Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 4.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wild Beasts - Smother
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
Wild Beasts - Smother
[Obrazek: Wild-Beasts-Smother.jpg]

Wracam do zgłaszania nowych płyt. Może kiedyś wrócę do zgłaszania starszych i kultowych, ale na razie kilka płyt będzie z 2011 roku. Właściwie mieli się tu pojawić The Vaccines, później myślałem o Sparkadii, ale nigdzie nie znalazłem miejsca do odsłuchu. Są więc panowie z Wild Beasts ze swoim bardzo ciekawym albumem. Niektózy już mówią o nim jako o najlepszym albumie 2011 roku.

Data wydania: 9.05.11r.

Tracklista:
1. Lion's Share
2. Bed of Nails
3. Deeper
4. Loop the Loop
5. Plaything
6. Invisible
7. Albatross
8. Reach a Bit Further
9. Burning
10. End Come Too Soon


Posłuchać można np. tutaj
12.05.2011 02:47 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
Re: Wild Beasts - Smother
michal91d napisał(a):Posłuchać można np. tutaj
Ustalając kolejność utworów na płycie słucham je od najgorszego do najlepszego, a wygląda, że tutaj jest to niemożliwe. Tak że nie skorzystam.
14.05.2011 02:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Icon_confused

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.05.2011 02:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #4
 
kajman napisał(a):Ustalając kolejność utworów na płycie słucham je od najgorszego do najlepszego, a wygląda, że tutaj jest to niemożliwe. Tak że nie skorzystam.
otóż jest to możliwe. W prawym górnym rogu jest ikona listy. Wystarczy na nią kliknąć i pojawi się lista utworów, które można słuchać w dowolnej kolejności Icon_wink2

EDIT: widzę, że od dzisiaj nie można...
14.05.2011 02:53 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #5
 
Idealnie ktoś na RYMie napisał: Antony without the jonsons. Ciężko nie mieć takich skojarzeń. Nie do końca czegoś takiego się spodziewałem przed usłyszeniem płyty. Zaczyna się nawet bardzo dobrze, później jest troszkę nudniej, ale z pewnością postaram się wrócić do niej jeszcze by ewentualnie ocieplić moje stosunki z tą płytą. Na wstępie 3,1/5 ode mnie.

1. Bed of Nails
2. Lion's Share
3. Plaything
4. Albatros
5. Loop the Loop
6. End Come Too Soon
7. Deeper
8. Burning
9. Reach a Bit Further
10. Invisible

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
22.05.2011 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #6
 
Moje głosy, a za chwilę wyniki:

1. Loop the Loop
2. Reach a Bit Further
3. Bed of Nails
4. Albatross
5. Lion's Share
6. Plaything
7. End Come to Soon
8. Invisible
9. Deeper
10. Burning
27.05.2011 08:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #7
 
Wyniki:
01 [18] Bed of Nails
02 [16] Loop the Loop
03 [15] Lion's Share
04 [14] Albatross
05 [13] Plaything
06 [11] Reach a Bit Further
07 [09] End Come to Soon
08 [06] Deeper
09 [04] Invisible
10 [04] Burning

Głosowały dwie osoby Icon_frown furbul, dzięki
27.05.2011 08:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
Ja też chciałem i nadal chcę i zrobię, ale nie wiem kiedy, ale na pewno na dniach Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.05.2011 08:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Ja też na pewno ten album sprawdzę Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.05.2011 08:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
Re: Wild Beasts - Smother
No, ja już sprawdziłem tą płytę, a sprawdzać zacząłem chyba dwa tygodnie temu.
W sumie odbieram ją pozytywnie. Ewidentnych gniotów się nie doszukałem, a połowa jest bardzo dobra, w tym jeden utwór znakomity i jego zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone.

1. Burning
2. Plaything
3. Deeper
4. Invisible
5. Lion's Share
6. End Come Too Soon
7. Loop the Loop
8. Reach a Bit Further
9. Albatross
10. Bed of Nails
12.06.2011 11:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #11
 
Aktualizacja. Głosy kajmana sporo zmieniły.

