Największe forum list przebojów Mycharts.pl
notowanie 962 - 16.08.2009 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: notowanie 962 - 16.08.2009 (/showthread.php?tid=5732)

Strony: 1 2


notowanie 962 - 16.08.2009 - ku3a - 19.08.2009 11:00 AM

Tydzień temu pisałem, że poznanie całej paczki nowych płyt musiało przynieść rezultaty i tak faktycznie się dzieje. Do dziesiątki trafiły albumy Dave Matthews Band i Rootwater. Inne wciąż czekają, bo starsze płyty nie poddają się i wciąż się podobają. A w piosenkach 4 nowości. Muse można się było spodziewać. Spodobało sie bardzo szybko, a w dodatku w poprzednim tygodniu wiele razy to słyszałem (ale nie za wiele) i w rezultacie wysoki debiut. Dave Matthews Band i Die Toten Hosen to w obydwu przypadkach połączenie tego, że utwory są jednymi z moich ulubionych na płytach, z tym że za każdym razem jest tak, że utwory grane w Rockiestrze zyskują, bo mają dodatkowe przesłuchania w trakcie przygotowań do audycji i w czasie samej audycji. W końcu pojawiło się też "Uciekaj, moje serce", które na początku wywoływało mieszane uczucia - cudowny początek, ale potem rozczarowanie. Potrzeba było kilku miesięcy, żeby zrozumieć, że ten utwór nie musi brzmieć tak jak w oryginale i że w takiej interpretacji też jest czymś wyjątkowym.

Już się wydawało, że Sofa spadnie z pierwszego, bo nadeszły pierwsze oznaki kryzysu. Potem jednak miał miejsce piorunujący kontratak - miałem wielką przyjemność obserwować zza szyby, jakieś 4 metry ode mnie, jak zespół wykonywał na żywo "Ona Movie" w czasie Listy Trójki. A przed tym wydarzeniem miałem możliwość porozmawiać z zespołem. W efekcie pierwsze miejsce utrzymane bez większego problemu. A za plecami Sofy już... Lao Che! Ciągle podoba się coraz bardziej - i każdy utwór z osobna, i oczywiście płyta jako całość. I dzięki temu "Powstanie Warszawskie" już na pierwszym! I teraz wielka zagadka - na jak długo?!

Notowanie 962:

01. 01. 05. 05. Ona Movie - Sofa
02. 09. 02. 02. Stare Miasto - Lao Che
03. 02. 06. 06. Wither - Dream Theater
04. 07. 07. 07. Niejasności - Gaba Kulka
05. 03. 21. 21. Farewell To The Fairground - White Lies
06. 04. 06. 06. Say It - Blue October
07. 05. 05. 05. Disco - Die Toten Hosen
08. 06. 04. 04. Niematojak - Elektryczne Gitary
09. 08. 05. 05. Kasia - Blenders
10. 10. 15. 15. For What It's Worth - Placebo

11. 22. 03. 1939 / Przed burzą - Lao Che
12. 27. 05. Moja mała - Żywiołak
13. 14. 03. Zrzuty - Lao Che
14. 16. 10. Ashtray Heart - Placebo
15. 18. 11. Take On Me - L-Dópa
16. 12. 11. Peacemaker - Green Day
17. 13. 48. All Nightmare Long - Metallica
18. 11. 11. Alles Was War - Die Toten Hosen
19. NN. 01. Uprising - Muse
20. 15. 06. Crying Lightning - Arctic Monkeys
21. 17. 08. Auflösen - Die Toten Hosen & Birgit Minichmayr
22. 24. 09. Funny The Way It Is - Dave Matthews Band
23. 21. 22. Battle For The Sun - Placebo
24. 20. 05. Wouldn't It Be Good - Placebo
25. 32. 02. Since We've Been Wrong - The Mars Volta
26. 19. 15. Upadam - Lipali
27. 23. 07. We Are The People - Empire Of The Sun
28. 25. 12. Snake - Gasmac Gilmore
29. 29. 05. Sunny Road - Emilíana Torrini
30. 26. 10. Disruptr - Devin Townsend Project
31. NN. 01. Time Bomb - Dave Matthews Band
32. 38. 02. Heads Will Roll - Yeah Yeah Yeahs
33. 28. 09. May Your Hearts Stay Strong - Cloud Cult
34. NN. 01. Tauschen Gegen Dich - Die Toten Hosen
35. 30. 08. Innen Alles Neu - Die Toten Hosen
36. 34. 09. 7 Days - The Butterfly Effect
37. 31. 09. Kebab w cienkim cieście - Zacier
38. 39. 21. Safe At Home - Starsailor
39. 36. 04. Something Is Squeezing My Skull - Morrissey
40. NN. 01. Uciekaj, moje serce - Nosowska
41. 46. 07. Grzeczne dziewczynki - Kumka Olik
42. 37. 09. It's Not Fair - Lily Allen
43. 40. 52. The Day That Never Comes - Metallica
44. 42. 106. M.I.A. - Avenged Sevenfold
45. 33. 11. Transfuzja - Coma
46. 35. 21. ... And We Dance - Gasmac Gilmore
47. 45. 04. One Night Stand - Divide The Day
48. 41. 11. Rusted From The Rain - Billy Talent
49. 43. 19. No You Girls - Franz Ferdinand
50. 44. 21. Revelry - Kings Of Leon

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

47. 15. Know Your Enemy - Green Day
48. 16. Jestem jak motyl - Andrzej Grabowski
49. 19. Barykady - Lipali
50. 24. That Was Just Your Life - Metallica

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 950:

01. 03. 03. 03. Powstanie Warszawskie - Lao Che
02. 02. 09. 09. In Aller Stille - Die Toten Hosen
03. 01. 17. 07. Jedynka - Kumka Olik
04. 04. 13. 07. To Lose My Life... - White Lies
05. NN. 01. 01. Big Whiskey and the GrooGrux King - Dave Matthews Band
06. 05. 12. 12. Only By The Night - Kings Of Leon
07. 06. 10. 10. Battle For The Sun - Placebo
08. 07. 84. 08. Dangerous - Michael Jackson
09. NN. 01. 01. Visionism - Rootwater
10. 09. 05. 05. Anno Domini High Definition - Riverside

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

08. 13. 13. 21st Century Breakdown - Green Day
10. 08. 08. Masakra na Wałbrzyskiej - Zacier


- abd3mz - 19.08.2009 11:06 AM

No i jest. Icon_smile2 Chociaż trochę niepokojące jest, że tylko 3 utwory na liście...

Zacier u Ciebie też bez rewelacji...


- Tomekk - 19.08.2009 11:55 AM

Nosowska wreszcie się pojawia Icon_biggrin3
czyżby Lao Che już za tydzień pokonali Sofę :?:
Gaba awansuje, nie wiem dlaczego, ale się ciesze Icon_razz
no i oczywiście nie mogło zabraknąc nowego Muse...


- Kaczy1993 - 19.08.2009 12:25 PM

Mam nadzieję że za tydzień zmiana lidera :roll:
ku3a napisał(a):19. NN. 01. Uprising - Muse
Super Icon_biggrin3

Ściągnąłem sobie płytkę Die Toten Hosen i jak na niemieckie granie to jest całkiem nieźle ale bez rewelacji...


- tadzio3 - 19.08.2009 01:02 PM

ku3a napisał(a):01. 01. 05. 05. Ona Movie - Sofa
02. 09. 02. 02. Stare Miasto - Lao Che
zapewne, gdyby nie to nagranie na żywo numerem 1 juz dzisiaj byłoby Lao Che.
ku3a napisał(a):04. 07. 07. 07. Niejasności - Gaba Kulka
Ależ to się trzyma
ku3a napisał(a):08. 06. 04. 04. Niematojak - Elektryczne Gitary
U mnie takich wyników nie osiągnie, ale ciesze się, że Elektryczne Gitary zyskały w Twoich uszach Icon_wink2
ku3a napisał(a):11. 22. 03. 1939 / Przed burzą - Lao Che
12. 27. 05. Moja mała - Żywiołak
13. 14. 03. Zrzuty - Lao Che
Polskie piosenki w natarciu na top 10 Icon_smile2
ku3a napisał(a):19. NN. 01. Uprising - Muse
Na razie mało mi się podoba. Ale zobaczę po czasie
ku3a napisał(a):40. NN. 01. Uciekaj, moje serce - Nosowska
U mnie ten utwór był kilka miesięcy temu, ale nie wszedł nigdy do top 30. A szkoda, bo interpretacja bardzo dobra, a jakoś nie trafiła na swój czas.
ku3a napisał(a):"Powstanie Warszawskie" już na pierwszym! I teraz wielka zagadka - na jak długo?!
Obstawiam mniej więcej 10 tygodni Icon_wink2
ku3a napisał(a):21st Century Breakdown - Green Day
Green Day podwójnie dostał wypadając z dwóch list. Mnie płyta nie zachwyciła


- michal91d - 19.08.2009 04:06 PM

ku3a napisał(a):19. NN. 01. Uprising - Muse
świetnie Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):20. 15. 06. Crying Lightning - Arctic Monkeys
już spada :?: Icon_frown


- kajman - 19.08.2009 04:09 PM

No cóż, jak dla mnie to już drugi tydzień najgorsze top10 w znanej przeze mnie histotrii Twojej listy (natomiast dwie kolejne wyglądają już znacznie lepiej). W top3 przeszkadza mi jedyny znany utwór z Powstania.
Nowości:
Znam tylko dwie skrajne.
Przyznam się, że jestem totalnie zdziwiony, bo myślałem, że Eurasia będzie rządziła na listach, a Uprising przejdzie niezauważone.
Nosowska miała u mnie od razu lepiej dlatego, że nigdy nie podobała mi się ta piosenka w wykonaniu Seweryna. No i dlatego, że od razu powaliło mnie genialne ostatnie pół minuty. Gdyby go nie było, to cały środek traciłby sens. A początek jest zdecydowanie bardziej nostalgiczny niż w pierwowzorze i też od początku mnie urzekł.


- emigrant - 19.08.2009 06:30 PM

Sofa w sumie fajnie kołysze. Taka lekka inność od reszty produkcji z PL.


- saferłel - 20.08.2009 10:14 AM

Skusiłem się w końcu na lidera. Okazało się, że znam to nagranie Icon_smile2 Od razu pomyślałem: ''To ten numer z tym dziwnym pląsem na początku Icon_razz2''. Przyjemne granie. Cieszę się, że Gaba Kulka zyskuje i to na rzecz chociażby takiego Blue October. Porażką się dla mnie okazali :/ Jakoś pominąłem istnienie Blenders. Z tego co kojarzę, to jest to taki zespół pokrewny Big Cycowi..Grałeś ich zresztą ostatnio w kawałku o tytule Slovan bodajże. Die Toten Hosen ma kolejny numer na liście! A ja dzięki audycji poznałem to Disco m.in. Icon_razz2 Z nowości lubię skrajne, aczkolwiek też przypuszczałem, że ''Uprising'' wszyscy pominą przez te elektroniczne rytmy, a na listach panoszyć będzie się teatralne '''United States'' (które już mi mówi, że ta płyta nie może być doskonała w 100%) ''Revelry'' posiedziało na liście ponad 20 tyg. Lepiej niż u mnie Icon_smile A u mnie doszło do pierwszego.


- ku3a - 21.08.2009 10:47 AM

abd3mz napisał(a):Chociaż trochę niepokojące jest, że tylko 3 utwory na liście...
nie bój się Icon_smile2
Tomekk napisał(a):Gaba awansuje, nie wiem dlaczego, ale się ciesze Icon_razz
Icon_smile2 jakoś tak częściej tego słuchałem, kilka razy usłyszałem w radio, a za każdym razem byłem w dobrym humorze, a piosenka tylko to wzmagała, więc efekt w sumie nie mógł być inny Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Ależ to się trzyma
co więcej, to o 2 miejsca lepszy wynik niż dotychczasowy najlepszy!
tadzio3 napisał(a):U mnie takich wyników nie osiągnie, ale ciesze się, że Elektryczne Gitary zyskały w Twoich uszach Icon_wink2
zyskały przy okazji pierwszej płyty Icon_wink2
tadzio3 napisał(a):Polskie piosenki w natarciu na top 10 Icon_smile2
tak. a w dodatku w dziesiątce 5 polskich, więc w pierwszej trzynastce aż 8! Icon_biggrin3 to nawet lepszy wynik niż u Ciebie! Icon_mrgreen
tadzio3 napisał(a):Obstawiam mniej więcej 10 tygodni Icon_wink2
ok, pierwszy typ przyjęty Icon_mrgreen
tadzio3 napisał(a):Green Day podwójnie dostał wypadając z dwóch list. Mnie płyta nie zachwyciła
niestety tragiczny singiel bardzo zaszkodził płycie, bo zamiast mieć w pamięci, że to bardzo dobra płyta, która bardzo mi się podoba i która była u mnie na pierwszym, to najpierw przychodziło mi do głowy, że to płyta, na której jest to nędzne "21 Guns".
michal91d napisał(a):już spada :?: Icon_frown
a to tak, bo mniej słuchałem i dało się wyprzedzić innym Icon_smile2. jak już będę mieć płytę, to powinno być lepiej Icon_smile2.
kajman napisał(a):jak dla mnie to już drugi tydzień najgorsze top10 w znanej przeze mnie histotrii Twojej listy
Icon_mrgreen
to znając zbieżność naszych gustów powinienem się chyba bardzo cieszyć, bo to być może oznacza, że dziesiątka jest piekielnie mocna Icon_mrgreen .
kajman napisał(a):W top3 przeszkadza mi jedyny znany utwór z Powstania.
to trochę się pomęczysz przez następne tygodnie Icon_mrgreen . o ile będziesz wciąż zaglądać, a byłoby mi bardzo miło.
kajman napisał(a):jestem totalnie zdziwiony, bo myślałem, że Eurasia będzie rządziła na listach, a Uprising przejdzie niezauważone.
wiesz, nie jest powiedziane, że Eurasia mi się nie spodoba... jak już ją usłyszę Icon_mrgreen
kajman napisał(a):początek jest zdecydowanie bardziej nostalgiczny niż w pierwowzorze i też od początku mnie urzekł.
on od początku mnie powalał na kolana. chodziło tylko o to, żeby się przekonać do tej marszowej części.
saferłel napisał(a):Porażką się dla mnie okazali :/
te rzeczy co grałem w audycji też się nie spodobały?
saferłel napisał(a):Jakoś pominąłem istnienie Blenders. Z tego co kojarzę, to jest to taki zespół pokrewny Big Cycowi.
teraz to faktycznie Big Cyc próbuje takie skoczne i wakacyjne rzeczy grać, ale na początku to byli tacy bojownicy Icon_smile2. a Blendersi to od początku takie wesołe kołysanie Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Grałeś ich zresztą ostatnio w kawałku o tytule Slovan bodajże.
było w naszym radio, ale to nie ja grałem Icon_wink2.
saferłel napisał(a):''Revelry'' posiedziało na liście ponad 20 tyg.
faktycznie. ależ to minęło. spodziewałbym się, że to góra 15 tygodni... No ale do dziesiątki nie doszło. gdyby tylko zagrali to na Open'erze...


- Aro - 21.08.2009 01:25 PM

ku3a napisał(a):Obstawiam mniej więcej 10 tygodni Icon_wink2

ok, pierwszy typ przyjęty Icon_mrgreen
do kiedy można typować Icon_wink2 mam wrażenie że utrzymają się krócej.
Ale i tak się ciesze ze poznałeś wreszcie PW.
Choć przyznam ze na single wybrałbym na początek zupełnie inne utwory .
Moja mała pięknie Icon_biggrin3 Na razie rekompensuje mi braki innych utworów które miały się pojawić z Gajcego.
Ciekawe czy Ashtray Heart wróci do TOP 10, w końcu zostało singlem.
Z nowości bardzo podoba mi sie najniższa i nowe Toten Hosen Icon_smile2
A za to zupełnie nie wiem co Wy słyszycie w przeciętnym Uprising . Icon_razz
W płytach pojawia się poznany w Rockiestrze Rootwater.
Ja już sobie wybrałem utwór na singla , tylko teraz trzeba czekać na jakieś rezultaty.


- ku3a - 21.08.2009 02:18 PM

ku3a napisał(a):do kiedy można typować Icon_wink2
jeszcze przez 10 tygodni Icon_wink2
Aro napisał(a):Choć przyznam ze na single wybrałbym na początek zupełnie inne utwory .
to nie ja wybrałem, one same się wybrały Icon_wink2
Aro napisał(a):Ciekawe czy Ashtray Heart wróci do TOP 10, w końcu zostało singlem.
oby Icon_smile2
Aro napisał(a):Z nowości bardzo podoba mi sie najniższa i nowe Toten Hosen Icon_smile2
cieszę się Icon_smile2
Aro napisał(a):Ja już sobie wybrałem utwór na singla
ciekawe który. ja mam 2 utwory które na razie u mnie zdecydowanie się wyróżniają i czekają na swoją kolej by trafić na listę.


- Paweł - 21.08.2009 11:26 PM

ku3a napisał(a):było w naszym radio, ale to nie ja grałem Icon_wink2 .
To ja grałem. Icon_wink2 Zamówienie... od Miszona bodajże.
Cytat:19. NN. 01. Uprising - Muse
Czy to jest jakiś kawałek z nowej płyty o której ostatnio coś słyszałem?


- Aro - 22.08.2009 03:49 PM

ku3a napisał(a):one same się wybrały Icon_wink2
tylko ciekawe kto im podpowiedział że akurat mają być właśnie one. Icon_wink2
ku3a napisał(a):ciekawe który. ja mam 2 utwory które na razie u mnie zdecydowanie się wyróżniają i czekają na swoją kolej by trafić na listę
Aby za dużo nie zdradzać. moje top 3 w dowolnej kolejności : Realize, Visionism, Alive Icon_smile2


- tadzio3 - 24.08.2009 01:14 PM

ku3a napisał(a):U mnie takich wyników nie osiągnie, ale ciesze się, że Elektryczne Gitary zyskały w Twoich uszach
zyskały przy okazji pierwszej płyty
Jakieś dwa lata temu bardzo szczegółowo zagłębiłem się w dyskografię EG i wynalazłem wiele świetnych utworów, kóre nie były znane z singli. Tylko nie wiem dlaczego wtedy żaden kawałek nie trafił na moją listę. W każdym razie bardzo polubiłem ten zespół całościowo, a nie tylko z kilku najbardziej znanych kawałków
ku3a napisał(a):Polskie piosenki w natarciu na top 10
tak. a w dodatku w dziesiątce 5 polskich, więc w pierwszej trzynastce aż 8! to nawet lepszy wynik niż u Ciebie!
U mnie rzeczywiście teraz trochę wiećej zagraniczych, co jest dziwne, gdyż wakacje z festiwalami sprzyjały zwykle rozrostowi polskiej muzyki. Jednak nie da sie tego przewidziec
ku3a napisał(a):niestety tragiczny singiel bardzo zaszkodził płycie, bo zamiast mieć w pamięci, że to bardzo dobra płyta, która bardzo mi się podoba i która była u mnie na pierwszym, to najpierw przychodziło mi do głowy, że to płyta, na której jest to nędzne "21 Guns".
Zgadzam się, utwór coraz bardziej mi się nie podobał z każdym kolejnym przesłuchaniem, a powinno być raczej odwrotnie
ku3a napisał(a):teraz to faktycznie Big Cyc próbuje takie skoczne i wakacyjne rzeczy grać, ale na początku to byli tacy bojownicy . a Blendersi to od początku takie wesołe kołysanie
Big Cyc z początku to byli w zasadzie punkowcy i grali w takim stylu. Potem to się zmieniło. A Blendersi cały czas grają w swoim znanym stylu Icon_smile2


- ku3a - 24.08.2009 02:14 PM

Cytat:Czy to jest jakiś kawałek z nowej płyty o której ostatnio coś słyszałem?
yup, pierwszy singiel
Aro napisał(a):Aby za dużo nie zdradzać. moje top 3 w dowolnej kolejności : Realize, Visionism, Alive Icon_smile2
u mnie na razie Visionism i Venture, być może w odwrotnej kolejność. tak wybrałem do Rockiestry i do tej pory to właśnie te 2 mi się najbardziej podobają.
tadzio3 napisał(a):zagłębiłem się w dyskografię EG i wynalazłem wiele świetnych utworów, kóre nie były znane z singli.
jeśli się nie mylę, to ja mam wszystkie ich płyty, może z wyjątkiem jakiejś jednej, późniejszej. a płyta "Wielka radość" jest cała lepsza niż niejeden best of innego zespołu Icon_smile2.


- tadzio3 - 24.08.2009 03:04 PM

ku3a napisał(a):a płyta "Wielka radość" jest cała lepsza niż niejeden best of innego zespołu
O, racja! Icon_smile2


- Kertoip - 26.08.2009 12:18 PM

ja się jakoś do tej Sofy przekonać nie mogę...


- Aro - 26.08.2009 12:29 PM

Kertoip napisał(a):ja się jakoś do tej Sofy przekonać nie mogę...
ja za to uwielbiam spać na sofie .


- Gary - 26.08.2009 08:40 PM

tadzio3 napisał(a):zagłębiłem się w dyskografię EG i wynalazłem wiele świetnych utworów, kóre nie były znane z singli.
To ja polecam jeszcze solową płytę Kuby Sienkiewicza "Źródło", ze szczególnym wskazaniem na znakomity utwór tytułowy. Icon_smile2