Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sophie Ellis-Bextor - Make a scene
przemek
Unregistered

 
Post: #1
Sophie Ellis-Bextor - Make a scene
[Obrazek: 5615326856_226f33b302_b.jpg]

Po dwóch latach od pierwotnej, planowanej premiery dzisiaj w Rosji ukazuje się jej czwarta płyta, "Make a scene". 14 piosenek, z czego 4 zostały już wydane na singlach, a 3 wyciekły jakiś czas temu. W UK płyta ukaże się 6 czerwca i będzie promowana przez piosenkę "Starlight" (jedynie z "koncertowym" teledyskiem), podobno na rynku rosyjskim jako singiel ma być wydane "Off & on", które początkowo napisane dla Roisin Murhpy, trafiło w ręce Sophie i wyciekło wiosną 2009.

Oj miała Sophie przejścia z tym albumem (jak z każdym zresztą)...
18.04.2011 12:38 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Też pamiętam zawirowania związane z premierą, nazwą oraz składem piosenkowym tejże płyty. Po okładce widać, że Sophie mocno to przeżyła Icon_lol Kurcze, tak na serio to nie rozumiem czemu cover tanecznej płyty jest taki zimny i nieprzystępny. Mam nadzieję, że te cztery lata oczekiwania warte były końcowego efektu. Kto inni jak nie Sophie może wnieść nieco orzeźwienia na dyskoteki w Wielkiej Brytanii? Widzę jednak, że krążka nie ma jeszcze w sieci, pomimo dzisiejszej premiery, więc nie wiem kiedy będę mógł się przekonać o jego wartości. Singla też jeszcze nie znam, ale podoba mi się nazwisko producenta stojącego za ''Starlight''. To dobry znak Icon_smile

Oto tracklista:

1. Revolution
2. Bittersweet
3. Off & On
4. Heartbreak (Make Me a Dancer)
5. Not Giving Up on Love
6. Can’t Fight This Feeling
7. Starlight
8. Under Your Touch
9. Make a Scene
10. Magic
11. Dial My Number
12. Homewrecker
13. Synchronised
14. Cut Straight to the Heart

Czekam z niecierpliwością Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.04.2011 01:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
 
saferłel napisał(a):2. Bittersweet
4. Heartbreak (Make Me a Dancer)
5. Not Giving Up on Love
6. Can’t Fight This Feeling
już same te hity podnoszą wartość płyty Icon_wink2
mam nadzieję, że reszta będzie podobna.
czekam z niecierpliwością Icon_exclaim
mam słabość do jej nagrań Icon_cool2
18.04.2011 03:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
2 i 6 dobre, ale te dwa środkowe single jakoś nie specjalnie mi podeszły.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.04.2011 03:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #5
 
Ja z singli 1 i 6 nawet lubię 4 taka średnia, ale za to teledysk dobry, a 5 wgl mi się nie podoba ...



niby nic ale jednak fajne Icon_smile
18.04.2011 04:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #6
 
Szkoda, że tak dużo już jest znane z tej płyty. Zawsze to mniejszy element zaskoczenia. W dodatku Not Giving Up on Love było już u Armina na "Mirage", a Can’t Fight This Feeling u Caldery na płycie "Debut".
Wg mnie każdy ze wcześniejszych singli był udany, najsłabsze Heartbreak było.

Obecny singiel jest niezły (początkowo krytycznie byłem nastawiony, trochę się przekonałem), ale brakuje mu mocy. Nie przebije się wśród tego zalewu elektropopu.
Osobiście czekam na remixy Starlight. Icon_wink2

http://rateyourmusic.com/~meni
18.04.2011 04:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Kto będzie miksował? Freemasons?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.04.2011 05:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #8
 
I ja się z tym zgodzę, że "Starlight" się nie przebije. Tym bardziej, że wychodzi przed samymi wakacjami i z tego co wiadomo, teledysk nie będzie powalać. Z tych piosenek, które są już znane "Hearbreak" podchodził mi najbardziej, potem "Bittersweet". Z Aminem tak sobie, a z Calderą w ogóle.

Ponoć wcale w rosyjskich sklepach płyty nie ma, wcale by mnie to nie zdziwiło Icon_wink2
18.04.2011 05:16 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
No właśnie. W sklepach nie ma = nie ma wycieku Icon_sad Rozumiem, że przebicie singla rozumiesz jako komercyjny sukces? U nas przecież może przebić się, że hohoho Icon_smile Ale w przypadku artystki pop z takim stażem ten rodzaj promocji jest faktycznie dziwny.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.04.2011 05:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #10
 
No pewnie że bym chciał żeby odniosła sukces. Wg mnie Sophie ma talent i naprawdę dobre piosenki (no i jest ładna), a aktualnie kręci się w dolnych granicach trzeciej ligi. Z ciekawości sprawdziłem notowania jej singli, i ostatni numer w brytyjskiej top 10 miała w 2007 (Catch you). Zrobiło mi się jej szkoda, szczególnie po tym jak posłuchałem obecnego o numeru 1 w Uk Icon_smile2
18.04.2011 05:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Dla mnie to pierwsza liga, szczególnie w swojej kategorii. Oczywiście kiepsko jest widzieć upadek jednego z nielicznych ciekawych artystów czołówek list przebojów, ale tak to już jest. Sophie doskonale utwierdza mnie w przekonaniu, że dobra muzyka, jakkolwiek by jej nie definiować, nie potrafi już rywalizować na listach przebojów. To ciekawe, ponieważ budzi pytania w stylu ''czy ludzie głupieją?'' albo ''czy po prostu tylko moi ulubieńcy mają pecha''? Chyba jednak nie...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.04.2011 05:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #12
 
Catch You było fajne, no faktycznie wolę SEB na szczytach list niż taką Perry czy Gagę pokazującą dupę i cycki w tv.
18.04.2011 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #13
 
Dlaczego w Rosji? To chyba trochę krok w tył...

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.04.2011 07:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Bo w Rosji kocha się takich artystów jak ona. Cała stara i nowa gwardia mistrzów dance-popu ma tam kolosalne zaplecze fanów.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.04.2011 07:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #15
 
saferłel napisał(a):Kto będzie miksował? Freemasons?

Na razie nic nie wiadomo. Ja po prostu wyciągam wnioski na podstawie oryginału i wiem, że ze Starlight da się wyciągnąć dużo dobrego.

A Freemasons, sam nie wiem... ostatnio bez formy są (m.in dwa kiepskie remixy Wonderful Life i Better Than Love Hurtsów). Chociaż ja zawsze na nich liczę.
Ostatnią dobrą rzeczą jaką od nich słyszałem był radio edit do... Bittersweet. Icon_biggrin3 No i jeszcze po drodze było niezłe Believer z beznadziejną wokalizą Wynter.

http://rateyourmusic.com/~meni
19.04.2011 07:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #16
 
Z ostatniej chwili: płyta już jest.
19.04.2011 10:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #17
 
No właśnie widziałem że kolega na last.fm jej słucha Icon_smile
23.04.2011 11:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #18
 
I jak wrażenia? Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.04.2011 02:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Świetny początek, a potem coraz gorzej. Tzn. album jest fajny, ale dużo mu brakuje do jej najlepszych osiągnięć. Dużo kawałków na albumie nie brzmi tak, jakbym sobie tego życzył i wyobrażał. Jest raczej ''ciasno'', głośno i nowocześnie....chociaż to wciąż Sophie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.04.2011 02:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Interpol - The Other Side Of Make-Believe Szymek79 7 396 15.07.2022 07:15 AM
Ostatni post: Szymek79
  Gwen Stefani - You Make It Feel Like Christmas Szymek79 12 3 467 01.11.2018 08:27 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Sophie Ellis-Bextor - Familia Szymek79 1 878 21.07.2016 02:55 PM
Ostatni post: Tomekk
  Sophie Ellis-Bextor - Wanderlust Szymek79 19 2 935 04.02.2014 10:33 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Broken Social Scene - Forgivness Rock Record saferłel 0 765 04.04.2010 07:12 PM
Ostatni post: saferłel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości