Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Krzysztof Zalewski - Płonąca stodoła - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Krzysztof Zalewski - Płonąca stodoła (/showthread.php?tid=66409)



Krzysztof Zalewski - Płonąca stodoła - Szymek79 - 14.06.2023 02:00 PM

Singlem "Płonąca stodoła" Krzysztof Zalewski zapowiada reedycję albumu „Zalewski śpiewa Niemena”.

[Obrazek: 91vI7MZ3dPL._AC_UY327_FMwebp_QL65_.jpg]




RE: Krzysztof Zalewski - Płonąca stodoła - kajman - 14.06.2023 05:43 PM

Podkład jest totalnie skopany. Szkoda, że zmarnowano ciekawy utwór.


RE: Krzysztof Zalewski - Płonąca stodoła - AKT! - 14.06.2023 06:20 PM

dla mnie podkład to najciekawszy element tej w przeciwnym razie totalnie nudnej interpretacji; zalewski udaje niemena, którym nie jest, i trochę przy tym męczy, jeśli nie sam siebie, to mnie w roli słuchacza


RE: Krzysztof Zalewski - Płonąca stodoła - neo01 - 14.06.2023 06:29 PM

Ja oczywiście zgodzę się z kajmanem. Podkład to zdecydowanie najsłabszy element tego coveru. A szkoda, bo choć Zalew nie jest Niemenem, to choćby takie "Kwiaty ojczyste" bardzo godnie zinterpretował.


RE: Krzysztof Zalewski - Płonąca stodoła - AKT! - 14.06.2023 09:00 PM

ale po co te godne interpretacje? co z nich wynika? czemu mam słuchać tego wiernego coveru, jeśli mam w zasięgu ręki totalnie lepszy oryginał?


RE: Krzysztof Zalewski - Płonąca stodoła - neo01 - 15.06.2023 07:21 PM

Cóż za pytanie - myślę, że tamte covery nie były znów aż tak bardzo wierne, kompozycje zostały odświeżone. Mnie się ta płyta generalnie podobała, oczywiście ci, którzy nie chcą, nie muszą słuchać Icon_wink
Ale może też te covery przypomniały te nieco mniej znany utwory pana Czesława, to też ważny aspekt.


RE: Krzysztof Zalewski - Płonąca stodoła - kajman - 15.06.2023 07:39 PM

neo01 napisał(a):tamte covery nie były znów aż tak bardzo wierne
Z tego co pamiętam to wierniejsze niż ten.
neo01 napisał(a):te covery przypomniały te nieco mniej znany utwory pana Czesława
Mniej znane też, ale sporo było bardzo znanych. Mniej znane przypomniała nieco wcześniej Natalia Niemen, do tego wykonując późnego Niemena w stylu środkowego Niemena, co moim zdaniem wypadło bardzo dobrze i jako płyta moim zdaniem była znacznie lepsza niż ta Zalewskiego. No ale i wykonawca nie na fali i muzycznie trudniejsza w odbiorze więc średnio zaistniała.
Swoją drogą jestem ciekaw czy dołożą to do zestawu do LP357.


RE: Krzysztof Zalewski - Płonąca stodoła - neo01 - 15.06.2023 08:40 PM

kajman napisał(a):Z tego co pamiętam to wierniejsze niż ten.
Jasne, ale to już chyba ustaliliśmy wcześniej.
Wiesz, czasem to co Tobie wydaje się znane, pokolenie 20/30-latków może kompletnie nie kojarzyć. Tak więc na pewno dobrze, że t płyta powstała, choć pewnie nie odbiła się zbyt dużym echem (teraz miałaby raczej większe szanse).


RE: Krzysztof Zalewski - Płonąca stodoła - kajman - 15.06.2023 09:23 PM

Jednak Domek bez adresu i Jednego serca należą do bardziej znanych utworów Niemena, tym bardziej chyba Przyjdź w taką noc. A Dziwny jest ten świat...


RE: Krzysztof Zalewski - Płonąca stodoła - neo01 - 15.06.2023 09:49 PM

"Domek bez adresu" to nawet mnie nie za wiele mówi, przyznam się Icon_redface (OK, posłuchałem i kojarzę oczywiście, ale młode pokolenie...).
A "Przyjdź w taką noc" też nie należy do najbardziej znanych jego utworów.