Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #19
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
30 KoЯn - A.D.I.D.A.S

[Obrazek: 1472614.jpg]

O czym można myśleć całymi dniami? O seksie, oczywiście. Myślę, że Jonathan także. W pewnym etapie był to wzorzec z Sèvres, jeśli chodzi o ciężką muzykę, każdy chciał tak brzmieć. Ale pewnie niuanse były zupełnie nie do podrobienia. I na szczęście nigdy nikt im nie podskoczył.

29 Waltari - Color TV

[Obrazek: 1451266.jpg]

Tak dziwnej piosenki nie był w stanie wówczas nikt wymyśleć. Gdzieś między sosnami i świerkami Fińskiej tajgi ktoś wpadł na to by połączyć banalny pop music z Deth metalem. Wyszło coś bezprecedensowego. Z resztą cała twórczość Waltari to zbiór wyjątkowych kompozycji.
28 Alice In Chains - I Stay Away

[Obrazek: 1472695.jpg]

Niesamowita pieśń. Uważam, że EPka „Jar of Flies” jest najlepsze dzieło, jakie z tej stajni wyszło. Cudownie zbalansowane emocje, proporcje doskonałe. I Stay Away jest takim opus Magnum - jest i liryzm pięknych smyków i wściekłość ciężkiego pochodu basowego, jest moc i lekkość, jest dramaturgia, jest piękno, ale jest i brzydota. A Końcówka wprost powala.

27 Rollins Band - Liar

[Obrazek: 1310296.jpg]

O Heńku już sporo powiedziałem i czytałem. Człowiek renesansu i wzór do naśladowania. Choć wokalistą jest średnim, to jego mocą jest siłą przekazu. Liar powala siłą. Jest odniesienie do klasyki heavy metalu, do ciężkiego Bluesrocka, ale także do Crossover i Hardcore’e. Świetny teledysk i tekst, świetne zmiany tempa, genialne brzmienie. I will never tell a lie !!!

26 Ministry - The Land Of Rape And Honey

[Obrazek: Ministry-TheLandOfRapeAndHoney.jpg]

Od tego kawałku rozpoczęła się moja przygoda z ministra. Trzecia p[łyta była znakomitym pomostem pomiędzy wczesnym popowym graniem a późniejszym metalowym. Tytułowa piosenka, jest najmocniej osadzona w Kochanym surowym Industrialu A’la Cabaret Voltaire czy Front 242. Najbardziej lubię wracać do tej ponurej, szalenie monotonnej i przejęczanej momentami twórczości. Dla mnie absolutna klasyka.

25 Gravity kills – Down

[Obrazek: 2721444.jpg]

Debiut Gravity Kills wkomponował mnie w ziemię. Słuchałem płyty, jak opętały. Ponieważ łączy ona to co kocham najbardziej. Moc Industrialu, korzystanie garściami z sampli i udziwnień i jednocześnie niesamowicie chwytliwych melodii. Down do tego zdradza fascynacje tworzącym się wtedy nowym frontem muzyki tanecznej. Industrial wysłany na peregrynację.

24 Killing Joke – Millennium

[Obrazek: 1359938.jpg]

Niesamowita załoga, która ma status kultowy, by nie powiedzieć, że pomnikowa. Wokalista skalę głosową ma niewiele lepszą niż Lemmy, ale głowa jego pękała od pomysłów. Wybrałem okres fascynacji Industrialem, choć spokojnie mógłbym wybrać z tuzin innych piosenek.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.03.2017 09:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów - dziobaseczek - 20.03.2017 09:46 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Mojego Życia dziobaseczek 114 16 487 09.02.2021 11:44 AM
Ostatni post: AKT!
  10 Lat Minęło - Czyli Podsumowanie 10 Lat Dziobasowej Listy Antyprzebojów dziobaseczek 75 35 659 21.07.2019 09:34 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowe kosze obfitości, czyli utwory życia dziobaseczek 151 123 487 20.01.2017 10:42 PM
Ostatni post: thestranglers
auto Wielkie podsumowanie czterech lat na MyCharts dziobaseczek 67 11 044 24.11.2012 11:26 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości