Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju (/showthread.php?tid=49799)

Strony: 1 2


dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - thestranglers - 05.03.2020 06:47 AM

Mary Komasa - Lost Me



RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - kajman - 05.03.2020 08:42 AM

Jeden już był, to więc drugi. Mimo że wiem o czym jest to muzycznie podnosi mnie na duchu.
Boomtown Rats - I Don't Like Mondays



RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - neo01 - 05.03.2020 10:26 AM

Kajman, zaskoczyłeś mnie swoim udziałem w tym wątku.
Ode mnie coś na grubo, oddającego czasem mój stan:

happysad - Tak się boję


RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - EVENo - 05.03.2020 10:33 AM

Hey - DOLLY



RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - AKT! - 05.03.2020 11:51 AM

zanosi się na deszcz




RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - Miszon - 05.03.2020 12:57 PM

Pewnie jakiś totalny zmulacz, jest tego sporo, pomyślę co najbardziej dołuje.


RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - kajman - 05.03.2020 04:37 PM

Miszon napisał(a):Pewnie jakiś totalny zmulacz, jest tego sporo, pomyślę co najbardziej dołuje.
Ale tutaj chodzi o utwór, który wyciąga z dołka.


RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - Miszon - 05.03.2020 04:42 PM

kajman napisał(a):chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju
Czy gdzieś tu jest napisane że wyciąga z dołka?
Zresztą, dla mnie dobrym sposobem na wyciągnięcie z dołka jest odbicie od dna.


RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - kajman - 05.03.2020 04:51 PM

Jestem w dołku (rzadko mi się to zdarza, ale jednak) i chwyta mnie jakiś utwór, więc się z niego wydostaję. Tak jest z Pieśnią kroniką (ale to ze względu na text).


RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - AKT! - 05.03.2020 05:05 PM

tekst nie ma znaczenia w muzyce, a muzyka jest zupełnie abstrakcyjna, nie rozumiem, jak może jakkolwiek łączyć się z czyimś samopoczuciem Icon_razz Icon_razz Icon_razz


RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - Miszon - 05.03.2020 05:17 PM

I pozamiatał Icon_razz .


RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - kajman - 05.03.2020 05:46 PM

Miszon napisał(a):tekst nie ma znaczenia w muzyce
Pewnie gdybym puścił ten text w wersji mówionej to też by mnie podniósł na duchu. Ale z muzyką łatwiej się słucha.
AKT! napisał(a):muzyka jest zupełnie abstrakcyjna, nie rozumiem, jak może jakkolwiek łączyć się z czyimś samopoczuciem
Jak rozwiążę trudne zadanie matematyczne to też mam dobry humor (pamiętam, jaką miałem radochę, gdy udowodniłem, że zero o jeden to dwie różne liczby; pewnie tego już bym teraz nie potrafił), a to też abstrakcja.


RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - neo01 - 05.03.2020 05:59 PM

Idąc tym tropem powinieneś wprawiać się w dobry nastrój przy odsłuchu powiedzmy każdego kawałka, który lubisz czy cenisz, a nie tylko jakichś konkretnych Chytry
Myślę, że brnięcie w te muzyczne abstrakcje nie ma za bardzo sensu, w sensie odbijania się muzyki (utworów) na nas, nie mówię już o muzyce sensu stricto, chociaż i tu oczywiście jakieś ewidentne konotacje może ona mieć, a już na pewno oczywiście w warstwie tekstowej.


RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - thestranglers - 05.03.2020 06:14 PM

Ja słowo 'chwytać' rozumiem bynajmniej nie jako ratowanie ze stanu gorszego, a towarzyszenie mi w nim, jednakże bardziej w stronę dna.


RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - Miszon - 05.03.2020 06:23 PM

Chwyta za serce, ja tak rozumiem.


RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - kajman - 05.03.2020 06:31 PM

thestranglers napisał(a):Ja słowo 'chwytać' rozumiem bynajmniej nie jako ratowanie ze stanu gorszego, a towarzyszenie mi w nim, jednakże bardziej w stronę dna.
To raczej pasowałoby tu Pogłębia taki nastrój. Dla mnie słowo chwyta w przypadku muzyki ma wydźwięk jednoznacznie pozytywny (zresztą dotyczy to też innych rodzajów sztuki).
thestranglers napisał(a):Idąc tym tropem powinieneś wprawiać się w dobry nastrój przy odsłuchu powiedzmy każdego kawałka, który lubisz czy cenisz
I tak też jest. Dobra (w moim odczuciu) muzyka wprawia mnie w dobry nastrój, a przynajmniej go podtrzymuje. Ta, którą odbieram jako złą w dużej ilości psuje mi nastrój (w wyjątkowych wypadkach pojedyńcze utwory jak np Następna stacja czy utwory Hani Rani).
A że I don't ma do tego taką specyficzną energię to działa na mnie najmocniej. Ale czasem inne utwory nagle mi przykopują i wprawiają w świetny nastrój.


RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - kajman - 05.03.2020 06:32 PM

Miszon napisał(a):Chwyta za serce, ja tak rozumiem.
To dla mnie jednoznaczne z poprawą nastroju.


RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - thestranglers - 05.03.2020 06:35 PM

Czyli prz dał nam ambitny temat, skoro każdy ma swoje (inne) wytłumaczenie.


RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - Miszon - 05.03.2020 06:44 PM

(05.03.2020 06:32 PM)kajman napisał(a):  
Miszon napisał(a):Chwyta za serce, ja tak rozumiem.
To dla mnie jednoznaczne z poprawą nastroju.
Może chwytać jak mamy doła, a jak mamy wesoły nastrój to nas drażnić, albo już tak nie chwytać.


RE: dzień 316 - utwór, który chwyta/chwytał Cię podczas stanów obniżenia nastroju - neo01 - 05.03.2020 06:46 PM

kajman napisał(a):A że I don't ma do tego taką specyficzną energię to działa na mnie najmocniej.
I tu chyba mamy jasną odpowiedź na to czy muzyka to czysta abstrakcja Icon_smile

kajman napisał(a):
thestranglers napisał(a):Ja słowo 'chwytać' rozumiem bynajmniej nie jako ratowanie ze stanu gorszego, a towarzyszenie mi w nim, jednakże bardziej w stronę dna.
To raczej pasowałoby tu Pogłębia taki nastrój. Dla mnie słowo chwyta w przypadku muzyki ma wydźwięk jednoznacznie pozytywny (zresztą dotyczy to też innych rodzajów sztuki).
Dla mnie to jest po prostu tak: jakiego kawałka lubię słuchać gdy mam obniżony nastrój. Przecież nie słucham "smutów" żeby się jeszcze bardziej dołować. U mnie tego typu kawałki potrafią pełnić w takich chwilach inną rolę - przez to że jakoś nazywają moje uczucia czy odczucia, pozwalają mi łatwiej przez te stany przejść, powiedzmy.