.2008 01:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
abd3mz napisał(a):11. Radiohead - Pablo Honey
13. Radiohead - In Rainbows (2CD)
Czy to oznacza, że "Pablo Honey" uważasz za lepszą płytę Radiohead? Dla mnie najmniej warta uwagi... "Creep" nie ratuje sytuacji.
08.03.2008 02:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #26
 
1981 napisał(a):Czy to oznacza, że "Pablo Honey" uważasz za lepszą płytę Radiohead? Dla mnie najmniej warta uwagi... "Creep" nie ratuje sytuacji.
Uważam ją za równiejszą. Nic mnie na niej nie straszy, a na In Rainbows nie lubię sztucznej perkusji.
08.03.2008 04:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Ja chrzanie tą perskusję, akurat nie ona decyduje o tym czy IR jest lepsze od Pawełka czy nie. Pablo jest jeszcze bardziej radio friendly niż IR (Tak, uwierzcie, do powrót do melodii), ma naprawdę kilka czadowych momentów z You i Creep na czele. Bardzo dobry britpop jednym słowem. Teraz Radiohead nie grają tak jak 15 lat temu i łezka w oku jest, bo chciałbym by jeszcze sięgnęli do gitar.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.03.2008 04:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #28
 
saferłel napisał(a):Ja chrzanie tą perskusję, akurat nie ona decyduje o tym czy IR jest lepsze od Pawełka czy nie
Tu się zgadzam akurat. In Rainbows jest lepsze od Pablo Honey i tyle . Żadne argumenty, że jest inaczej mnie nie przekonają. Trzeba być głuchym, żeby myśleć inaczej Icon_evil

[Obrazek: kleschko.png]
08.03.2008 10:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #29
 
kleschko napisał(a):Żadne argumenty, że jest inaczej mnie nie przekonają. Trzeba być głuchym, żeby myśleć inaczej Icon_evil
:roll:
08.03.2008 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Oj kleshko Icon_razz2 Cóż, więc jestem głuchy bo chyba większą sympatię czuję mimo wszystko do Pablo Honey. Stare-dobre czasy. W ogóle pierwsze 3 albumy Radiohead, a kolejne to inna bajka. Zdecydowanie wolę Radiohead do czasów Ok Computer włącznie. Powiedz czy Radiohead od 97 roku nagrali równie genialne kawałki jak Paranoid Android, Creep, Just, Planet Telex, You, Karma Polisce...szczególnie ten ostatni to jedna z najlepszych piosenek w historii muzyki. Potem, nie rozumiem geniuszu Kid A czy Amnesiac. In Rainbows wydaje mi się, że jest na poziomie tych nagran, ale nie dorównuje pierwszym albumom, gdzie doskonale połączyli przebojowe kompozycje z tymi ambitnymi, które czarują ludzi do dziś. Zobaczymy jak dalej potoczy się ich kariera. IR wraca do grania bardziej dla ludzi, wszyscy to zresztą podkreślają. Kolejny album mam nadzieję, jeszcze bardziej pozwoli im wrócić na czołowe miejsca list przebojów! Tak chcę hitów od Radiohead i nawiązania do dawnych lat! I nie obchodzi mnie czy ktoś potem powie, że stali się komercyjni itp (zresztą wiadomo że 90% ludzi źle używa tego słowa), ja wypatruje ciągle rockowego Radiohead.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.03.2008 10:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #31
 
saferłel napisał(a):bo chyba większą sympatię czuję mimo wszystko do Pablo Honey.
Też mam sympatię do Pablo Honey.
saferłel napisał(a):Powiedz czy Radiohead od 97 roku nagrali równie genialne kawałki jak Paranoid Android, Creep, Just, Planet Telex, You, Karma Polisce...
Z tej listy za genialne uważam tylko Paranoid Android I Karma Police. Po nich nie nagrali już nic lepszego. Zgadzam się.
saferłel napisał(a):połączyli przebojowe kompozycje z tymi ambitnymi, które czarują ludzi do dziś
Tu też się
saferłel napisał(a):ja wypatruje ciągle rockowego Radiohead.
zgadzam. A ja wolę (jak to napisałeś) to bardziej ambitne Radiohead. Chłopaki po prostu nie stoją miejscu i szukają czegoś nowego w muzyce. Afekty są różne mniej lub bardzie udane. Robią chyba to co chcą nie zważając na trendy czy czekając na komercyjny sukces bo to już osiągnęli. I za to ich lubię. Wracając do sedna tematu. zgadzam się z Tobą, że na Pablo Honey czy nawet na OK Computer są fajne rockowe kawałki. Ale jak dla mnie In Rainbows jako całość wypada lepiej niż Pablo. Dwie całkiem różne płyty, różna muzyka. Co, kto lubi Icon_arrow

[Obrazek: kleschko.png]
08.03.2008 10:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Ano w sumie racja, dwie różne płyty, ciężko je (o ile w ogóle można) porównywać, więc decydują w tym wypadku po prostu osobiste i głębokie preferencje gatunkowo.
Zgadzam się Radiohead to oryginalny zespół, ale to nie znaczy, że nie może zbliżyć się brzmieniowo do jednej z najlepszej płyt w historii muzyki jaką jest bez wątpienie The Bends. Ta dyskusja rozpaliła we mnie chęć przesłuchania całej dyski jeszcze raz...szczerze mówiąc chciałbym w 100% docenić KID A, AMNESIACA i HAIL TO THE THIEF, a za kilak lat powiedzieć, że to najlepszy zespół w historii muzyki....a wszystko idzie ku temu, że mają szanse stać się właśnie takim. Czyż to nie byłoby piękne?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.03.2008 11:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #33
 
saferłel napisał(a):szczerze mówiąc chciałbym w 100% docenić KID A, AMNESIACA i HAIL TO THE THIEF,
Z docenieniem Kid A czy Amnesiac nie mam problemu Inaczej jest z Hail To The Thief. Malo słuchałem tego albumu. I jakoś nie czuje takiej potrzeby.
saferłel napisał(a):to najlepszy zespół w historii muzyki..
To miano jak dla mnie jest zarezerwowane ( tu będę mało orginalny) jest dla The Beatles. Radiohead musieli by nagrać coś naprawdę epokowego. Coś na miarę Revolver czy Sgt Peppers. A to jest naprawdę trudna sprawa.

[Obrazek: kleschko.png]
08.03.2008 11:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
Heh no w sumie jak będą wydawać płyty w takich odstępach czasu to ciężko będzie jeśli chodzi o liczbę płyt a tym samym kandydatów na takie dzieła. Ja uważam, że zrobili już kapitalną robotę z The Bends i OK Computer, ale też wiem, że muszą nagrać jeszcze conajmniej z 2 płyty na 5. Oj ciężko będzie. Ale popatrzcie chociażby na rankingi w last fm....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.03.2008 11:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości