Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 101
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #20
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
23 Primus - My Name Is Mud

[Obrazek: 4534045.jpg]

Les Claypool jest wirtuozem gitary basowej, ale przez całą karierę starał się w swojej twórczości to narzędzie wykorzystywać do sprawiania radości fanom niż buńczucznego epatowania ludzi swoim ego. Za to kocham jego i jego trupę. Choć muzyka jest radosna i prześmiewcza, zawsze byłem pod ogromnym wrażeniem tej niesamowicie oryginalnej, niepodrabialnej i świetnej muzyki.

22 Kyuss – Gardenia

[Obrazek: 1823238.jpg]

To było wówczas niesamowite odkrycie. Bez wahania po usłyszeniu Demon Cleaner kupiłem oryginalną kasetę. I po przesłuchaniu pierwszej piosenki po prostu oniemiałem. Wprost zatkało mnie i nie potrafię odetkać się po dziś dzień. To taki stoner rock idealny, choć może nie tak przebojowy, ale wali po głowie niesamowicie. Arcydzieło gatunku. Wszyscy muzycy potem nadal tworzyli, ale jeden z nich założył zespół, który jeszcze tu powróci.

21 Pantera - Cemetery Gates

[Obrazek: 1fd7d91855bb048d9b426ada6d0a9ef2.jpg]

Czy wybrać wrzaskliwe i techniczne trasowanie z tzw. Trzeciego okresu, czy też czysty heavy metal z okresu początkowego. Mnie mimo mich moich dylematów najmocniej przekonywuje jednak najbardziej przebojowy okres środkowy. Anselmo śpiewa, a nie drze się lub mizdrzy, gitary brzmią selektywnie i melodyjnie a nie technicznie, czy przesadnie elegancko. Złoty środek.

20 Corrosion Of Conformity - Albatross

[Obrazek: 1642647.jpg]

Kilka świetnych płyt i ciężko wybrać coś z tego repertuaru, bo to cudowne połączenie Crossover, Sludge i Stonera kompletnie nie ima się czasu. Albatross jest typowym hiciorem, przebojowym, kompaktowym i nośnym. Każdy, kto zdecyduje się na głębszą przygodę z COC nie pożałuje. Niesamowicie oryginalna ekipa, do której bardzo lubię wracać.

19 Vast - Pretty When You Cry

[Obrazek: 1574314.jpg]

Kiedyś z moim przyjacielem posłuchaliśmy jadąc gdzieś samochodem nocą i kompletnie oszaleliśmy na punkcie tego kawałka. Trochę industrial okraszony folkowymi elementami, ze świetną linią rytmiczną. To był wielki przebój.

18 Rage Against The Machine - Darkness

[Obrazek: 3606ce26dacf25e08115cfd44b92fd93.320x320x1.jpg]

Sporo się nasłuchałem na rockotekach. Raga Protiv Maszinie jest tworem, którego twórczość zawsze działała mobilizująco na słuchacza. Darkness jest to najlepsza piosenka, choć bazuje na podobnym schemacie, co większość hiciorów. Kawałek pięknie się rozkręca, płynie za pośrednictwem wybornej partii basu i wybucha kilkakrotnie świetnym refrenem.

17 Prong - Broken peace

[Obrazek: R-552613-1427576964-4032.jpeg.jpg]

Znakomita mieszanka trashu, metalu, industrial i heavy metalu. Po dziś dzień nie zapomnę dnia zakupu i zachwytu nad okiem na gaziecie Icon_smile

16 Faith No More - King for a Day

[Obrazek: 2582046.jpg]

Elegancja wśród rockowców. Ale jednocześnie najwięksi wywrotowcy. Patton jak dla mnie status geniuszu niemniejszy niż Mozart czy Chopin. Wybranie jedne piosenki było dla mnie potężnym wyzwaniem. Ale zdecydowałem się na mniej znany, acz znakomity utwór prawie tytułowy z piątek płyty. Jest tu wszystko za co kocham tę ekipę.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
23.03.2017 06:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów - dziobaseczek - 23.03.2017 06:35 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Mojego Życia dziobaseczek 114 17 489 09.02.2021 11:44 AM
Ostatni post: AKT!
  10 Lat Minęło - Czyli Podsumowanie 10 Lat Dziobasowej Listy Antyprzebojów dziobaseczek 75 36 432 21.07.2019 09:34 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowe kosze obfitości, czyli utwory życia dziobaseczek 151 124 666 20.01.2017 10:42 PM
Ostatni post: thestranglers
auto Wielkie podsumowanie czterech lat na MyCharts dziobaseczek 67 11 307 24.11.2012 11:26 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości