Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4 notowanie z 27.01.2008
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #21
 
kajman, Oh Laura ma bardzo przyjemny głos, a ten utwór wprawia mnie w dobry nastrój, gdy chcę posłuchać czegoś lekkiego. Nawet killer mi nie przeszkadza. Icon_biggrin3
Co do lat 90-tych to chyba jesteś jedyną osobą, którą znam, której bardziej podoba się współczesna muzyka od lat 90. No, ale Ty masz większą perspektywę. Icon_wink2 Dla jasności: Ja jeszcze nie mam zdania, ale raczej negatywnie oceniam obecną popularną kulturę muzyczną. Choć może to idealizacja przeszłości.
30.01.2008 08:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
abd3mz napisał(a):Co do lat 90-tych to chyba jesteś jedyną osobą, którą znam, której bardziej podoba się współczesna muzyka od lat 90. No, ale Ty masz większą perspektywę. Icon_wink2 Dla jasności: Ja jeszcze nie mam zdania, ale raczej negatywnie oceniam obecną popularną kulturę muzyczną. Choć może to idealizacja przeszłości.
Tak się składa, że muzyki nie oceniam po brzydko mówiąc chłamie dla mas, bo tego zawsze było pełno, ale szukam tych ciekawszych zjawisk i to niekoniecznie takich oznaczających rewolucję, lecz po prostu ciekawej muzyki. Akurat tej ostatnimi czasy znajduję bardzo dużo. A może po prostu lata 90-te nie były w moim stylu.
30.01.2008 09:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #23
 
Właśnie dlatego napisałem, że to może być idealizacja przeszłości. Jak słucham np. Minimaxu i Piotr Kaczkowski mówi, że to był wielki przebój to chciałbym żeby teraz były takie przeboje. Tamtych przebojów mogę słuchać z dużą przyjemnością, czego zdecydowanie nie mogę powiedzieć o obecnych gwiazdeczkach.
Chyba najmniej muzycznie odpowiadają mi lata 80-te. Wydają misie jakieś takie sztuczne, plastikowe. Mało powietrza jest w tych nagraniach. Nie mówię o wszystkich bo jeden z ważniejszych zespołów w moim (krótkim) muzycznym życiu (Republika) powstał właśnie wtedy. A Pan Piotr potrafi znaleźć dużo więcej takich "wyjątków". Icon_smile2
30.01.2008 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
abd3mz napisał(a):Tamtych przebojów mogę słuchać z dużą przyjemnością, czego zdecydowanie nie mogę powiedzieć o obecnych gwiazdeczkach.
Ja mogę słuchać tamtych przebojów też z przyjemnością, ale też pamiętam takie, których słuchać nie mogłem. To chyba były złote lata boys i girls bandów, szalało disko polo, a za oceanem rap i hip hop, gdzieś leciało techno. A teraz oprócz gwiazdeczek mamy Archive, White Stripes, Toola i mnóstwo mniej znanych wykonawców, którzy potrafią zauroczyć. I tak się toczy muzyka od kilkudziesięciu lat, gdzie dzieła wybitne dopiero po latach zostają, a chłam przemija. Jak myślisz, co będziemy pamiętali z polskiej muzyki w 2007 roku za 10 lat - Jopek czy Andrzejewicz, Feel czy Comę?
30.01.2008 11:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #25
 
Tak jak pisałem Ty masz większą perspektywę. A ja idealizuję przeszłość, więc najprawdopodobniej masz rację. Na pytanie nie będę odpowiadał, bo traktuję je jako retoryczne. Chciałbym, żebyśmy się nie mylili.
30.01.2008 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 883
Dołączył: Aug 2007
Post: #26
Re: 4 notowanie z 27.01.2008
abd3mz napisał(a):Z nowości warto jeszcze wspomnieć o Całkiem sam i Saw Something. Dlaczego ? Oba znałem już wcześniej. Utwór Gahana miał nawet wejść w okolicach 30 w poprzednim notowaniu... To ten o którym zapomniałem...
dobrze ze Ci sie przypomniało Icon_wink2 .... piękny debiut! Icon_biggrin3

abd3mz napisał(a):24 NN 01 SAW SOMETHING - Dave Gahan
i z pięknym magicznym numerem Icon_smile2

A u mnie własnie leci zachwycające "A Little Lie" Icon_mrgreen
31.01.2008 12:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #27
 
Lilian, Witam. Icon_biggrin3
Zawodna ta moja pamięć... Po prostu nie skopiowałem tytułu do listy utworów, z których układam listę i klapa. Icon_redface2
A numer rzeczywiście magiczny. Icon_biggrin3
31.01.2008 01:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 883
Dołączył: Aug 2007
Post: #28
 
abd3mz napisał(a):Lilian, Witam. Icon_biggrin3
O, jak miło Icon_smile2
wyczułam ze to zaproszenie było przeznaczone dla mnie Icon_wink2

abd3mz napisał(a):A numer rzeczywiście magiczny
dla mnie szczególny Icon_smile2

o! to mój setny wpis Icon_razz
31.01.2008 01:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #29
 
Lilian napisał(a):
abd3mz napisał(a):Lilian, Witam. Icon_biggrin3
O, jak miło Icon_smile2
wyczułam ze to zaproszenie było przeznaczone dla mnie Icon_wink2
Nie będę zaprzeczał. Icon_biggrin3 Inni też są mile widziani. Icon_smile2
Lilian napisał(a):
abd3mz napisał(a):A numer rzeczywiście magiczny
dla mnie szczególny Icon_smile2
o! to mój setny wpis Icon_razz
Widzę, że Lilian (vel. Martyr) ma szczęście do magicznych liczb. Icon_razz Myślałaś o grach liczbowych ? Icon_wink2 Ciekawi mnie jeszcze co oprócz Gahana podoba Ci się na mojej liście, a co najchętniej być wyrzuciła.
31.01.2008 03:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
abd3mz napisał(a):Widzę, że Lilian (vel. Martyr) ma szczęście do magicznych liczb. Icon_razz Myślałaś o grach liczbowych ? Icon_wink2
moze w koncu w sobote uda sie dodzwonic Icon_wink2
31.01.2008 08:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 883
Dołączył: Aug 2007
Post: #31
 
ku3a napisał(a):moze w koncu w sobote uda sie dodzwonic Icon_wink2
mam nadzieje ze nie zniechece sie w dzwonieniu :-> (o ile bede znała odpowiedź Icon_razz )

abd3mz napisał(a):Ciekawi mnie jeszcze co oprócz Gahana podoba Ci się na mojej liście, a co najchętniej być wyrzuciła.
prosze bardzo Icon_smile2

[shadow=blue]No więc, co mi sie podoba:[/shadow]
(odpowiednie pipsenki na odpowiednich pozycjach , no i większość awansuje Icon_smile2 )
01 01 04 PIOSENKA STARYCH KOCHANKOW - Raz Dwa Trzy (4)
02 02 03 NIE MA MOWY - Normalsi
04 09 03 BROTHERS IN ARMS - Metallica
12 16 04 GONE GONE GONE (DONE MOVED ON) - Robert Plant & Alison Krauss
23 22 03 SAVING US - Serj Tankian podoba mi sie ze jest, mam nadzieje ze to niewielkie zachwianie to tylko wypadek przy pracy? Icon_wink2

Jakie nowości!!! Icon_biggrin3
24 NN 01 SAW SOMETHING - Dave Gahan !!!! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
09 NN 01 CAŁKIEM SAM - Totentanz
34 NN 01 SZKLANA GÓRA - Strachy Na Lachy

[shadow=olive]Co mi sie nie podoba:[/shadow]

05 07 04 INNOCENCE - Bjork nie lubie Icon_razz
17 10 04 ZABIESZCZADUJ Z NAMI - Stare Dobre Malzenstwo troche mi sie znudziło, poza tym dawno nie byłam w Bieszczadach Icon_wink2

to że spadają:
14 04 04 WHAT A WONDERFUL WORLD - Katie Melua & Eva Cassidy
28 18 03 WAVE OF SORROW (BIRDLAND) - U2
30 19 03 WAVING FLAGS - British Sea Power
37 31 04 TRUE LOVE WILL NEVER FADE - Mark Knopfler
39 35 04 END OF THE WORLD - Blackfield

Czego bym sie pozbyła?
Na pewno pani B. która wymieniona jest wśród tych co mi sie nie podobaja Icon_razz
15 11 04 LOST - Michael Buble znudziło mi sie już słuchanie tego w czasie LP3
16 15 04 ZRÓB CO MOZESZ - Anna Maria Jopek podobnie jak LOST
01.02.2008 04:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #32
 
Lilian napisał(a):23 22 03 SAVING US - Serj Tankian podoba mi sie ze jest, mam nadzieje ze to niewielkie zachwianie to tylko wypadek przy pracy? Icon_wink2
E tam zaraz zachwianie. Icon_wink2 W poprzednim tygodniu był największy awans ! +21 ! Jeśli nie brać pod uwagę 5 debiutujących utworów to w tym tygodniu też zaliczył awans. Icon_razz Jak będzie w następnym notowaniu ? Nie wiem.
Lilian napisał(a):Czego bym sie pozbyła?
Na pewno pani B. która wymieniona jest wśród tych co mi sie nie podobaja Icon_razz
15 11 04 LOST - Michael Buble
16 15 04 ZRÓB CO MOZESZ - Anna Maria Jopek
Akurat te Panie misie podobają. Icon_razz Ania dłużej, a jak kojąco działa na mnie Jej głos... Bjork jest mocno zakręcona i tak jak już pisałem kiedyś mnie odrzucała (mało Jej brakowało do Koszmarlisty. U Ciebie widzę że jest.), ale niedawno to się zmieniło. Icon_smile2 Na pocieszenie Icon_wink2 napiszę, że z Gahanem było podobnie. Icon_smile2 Choć jeszcze niektóre momenty ranią moje uszy np. początek Deeper and Deeper.
Płyta Bjork już przesłuchana i oceniona pozytywnie, a Gahan jeszcze czeka. Nie wiem czy w tym tygodniu zdążę.
Bardzo dziękuję za szczegółowy komentarz ! Icon_biggrin3
EDIT: Widzę, że była edycja posta. Czy mam rozumieć że lubisz Jopek tylko to nagranie Ci się znudziło ?
01.02.2008 05:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 883
Dołączył: Aug 2007
Post: #33
 
abd3mz napisał(a):EDIT: Widzę, że była edycja posta.
po czym to poznałes? U mnie nic nie pisze ze post został zmieniony o godzinie ... Icon_mrgreen
zmiana polegała na tym ze niektóre wersy w poście pogrubiłam zeby było czytelniej Icon_wink2

abd3mz napisał(a):EDIT: Widzę, że była edycja posta. Czy mam rozumieć że lubisz Jopek tylko to nagranie Ci się znudziło ?
czy te dwa zdania mają ze sobą związek? Icon_razz

Odpowiedź na drugie pytanie:
kiedys bardzo lubiłam wokal A.M. Jopek. Najbardziej nadal podoba mi sie piosenka, która zadebiutowała, z 1 płyty. "Ale jestem" do dzis ogromnie lubie (nie tylko słuchac Icon_smile2 )
A to nagranie, które wymieniłam, hm.. nie jest najgorsze, faktycznie znudziło mnie juz odsłuchiwanie go po raz któryś na LP3
01.02.2008 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #34
 
Lilian napisał(a):zmiana polegała na tym ze niektóre wersy w poście pogrubiłam zeby było czytelniej Icon_wink2
Oj nie tylko. Icon_biggrin3
Lilian napisał(a):czy te dwa zdania mają ze sobą związek? Icon_razz
Jak najbardziej. Icon_biggrin3
Lilian napisał(a):"Ale jestem" do dzis ogromnie lubie (nie tylko słuchac Icon_smile2 )
A co jeszcze ? Icon_smile2
01.02.2008 07:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 883
Dołączył: Aug 2007
Post: #35
 
abd3mz napisał(a):
Lilian napisał(a):zmiana polegała na tym ze niektóre wersy w poście pogrubiłam zeby było czytelniej Icon_wink2
Oj nie tylko. Icon_biggrin3
no dobra, przypominam sobie... coś jeszcze Icon_mrgreen
abd3mz napisał(a):
Lilian napisał(a):czy te dwa zdania mają ze sobą związek? Icon_razz
Jak najbardziej. Icon_biggrin3
Z A. M. Jopek to chyba nic nie edytowałam, to było cuś innego :->
abd3mz napisał(a):
Lilian napisał(a):"Ale jestem" do dzis ogromnie lubie (nie tylko słuchac Icon_smile2 )
A co jeszcze ? Icon_smile2
wtedy gdy nikt nie słyszy to ... lubie to śpiewać Icon_razz
01.02.2008 07:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #36
 
Lilian napisał(a):Z A. M. Jopek to chyba nic nie edytowałam, to było cuś innego :->
Przecież nie będziemy się kłócić o edycję posta. Icon_biggrin3
Lilian napisał(a):
abd3mz napisał(a):
Lilian napisał(a):"Ale jestem" do dzis ogromnie lubie (nie tylko słuchac Icon_smile2 )
A co jeszcze ? Icon_smile2
wtedy gdy nikt nie słyszy to ... lubie to śpiewać Icon_razz
Dlaczego o tym nie pomyślałem ? Icon_cool2 Przypomniało misie, że ja lubię skakać po ścianach przy Map of problematique i pewnie dlatego. Icon_smile2
01.02.2008 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 883
Dołączył: Aug 2007
Post: #37
 
abd3mz napisał(a):Przypomniało misie, że ja lubię skakać po ścianach przy Map of problematique i pewnie dlatego. Icon_smile2
dlaczego to mi sie skojarzyło z Arctic Monkeys? Icon_wink2
01.02.2008 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #38
 
Brianstorm też może być. Icon_razz Ale nie ma to jak Muse. Icon_biggrin3
01.02.2008 11:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości