Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WIELKI ZAGRANICZNY PRYWATNY TOP WSZECHCZASÓW
Listoholik
Unregistered

 
Post: #361
 
wróćmy zatem do Topu, bo kajman już jest po kilku piwach...
09.09.2009 11:50 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 949
Dołączył: Jun 2007
Post: #362
 
I jeszcze jedno. Lubię prawie wszystko, co cenię, wszystko, co mi się podoba, natomiast mnóstwo rzeczy lubię, które mi się nie podobają i których nie cenię.
09.09.2009 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #363
 
# 46.
Depeche Mode - World In My Eyes [1990]


[Obrazek: s63126.jpg]
09.09.2009 11:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 949
Dołączył: Jun 2007
Post: #364
 
Listoholik napisał(a):wróćmy zatem do Topu, bo kajman już jest po kilku piwach...
A co słyszysz, że śpiewam? eżeli tak, to masz omamy słuchowe.
09.09.2009 11:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #365
 
A ja jem prawie wszystko, co lubię, wszystko, co mi smakuje, choć mnóstwa rzeczy nie lubię, a tylko mi się podobają, ale je cenię, więc też je jem Icon_mrgreen
09.09.2009 11:53 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 656
Dołączył: May 2008
Post: #366
 
kajman napisał(a):
aaktt napisał(a):
kajman napisał(a):
Listoholik napisał(a):rozumiem, bo Ty nie masz sentymentów, tylko młodzieńczy zdrowy rozsądek Icon_wink2
Sentymenty sentymentami, ale dla mnie przy odbiorze muzyki mają minimalne znaczenie. Powodują, że mogę czuć sympatię do jakiegoś utworu, ale to u mnie nie miałoby wpływu na odbiór muzyki.
Ała. Bardzo Ci współczuję wobec tego.
Ale to zależy od człowieka. Ja nie potrafię patrzeć na muzykę zdroworozsądkowo czy technicznie, to mi się wydaje bardzo nieetyczne i jakieś takie obleśne.
Nie masz czego wspólczuć. To cudowne uczucie czuć doskonałość muzyki, wczuwać się w każdą nutkę, w każde uderzenie, szarpnięcie lub zadęcie. Delektować się cudowną konsekwencją następujących po sobie elementów. Teraz słucham utworu (pierwszy raz), do którego na początku podchodziłem sceptycznie, bo początek mnie nie zachwycał, ale potem zacząłem odczuwać sens tego początku, który zresztą nawrócił pod koniec utworu. Na razie ogarniam jego elementy, ale po następnych przesłuchaniach (już to czuję), że wszystko połączy się w całość, nawet ten zaskakujący (ale już mi pasuje) cytat z Beatlesów w środku. Muzyka jest dla mnie zbyt wspaniała sama w sobie, żeby dać się uwieść sentymentom, i chcę brać z niej, co najlepsze.
Wydaje mi się, że mówimy o czymś innym. Bo dlaczego nie miałbym delektować się muzyką, którą darzę sentymentem, sympatią, z którą wiążę pewne wspomnienia? To duży błąd, że stereotypicznie utożsamiamy muzykę, darzoną sentymentem z jaką wiejską weselną tandetą. Przecież ostatecznie w dużej mierze sami jesteśmy odpowiedzialni, jeśli nie za nasze życie i to co się nam przytrafia, to chociaż za naszą przestrzeń muzyczną. Bardziej lub mniej świadomie sami możemy ją kreować, przybliżać i oddalać w danych momentach. Ja tak potrafię. Zabieranie muzyki w plener jako towarzysza codziennego życia czy wyjątkowych chwil wcale nie jest trudne, a jest wspaniałe. Przenośne odtwarzacze muzyki to jedno z niepodważalnych błogosławieństw postępu technologicznego, chyba jedyne, do którego nie mam żadnych zastrzeżeń.

Ale jak komuś obojętnie czy za oknem pada deszcz, śnieg czy świeci słońce. Czy jest druga w nocy, szósta rano czy trzecia po południu i uważa, że nie ma to żadnego związku z tym, czego aktualnie słucha, to myślę, że nie ma dla niego ratunku.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.09.2009 11:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #367
 
kajman napisał(a):masz omamy słuchowe

nie, ja w ogóle nie mam słuchu Icon_mrgreen
09.09.2009 11:54 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #368
 
Każdy ma inną ''technikę'' postrzegania muzyki. Ja sądzę, że Krzysiek nie jest tak wypaczony jak myślicie Icon_wink

Wracając do topu. ''World In My Eyes'' - cudowne. U mnie pewnie miałoby szansę na podobne miejsce, ale u ciebie - z tego wynika - będzie jeszcze 5 kawałków od DM Icon_eek2 I znów pewnie wygrają z PSB tak ogólnie Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.09.2009 11:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #369
 
# 45.
Arcade Fire - Rebellion (Lies) [2005]


[Obrazek: s359489.jpg]
CLIP


I tu jest link do clipu. Kliknijcie koniecznie.
I to chyba niespodzianka. Jeden z nielicznych reprezentantów XXI wieku. Utwór, który w 2005 roku był u mnie na liście na miejscu 1., a na koniec roku okazało się, że znalazł się w Top 10 przebojów roku.
10.09.2009 12:06 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #370
 
Super Icon_lol Mój ulubiony-nowy zespół. Z debiutu wolę jednak Sąsiadów z części trzeciej Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.09.2009 12:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #371
 
saferłel napisał(a):Super

nie eksytuj się tak safer, bo nie zaśniesz, a jutro trzeba znowu rano iść do szkoły Icon_razz
10.09.2009 12:11 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 159
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #372
 
a ja myślałem, ze jutro szkoły nie pracują... kajman, safer i Ty o tej porze na forum. A w innym miejscu mój brat Icon_razz sami skólboje Icon_mrgreen

Bjork, Pearl Jam i Gunsi w swoich naj- lub prawie naj-utworach!!! Super! Icon_smile2

Queen i DM równiez bardzo lubię, wiec całkiem niezły fragment topu...

Jednak tylko Gunsi mają u mnie pewne miejsce w top100!

No jakoś nie chce mi się wierzyć, że będzie jeszcze kwintet DM... no ale tak by wynikało z Twojego DMTop ... a może coś sie zmieniło... i bedą "tylko" 3 Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.09.2009 12:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #373
 
Yacy napisał(a):a ja myślałem, ze jutro szkoły nie pracują... kajman, safer i Ty o tej porze na forum.

bo My nocne_marki jesteśmy, przynajmniej ja Icon_mrgreen
i zaraz jeszcze kolejne miejsce wkleję, a co! Icon_razz
10.09.2009 12:28 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 159
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #374
 
Listoholik napisał(a):bo My nocne_Marki
to określenie jednak najbardziej pasuje do ... mojego brata Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.09.2009 12:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #375
 
bo Twój brat Marek, a my tylko mary Icon_razz
10.09.2009 12:44 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #376
 
# 44.
Tool - Schism [2001]

[Obrazek: s81428.jpg]
CLIP


I nadal wiek XXI.
Dla wielu to będzie chyba zaskoczenie (na plus albo na minus?).
A w sumie, to ten zespół mógł tu mieć niejeden utwór, choć skończyło się na jednym, Schism jest w Top 50, brawo! Icon_smile
Wzrokowcom polecam clip!


EDIT:
Aha, jest tu grupa osób, która wyraźnie ignoruje moją obecność na forum, może po tym utworze wrócę u nich do łask Icon_mrgreen
10.09.2009 12:45 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #377
 
Dobry ten Tool. Chyba faktycznie są jednymi z najlepszych przedstawicieli takiego mocnego grania. Czekam jednak na kolejne pozycje, bo już sporo godzin upłynęło od ostatniego postu Icon_razz2 Klip intrygujący...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.09.2009 06:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 949
Dołączył: Jun 2007
Post: #378
 
To pierwszy utwór Toola, który poznałem. Polubiłem go od razu i lubię go nadal, chociaż wg mnie nagrywali lepsze utwory.
10.09.2009 06:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #379
 
tzn. że w latach 1993-2001 nie znałeś nic Toola, przerażające Icon_confused2
10.09.2009 06:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 949
Dołączył: Jun 2007
Post: #380
 
Wielu rzeczy nie znałem jeszcze np. 5 lat temu, w tym zespołó, które obecnie byłyby w top10 wykonawców (a większość z nich z l. 70-tych).
10.09.2009 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ostrzeżenie MÓJ WIELKI TOP WSZECH CZASÓW II Listoholik 40 9 640 08.05.2016 03:14 AM
Ostatni post: Listoholik
  WIELKI POLSKI PRYWATNY TOP WSZECHCZASÓW. edycja II Listoholik 148 22 325 10.09.2013 11:21 PM
Ostatni post: Listoholik
  WIELKI POLSKI PRYWATNY TOP WSZECHCZASÓW Listoholik 340 49 444 30.07.2013 02:51 PM
Ostatni post: thestranglers
  !!!!! TOP WSZECHCZASÓW ON THE DANCEFLOOR !!!!! Listoholik 59 8 769 19.11.2010 01:23 AM
Ostatni post: Listoholik
  POLSKIE PŁYTY WSZECHCZASÓW Listoholik 13 7 544 29.05.2009 09:44 PM
Ostatni post: bugman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości