Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni (/showthread.php?tid=57242)

Strony: 1 2 3


Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - dejmieeen - 06.07.2021 11:34 AM



Po coverze "Wszystko czego dziś chcę" Izabeli Trojanowskiej, Brodka tym razem wzięła na warsztat "Ostatniego". Nowa wersja piosenki, promuje serial "Rojst '97" i powstała z udziałem Tymka i Urbańskiego.


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - Adam1992 - 06.07.2021 12:31 PM

Tymek udowodnił, że jest wszechstronnym artystą, a nie jakimś tam radiowym raperkiem. Swoją drogą pierwszy raper w Polsce, którego 3 utwory mają 100 lub więcej milionów wyświetleń.


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - AKT! - 06.07.2021 12:52 PM

sama brodka by to dźwignęła w tym aranżu, ale tymek zmienił o 180 stopni wymowę tego refrenu swoim zawodzeniem; nie mówię, że jest bardzo źle, ma to jakiś urok, jest w tym pewna koncepcja, ale jestem trochę rozczarowany, zwłaszcza że aranż się ładnie rozwija pod koniec


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - Miszon - 06.07.2021 04:52 PM

Kurde, zniszczyli takie piękne akordy, wrzucając nudne oklepane... Icon_frown .


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - neo01 - 06.07.2021 05:02 PM

To chyba jest już inny utwór. Tekst podobny, ale melodyka jest tak zmieniona, że trudno uznać, że to cover, przynajmniej w ścisłym znaczeniu tego słowa.
Ale tak to nawet ciekawie to zrobili. Serialu też jestem bardzo ciekaw...


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - Miszon - 06.07.2021 07:28 PM

Tak, to jest ten sam tekst, ale zupełnie inny utwór. Ciężko to nazwać coverem. To jest nowa muzyka do starego tekstu, a nie nowa wersja starej piosenki.
Ogólnie jest to niezłe, ale jak napisałem strasznie uproszczone i jak się zapomni jak leciał "Ostatni" Edyty Bartosiewicz, to można pochwalić. Ale zapomnieć trudno.


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - EVENo - 06.07.2021 07:41 PM

Utworem nie byłem zainteresowany, więc go nie słuchałem (z resztą zapomniałem zapłacić za internet i mi go zwolnili tak, że odpalenie filmu na jutubie jest niemożliwe, do jutra muszę tak żyć), ale fajnie, że ktoś w końcu powiedział na głos, że to od Bartosiewicz, bo z pierwszego postu wynika bardziej, że Trojanowskiej Icon_razz2


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - Miszon - 06.07.2021 08:31 PM

EVENo napisał(a):fajnie, że ktoś w końcu powiedział na głos, że to od Bartosiewicz, bo z pierwszego postu wynika bardziej, że Trojanowskiej
hah, no trochę tak! Icon_razz


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - AKT! - 07.07.2021 01:21 PM

ja do refrenu nie byłem pewien, którego słucham, bo nie znam za bardzo tekstu, haha


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - dejmieeen - 07.07.2021 02:38 PM

(06.07.2021 07:41 PM)EVENo napisał(a):  Utworem nie byłem zainteresowany, więc go nie słuchałem (z resztą zapomniałem zapłacić za internet i mi go zwolnili tak, że odpalenie filmu na jutubie jest niemożliwe, do jutra muszę tak żyć), ale fajnie, że ktoś w końcu powiedział na głos, że to od Bartosiewicz, bo z pierwszego postu wynika bardziej, że Trojanowskiej Icon_razz2

Miałem to dopisać, ale szef czegoś chciał i szybko kliknąłem "dodaj". Jednak wszyscy tutaj znają tę piosenkę, więc z drugiej strony wychodzi na to, że to zbędna informacja. Icon_razz2


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - Dobromiera - 07.07.2021 03:50 PM

Ja nie miałem pojęcia o istnieniu piosenki Trojanowskiej o tym tytule - wychowan na Bartosiewicz, od razu pomyślałem o niej.

Z ładnej, ciepłej balladki zrobiła się taka muzyka trajlerowa - wielka, podniosła, nawet całkiem klimatyczna, ale bez subtelności, i podobnie jak AKTa, Tymek wokalnie mnie nie przekonuje. Szczerze mówiąc to kolejne nagranie, które sprawia, że czuję się staro.


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - kajman - 07.07.2021 04:59 PM

Artur.O napisał(a):Ja nie miałem pojęcia o istnieniu piosenki Trojanowskiej o tym tytule
Chyba nie Ty jeden (zresztą ciężko byłoby kogoś takiego znaleźć, bo nigdy utworu o takim tytule nie śpiewała), ale pewnie wiele osób nie ma pojęcia co Trojanowska nagrywała.
Chociaż Ostatniego nie cenię to w porównaniu z tym kawałkiem brzmi rewelacyjnie).


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - Tomekk - 15.07.2021 09:05 PM

Muszę obejrzeć pierwszy sezon Rojsta i ten najnowszy.
Cover może być. Wiadomo, że oryginał jest niedościgniony i nienaruszalny, ale fajnie posłuchać tej ballady w innym klimacie muzycznym.


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - kajman - 15.07.2021 09:56 PM

Tomekk napisał(a):Muszę obejrzeć pierwszy sezon Rojsta i ten najnowszy.
Ja też pewnie bym obejrzał tylko na żadnym kanale na mojej kablówce go nie grają.


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - Szymek79 - 15.07.2021 11:31 PM

kajman napisał(a):Ja też pewnie bym obejrzał tylko na żadnym kanale na mojej kablówce go nie grają.
Serial jest dostępny na Netflixie.


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - kacper130700 - 15.07.2021 11:53 PM

Ale nie za darmo. Ja z Netflixa nigdy nie korzystałem i nie będę. Nie żałuję tego Icon_wink Co do utworu to jest fatalny.


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - kajman - 16.07.2021 06:40 AM

Tak samo. Nie używam Netflixa, zresztą nawet nie wiem czy na zwykłym telewizorze by się dało.


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - Szymek79 - 16.07.2021 09:08 AM

kajman napisał(a):Tak samo. Nie używam Netflixa, zresztą nawet nie wiem czy na zwykłym telewizorze by się dało.
można w komputerze a nawet smartfonie.Icon_wink


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - kajman - 16.07.2021 10:03 AM

Podobno mam smartfona, ale potrafię na nim tylko odbierać telefony (i nawet to nie zawsze mi się udaje).
Ale to tylko jako dygresja, bo smartfon do oglądania filmów to jakiś żart. Nawet na komputerze nic nie oglądam, bo ma za mały ekran. Telewizor też ma za mały ale to się da wytrzymać, chociaż jedynie sensowny dla mnie jest tylko drugi rząd w kinie.


RE: Tymek, Brodka & Urbański - Ostatni - AKT! - 16.07.2021 10:11 AM

nie uwierzycie, wiem, ale i saw it coming xD