Największe forum list przebojów Mycharts.pl
podsumowanie 1000 notowań - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: podsumowanie 1000 notowań (/showthread.php?tid=8197)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


- Miszon - 23.06.2010 12:15 AM

Tomekk napisał(a):In God's Hands - Nelly Furtado
Z tych wszystkich Nelly tę zapamiętałem najbardziej Icon_biggrin3 . Ale to może dlatego, że mi się nawet podobała.


- Yacy - 23.06.2010 12:27 AM

z miejsca 63 najbardziej kręcą mnie MALCZIKI! też u mnie byli na liście 1x1 i 17 tyg. [w top10]! ale jednego utworu nie lubię... JB nigdy mnie nie kręcił Icon_razz

a dalej?

"Promise Me"!
Icon_mrgreen


- ku3a - 24.06.2010 12:51 AM

Najkrótszy opis - drugie miejsce w moim głosowaniu na Polski Top Wszech Czasów. Mało jest piosenek które lubię śpiewać i jakoś w miarę po ludzku mi wychodzą Icon_wink2. A "Jedwab" sobie podśpiewuję zawsze gdy leci. I zawsze jest wyzwanie, żeby zdążyć z tym szybkim fragmentem pod koniec utworu Icon_razz. Pamiętam, że gdy poznałem "Jedwab" to tak bardzo mi się spodobał, że od razu przy pierwszej okazji pobiegłem na bazarek kupić kasetę Róż Europy, ale jakie było moje zdziwienie gdy na kasecie "Radio młodych bandytów" tej piosenki nie znalazłem Icon_razz. Dopiero później się dowiedziałem, że zespół przygotowuje nowy album.

54. 135. 1x1. 23. Jedwab - Róże Europy (83)

Czy "Gangsta's Paradise" gdzieś nie było przebojem? Icon_wink2 Choć film trochę tendencyjny jak dla mnie i raczej naiwny. No ale wtedy fajnie się oglądało. I pamiętam jak kiedyś Marek Niedźwiecki na Liście zamiast Coolio puścił "Past Time Paradise" Stevie Wondera. Bardzo się cieszyłem, że akurat wtedy nagrywałem notowanie i miałem zarejestrowany taki rarytas Icon_smile2.

54. 135. 1x4. 23. Gangsta's Paradise - Coolio (246)

Rolling Stonesi wcześniej mnie nie przekonywali. Wiedziałem, że są wielcy, ale co z tego Icon_wink2. Jakoś takie zbyt archaiczne to było dla mnie. Potem oczywiście doceniłem wiele starszych ich nagrań, ale zaczęło się właśnie od "Anybody Seen My Baby?". Do tej pory to największy ich przebój na mojej liście i z całą pewnością nie tylko na mojej Icon_smile2.

54. 135. 1x2. 21. Anybody Seen My Baby? - The Rolling Stones (343)

"Ostateczny krach systemu korporacji" to moja polska płyta wszech czasów. Ileż tam jest przebojów! Ileż tam jest piosenek które znakomicie sobie poradziły na mojej liście. "Gdy nie ma dzieci" spodobało się natychmiast i na moją listę weszło od razu po ukazaniu się płyty, a więc zanim jeszcze trafiło na LP3. "Gdy nie ma dzieci" było na pierwszym miejscu w... 872 notowaniu LP3 Icon_cool2 Icon_mrgreen

54. 135. 1x3. 19. Gdy nie ma dzieci - Kult (376)

Pisałem o "Mezmerize", pisałem o "Hypnotize", to może kilka słów o "Steal This Album!"? Icon_smile2 To bardzo ważny dla mnie krążek, bo ugruntował pozycję System Of A Down w moim rankingu. To już nie był dla mnie zespół jednej genialnej płyty. Oczywiście na liście piosenek bardzo dobrze radził sobie więcej niż jeden utwór Icon_wink2. A najlepiej taki, z którego bardzo lubiłem sobie wykrzykiwać refren - "Fuck The System" Icon_wink2.

54. 135. 1x1. 23. Fuck The System - System Of A Down (615)

Płytę Aerosmith "Get A Grip"... bardzo lubiłem Icon_cool2 . Po jej wydaniu pojawił się zestaw greatest hits zatytułowany "Big Ones". Nie pamiętam czy to wtedy zadecydowałem, że na mojej liście nie będą mogły się pojawiać składanki, ale mogło tak faktycznie być. A decyzja taka była spowodowana tym, że pomyślałem sobie, że przecież normalne płyty nie miałyby szans z płytami na których są same największe przeboje Icon_wink2. I faktycznie gdyby "Big Ones" mogło na liście być to pewnie ponad pół roku byłoby na pierwszym. Pamiętam, że całymi tygodniami sytuacja wyglądała tak, że po przyjściu ze szkoły od razu włączałem tę kasetę. Słuchałem jej codziennie! Na tej płycie były też nowe utwory, a jeden z nich, 'Blind Man", radził sobie na mojej liście rewelacyjnie. Teledysk był w klimacie podobnym do tych z "Get A Grip" i dla mnie ta piosenka była jakby przedłużeniem tamtej płyty.

52. 137. 1x4. 22. Blind Man - Aerosmith (194)

Ech, wspomnienia... Wakacje 1999. I znowu tekst który można sobie było śpiewać. Anna Maria Jopek z żadną inną piosenką nawet nie zbliżyła się u mnie do wyniku jaki osiągnęło "Wspomnienie". 8 razy na pierwszym - przez 1000 tygodni tylko jedna polska piosenka była więcej razy na szczycie...

52. 137. 1x8. 18. Wspomnienie - Michał Żebrowski & Anna Maria Jopek (444)

Jedna "Hysteria" to za mało, by powiedzieć, że przed wydaniem "Black Holes And Revelations" znałem zespół Muse. "Supermassive Black Hole" jednak mnie zaciekawiło, choć też nie od razu, a potem "Starlight" złapało na dobre i stało się wielkim przebojem. Pozwoliło też podjąć decyzję, by kupić sobie płytę. Która przebojem była nawet jeszcze większym niż "Starlight" w piosenkach Icon_smile2.

51. 138. 1x4. 23. Starlight - Muse (806)


- saferłel - 24.06.2010 10:44 AM

ku3a napisał(a):Jedwab - Róże Europy
Nigdy tego nie lubiłem, nawet w wersji Stachursky'ego. Icon_wink2

ku3a napisał(a):Gangsta's Paradise - Coolio
Jak na kanony muzyki hip hopowej to bardzo udana piosenka. Przyjemna do słuchania, czego nie można powiedzieć o bardziej undergroundowym środowisku raperów w tamtych czasach. W ogóle mam wrażenie, że w połowie lat 90. powstało dużo znanych do dzisiaj motywów w czarnej muzyce rap, które do dzisiaj są popularne wśród szerokiego grona słuchaczy. A dzisiaj? Czy np. na Ku3a Chart można spotkać podobne twory?

ku3a napisał(a):Anybody Seen My Baby? - The Rolling Stones
ku3a napisał(a):Do tej pory to największy ich przebój na mojej liście i z całą pewnością nie tylko na mojej Icon_smile2 .
Dokładnie! To jest moja pierwsza piosenka w życiu, którą polubiłem. Przynajmniej tak to pamiętam. Przed Rolling Stones nie było nic. Potem coraz wyraźniej z roku na roku mogę odtworzyć różne highlightsy z 30 ton. Co tydzień wyczekiwałem na teledysk, te 30 sekund na ulicach NY i w metrze. Wtedy nieco przerażał mnie obraz do tej piosenki.

ku3a napisał(a):Gdy nie ma dzieci - Kult
Niezłe, ale po latach nie ma takiej siły jak w dzieciństwie ;P

ku3a napisał(a):Fuck The System - System Of A Down
Nie znam.

ku3a napisał(a):Blind Man - Aerosmith
Nie znam.

ku3a napisał(a):Wspomnienie - Michał Żebrowski & Anna Maria Jopek
Pamiętam, że słuchałem bez bólu w czasach 30 ton. To miła popowa piosenka, zdaje się że pochodząca z całej płyty nagranej z tym aktorem (?). Moja mama ją lubi.

ku3a napisał(a):Starlight - Muse
Aż boję się myśleć, że to jeden z ostatnich wielkich singli Muse w ich karierze. Na listę już się nie załapało, podobnie jak wielkie ''Supermassive Black Hole''. Grudzień zastał mnie wtedy w towarzystwie ''Knights'', potem było ''Invincible'' i na koniec ''Map''. Z pewnością gdybym zaczął tworzyć listę w wakacje 2006, byłby to jeden z najistotniejszych jej elementów. Mam nadzieję, że kiedyś nagrają coś podobnego (w sensie poziomu).


- tadzio3 - 24.06.2010 01:10 PM

ku3a napisał(a):63. 132. 1x5. 18. Malcziki - Yugoton & Kazik (518)
I u mnie 5 razy na pierwszym. To był wielki przebój i to w czasie kiedy Kazik w każdym swoim zespole, czy projekcie odnosił komercyjny sukces.
ku3a napisał(a):63. 132. 1x2. 19. Radio/Video - System Of A Down (742)
Dzięi Twojej rekomendacji trafiło i na moją listę Icon_smile2
ku3a napisał(a):63. 132. 1x2. 19. You're Beautiful - James Blunt (750)
A ten kawałek nigdy mi się nie podobał, dlatego też nigdy nie wszedł na żadne miejsce moje listy. Jedynym kawałkiem który był na liście był "Goodbye My Lover"


- tadzio3 - 24.06.2010 01:19 PM

ku3a napisał(a):60. 133. 1x1. 20. Promise Me - Beverley Craven (26)
To nie moje czasy listy, ale nie wiem, czy u mnie by osiągnęła taki sukces. Może przy pomocy sukcesów na LP3 była by na liście, ale czy aż tak długo? Nie wiem
ku3a napisał(a):60. 133. 1x5. 25. Until It Sleeps - Metallica (275)
Mój pierwszy utwór Metallicy który trafił na listę prawie na początku jej istnienia i od razu odniósł sukces. Już wiedziałem, że to będzie dla mnie nieprzeciętny zespół Icon_smile2
ku3a napisał(a):59. 134. 1x7. 17. I Don't Want To Miss A Thing - Aerosmith (386)
To były czasy. Ten utwór chyba dotarł u mnie na szczyt, ale nie był tak wielkim przebojem jak u Ciebie, chociaż z pkt to pewnie największy twór Aerosmith.
ku3a napisał(a):54. 135. 1x1. 23. Jedwab - Róże Europy (83)
Przepiękny utwór. Szkoda, ze tylko raz na pierwszym. Pewnie w tym czasie miał mnóstwo innych rywali.
ku3a napisał(a):Czy "Gangsta's Paradise" gdzieś nie było przebojem?
U mnie też był na początku istnienia listy, ale do pierwszego to nie dotarł.
ku3a napisał(a):54. 135. 1x2. 21. Anybody Seen My Baby? - The Rolling Stones (343)
Podobny okres, ale podobnie jak Coolio bez czołowych miejsc u mnie na liście. Jednakże to i tak największy przebój ich na mojej liście. Z resztą od tamtego czasu nie mieli tak znanego kawałka jak ten.
ku3a napisał(a):54. 135. 1x3. 19. Gdy nie ma dzieci - Kult (376)
Uniwersalny kawałek Icon_smile2 Sprawdza się i na balandze i na weselu i w samotności w swoich głośniczkach.
ku3a napisał(a):52. 137. 1x8. 18. Wspomnienie - Michał Żebrowski & Anna Maria Jopek (444)
Pięknie - aż 8 razy na pierwszym. U mnie największy przebój 1999 roku obok dwóch Metallic. Do dziś uwielbiam, co widać po moim topie wszech czasów Icon_smile2
ku3a napisał(a):Jedna "Hysteria" to za mało, by powiedzieć, że przed wydaniem "Black Holes And Revelations" znałem zespół Muse.
Noja przed tą płytą znałem poprzednią, ale tylko "Hysteria" sprawiła, że polubiłem ten zespół. Potem dokonania trochę się minęły z moimi upodobaniami i dzisiaj mają problemy z dotarciem na moją listę.


- AKT! - 24.06.2010 05:04 PM

ku3a napisał(a):Czy "Gangsta's Paradise" gdzieś nie było przebojem? Icon_wink2 Choć film trochę tendencyjny jak dla mnie i raczej naiwny. No ale wtedy fajnie się oglądało. I pamiętam jak kiedyś Marek Niedźwiecki na Liście zamiast Coolio puścił "Past Time Paradise" Stevie Wondera. Bardzo się cieszyłem, że akurat wtedy nagrywałem notowanie i miałem zarejestrowany taki rarytas Icon_smile2.

54. 135. 1x4. 23. Gangsta's Paradise - Coolio (246)
Oryginalna wersja oczywiście bez porównania lepsza, ale ten numer też jest dobry. To ulubiony hip-hopowy kawałek mojej mamy i w ogóle jeden z ulubionych Icon_biggrin3

Cytat:54. 135. 1x2. 21. Anybody Seen My Baby? - The Rolling Stones (343)
Ja wtedy jeszcze listy nie miałem, ale też pamiętam ten numer z tamtego okresu i też go lubiłem. To chyba ostatni wielki przebój Stonesów.

Cytat:54. 135. 1x3. 19. Gdy nie ma dzieci - Kult (376)
Ze wszystkich Kazikowych projektów, najbardziej nie przepadam za Kultem, ale to już klasyka polskiej piosenki i w sumie niezły kawałek Icon_smile2


- tadzio3 - 24.06.2010 07:12 PM

aaktt napisał(a):Ze wszystkich Kazikowych projektów, najbardziej nie przepadam za Kultem, ale to już klasyka polskiej piosenki i w sumie niezły kawałek
Akurat Kult ciężko nazwać projektem Kazika. Jest to raczej macierzysty zespół.


- ku3a - 13.07.2010 03:11 PM

trzeba trochę ponadrabiać...
tadzio3 napisał(a):Czy jak teraz patrzysz na utwory z wszystkich swoich list, to są takie, których nie pamiętasz jak "leciały"? Patrzysz na tytuł i nic Ci nie mówi. Oczywiście nie pytam o te, które są w tym topie najlepiej punktujących. A jeżeli nie, to takie, których nie słuchałeś np 15 lat - odkąd spadły z Twoje listy nie wracałeś do nich przez lata.
jak już wspominałem, nie mam zarchiwizowanych wyników dalszych dziesiątek, dopiero od niedawna to robię, więc z wielu pierwszych lat mogę oglądać tylko pierwszą dziesiątkę i tylko takie wyniki teraz pobieżnie przejrzałem. Okazało się, że faktycznie jest kilka utworów których niespacjalnie pamiętam Icon_smile2. Z pierwszych 7 lat listy wynotowałem takie utwory:
Sayonara - The Pogues
Only With You - Captain Hollywood Project
The Snows Of New York - Chris De Burgh
Their Law - Prodigy
Z grubsza wiem jaki charakter te piosenki mały, ale nijak nie mogę sobie przypomniej melodii. Oczywiście jest znacznie więcej takich, których tylko refren mi w głowie został. No ale to są z pierwszej dziesiątki. Pewnie gdyby wziąć pod uwagę dalsze miejsca, to byłyby piosenki które w ogóle nic mi nie mówią Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):I drugie. Chyba nawet kiedyś pytałem się o to. Czy były takie utwory na Twojej liście, których dzisiaj sie wstydzisz. A jeżeli nie, to takie które zdecydowanie sobie za dobrze poradziły z dzisiejszej perspektywy (który dzisiaj może by nawet nie wszedł na listę) - podaj chociaż jeden przykład. I na odwrót - utwory, które dzisiaj zdecydowanie lepiej by sobie poradziły. Icon_smile2
Wstydzić, to się nie wstydzę Icon_wink2. Bo nawet jak wchodziło jakie disco, to to były wakacje i wiadomo, że one się rządzą swoimi prawami Icon_wink2. Wczasy, słońce, jakieś dyskoteki, no i wiadomo, że człowiekowi się w głowie miesza Icon_wink2. Kilka takich wakacyjnych hitów Icon_razz :
I'm Too Sexy - Right Said Fred
wspomniany Captain Hollywood Project
Mr. Vain - Culture Beat
Rednex * 3 Icon_smile2
Liroy * 7 Icon_wink2
Alice (Who The Fuck Is Alice) - Gompie
Mr President * 3
Rebel Yell - Scooter
Heaven - U96
Bailando - Loona
Push - Papie
Livin' La Vida Loca - Ricky Martin
Simarik - Tarkan
Blue (Da Ba Dee) - Eiffel 65
Powiedz - Ich Troje
No i wystarczy. To jest zestaw z pierwszych 700 notowań Icon_smile2.
Były też "Call On Me" i "Can't Get You Out Of My Head" i bardzo dobrze sobie radziły. Podliczałem na bieżąco punkty i sobie myślałem - o nie, jeszcze trochę i będą mieć tyle punktów, że się załapią do dwudziestki podsumowania roku, ale by była kicha Icon_razz. Na siłę ich nie zrzucałem, bo przecież się podobały i jakby co, to w ogóle bym ich nie dawał na listę, ale nie mogłem sam siebie oszukiwać. A jak już spadły, to mi ulżyło, bo do dwudziestki roku się nie załapały Icon_wink2. Ale obydwie piosenki do dziś bardzo lubię Icon_smile2.

I tak w ogóle to uwielbiałem Ice MC, Technotronic i Dr Albana i ich traktuje w innych kategoriach Icon_wink2. Do tej pory mam duży sentymwnt i bardzo lubię Icon_smile2

Utwory, które dzisiaj zdecydowanie lepiej by sobie poradziły? Wiem, że jest kilka takich które w ogóle nie weszły albo zatrzymały się na początku drugiej dziesiątki, czego teraz zupełnie nie potrafię zrozumieć. Na pewno jednak nie przypomnę sobie ich wszystkich. Niektóre z nich:
The Fly, Mysterious Ways - U2
Metroland - Mark Knopfler
The Wicker Man - Iron Maiden
A takie które na liście były, ale wydaje mi się, że zdecydowanie za mało punktów zdobyły:
Love Is Strong - The Rolling Stones (3 zdobyte punkty)
Better Man - Pearl Jam (1 punkt! na koncercie znowu mnie zachwyciło)
Karma Police - Radiohead (12 pkt)
Angels - Robbie Williams (8 pkt)
Komu bije dzwon - Kult (zdobyło stosunkowo dużo, jak na to towarzystwo tutaj, bo 62 punkty, no ale to jednak zdecydowanie za mało... Częściowo przez bratobójczą walkę)
saferłel napisał(a):W ogóle mam wrażenie, że w połowie lat 90. powstało dużo znanych do dzisiaj motywów w czarnej muzyce rap, które do dzisiaj są popularne wśród szerokiego grona słuchaczy. A dzisiaj? Czy np. na Ku3a Chart można spotkać podobne twory?
no faktycznie, raczej się nie zdarzają Icon_smile2. W minionych latach do pierwszej dziesiątki trafiały m.in.:
Here Comes The Hotstepper - Ini Kamoze
Yeah! - Usher
Ready Or Not - Fugees
Puff Daddy z Jimmy Pagem i z Faith Evans
Men in Black i Gettin' Jiggy Wit It - Will Smith
tadzio3 napisał(a):ku3a napisał/a:
54. 135. 1x1. 23. Jedwab - Róże Europy (83)
Przepiękny utwór. Szkoda, ze tylko raz na pierwszym. Pewnie w tym czasie miał mnóstwo innych rywali.
wcześniej było 4 razy zaliczone drugie miejsce, a pierwszej miejsce było blokowane przez pewien utwór którego w podsumowaniu jeszcze nie było Icon_wink2. I który był na pierwszym przez 10 tygodni. A wcześniej m.in. był polski utwór który przez dość długi czas był najwyżej notowanym polskim utworem w podsumowaniu Icon_wink2. A z kolei później przypłynęły "Statki na niebie" i one na kilka tygodni zajęły port.


- ku3a - 14.07.2010 04:10 PM

Wreszcie kolejna piątka Icon_smile2. Tym razem wakacje + same potęgi! No i zaczynamy pierwszą pięćdziesiątkę Icon_smile2.

Prawie każde wakacje mają swój wielki przebój. Rok 1996 miał "Macarenę" Icon_mrgreen . Czy bez wakacji, bez wakacyjnych wyjazdów i dyskotek ta piosenka byłaby tak dużym przebojem? Bez oglądania (bo sam nigdy nie brałem w tym udziału Icon_razz) ludzi tańczących w rządkach? Może i tak, bo piosenka do dziś bardzo mi się podoba i bardzo mi ło się kojarzy, ale tak to przynajmniej są dodatkowe wspomnienia Icon_smile2.

50. 139. 1x5. 19. Macarena - Los Del Rio (274)

"Dziewczyna bez zęba na przedzie"... I właściwie koniec opisu Icon_wink2. Pamiętam jak mnie to rąbnęło. To było w czasie jazdy autobusem, chyba w trakcie pierwszego przesłuchiwania kasety na walkmanie. Jeszcze nie wiedziałem, że teledysk też będzie z autobusem związany, ba, w ogóle nie wiedziałem, że to będzie singiel. Ale był. I jest w pierwszej dziesiątce podsumowania wszech czasów na LP3! Tytuł długi i swego czasu zacząłem ten utwór nazywać "Szczerbulą". Nazwa przyjęła się w kilku różnych miejscach Icon_mrgreen . I jeszcze jedno wspomnienie - gdy singiel już wyszedł, to pojechałem do warszawskiego sklepu Planet Music (hehe, pamięta go ktoś z warszawiaków jeszcze?) i zapytałem dziewczyny w informacji czy jest już nowy singiel Kultu. "Ta panna coś tam?". Tak, "Dziewczyna bez zęba na przedzie" Icon_wink2. Wielki przebój na mojej liście na długo przed tym zanim został na singlu wydany.

49. 140. 1x2. 29. Dziewczyna bez zęba na przedzie - Kult (374)

System Of A Down wydaje nową płytę! Jjjjałłł! A pierwszy kawałek nazywa się "B.Y.O.B.". Yeah, tak samo genialny jak kilka innych na "Toxicity". Gdy poznałem całą płytę to zdania o pierwszym singlu nie zmieniłem, bo to nie tylko pierwszy nowy utwór po przerwie, ale i moim zdaniem najlepszy, mimo że do pierwszej dziesiątki doszło kilka i radziły sobie bardzo dobrze. SOAD kontynuował znakomitą passę!

48. 141. 1x4. 18. B.Y.O.B. - System Of A Down (742)

O ostatnich utworach U2 pisać nie będę, skupię się na tych rewelacyjnych, z czasów gdy U2 był dla mnie jednym z absolutnie ulubionych zespołów, a w czasach albumu "Pop" mieli u mnie taką pozycję jak nigdy wcześniej i nigdy później. Pierwsze single były kontrowersyjne, nie wszyscy fani mogli je przełknąć - "The Fly", "Numb", a teraz "Discotheque". Ja należałem do grona tych, którzy zostali całkowicie urzeczeni tymi dźwiękami. A na płycie były jeszcze lepsze utwory!

46. 143. 1x1. 25. Discotheque - U2 (306)

Kult, System Of A Down, U2 - ależ bombowy zestaw, prawda? Kogo by tu jeszcze dorzucić, żeby bomba była największego kalibru? Może by tak Metallikę? Icon_smile2 Teraz koncert grupy rockowej z orkiestrą jest czymś zupełnie normalnym, lecz gdy Metallica grała koncerty wydane później jako "S&M" to było ewenementem. Kilka starszych utworów w tych wersjach ogromnie mi się spodobało, lecz gdy coś z nich weszło na listę, to traktowałem to jako powrót, bo utwór ten sam, tyle że wersja inna. Co innego w przypadku jednego z dwóch nowych utworów - "No Leaf Clover" Icon_wink2. Ależ mnie to w pewnym momencie złapało - 9 tygodni na pierwszym! Do dziś uwielbiam.

46. 143. 1x9. 18. No Leaf Clover - Metallica (456)


- 1981 - 14.07.2010 04:24 PM

ku3a napisał(a):Prawie każde wakacje mają swój wielki przebój. Rok 1996 miał "Macarenę" Icon_mrgreen
No wiesz? To chyba telepatia? Dzisiaj przygotowałem lekcję angielskiego (na temat tańca) - i pokazałem uczniom teledysk do "Macareny". Icon_lol


- saferłel - 14.07.2010 06:17 PM

ku3a napisał(a):Rok 1996 miał "Macarenę"
Być może tak, chociaż ja po latach doszukałem się kilku innych ciekawych hitów lata 90. No cóż, jak byłem mały, to słuchałem i pewnie nawet lubiłem. Teraz to nawet nie mam czegoś w rodzaju sentymentu. Z drugiej strony ciężko jest ten utwór traktować na poważnie.

ku3a napisał(a):"Dziewczyna bez zęba na przedzie"... I właściwie koniec opisu
To również jedna z moich ulubionych kompozycji Kultu.

ku3a napisał(a):B.Y.O.B. - System Of A Down
Nie miałem jeszcze przyjemności poznać.

ku3a napisał(a):Pierwsze single były kontrowersyjne, nie wszyscy fani mogli je przełknąć - "The Fly", "Numb", a teraz "Discotheque"
Może to dobrze, że nie jestem fanem U2 Icon_lol Ja po prostu ich bardzo lubię za całe lata 90., wszystkie te kontrowersyjne singli + kilka znakomitych utworów z pierwszych lat kariery...i płyt również Icon_wink
Discoteca oczywiście wpisuje się w ten scenariusz. Czołówka mojego topu tego zespołu.

ku3a napisał(a):No Leaf Clover - Metallica (456)
Ostatnia porządna piosenka Metallici przed wydaniem nowej płyty.


- ku3a - 18.07.2010 10:18 PM

Jedno z moich najbardziej intensywnych wspomnień związanych z pierwszymi latami mojego zainteresowania muzyką, to właśnie Roxette. Wiedziałem, że był taki zespół i że był lubiany przez rówieśników, ale nie znałem ich piosenek, choć pewnie niektóre słyszałem. A potem przyszła płyta "Joyride", która ukazała się tuż po starcie mojej listy. Całą płytę uwielbiam do dziś, a pierwszy singiel jest do dziś największym przebojem zespołu na mojej liście. W pewnym momencie płyta bardzo mocno mną zawładnęła, choć nie było tego widać na liście piosenek. Postanowiłem więc... założyć listę płyt Icon_mrgreen . "Joyride" wygrywało przez ładnych parę pierwszych tygodni. Ale o tym więcej przy podsumowaniu 1000 notowań płyt.

44. 144. 1x3. 20. Joyride - Roxette (6)

W pierwszych latach mojej listy nie było na niej zbyt wielu naprawdę wielkich polskich przebojów. "Wiara" należała do tego wąskiego grona. Nie udało się jednak dojść do pierwszego miejsca, pomimo 6 tygodni na drugim. To najwyżej notowany utwór w podsumowaniu 1000 notowań, któremu nigdy nie udało się zwyciężyć.

44. 144. 2. 25. Wiara - Ira (113)

Piosenki które wygrywają na mojej liście wcale nie są często przeze mnie słuchane. Nie chodzi o częstotliwość słuchania, tylko o natężenie emocji powstających w czasie tych kilku minut. Pamiętam dwie piosenki, z którymi było zupełnie inaczej - mogłem ich słuchać na okrągło, kończyła się i mogłem włączać z powrotem i się nie nudziło, na takim byłem głodzie Icon_wink2. Te dwie piosenki wiąże nie tylko to, że obydwie są polskie. Jedno z nich są "Niecierpliwi". 8 tygodni na pierwszym bardzo dobrze odzwierciedla to, że przez długi czas ta piosenka na mojej liście wręcz miażdżyła konkurencję.

43. 145. 1x8. 17. Niecierpliwi - Robert Chojnacki i ... (257)

A druga z tych wspomnianych piosenek jest w podsumowaniu o oczko wyżej, tak to się złożyło Icon_smile2. "Son Of The Blue" chciałem sobie wręcz nagrań na całej kasecie, raz za razem, żeby się nie męczyć z ciągłym przewijaniem i puszczaniem od początku Icon_wink2. "Son Of The Blue" przez ponad 10 lat było najwyżej notowaną polską piosenką w podsumowaniu wszystkich notowań! Trudno mi było sobie wyobrazić, żeby ta sytuacja mogła się kiedyś zmienić. A teraz?...

42. 147. 1x1. 31. Son Of The Blue Sky - Wilki (76)

A na koniec coś z zupełnie innej beczki, oto w podsumowaniu pojawia się Prodigy. Gdy "Firestarter" wytyczyło szlaki, "Breathe" skrupulatnie z tego skorzystało i osiągnęło imponujący wynik. Od początku cała płyta bardzo mi się podobała i mimo że na co dzień takie muzyki nie słucham, to w tym przypadku nie czułem się z tym nieswojo i obco. Wręcz jakbym odkrył jakieś inne swoje oblicze - mocny rock i wszelakie ballady to na co dzień, ale od święta? Czemu by nie właśnie coś w stylu Prodigy Icon_smile2.

41. 151. 1x3. 22. Breathe - Prodigy (299)


- AKT! - 18.07.2010 10:27 PM

ku3a napisał(a):Here Comes The Hotstepper - Ini Kamoze
Yeah! - Usher
Ready Or Not - Fugees
Puff Daddy z Jimmy Pagem i z Faith Evans
Men in Black i Gettin' Jiggy Wit It - Will Smith
Łał, no proszę! Szczególnie ten Usher jest dla mnie wielkim zaskoczeniem Icon_smile2 Ale "Here Comes the Hotstepper" nie zaliczyłbym do rapu Icon_smile

"Macarena" też robiła furorę! Też lubiłem, choć nigdy chyba się nią specjalnie nie zachwycałem. Zachwycało mnie za to Cartoons i ich dziwaczne fryzury i teledyski Icon_razz To chyba nawet gorzej Icon_mrgreen


- Tomekk - 19.07.2010 12:07 AM

ku3a napisał(a):43. 145. 1x8. 17. Niecierpliwi - Robert Chojnacki i ...
to też jeden z moich ulubionych polskich utworów Icon_wink2 Piasek niesamowicie to zaśpiewał...
ku3a napisał(a):42. 147. 1x1. 31. Son Of The Blue Sky - Wilki
teraz na pewno to się zmieniło i nie jest to najwyżej skalsyfikowany polski wykonawca. Podejrzewam, że Kult zdobędzie tytuł polskiej piosenki 1000 notowań Icon_mrgreen


- tadzio3 - 20.07.2010 01:01 PM

ku3a napisał(a):Z pierwszych 7 lat listy wynotowałem takie utwory:
Żadnego z tych kawałków nie potrafię zanucić
ku3a napisał(a):Kilka takich wakacyjnych hitów
Są tutaj utwory, które lubię, ale też nie cierpię, oraz w tym gronie jest największa kaszana jakąkolwiek słyszałem na LP3, oraz jeden z największych koszmarów jakie słyszałem w życiu Icon_mrgreen Icon_wink2
ku3a napisał(a):Metroland - Mark Knopfler
The Wicker Man - Iron Maiden
To i u mnie te dwa kawałki za słabo radziły
ku3a napisał(a):Komu bije dzwon - Kult
A to do dziś największy przebój Kultu na mojej liście pod względem pkt
ku3a napisał(a):48. 141. 1x4. 18. B.Y.O.B. - System Of A Down (742)
Mnie w tym utworze na początku drażniła ta całkowita zmiana stylu w refrenie, w stosunku do pozostałej części piosenki, ale potem stwierdziłem, że SOAD właśnie w taki sposób tworzy coś niepowtarzalnego i cała esencja polega na takim graniu.
ku3a napisał(a):"Son Of The Blue" chciałem sobie wręcz nagrań na całej kasecie, raz za razem, żeby się nie męczyć z ciągłym przewijaniem i puszczaniem od początku
No ja aż tak nie miałem, ale ten utwór mimo tego, ze słyszę go w radiach komercyjnych (czasem nawet często), zawsze wzbudza we mnie emocje i wcale się nie nudzi. Dlatego też to moja czołówka polskich piosenek ever, jak i wszystkich innych
ku3a napisał(a):a w czasach albumu "Pop" mieli u mnie taką pozycję jak nigdy wcześniej i nigdy później.
Ta płyta była jedną z pierwszych jakie miałem na kompakcie. W zasadzie było to pierwsze zetknięcie z U2 w szerszym wymiarze. Pamiętam, ze oszalałem na punkcie tej płyty, zespół stał się moim ulubionym i też potem żadna inna płyta tego zespołu nie wzbudziłą we mnie takiego zachwytu jak ta. A sam utwór jak prawie wszystkie na tym krążku rewelacyjny i z sukcesami na mojej liście.
ku3a napisał(a):"No Leaf Clover" . Ależ mnie to w pewnym momencie złapało
Mógłbym to samo napisać. Koncert miałem nagrany na kasecie wideo - ten utwór ogłdałem tak często, ze mi w tym iejscu taśma zaczęła szwankować Icon_wink2 A na mojej liście też ponad miesiąc na pierwszym i to zaraz po tym kiedy z pierwszego spadł "Nothing Else Matters" Icon_smile2 To były czasy.


- Miszon - 23.07.2010 10:57 AM

Cytat:"Son Of The Blue" chciałem sobie wręcz nagrań na całej kasecie, raz za razem, żeby się nie męczyć z ciągłym przewijaniem i puszczaniem od początku
Hehe, dobre. Ja jednak zawsze w takich sytuacjach stawiałem wyżej to, że szkoda mi było kasety, a nie zawsze o nie łatwo u mnie było.
aaktt napisał(a):Ale "Here Comes the Hotstepper" nie zaliczyłbym do rapu Icon_smile2
A niby do czego, skoro tam rapują? Icon_wink2
PRzy okazji - od lat nie pamiętałem, kto to śpiewał.


- 1981 - 23.07.2010 03:40 PM

Miszon napisał(a):PRzy okazji - od lat nie pamiętałem, kto to śpiewał.
Ini Kamoze - piosenka z filmu "Pret-a-Porter". Icon_wink2


- ku3a - 29.07.2010 03:52 PM

Kolejna piątka i pierwsza w której nie ma żadnych pozycji ex-aequo.

Na początek utwór o dwóch żywotach. Zwykle jest tak, że wcale nie chcę, żeby takie najbardziej moje, najbardziej osobiste utwory wychodziły na singlu, ale gdy już wyjdą to życzę jak najlepiej, no bo to nie wypada, żeby TAKI utwór słabo czy nawet średnio sobie radził. "Byłabym" zmiażdżyło mnie od samego początku. Od razu weszło na moją listę, było kilka tygodni na pierwszym, a zima była dobrą porą dla tego utwory. Po kilku miesiącach od wypadnięcia z dziesiątki "Byłabym" zostało singlem i weszło na LP3. Po 20 tygodniach wróciło do mojej pierwszej dziesiątki i znowu było wielkie. Choć nie było już "tylko moje"...

40. 152. 1x3. 25. Byłabym - Hey (771)

"Sleeping With Ghosts" to mój ulubiony album Placebo. A potem czekaliśmy na kolejny i zanim się na niego doczekaliśmy, usłyszeliśmy "Song To Say Goodbye". I znowu Placebo było wielkie, i znowu na mojej liście nie miało sobie równych. Tuż przed ukazaniem się "Meds" byłem w Londynie i pamiętam, że załapałem się w telewizji na koncert promocyjny nowej płyty, z kilkoma nowymi utworami. W dzień premiery "Meds" miałem lot powrotny, ale płyty już w Anglii nie zdążyłem kupić.

39. 153. 1x7. 21. Song To Say Goodbye - Placebo (780)

"The Unforgiven" to dla mnie niemalże świętość, więc z dużym niepokojem czekałem na drugą część tego utworu, która miała się ukazać na "Reload". Okazało się, że nie tylko sprostali, ale i nagrali kolejny kapitalny utwór! Z trzecią częścią już tak dobrze nie było.

38. 157. 1x6. 24. The Unforgiven II - Metallica (350)

Album "All That You Can't Leave Behind" zaczął okres w karierze U2 który stanowi w moich oczach równie pochyłą, choć wtedy jeszcze tego nie wiedziałem. Po prostu płyta była słabsza od "Pop", ale tego byłem niemal pewien, bo "Pop" to jedna z moich płyt wszech czasów. Utworem który zdobył na mojej liście największą popularność było "Elevation". Już wersja płytowa mi się podobała, ale prawdziwą karierę piosenka zaczęła robić dopiero jak ukazała się znacznie lepsza moim zdaniem wersja singlowa z filmu "Tomb Raider".

37. 159. 1x2. 26. Elevation - U2 (505)

Tak jak czekałem na nową płytę U2, tak samo czekałem na nowy krążek The Offspring, mimo że poprzedzający "Conspiracy Of One" krążek "Americana" nie jest moim ulubionym w dyskografii Offspringa, to bardzo, bardzo go lubię. Pierwszym singlem z nowej płyty był "Original Prankster". W piorunującym tempie mnie ten numer złapał i bardzo mocno trzymał. 12 razy na pierwszym! To było wyrównanie rekordu pod tym względem - jeszcze tylko 2 utwory legitymowały się takim wynikiem. Od tamtej pory, przez 10 lat rekord został pobity jeden raz. Stosunkowo szybko piosenka wypadła z dziesiątki i należy zwrócić uwagę, że przy 12 tygodniach na pierwszym, zdobyła tylko 161 punktów.

36. 161. 1x12. 18. Original Prankster - The Offspring (501)


- AKT! - 29.07.2010 04:02 PM

Łał, faktycznie Cię mocno złapał w owym czasie "Original Prankstar", ja pamiętam to nagranie jak przez mgłę, bo słyszałem je bardzo dawno temu góra kilka razy, ale wtedy też mi się podobało, choć umiarkowanie.

Pozostałą czwórkę raczej lubię, ale bez fajerwerków Icon_smile