Największe forum list przebojów Mycharts.pl
podsumowanie 1000 notowań - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: podsumowanie 1000 notowań (/showthread.php?tid=8197)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


- furbul - 30.07.2010 05:46 PM

Hey, Placebo, U2 bardzo dobre.
Unforgiven II słyszałem na pewno, ale teraz nie mogę sobie ukształtować tego w pamięci - nie znam na tyle dobrze Metallici.
Original Prankster kiedyś lubiłem, teraz nie ;]


- Miszon - 31.07.2010 11:15 PM

ku3a napisał(a):zima była dobrą porą dla tego utwory
A nie jesień? Icon_wink2 Byłabym też była takim moim prywatnym singlem, ale potem już mi się znudziło jak długo na LPP3 było. I na koncertach też teraz raczej bez większych wrażeń (wówczas owszem).
ku3a napisał(a):znacznie lepsza moim zdaniem wersja singlowa z filmu "Tomb Raider"
zgadzam się


- saferłel - 02.08.2010 04:32 PM

ku3a napisał(a):Song To Say Goodbye - Placebo
U mnie w sumie od tego się zaczęło, bo wcześniej nie znałem Placebo. Na listę się jeszcze nie załapało, ale był to mój pierwszy Placebowy hit Icon_smile Oby więcej takich nagrań w ich wykonaniu! Nie są jeszcze straceni, o nie!

ku3a napisał(a):Byłabym - Hey
Pamiętam to szaleństwo na jego punkcie. Wtedy było już związane z nowością na LP3, ale skoro piszesz, że u ciebie się zaczęło...wierzę na słowo - chyba mnie wtedy na forum jeszcze nie było Icon_biggrin

ku3a napisał(a):Elevation - U2
Ty jeszcze wytrzymałeś z ''All That'', a ja już nie. I również na ''nie'' jestem nastawiony do tego ''wyjca''. Nie pomogły liczne wersje i remiksy.

ku3a napisał(a):Original Prankster - The Offspring (501)
O ile wczesne Offspring bardzo sobie cenię, szczególnie biorąc pod uwagę różne światy w jakich się poruszamy, to ''Americana'' nieśmiało (ale jednak!) rozpoczęła okres stopniowego upadku tej ekipy. Nie piszę tego z jakiejś rozległej perspektywy, bo dyskografię przesłuchałem kilka tygodni temu, ale ''Conspiracy'' to już był częściowy blamaż w moich uszach.

ku3a napisał(a):The Unforgiven II - Metallica
Utwór stał się prawie tak samo klasyczny jak część pierwsza, co świadczy o jego sile. Mi się zawsze podobało Icon_smile


- ku3a - 03.08.2010 10:50 AM

W kolejnej piątce tylko 4 utwory Icon_wink2.

Zaczynał się absolutny szał na punkcie Aerosmith. "Livin' On The Edge" było już wielkim przebojem, a teraz pojawił się drugi singiel, drugi teledysk. I pierwszy z Alicią Silverstone Icon_cool2 . "Cryin'" było wielkim przebojem praktycznie wszędzie. To była wtedy kwintesencja "mojości" w muzyce. Aerosmith mocno ukształtował mój gust i przez kilka lat rywalizował z Dire Straits o tytuł mojego ulubionego zespołu ever. Aerosmith był też pierwszym zespołem na którego koncert poszedłem. (gwoli ścisłości - kilka lat wcześniej byłem też na koncercie Boba Geldofa, ale to było domowe wyjście).

35. 162. 1x5. 23. Cryin' - Aerosmith (133)

I cóż ja mogę napisać przed "Me And My Monkey"... :roll: Robbie wtedy był dla mnie jeszcze zupełnie zwykłym wykonawcą. Miał już kilka przebojów na mojej liście, ale był zwykły. Niezwykłość rodzi się z innych przyczyn. Nikt nie mówi, że sama muzyka musi tu decydować... Wszystko się zmieniło, a przez jakże osobliwy zbieg okoliczności Robbie był wtedy u mnie na pierwszym. I niech tyle opisu wystarczy.

34. 163. 1x6. 20. Me And My Monkey - Robbie Williams (664)

Pamiętam co robiłem w momencie gdy usłyszałem wiadomość o śmierci Freddiego Mercurego. To do dziś jest postać o której się mówi i której rocznicę śmierci się przeżywa, a dla mnie dodatkowo to była pierwsza wielka muzyczna postać która odeszła za czasów mojego interesowania się muzyką. Potem był koncert jego pamięci i na tym koncercie Brian May zaśpiewał "Too Much Love Will Kill You". Potem to weszło na LP3. Mało było przypadków w historii, żeby piosenka aż tak mocno mnie waliła po głowie. Wynik, 10 razy na pierwszym, dobrze to odzwierciedla - mocno, a w dodatku długo. Wersja śpiewana przez Freddiego, która ukazała się kilka lat później, nie robiła już na mnie takiego wrażenia. Nie było tych wypieków, tych ciarek. Too much love will kill you...

33. 166. 1x10. 20. Too Much Love Will Kill You - Brian May (85)

Czy w podsumowaniu będzie jeszcze jakiś wyżej notowany cover? Może na razie tego nie zdradzę Icon_wink2. Zaznaczmy tylko, że na razie w podsumowaniu najwyżej notowane jest "Die, Die My Darling". "Garage Inc." to była płyta, z której 7 utworów trafiło do mojej pierwszej dziesiątki, z czego 4 na raz w tym tygodniu w którym ukazała się płyta Icon_razz, w tym właśnie "Die, Die My Darling", więc widać, że ten kawałek podobał mi się od samego początku, nie czekałem na to aż zostanie singlem. Zresztą do tej pory uwielbiam Icon_smile2. Ale takie coś to chyba musiałbym pisać przy prawie każdym kawałku teraz, to przecież już najściślejsza czołówka podsumowania 1000 notowań.

32. 168. 1x7. 25. Die, Die My Darling - Metallica (403)


- AKT! - 03.08.2010 11:17 AM

Z tej czwórki znam tylko Aerosmith i Robbiego, z czego Robbiego nie lubię, a Aerosmith uważam za przyjemne, ale w sumie tylko tyle Icon_smile2
Choć pewnie, gdybym robił jakieś podobne podsumowanie odnośnie swojej listy, też znalazłyby się takie utwory, którymi kiedyś się zachwycałem, a teraz zupełnie nie robią na mnie wrażenia Icon_smile No, ale zostałby sentyment na pewno. A Aerosmith nie było nigdy zespołem mojej wczesnej młodości, więc takiego sentymentu mieć nie mogę Icon_smile2


- Tomekk - 04.08.2010 11:45 PM

ku3a napisał(a):35. 162. 1x5. 23. Cryin' - Aerosmith (133)
mój ulubiony numer tej grupy. czyżby w podsumowaniu uplasował się najwyżej :?:


- tadzio3 - 06.08.2010 11:10 AM

ku3a napisał(a):40. 152. 1x3. 25. Byłabym - Hey (771)
Pamiętam, że poznałem ten utwór dzięki Tobie, jak jeszcze nie znałem tej znakomitej płyty (najlepszej od czasu "Karmy"). Też weszła u mnie na listę przed tym jak była single, ale nigdy nie miałem poczucia, że jest tylko moja, bo właśnie ty ją miałeś Icon_wink2
ku3a napisał(a):"Sleeping With Ghosts" to mój ulubiony album Placebo.
Podpisuję się pod tym, ale następna nie wywołała u mnie takich emocji, wręcz byłem rozczarowany.
ku3a napisał(a):38. 157. 1x6. 24. The Unforgiven II - Metallica (350)
To przez lata był najwyżej notowany utwór w historii mojej listy, który nie dotarł do pierwszego.
ku3a napisał(a):"Elevation". Już wersja płytowa mi się podobała, ale prawdziwą karierę piosenka zaczęła robić dopiero jak ukazała się znacznie lepsza moim zdaniem wersja singlowa z filmu "Tomb Raider".
Zgadzam się. Dopiero tamta powaliła mnie na kolana.


- tadzio3 - 06.08.2010 11:13 AM

ku3a napisał(a):I niech tyle opisu wystarczy.

34. 163. 1x6. 20. Me And My Monkey - Robbie Williams (664)
Tajemniczo brzmi, ale się nie dopytuję Icon_wink2 To był jeden z ostatnich kawałków Robbiego, który trafił do mojej dziesiątki.
ku3a napisał(a):33. 166. 1x10. 20. Too Much Love Will Kill You - Brian May (85)
Jako, że w tych czasach, kiedy umierał Freddy miałem 5 lat, więc nie mam takich wspomnień, a do serca najbardziej przypadła mi wersja właśnie Freddiego, któa jest na mojej liście wszech czasów.
ku3a napisał(a):32. 168. 1x7. 25. Die, Die My Darling - Metallica (403)
Icon_mrgreen


- ku3a - 06.08.2010 04:28 PM

Kolejna piątka i znowu tylko 4 utwory Icon_wink2.

Przy "Son Of The Blue Sky" pisałem, że przez wiele lat to był najwyżej notowany polski utwór w podsumowaniu, prawie 11 lat. Ale potem przyszło "Chciałbym umrzeć z miłości" i lider się zmienił Icon_smile2. Z kolei o "Feel" Robbiego Williamsa pisałem, że to jeden z moich hymnów. Drugim takim hymnem jest właśnie ten utwór Myslovitz. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego tego utworu nie było na składance the best of zespołu... Dwupłytowej! Myslovitz przegoniło Wilki po 11 latach, a jak szybko ktoś dogonił Myslovitz? Icon_smile2

30. 171. 1x7. 29. Chciałbym umrzeć z miłości - Myslovitz (620)

Trochę ponad 5 lat musiało minąć i oto mieliśmy dwóch polskich liderów, ex-aequo Icon_smile2. To jak bardzo Lao Che miażdżyło na mojej liście rywali w czasach płyty "Gospel" chyba pamięta większość osób które w tamtym czasie śledziło moją listę. Na liście płyt będzie to uwidocznione, ale i tutaj, w podsumowaniu piosenek, widać to znakomicie. "Bóg zapłać" jet doskonałe do wszystkiego - do słuchania, do śpiewania, do zabawy na koncercie. I nawet cieszę się, że nie było promowane w radio Icon_razz.

30. 171. 1x8. 25. Bóg zapłać - Lao Che (896)

Linkin Park zupełnie mnie nie przekonał swoją pierwszą płytą. W tamtych czasach pisałem recenzje płyt do pewnego portalu i album "Hybrid Theory" oceniłem negatywnie, nie dając zbyt dużych szans zespołowi Icon_mrgreen . Musiało minąć trochę czasu zanim doceniłem tę płytę. A zaczęło się od singla "In The End" i jego ogromnego sukcesu na mojej liście. Jak zdecydowaną większość kawałków ze ścisłej czołówki tego podsumowania - do tej pory uwielbiam.

29. 172. 1x3. 29. In The End - Linkin Park (558)

Po gigantycznym sukcesie albumu Aerosmith "Get A Grip" sięgnąłem po 2 poprzednie ich krążki i obydwa również były dużymi przebojami, i z obydwu na liście pojawiły się piosenki które osiągnęły duży sukces. A o "Janie's Got A Gun" można powiedzieć, że osiągnęło sukces wręcz ogromny. Nie dość, że jest tak wysoko w podsumowaniu, to jeszcze wbiło się do drugiej dziesiątki mojego topu wszech czasów.

28. 174. 1x7. 27. Janie's Got A Gun - Aerosmith (165)


- Tomekk - 06.08.2010 05:19 PM

ku3a napisał(a):album "Hybrid Theory" oceniłem negatywnie
jak mogłeś Icon_wink2
Lao nie tak dawno gościło także i u mnie Icon_smile2
Myslovitz w faktycznie jednym z najlepszych utworów. a Aerosmith nie kojarzę...


- furbul - 06.08.2010 05:43 PM

Myslovitz z najwyżej półki.
'Gospel" bardzo lubię. Miły kontrast w moim przekonaniu dla pierwszych dwóch płyt Lao, za którymi nie przepadam.
"In the End" to jeden z bardziej porządnych kawałków Linkin.
Tego Aerosmith sobie nie przypominam.


- Aro - 06.08.2010 05:56 PM

Tomekk napisał(a):a Aerosmith nie kojarzę...
a ja bardzo dobrze kojarzę z LP3 , pamietam jak bałem się tego mrocznego początku Icon_lol dopiero po dłuzszej chwili pojawiają się pierwsze potężne i fantastyczne bębny i robi się świetnie.
Zresztą to mój chyba pierwszy poznany Aerosmith w życiu, pomimo tego ze to był już 10 album zespołu. No ale w tamtych czasach LP3 było oknem na świat. Icon_smile2
Zapuściłem się , wiem, ale w weekend mam wolne więc nadrobię .
Zresztą nie mógłbym sobie darować wielu fantastycznych utworów z Twojego podsumowania Icon_wink2


- Aro - 09.08.2010 12:22 PM

nadrabiamy zaległości :

ku3a napisał(a):85. 121. 1x4. 15. The Memory Remains - Metallica (350)
fantastyczny utwór z mojej ulubionej płyty od czasów Czarnego Albumu. A smaczku dodaje aksamitny głos Marianne Faithfull . Icon_wink2 Ciekaw jestem czy ta huśtawka jest na sprzedaż , pewnie do mojego pokoju by się zmieściła. Icon_wink2
ku3a napisał(a):88. 120. 1x4. 17. Black Or White - Michael Jackson (37)
a to nie był najdroższy teledysk w tamtym momencie, gdzie 1 sekunda kosztowała ok. 20 tys $ ?
ku3a napisał(a):chyba dopiero "Ostateczny krach systemu korporacji" pozwolił Kultowi wysunąć się na czoło i sytuacja ta nie zmieniła się do dziś.
Fajnie, a myślałem że Lao wysunęli się na czoło polskich wykonawców. Icon_wink2 U mnie w domu to chyba od zawsze słyszałem Kult . Starszego rodzeństwa nie miałem, więc pozostał mi ..Tata, który miał nagrane kaseciaki z albumami "Posłuchaj to do Ciebie" oraz "Kult". I od tego wszystko się zaczęło .
ku3a napisał(a):82. 122. 1x3. 18. Ciągnik - Blenders (279)
miałem kasetę ale niestety nie przetrwała . Dla mnie to najlepszy utwór o niczym Icon_mrgreen A poza tym uwielbiam ich poczucie humoru, na koncertach to prawdziwa mieszanka wybuchowa.
ku3a napisał(a):Tyle tylko, że "Master Of Puppets" poznałem z dużym opóźnieniem. "Czarny album" był pierwszym Metalliki który poznałem w całości,
Ja niestety nie pamiętam co poznałem pierwsze, na pewno nie był nim czarny Album. Chyba coś starszego. Natomiast Master o wiele później , za to jest w TOP 3 mioch ulubionych albumów.
ku3a napisał(a):75. 125. 1x1. 21. I Feel You - Depeche Mode (106)
Nigdy nie zachwycałem się Depeszami ale kilkanaście utworów im wyszło , czyli lubię Icon_razz . W ścisłej czołówce jest i znakomite I Feel You. . Dziś gdybym układał mógłby być to nawet nr 2. Pierwsze miejsce jest zarezerwowane już od dawna czyli dla "Barrel of A Gun" . I chyba nic się w tym temacie się nie zmieni. Icon_wink2
ku3a napisał(a):71. 128. 1x4. 22. Map Of The Problematique - Muse (849)
przyznam się że na forum LP3 nigdy nie widziałem przeciwników. Wszyscy byli zachwyceni jak dobrze pamiętam. nawet kajman zbyt nie psioczył Icon_wink2 ot taka ciekawostka. Icon_lol
Cytat:Czy naprawdę o tym utworze trzeba coś więcej pisać?...
68. 131. 1x3. 25. (Everything I Do) I Do It For You - Bryan Adams (23)
prawdziwy hymn i płyta życia Bryana. Ja to się nawet zakochałem w Lady Marion z słynnego filmu . Wspaniała kobieta Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):68. 131. 1x5. 20. Mars napada - Kazik (483)
Dla mnie rewelacja. Choć do płyty ostatnio bardzo rzadko zaglądam i słucham, no może poza wyjątkiem jakim jest "Lśnij potęgo kościołów" Icon_wink2
ku3a napisał(a):63. 132. 1x5. 18. Malcziki - Yugoton & Kazik (518)
nr 1 pewnego sylwestra, kiedy kolega podczas zabawy , pogowania spadł ze schodów i złamał sobie nogę. Kiedy dostał 1500 zł z ubezpieczenia powiedział że Kazik mógłby nagrać cała taką płytę Icon_mrgreen
Cytat:63. 132. 1x2. 19. Radio/Video - System Of A Down (742)
musiałem sobie przypomnieć co Cie tak naprawdę zachwyciło w tym kawałku. Icon_wink2
ku3a napisał(a):60. 133. 1x1. 20. Promise Me - Beverley Craven (26)
pięknie. A Twoja lista miała już pól roku ,
Pan Marek jeździł to tu to tam m.in. do Amsterdamu , wyjeździł i przywiózł ze sobą niesamowitą perełkę.
Cytat:60. 133. 1x5. 25. Until It Sleeps - Metallica (275)
Z "Load" tuż za Mama Said, ale także cudo.
Cytat:60. 133. 1x3. 21. Lonely Day - System Of A Down (783)
z dwóch ballad które były na LP3 oraz notabene są z dwóch rożnych albumów wydanych w jednym roku bardziej mi się podobała ta starsza z Mezmerize .
ku3a napisał(a):"Jedwab" to tak bardzo mi się spodobał, że od razu przy pierwszej okazji pobiegłem na bazarek kupić kasetę Róż Europy, ale jakie było moje zdziwienie gdy na kasecie "Radio młodych bandytów" tej piosenki nie
Czasami i jak tam miałem, że kasety kupowało się "w ciemno". Spodobał się jeden utwór i brało się jak leci. Nie zawsze , ale jeden ze sprzedawców u mnie w mieścinie, pozwalał na rozpakowanie pudełka z folii i wtedy mogłem szybciutko powąchać okładki i przy okazji zerknąć na znane mi tytuły.
ku3a napisał(a):54. 135. 1x2. 21. Anybody Seen My Baby? - The Rolling Stones (343)
dziwiło mnie to ze niektóre motywy są żywcem zdjęte z "Constant Craving" .ja tam nie odbierałem tego aż tak mocno. I potem sami przestraszeni Stonesi aby uniknąć procesów sądowych uznało Kd Lang za właścicieli praw autorskich. Niepotrzebna burza się z tego rozpętała.
ku3a napisał(a):Gdy nie ma dzieci" było na pierwszym miejscu w... 872 notowaniu LP3 Icon_cool2 Icon_mrgreen
54. 135. 1x3. 19. Gdy nie ma dzieci - Kult (376)
i tego Ci będę zazdraszczać. Icon_mrgreen Icon_lol trema była i pamiętam to notowanie kiedy Marek pod koniec poczekalni powiedział coś takiego ; ja wychodzę, a teraz do samego końca Kuba poprowadzi sam tą listę. Icon_wink2
ku3a napisał(a):Anna Maria Jopek z żadną inną piosenką nawet nie zbliżyła się u mnie do wyniku jaki osiągnęło "Wspomnienie". 8 razy na pierwszym - przez 1000 tygodni tylko jedna polska piosenka była więcej razy na szczycie...
52. 137. 1x8. 18. Wspomnienie - Michał Żebrowski & Anna Maria Jopek (444)
ee to teraz już wiem , ze to Michał Cię zachwycił swoim głosem Icon_wink2
ku3a napisał(a):50. 139. 1x5. 19. Macarena - Los Del Rio (274)
Icon_mrgreen takie wyskrobki mogły zaszumieć w głowie każdemu .
ku3a napisał(a):Dziewczyna bez zęba na przedzie" Icon_wink2 . Wielki przebój na mojej liście na długo przed tym zanim został na singlu wydany.
wielki utwór nawet gdyby nigdy nie został singlem. Icon_smile2


jak wspomniałeś lista przez długi czas miała top 10. mam pytanie , o ile to nie jest problem a liczysz top 10 więc chyba nie będzie to trudne . Ile utworów debiutowało od razu na 1 .

ku3a napisał(a):Pierwsze single były kontrowersyjne, nie wszyscy fani mogli je przełknąć - "The Fly", "Numb" ...
46. 143. 1x1. 25. Discotheque - U2 (306)
no coś ty ja akurat obydwa uwielbiam. Icon_smile2 Popa nieco mniej lubiłem , ale takie "Please" do dziś uważam za genialne. Icon_smile2
ku3a napisał(a):44. 144. 1x3. 20. Joyride - Roxette (6)
takim utworom dziś pewnie byłoby trudniej załapać i wyrwać punkty do podsumowania. "Joyride" miałem tylko na kasecie. Ja ich uwielbiałem za płytę "The Look Sharp!" a najbardziej za "Dangerous" oraz "Listen to Your Heart".
ku3a napisał(a):To najwyżej notowany utwór w podsumowaniu 1000 notowań, któremu nigdy nie udało się zwyciężyć.
44. 144. 2. 25. Wiara - Ira (113)
piękny wynik osiągnęli , pomimo tego ze nigdy nie byli na 1. Pewnie dla wielu to utwór nr 1 Iry . Dla mnie także.
ku3a napisał(a):42. 147. 1x1. 31. Son Of The Blue Sky - Wilki (76)
Nie dziwi mnie wcale wysoka pozycja.
a na którym w podsumowaniu "Eli lama sabachtani" ? I czy "Eroll" też był na liście.? Akurat to moje dwa ulubione nagrania z tej płyty.
ku3a napisał(a):Od początku cała płyta bardzo mi się podobała i mimo że na co dzień takie muzyki nie słucham, to w tym przypadku nie czułem się z tym nieswojo i obco.
41. 151. 1x3. 22. Breathe - Prodigy (299)
ja niestety nie poznałem płyty. chyba dlatego ze to nie moje klimaty . Ale "Breathe" mi się podobało.
ku3a napisał(a):40. 152. 1x3. 25. Byłabym - Hey (771)
pisałem, że najlepsze lata Hey miał za sobą. Az tu nagle pozytywny zaskok. "Mimo wszystko" i "Byłabym" to moje ulubione utwory w tym tysiącleciu Icon_wink2
ku3a napisał(a):Z trzecią częścią już tak dobrze nie było.
38. 157. 1x6. 24. The Unforgiven II - Metallica (350)
Dwie pierwsze części faktycznie genialne. trzecia wyszła im dużo słabsza. nawet do zestawu na LP3 to nie trafiło.
ku3a napisał(a):I pierwszy z Alicią Silverstone Icon_cool2
35. 162. 1x5. 23. Cryin' - Aerosmith (133) .
znakomite Icon_mrgreen Zresztą dla nich samych (z Liv Tyler) można było oglądać bez końca.
A w tym drugim chyba "Crazy" mocno zbajerowały jakiegoś chłoptasia który orał sobie pole . Icon_wink2
ku3a napisał(a):33. 166. 1x10. 20. Too Much Love Will Kill You - Brian May (85)
Głos jak dzwon. Icon_smile2 Chyba jedyny utwór Maya który znam tak naprawdę z jego solowej kariery. :roll:
ku3a napisał(a):32. 168. 1x7. 25. Die, Die My Darling - Metallica (403)
oł jeeeee. to właśnie Garaże okazały się moim nr 1 z albumów Metallici Icon_smile2
ku3a napisał(a):30. 171. 1x7. 29. Chciałbym umrzeć z miłości - Myslovitz (620)
Z Myslovitz to mam podobnie jak z Depechami. Mógłbym wymienić to co lubię na palcach...no powiedzmy obu rąk. Icon_wink2 Akurat trafiłeś bo tekst i muzyka rozwala .
ku3a napisał(a):30. 171. 1x8. 25. Bóg zapłać - Lao Che (896)
bardzo wysoko, ale punkty i tygodnie zrobiły swoje.

Fajnie jest oglądać i czytać wszystkie komentarze do utworów , bo widać że każdy z nich niesie Ci dużo radości i moc fantastycznych wspomnień Icon_smile2

Sorry za taki rozlazły post. Icon_wink2


- ku3a - 10.08.2010 02:50 PM

Kolejna piątka, a w niej tym razem 7 utworów Icon_wink2.

Czy ja już wspominałem jak gigantyczną potęgą była dla mnie płyta Aerosmith "Get A Grip"? Icon_wink2 Gdyby zrobić jakieś podsumowanie teledysków z płyt, to dla mnie ten album nie miałby żadnej konkurencji! W "Crazy" nie dość, że znowu Alicia Silverstone, to jeszcze Liv Tyler... Icon_redface2 Icon_mrgreen Obydwie ze swoich najlepszych czasów, jak dla mnie przynajmniej Icon_wink2. W tamtych latach oglądałem sporo teledysków (o dziwo MTV to wtedy była stacja muzyczna; tak, wiem że to szok, można już zamknąć usta) i pod koniec roku nie mogło się obyć bez podsumowania roku teledysków. "Crazy" zdobyło pierwsze miejsce w tej klasyfikacji, ale nie było łatwo, o czym później. W roku 1999 po raz ostatni zrobiłem również zestawienie moich teledysków wszech czasów. "Crazy" zdobyło w nim drugie miejsce!

25. 175. 1x7. 26. Crazy - Aerosmith (166)

Album "St. Anger" zgłosiłem w Radio Orbit do audycji "Płyty dziesięciolecia", więc znaczy to, że dla mnie to jest znakomity album. Tytułowy utwór miażdżył. Tak mocno, że w 2003 roku nikt nie mógł się z nim równać - zwyciężył w podsumowaniu roku mojej listy. I choć teraz cieszę się, że następnym krążkiem Metallica poszła w trochę innym kierunku, to tytułowy numer na pewno należy dla mnie do najlepszych w ich dorobku.

25. 175. 1x7. 27. St. Anger - Metallica (639)

A teraz ryki, gwizdy i zniesmaczenie Icon_razz. Tak, pisałem, że "Bóg zapłać" zrównało się punktami z "Chciałbym umrzeć z miłości", ale nie napisałem, że już nikt inny potem nie osiągnął lepszego wyniku Icon_razz. Z pewnością jedną z największych sensacji tego podsumowania jest to, który polski utwór zdobył najwięcej punktów i znalazł się najwyżej. No bo jak spojrzy się na polskie klasyki które również były wysoko - Myslovitz, Lao Che, Wilki, Kult, Kazik, Hey, Ira, Róże Europy, to nie trudno oczekiwać, że najwyżej notowanym polskim nagraniem będzie też jakiś gigant. Że będzie to coś śpiewane przez Spiętego, to pewnie nawet niektórzy mogliby się spodziewać, ale że to będzie jego solowa piosenka? Ktoś się tego spodziewał? Ktoś by tak obstawił? Taki surowy numer? A jednak tak długo i tak mocno "Bajka o śmierci" mi się podobała, że w podsumowaniu 1000 notowań mojej listy zostawiła w tyle WSZYSTKIE polskie utwory!!! Przy okazji - to najmłodsza stażem (jeśli chodzi o debiut w pierwszej dziesiątce) piosenka z pierwszej pięćdziesiątki podsumowania. W setce młodsze jest tylko "Made In China", a w dwusetce jeszcze "Żyję w kraju". I to jeśli chodzi o wszystkie piosenki, nie tylko polskie.

25. 175. 1x9. 21. Bajka o śmierci - Spięty (977)

Historia mojej listy dzieli się na kilka er. Obecną erą, "naszą erą", jest era mycharts. To dzięki forum mycharts moja lista rozwinęła się z 20 pozycji do 50, to dzięki mycharts poznaję wiele utworów które znajdują się na innych listach. Cieszę się gdy taki utwór wejdzie na listę, bo wtedy widać, że czas poświęcany dla forum na coś się przydał - poznałem utwór dzięki któremu moja lista wygląda inaczej niż by wyglądała. A gdy taki utwór wejdzie do dziesiątki? Wrażenie jeszcze większe. A gdy stanie się ogromnym przebojem? A gdy zajmie drugie miejsce w podsumowaniu roku? "The Bleeding" w podsumowaniu 2008 roku przegrało tylko z "Bóg zapłać". W podsumowaniu 1000 notowań zrewanżowało się, dzięki punktom zdobytym w grudniu 2007. Jak ja uwielbiam takie mocne ballady! Mocne, bolesne, szczere, wykrzyczane.

24. 181. 1x5. 26. The Bleeding - Five Finger Death Punch (875)

Skoro jesteśmy na etapie piosenek roku, to kontynuujmy. Placebo to jeden z trzech zespołów które tytuł piosenki roku zdobywały więcej niż raz. Jedna z nich już za nami - "Song To Say Goodbye", druga właśnie teraz. "English Summer Rain" to jedna z niewielu piosenek które tak bardzo różnią się w wersji płytowej i singlowe. Wersja płytowa podobała mi się, ale ona była taka spokojna, zupełnie co innego niż wersja singlowa, która miażdżyła i hipnotyzowała. A tak przy okazji - "Sleeping With Ghosts" to jedna z ostatnich kaset jakie sobie kupiłem Icon_wink2.

23. 185. 1x4. 27. English Summer Rain - Placebo (682)

Ostatnie 4 utwory to nowsza i najnowsza historia mojej listy. Pora wreszcie sięgnąć do czegoś z samych początków. Nie wiem czy na tak małej próbce można wyciągać jakieś wnioski, ale zawsze można się pobawić i zobaczyć jaką drogę przebył mój muzyczny gust - do Five Finger Death Punch od Dra Albana Icon_mrgreen . Na punkcie Doktora Albana był szał na samym początku istnienia mojej listy. Technotronic, Ice MC, MC Hammer, Dr Alban - to byli wtedy potentaci Icon_wink2. Ten ostatni załapał się już na czasy listy, pozostali mieli mniej szczęścia pod tym względem. Gdyby moja lista powstała rok wcześniej, to na pewno uwidoczniłaby się ich siła, szczególnie na liście płyt. No ale jako znak tamtych czasów jest przynajmniej Dr Alban. Mi z pierwszej płyty najbardziej nie podobało się najbardziej znane "Hello Afrika", ale właśnie "No Coke", które było gigantycznym hitem. Zresztą była szansa, żeby piosenka miała o kilka punktów więcej. Słyszałem to na kasecie u kogoś i wiedziałem, że ta piosenka która mi się najbardziej podoba jest pierwsza na kasecie. I chciałem pójść kupić sobie tę kasetę, ale zobaczyłem na bazarku, że pierwsza piosenka nazywa się "Intro" czy jakoś tak i trwa jakieś pół minuty. Kurde, ale kwas, tak ktoś skrócił moją ulubioną piosenkę? Icon_wink2 To nie kupuję, poszukam gdzie indziej Icon_wink2. Ale w innym miejscu też było tak samo i w kolejnym również. I dopiero po kilku dniach szukania zorientowałem się, że tam faktycznie jest jakieś intro najpierw i dopiero potem wchodzi "No Coke" Icon_mrgreen . Mogło więc być kilka punktów więcej, bo kasetę kupiłem przynajmniej z tygodniowym opóźnieniem, no ale wtedy zapewne nie byłoby nowości na pierwszym Icon_wink2.

22. 186. 1x6. 26. No Coke - Dr Alban (15)

I na koniec dzisiejszej porcji znowu historia najnowsza i znowu piosenka roku. Zresztą "Farewell To The Fairground" laury zdobywało nie tylko na mojej liście. W dodatku ich koncert na Open'erze był dla mnie nie tylko najlepszym koncertem festiwalu, ale i najlepszym koncertem całego roku. A zaczęło się tak niewinnie... White Lies - kolejna sensacja z Wielkiej Brytanii - słyszało się. No nie, znowu jacyś zbawcy? Znowu coś się jakiemuś dziennikarzowi spodobało? W dodatku pierwsza poznana piosenka, "To Lose My Life", zupełnie mnie ie rzuciła na kolano. I pamiętam dzień w którym nagrywałem kolejną Rockiestrę, bo wtedy jeszcze nagrywałem, a nie grałem na żywo i jako tło do szukania rzeczy o których mógłbym powiedzieć na antenie włączyłem sobie MTV. I wtedy właśnie usłyszałem po raz pierwszy i zobaczyłem po raz pierwszy teledysk do "Farewell...". Nie było jeszcze żadnego ciosu obuchem, ale już wiedziałem, że jednak trzeba będzie jeszcze dać mi szansę. I widać co z tego dania szansy wyszło Icon_smile2. Utwór od którego nie mogłem się uwolnić przez długi, długi czas.

21. 189. 1x6. 24. Farewell To The Fairground - White Lies (942)

I została nam już tylko pierwsza dwudziestka, najlepsze 20 utworów 1000 notowań. Piszę o tym dlatego, że chciałbym podkreślić, że dla mnie pierwsza dwudziestka podsumowania wszystkich notowań to był zawsze taki absolutny top. Tak jak w cotygodniowym notowaniu liczy się czy coś jest w pierwszej dziesiątce czy na dalszym miejscu, tak w podsumowaniu ważne zawsze było czy coś było w dwudziestce czy poza nią. Nie ma dla mnie wielkiej różnicy czy coś jest na miejscu 10. czy 11., ale czy jest na 20. czy na 21. to już dla mnie dużo znaczy. Pierwsza dwudziestka to największy prestiż!


- Aro - 10.08.2010 03:54 PM

ku3a napisał(a):Kolejna piątka, a w niej tym razem 7 utworów Icon_wink2 .
jak ty to robisz ? Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):W "Crazy" nie dość, że znowu Alicia Silverstone, to jeszcze Liv Tyler... Icon_redface2 Icon_mrgreen
no tak tutaj to się muszę zgodzić,. Bardzo zdrowe kobitki Icon_redface2 Icon_mrgreen I cieszy fakt ze "Crazy" tak wysoko , aczkolwiek myślałem że było już wcześniej i przegapiłem.

Kuba, a mógłbym wrzucić w jednym miejscu dotychczasowe wyniki , wtedy byłoby łatwiej prześledzić jeszcze raz top. Icon_smile2

ku3a napisał(a):Tytułowy utwór miażdżył.
25. 175. 1x7. 27. St. Anger - Metallica (639)
płytę dostałem na imieniny i cieszyłem się jak dziecko, bo przyznam się szczerze, w ogóle nie wiedziałem ze wydali wtedy nową płytę. Icon_redface2 Mnie w tej chwili trudno oceniać który utwór najbardziej mi się podoba z płyty. Czy tytułowe "St. Anger" czy "Frantic" . Obydwa uważam za znakomite Icon_biggrin3
ku3a napisał(a):25. 175. 1x9. 21. Bajka o śmierci - Spięty (977)
23 tygodnie wystarczyły, aby ten utwór stał się wielki . Niesamowite Icon_smile2
ku3a napisał(a):24. 181. 1x5. 26. The Bleeding - Five Finger Death Punch (875)
wiecznie drugi, wiecznie drugi.. zawsze to pisałem . A później przyszło zasłużone zwycięstwo ...Ależ to ma moc do dziś. To jeden z tych utworów którym mnie zaraziłeś. Dzięki.
Cytat:22. 186. 1x6. 26. No Coke - Dr Alban (15)
no cóż dodać. Dziś pewnie mnie nie rusza, ale sentyment pozostał.
ku3a napisał(a):Pierwsza dwudziestka to największy prestiż!
let's the show begin Icon_mrgreen

A to ja mam propozycję aby TOP 20 nadać w Rockiestrze. Choć wiem że cześć osób mogłaby mnie udusić za to, ze tak długo muszą czekać na najważniejsze wyniki Icon_wink2


- ku3a - 10.08.2010 04:08 PM

odpowiedzi do komentarzy na które jeszcze nie odpowiadałem będą później, a póki co:
Aro napisał(a):Kuba, a mógłbym wrzucić w jednym miejscu dotychczasowe wyniki , wtedy byłoby łatwiej prześledzić jeszcze raz top. Icon_smile2
bardzo proszę Icon_smile2 :

miejsce, liczba punktów, najwyższe miejsce, liczba tygodni w dziesiątce, tytuł, wykonawca, w którym notowaniu debiut
198. 80. 2. 17. Your Latest Trick - Dire Straits (1)
198. 80. 2. 12. Gnijący świat - T.Love (784)
198. 80. 3. 16. God Save The Queen - Sex Pistols (876)
194. 81. 1x2. 12. Barrel Of A Gun - Depeche Mode (313)
194. 81. 1x5. 12. It's No Good - Depeche Mode (320)
194. 81. 1x1. 16. Loverman - Metallica (403)
194. 81. 1x2. 12. Path (vol. 2) - Apocalyptica & Sandra Nasic (535)
191. 82. 1x3. 13. How Do You Do - Roxette (79)
191. 82. 2. 14. Pink - Aerosmith (352)
191. 82. 1x3. 12. Precious - Depeche Mode (759)
187. 83. 2. 13. Hands Clean - Alanis Morissette (568)
187. 83. 1x1. 11. You May Be In Love - Blue Cafe (623)
187. 83. 2. 17. Mimo wszystko - Hey (765)
187. 83. 1x4. 10. Heart-Shaped Glasses - Marilyn Manson (850)
185. 84. 2. 13. It's My Life - Bon Jovi (478)
185. 84. 1x3. 13. Feel - Robbie Williams (612)
181. 85. 1x2. 15. Rhythm Is A Dancer - Snap (82)
181. 85. 1x1. 16. Słońce moje - Human (171)
181. 85. 1x2. 13. Goldeneye - Tina Turner (248)
181. 85. 2. 12. Trudno tak - Krzysztof Krawczyk & Edyta Bartosiewicz (699)
176. 86. 3. 14. Stay - Shakespeare's Sister (56)
176. 86. 2. 12. Queen Of Rain - Roxette (91)
176. 86. 1x1. 15. Budzikom śmierć - Robert Chojnacki i ... (250)
176. 86. 1x4. 11. Feel Good Inc - Gorillaz (741)
176. 86. 1x1. 15. Battle For The Sun - Placebo (941)
174. 87. 1x2. 12. Miss U Less, See U More - Faithless (726)
174. 87. 2. 20. Through Glass - Stone Sour (812)
172. 88. 1x1. 17. Makumba - Big Cyc (279)
172. 88. 1x3. 11. Dream On - Depeche Mode (526)
169. 89. 2. 15. Streets Of Philadelphia - Bruce Springsteen (154)
169. 89. 2. 14. Hey Ya! - Outkast (667)
169. 89. 3. 21. Siedmiu nie zawsze wspaniałych - Lao Che (938)
164. 90. 1x1. 15. The Shoop Shoop Song (It's In His Kiss) - Cher (16)
164. 90. 1x2. 16. Mmm Mmm Mmm Mmm - Crash Test Dummies (162)
164. 90. 1x2. 12. Co ty tutaj robisz - Elektryczne Gitary (317)
164. 90. 1x2. 12. Poor Misguided Fool - Starsailor (579)
164. 90. 1x3. 14. Vicinity Of Obscenity - System Of A Down (768)
162. 92. 1x6. 12. Ja wiedziałem, że tak będzie - Grzegorz Halama Oklasky (494)
162. 92. 1x5. 12. Nie ma mowy - Normalsi (874)
156. 93. 1x3. 16. Rush Rush - Paula Abdul (21)
156. 93. 2. 13. Let's Make A Night To Remember - Bryan Adams (285)
156. 93. 1x2. 16. Forum internetowe - Kult (557)
156. 93. 2. 15. Without Me - Eminem (591)
156. 93. 1x2. 20. Take Me Out - Franz Ferdinand (685)
156. 93. 2. 17. Kill Rock'N Roll - System Of A Down (769)
153. 94. 1x4. 13. Dude (Looks Like A Lady) - Aerosmith (184)
153. 94. 1x3. 17. The Kids Aren't Alright - The Offspring (412)
153. 94. 1x5. 14. Surrender - Billy Talent (844)
147. 95. 1x3. 16. My Heart Will Go On - Celine Dion (363)
147. 95. 2. 14. Dammit, I Changed Again - The Offspring (506)
147. 95. 1x1. 14. Natalia w Brooklynie - El Dupa (514)
147. 95. 2. 23. Frantic - Metallica (640)
147. 95. 1x4. 18. Spider's Web - Katie Melua (792)
147. 95. 1x5. 12. Szklana góra - Strachy na Lachy (880)
144. 96. 1x1. 16. Come With Me - Puff Daddy & Jimi Page (378)
144. 96. 1x1. 13. Sweetest Thing - U2 (394)
144. 96. 1x4. 12. Lost In Hollywood - System Of A Down (753)
142. 97. 1x3. 15. Scatman's World - Scatman John (229)
142. 97. 1x4. 13. Ona Movie - Sofa (958)
138. 98. 1x4. 14. Please Forgive Me - Bryan Adams (141)
138. 98. 2. 18. Is It Strange? - Hey (164)
138. 98. 1x2. 14. Sen - Edyta Bartosiewicz (177)
138. 98. 2. 15. Wonderful Tonight - Edyta Bartosiewicz (218)
134. 99. 1x5. 15. Tears In Heaven - Eric Clapton (53)
134. 99. 1x4. 14. Un-Break My Heart - Toni Braxton (300)
134. 99. 1x3. 15. Tell Me It's Not Over - Starsailor (935)
134. 99. 1x5. 13. Stare Miasto - Lao Che (961)
130. 100. 1x5. 16. 12 groszy - Kazik (326)
130. 100. 1x2. 19. Smooth - Santana & Rob Thomas (449)
130. 100. 3. 23. Brooklyńska rada Żydów - Kult (549)
130. 100. 1x4. 13. Bleed It Out - Linkin Park (857)
129. 101. 2. 21. Zombie - The Cranberries (192)
124. 102. 1x2. 15. Listen To Your Heart - Roxette (8)
124. 102. 1x5. 17. Muka! - Hey (663)
124. 102. 2. 15. I Just Don't Know... - The White Stripes (680)
124. 102. 1x4. 18. Jeszcze, jeszcze - Happysad (761)
124. 102. 2. 15. Żyję w kraju - Strachy na Lachy (978)
121. 103. 1x2. 15. Zawsze tam gdzie ty - Lady Pank (1)
121. 103. 1x2. 19. These Are The Days Of Our Lives - Queen (45)
121. 103. 1x1. 17. Want You Bad - The Offspring (508)
117. 104. 1x1. 18. Send Me An Angel - Scorpions (16)
117. 104. 1x3. 16. Sleeping In My Car - Roxette (157)
117. 104. 1x1. 15. Killing Me Softly - Fugees (279)
117. 104. 1x2. 18. Bounce - System Of A Down (601)
115. 105. 2. 21. Freelove - Depeche Mode (562)
115. 105. 1x5. 15. Carolina Drama - The Raconteurs (904)
114. 106. 1x2. 15. Youth Of The Nation - P.O.D. (577)
113. 107. 1x3. 17. Come Out And Play (Keep'em Separated) - The Offspring (222)
111. 108. 1x1. 15. White Dove - Scorpions (201)
111. 108. 1x4. 20. All I Want - The Offspring (308)
110. 109. 1x2. 19. Crazy Mary - Pearl Jam (138)
106. 111. 1x5. 19. Right Here In My Arms - Him (471)
106. 111. 1x6. 18. In The Shadows - The Rasmus (655)
106. 111. 1x3. 16. If You Were A Sailboat - Katie Melua (860)
106. 111. 1x2. 15. Uprising - Muse (963)
105. 112. 2. 17. Orion - Metallica (523)
104. 113. 2. 17. This Is The Life - Amy Macdonald (885)
102. 114. 1x2. 16. Smells Like Teen Spirit - Nirvana (45)
102. 114. 1x1. 15. Scoobiedoo Ya - Liroy (233)
101. 115. 1x2. 18. Daleka droga do domu - Coma (796)

98. 116. 1x5. 15. Californication - Red Hot Chili Peppers (486)
98. 116. 1x3. 16. Seven Nation Army - The White Stripes (653)
98. 116. 2. 19. Infra-Red - Placebo (787)
96. 117. 1x2. 22. Falling In Love (Is Hard On The Knees) - Aerosmith (312)
96. 117. 2. 25. Around The World - Red Hot Chili Peppers (436)
94. 118. 1x6. 18. God Gave Me Everything - Mick Jagger & Lenny Kravitz (560)
94. 118. 1x2. 17. Violet Hill - Coldplay (896)
92. 119. 1x5. 17. Statki na niebie - De Mono (99)
92. 119. 2. 21. Runaway Train - Soul Asylum (128)
88. 120. 1x4. 17. Black Or White - Michael Jackson (37)
88. 120. 1x3. 21. One - U2 (55)
88. 120. 1x3. 18. Walk On - U2 (561)
88. 120. 1x2. 19. Do syna Józefa Cieślaka - Lao Che (897)
85. 121. 1x4. 15. The Memory Remains - Metallica (350)
85. 121. 1x7. 20. The 80's - Robbie Williams (837)
85. 121. 1x5. 19. Hydropiekłowstąpienie - Lao Che (890)
82. 122. 1x1. 17. Rząd Oficjalny - Kult (28)
82. 122. 1x3. 18. Ciągnik - Blenders (279)
82. 122. 1x5. 17. Bring Me To Life - Evanescence (640)
78. 123. 1x4. 18. Bed Of Roses - Bon Jovi (107)
78. 123. 1x6. 16. All That She Wants - Ace Of Base (113)
78. 123. 1x8. 17. Master Of Puppets - Metallica (517)
78. 123. 1x1. 22. Czarne kowboje - Lao Che (898)
76. 124. 1x3. 24. Livin' On The Edge - Aerosmith (114)
76. 124. 1x9. 17. By The Way - Red Hot Chili Peppers (589)
75. 125. 1x1. 21. I Feel You - Depeche Mode (106)
74. 126. 1x5. 16. The Bitter End - Placebo (625)
73. 127. 1x2. 20. Bullet With Butterfly Wings - The Smashing Pumpkins (256)
71. 128. 1x4. 22. Map Of The Problematique - Muse (849)
71. 128. 1x4. 18. Made In China - Happysad (983)
68. 131. 1x3. 25. (Everything I Do) I Do It For You - Bryan Adams (23)
68. 131. 2. 20. Join Me - Him (467)
68. 131. 1x5. 20. Mars napada - Kazik (483)
63. 132. 1x2. 25. Perfect Day - Roxette (7)
63. 132. 1x5. 18. Malcziki - Yugoton & Kazik (518)
63. 132. 1x6. 20. Vertigo - U2 (708)
63. 132. 1x2. 19. Radio/Video - System Of A Down (742)
63. 132. 1x2. 19. You're Beautiful - James Blunt (750)
60. 133. 1x1. 20. Promise Me - Beverley Craven (26)
60. 133. 1x5. 25. Until It Sleeps - Metallica (275)
60. 133. 1x3. 21. Lonely Day - System Of A Down (783)
59. 134. 1x7. 17. I Don't Want To Miss A Thing - Aerosmith (386)
54. 135. 1x1. 23. Jedwab - Róże Europy (83)
54. 135. 1x4. 23. Gangsta's Paradise - Coolio (246)
54. 135. 1x2. 21. Anybody Seen My Baby? - The Rolling Stones (343)
54. 135. 1x3. 19. Gdy nie ma dzieci - Kult (376)
54. 135. 1x1. 23. Fuck The System - System Of A Down (615)
52. 137. 1x4. 22. Blind Man - Aerosmith (194)
52. 137. 1x8. 18. Wspomnienie - Michał Żebrowski & Anna Maria Jopek (444)
51. 138. 1x4. 23. Starlight - Muse (806)
50. 139. 1x5. 19. Macarena - Los Del Rio (274)
49. 140. 1x2. 29. Dziewczyna bez zęba na przedzie - Kult (374)
48. 141. 1x4. 18. B.Y.O.B. - System Of A Down (742)
46. 143. 1x1. 25. Discotheque - U2 (306)
46. 143. 1x9. 18. No Leaf Clover - Metallica (456)
44. 144. 1x3. 20. Joyride - Roxette (6)
44. 144. 2. 25. Wiara - Ira (113)
43. 145. 1x8. 17. Niecierpliwi - Robert Chojnacki i ... (257)
42. 147. 1x1. 31. Son Of The Blue Sky - Wilki (76)
41. 151. 1x3. 22. Breathe - Prodigy (299)
40. 152. 1x3. 25. Byłabym - Hey (771)
39. 153. 1x7. 21. Song To Say Goodbye - Placebo (780)
38. 157. 1x6. 24. The Unforgiven II - Metallica (350)
37. 159. 1x2. 26. Elevation - U2 (505)
36. 161. 1x12. 18. Original Prankster - The Offspring (501)
35. 162. 1x5. 23. Cryin' - Aerosmith (133)
34. 163. 1x6. 20. Me And My Monkey - Robbie Williams (664)
33. 166. 1x10. 20. Too Much Love Will Kill You - Brian May (85)
32. 168. 1x7. 25. Die, Die My Darling - Metallica (403)
30. 171. 1x7. 29. Chciałbym umrzeć z miłości - Myslovitz (620)
30. 171. 1x8. 25. Bóg zapłać - Lao Che (896)
29. 172. 1x3. 29. In The End - Linkin Park (558)
28. 174. 1x7. 27. Janie's Got A Gun - Aerosmith (165)
25. 175. 1x7. 26. Crazy - Aerosmith (166)
25. 175. 1x7. 27. St. Anger - Metallica (639)
25. 175. 1x9. 21. Bajka o śmierci - Spięty (977)
24. 181. 1x5. 26. The Bleeding - Five Finger Death Punch (875)
23. 185. 1x4. 27. English Summer Rain - Placebo (682)
22. 186. 1x6. 26. No Coke - Dr Alban (15)
21. 189. 1x6. 24. Farewell To The Fairground - White Lies (942)


- Miszon - 10.08.2010 05:27 PM

Mnie to może nie tyle zaskakuje to, że Spięty z Bajką o śmierci jest najwyżej notowanym polskim utworem (chociaż to też), ale raczej to, że najwyżej notowany polski utwór jest poza 20-ką! Icon_eek2

Super historia z Dr Albanem Icon_lol .

Ja wolałem jednak zawsze teledyski Cryin' i Amazing od Crazy. Icon_razz Jakoś Liv nie do końca w moim typie. A jako Arwena to już zupełna porażka :roll: (także fabularna - dlaczego podstawili ją za Glorfindela, który był moim ulubionym elfem we Władcy!?).


- Aro - 10.08.2010 07:50 PM

ku3a napisał(a):bardzo proszę Icon_smile2 :
dzięki .
I właśnie dojrzałem fenomen "Oryginala Prankstera" z 12 tygodniami na szczycie. jak do tej pory jedyny utwór, który przekroczył liczbę 10 tyg. na 1 miejscu. Kilka innych było blisko tej granicy lub jak Brian May równo 10 Icon_smile2


- michal91d - 10.08.2010 08:42 PM

ku3a napisał(a):21. 189. 1x6. 24. Farewell To The Fairground - White Lies (942)
ku3a napisał(a):Nie ma dla mnie wielkiej różnicy czy coś jest na miejscu 10. czy 11., ale czy jest na 20. czy na 21. to już dla mnie dużo znaczy.
no i szkoda, że nie na dwudziestym... ale mimo wszystko cieszy mnie to, że są w miarę wysoko Icon_wink2


- tadzio3 - 11.08.2010 01:05 PM

ku3a napisał(a):Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego tego utworu nie było na składance the best of zespołu... Dwupłytowej!
Mnie także to dziwi, że w ogóle utwór jest jakoś pomijany przez Myslovitz.
A i dla mnie jest to bardzo ważny utwór - nr 2 zespołu i miejsce w topie wszech czasów.
ku3a napisał(a):30. 171. 1x8. 25. Bóg zapłać - Lao Che (896)
Pamiętam jak nie mogłem się nadziwić, ze ten utwór tak doskonale radzi sobie na liście, ale nawet nie zdawałem sobie sprawy, ze to mógł być przebój roku i tak wysoko usytuowany w podsumowaniu.
ku3a napisał(a):29. 172. 1x3. 29. In The End - Linkin Park (558)
Dzisiaj znacznie mniejsze emocje przy słuchaniu tego kawałka, ale wciąż jest to najlepszy utwór Link Park. A wtedy to jeszcze szalałem za tym utworem, co z resztą jest widoczne na moim podsumowaniu.
ku3a napisał(a):25. 175. 1x7. 27. St. Anger - Metallica (639)
Dzisiaj już nie wiem, który w wielkich kawałków tej płyty lepszy - tytułowy, czy "Frantic". Widzę, że u Ciebie nie ma takiego dylematu Icon_wink2
ku3a napisał(a):25. 175. 1x9. 21. Bajka o śmierci - Spięty (977)
Spodziewałem się, że Spięty będzie miał wielki przebój na Twojej liście, ale nawet nie sądziłem, że osiągnie taki sukces. U mnie raptem dwa razy w zestawieniu. Naprawdę niesamowite jak mocno wciągnął Cię ten numer. Ciekawe czy po latach będzie tak samo mocno podobał się jak to jest widoczne w zestawieniu
ku3a napisał(a):23. 185. 1x4. 27. English Summer Rain - Placebo (682)
Piosenką roku nie była, ale za to moja ścisła czołówka tegóż roku. Placebo nigdy wcześniej, ani później nie zalewała mnie taką ilością świetnych kawałków. Przy każdym szalałem po prostu.
ku3a napisał(a):22. 186. 1x6. 26. No Coke - Dr Alban (15)
Przy takich starszych utworach zawsze się zastanawiam, jakie miejsca mogły by mieć jak bym tworzył listę już, albo może był troszeczkę starszy, bo chociaż jakoś pamiętam ten utwór w czasie gdy był znany, to jednak nie wywołuje u mnie teraz jakichś większych emocji.