01 05 [22] Plaything
02 03 [21] Lion's Share
03 02 [20] Loop the Loop
04 01 [19] Bed of Nails
05 04 [16] Albatross
06 10 [14] Burning
07 06 [14] Reach a Bit Further
08 08 [14] Deeper
09 07 [14] End Come to Soon
10 09 [11] Invisible
13.06.2011 07:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Wild Beasts - Smother
Znam ludzi na tym forum, którzy określiliby trzeci studyjny krążek Wild Beasts jako ''album dla prawdziwych koneserów'' Icon_lol Nie byłaby to głupia opinia, biorąc pod uwagę frekwencje w temacie i przyrównując ją do ogólnego zamieszania wokół ''Smother'' na świecie. W czym należy doszukiwać się krzywdzącej niszowości Brytyjczyków? Nie da się ukryć, że nagrali płytę trudną w utrzymaniu, wymagającą bowiem już na starcie odpowiedniej higieny umysłu, a następnie maksymalnego skupienia nad treścią (komu chce się dzisiaj celebrować takie momenty?). Kto jednak złapie właściwą częstotliwość, ten będzie miał okazję partycypować w jednej z najbardziej enigmatycznych oraz unikalnych pozycji w tegorocznym katalogu ''indie''. Brak ewidentnych przebojów (wyjątkiem pilotujący singiel ''Bed of Nails,'', może anty-hedonistyczny ''Loop the Loop'' ) rekompensuje słuchaczom ponadprzeciętna przestrzenność ''Smother'', jej interdyscyplinarna produkcja oraz przekładająca się na silnie podkreślony indywidualny charakter wyobraźnia muzyków (nie tylko jako rzemieślników pracujących z instrumentami, ale też uzdolnionych tekściarzy - ''Plaything'', ponownie ''Bed of Nails''). Utwory skomponowane są przeważnie przy użyciu wielu równolegle nachodzących na siebie, odpowiednio ''zagęszczonych'' ścieżek, przez co odsłuchiwanie LP na dobrej jakości sprzęcie musi być niebywałą przyjemnością dla ''muzycznych atomistów''. Ciekawie rozłożono również ciężar odpowiedzialności za wokale. Podział materiału na dwóch wokalistów nie przeszkadza, a wręcz pomaga zbudować w obrębie płyty dwa równoległe światy działające na zasadzie komplementarności. Stonowanemu Tomowi Flemingowi (skojarzenia z Elbow) przeciwstawia się w tej wizji o wiele bardziej liberalny Hayden Thorpe (oznakowany - chyba nazbyt pochopnie - jako drugi Antony). W konsekwencji konserwatywna, post-Gabrielowska estetyka wtapia się na ''Smother'' w tracącą homoseksualizmem wrażliwość/manieryczność. Podobnie zmienna jest sama muzyka. Czasem odwołująca się do tradycji art popowej piosenki lat 80., a z drugiej strony szukająca zrozumienia we współczesności wyrażonej odniesieniami do Metronomy, wspomnianym Elbow czy The Antlers. Doskonałość Wild Beats tkwi w ich przewrotności, dążeniu do wypracowywania paradoksów oraz jedynie pozornej próbie dezorientacji odbiorców ich twórczości. Ale z tym mają do czynienia już od momentu przyjęcia bardzo wymownej nazwy zespołu.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.11.2011 03:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Wild Beasts - Smother
Ta płyta jest tak świetna, że głupio mi typować miejsca zamykające stawkę. Te kawałki nie są tego godne. Cóż jeszcze mogę dodać? To być może najlepsza płyta tego roku.

01 - Bed of Nails
02 - Reach a Bit Further
03 - Loop the Loop
04 - Plaything
05 - Albatross
06 - Lion's Share
07 - Deeper
08 - Burning
09 - End Come Too Soon
10 - Invisible

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.11.2011 05:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #14
RE: Wild Beasts - Smother
saferłel napisał(a):Nie da się ukryć, że nagrali płytę trudną w utrzymaniu, wymagającą bowiem już na starcie odpowiedniej higieny umysłu, a następnie maksymalnego skupienia nad treścią
o tak, zgadzam się. Gdy odsłuchiwałem tę płytę kilka pierwszych razy, nie robiłem zupełnie nic. Siedziałem i kołysałem się tylko w rytm muzyki. Wtedy zabrzmiała mi najlepiej.Icon_wink
W ogóle bardzo dobrze napisana recenzjaIcon_wink

Wyniki po aktualizacji:
01 04 [29] Bed of Nails
02 01 [29] Plaything
03 03 [28] Loop the Loop
04 03 [26] Lion's Share
05 07 [23] Reach a Bit Further
06 05 [22] Albatross
07 08 [18] Deeper
08 06 [17] Burning
09 09 [16] End Come to Soon
10 10 [12] Invisible

saferłel dzięki
20.11.2011 11:19 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: Wild Beasts - Smother
Safer - jak ty napiszesz recenzję to mucha nie siada. Zaczynam Ci zazdrościć. Płytę przesłuchałem, jest niesamowita. Mniej przebojowa, ale wprowadza w stan niecodziennej lewitacji, dziwnie słucha się potem radiowych hitów. Szkoda, że nie załapał się tam mój niedawny numer jeden, będący bonu trackiem. Pamiętam jaki piękny koncert dali...Stałem jak osłupiały.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
21.11.2011 07:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości