Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #1
Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Żeby to forum nie było poszkodowane politycznie Icon_wink - prezentacja będzie też tutaj. Ale proszę, żeby tutaj komentowali tylko ci, którzy nie udzielają się na sebastosie. A tamtych proszę, żeby komentowali tylko tam. Żeby chaosu nie było Icon_wink (chyba że skomentują czyjś komentarz rzecz jasna). Chce też dać szansę udziału w konkursie (o tym niżej) także tym, którzy udzielają się tylko tutaj.

W pierwszej odsłonie - 159 utworów (a w zasadzie 159 tracków, bo jeden ma 2 tracki). Akurat tyle się mi zmieściło na stworzonej własnoręcznie płytce mp3 do słuchania na odtwarzaczu.

A więc:

Jak wiecie - ja również posiadam swój top wszechczasów, który jednakże nie jest ustalony wg. jakiejś kolejności. No to teraz jest ustalony - chronologicznie Icon_wink . Mimo, że nadal jest Bezustanny, czyli zmiany zachodzić w nim mogą (choć już są bardzo rzadkie). Na pewno z niego nie wyrzucam utworów (a jednak - jeden wyrzuciłem, zastępując innym!), co najwyżej dodaje. Teraz można poznać jego część Icon_smile .

Będzie jeszcze druga, a może nawet trzecia (bo raczej się na 2 płytach nie zmieszczę).

Zdaje sobie sprawę, że pewnie z lat przed 1970 (a szczególnie sprzed 1960) jest jeszcze sporo braków, o których zapomniałem, ale to jak sobie je przypomnę, to wtedy wejdą na trzecią płytkę, razem z innymi dodanymi. Utwory są specjalnie posortowane chronologicznie (latami, już z miesiącami i dniami dałem sobie spokój, za dużo pracy to by zajęło. A i tak zajęło chyba z miesiąc albo i więcej) - naprawdę fajnie się słucha, jak się zmienia charakter muzyki na płycie wraz ze zmianami czasu powstania utworów Icon_smile2 .
Płytkę sobie zrobiłem na Sylwestra i stwierdziłem, że może też chcecie poznać ten wycinek mojego Topu Icon_smile .

Aha. To jest Top bez polskich kawałków. One będą miały swoje płytki (i na razie taki BTW polski nie jest jeszcze dobrze opracowany).

Maniacy mogą zgadywać, co jest w zestawieniu. Zwycięzca (z obu forów) zgarnie nagrodę - płytkę z autografem może? (to jeszcze pomyślę)

Oto pytania plus punktacja:
1. Zgadnąć choć 1 utwór z 1939 roku (są takie 3) (po 1 punkcie za każdy. Można max. 3 strzelać).
2. Podzielić te 159 utworów dekadami (1939-49, 1950-59, 1960-69, 1970-73) (liczone jak znawca, czyli o ile się ktoś pomylił. Zwycięzca dostaje 1p, reszta nic Icon_wink2 . Dodatkowy 1p za dobre ustalenie gradacji, dodatkowy 1p za każdy prawidłowy strzał)
3. Jaki zespół/wykonawca ma w zestawie najwięcej utworów i ile? (1p za artystę i 1p za liczbę)
4. Z jakiej płyty pochodzi najwięcej utworów i ile? (1p. za tytuł i 1p. za liczbę)
5. Z którego roku jest najwięcej utworów i ile to jest? (1p. za rok i 1p. za liczbę)
6. Który rok jest ostatnim "pustym" rokiem (czyli rokiem bez utworu)? (1p.)
7. Ile utworów jest śpiewanych nie po angielsku? (żeby nie było - jeśli jest 1 zdanie nie po angielsku, to się nie liczy. Czyli dajmy na to - "Michelle" odpada. Cały albo chociaż większość musi być po innemu) (1p.)


Pytanie bonusowe, nieobowiązkowe:
8. Ile jest utworów instrumentalnych? (0p.)

W razie wątpliwości, z którego roku coś jest - decyduje to, jak to jest opisane na płycie. Czyli decyduje ja Icon_twisted . Ogólnie - jestem wrogiem zbytniej demokracji na forach (czego widać przykre skutki), dlatego nie pójdę w ślady emigranta, tylko mówię - ostateczna decyzja w razie wątpliwości należy do mnie, a jak komuś się nie podoba, to mój top, mój konkurs i mój tematIcon_twisted .

Na przykład - miałem zagwostkę z jednym pytaniem, bo na płycie mam opisany inny rok, niż w moim zestawieniu i inny niż to było wydane (ze względów chronologicznych - po prostu lepiej brzmi to w otoczeniu utworów z roku zarejestrowania tych kawałków, a nie z roku wydania). Od razu mówię, że zadecydowałem autorytatywnie, że policzę to tak, jak wydano, a nie jak nagrano (czyli inaczej niż na płycie jest opisane). To jest jedyny (potrójny) wyjątek.

Przeglądając teraz ten zestaw ponownie, już zauważyłem kilka braków (a 1 rzecz bym wymienił na inną i z innej płyty, choć tego samego zespołu)! Ale pytania są o to, co na płycie, nie tyczą się samego BTW.

Czas konkursu - do końca najbliższej niedzieli!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.04.2012 12:08 AM przez Miszon.)
19.04.2012 12:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1. - Miszon - 19.04.2012 12:06 AM
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1. - Listoholik - 21.04.2012, 11:53 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 080 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasòw odsłona I.4 (1989-1994) Miszon 17 4 270 15.09.2022 11:10 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasów Miszon 49 6 594 29.12.2019 02:09 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasów I.5 Miszon 199 23 682 06.05.2019 08:21 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości