Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Waszym zdaniem (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- Wątek: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. (/showthread.php?tid=49315)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - AKT! - 06.02.2020 09:37 PM

to tylko środek wyrazu, koncepcja muzyczna bywa, ale nie musi być wcale nierozerwalnie związana z wykorzystywanymi instrumentami


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - kajman - 07.02.2020 12:00 AM

Gdyby był tylko środkiem wyrazu to byłoby także dobrze, ale najczęściej zastępuje koncepcję muzyczną.


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - Adam1992 - 09.02.2020 07:13 PM

Richey Edwards z Manic Street Preachers żyje, ale ma głęboko gdzieś showbiznes.


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - Kuba1201 - 09.02.2020 07:32 PM

Część użytkowników z tego forum krytykuje LP3 za to, że na niej jest duża stagnacja, a tymczasem listy na tym forum są jeszcze bardziej zastane.


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - Adam1992 - 09.02.2020 07:49 PM

Myślę, że to oczywistość a nie kontrowersja. Icon_wink

Każdy układa listę według własnego widzimisię, także u niektórych utwory będą się trzymać miesiącami, a jeszcze u innych króciutko.


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - Kuba1201 - 09.02.2020 07:50 PM

Ale mam na myśli listy ogólnoforumowe, a nie poszczególnych użytkowników Icon_wink


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - Tomekk - 09.02.2020 08:21 PM

Kuba1201 napisał(a):Część użytkowników z tego forum krytykuje LP3 za to, że na niej jest duża stagnacja, a tymczasem listy na tym forum są jeszcze bardziej zastane.
to na szczęście mnie nie dotyczy, ale to akurat prawdziwa opinia.


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - dannar - 09.02.2020 08:48 PM

(09.02.2020 07:32 PM)Kuba1201 napisał(a):  Część użytkowników z tego forum krytykuje LP3 za to, że na niej jest duża stagnacja, a tymczasem listy na tym forum są jeszcze bardziej zastane.
Zgoda, tylko że ci, którzy narzekają najgłośniej i ci, którzy odpowiadają za stagnację na forumowej to dwie oddzielne grupy.

PS
Dobrze, że Pearl Jam zmodyfikował stylistykę, bo poprzednia formuła wyczerpała się w 1994.


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - kajman - 09.02.2020 09:58 PM

dannar napisał(a):poprzednia formuła wyczerpała się
Formuły się nie wyczerpują. Co najwyżej artyści nie potrafią z nich nic wykrzesać.


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - AKT! - 13.02.2020 06:25 PM

wpisałem sobie na listę rzeczy do zrobienia w wolnej chwili powrót do tego wątku -- zastanawiałem się przez chwilę nad kontrowersyjnymi opiniami, z którymi się utożsamiam i myślę, że to potwornie trudne tak się rozdwoić, by z jednej strony podzielać jakieś zdanie, a z drugiej mieć je za kontrowersyjne; albo cholernie przykre -- mieć jakieś zdanie z nadzieją, że okaże się kontrowersyjne -- choć czasem taki przykry trolling uprawiam w chwilach potrzeby uwagi czy złości -- ale później szybko się reflektuję, że to nie tak

czy wygłaszam jakieś kontrowersyjne opinie? nie wydaje mi się -- mogą być tak odbierane raczej przez konkretne osoby -- np. paweł "obraził się" (wierzę, że dla hecy), bo nie wyraziłem jednoznacznej aprobaty dla ostatniej płyty psb, która niestety zupełnie mnie nie zaangażowała -- pewnie wśród was znalazłoby się kilka osób, które byłby jednak w tej kwestii bardziej jednoznaczne, ale czy gdyby kajman napisał, że to dno w dalszym ciągu byłoby to kontrowersyjne, bo tych wszystkich rzeczach, skrajnie odmiennych od przyjętego konsensu percepcyjnego, zrobiłoby to na kimś tutaj jakiekolwiek wrażenie? może na jakimś zupełnie z zewnątrz, kto nie przywykł; czy kontrowersyjny może być czyjś gust muzyczny? a te opinie, które tu wklejacie jednak na tym w duże mierze bazują -- z wyłączeniem tych pozamuzycznych, które nie tyle są kontrowersyjne, co tak żeście sobie je wymyślili, by ktoś zaprotestował (co zresztą sam zrobiłem)

np. gdybym napisał, że hip hop jest od początku xxi wieku ciekawszy niż rock, czy byłoby to kontrowersyjne tutaj? znam ludzi, którzy z marszu by się ze mną zgodzili, ale znam też was i wiem, że wielu nie -- ale to w dalszym ciągu różnica opinii; czy różnica opinii może być kontrowersyjna? nie wiem, ale po przemyśleniu sprawy szerzej myślę, że nie -- kontrowersyjne może być np. że ktoś dopuszcza się hipokryzji, ale to nie kazus forum muzycznego, bo i po co? Icon_wink


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - meni - 14.02.2020 12:37 AM

AKT! napisał(a):np. paweł "obraził się" (wierzę, że dla hecy),
Odpowiem za niego, choć może i czyta Icon_wink - oczywiście że dla hecy, to saferłel w swej najczystszej formie i trochę mam wrażenie mu tego brakuje. A że znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie... Icon_lol


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - thestranglers - 14.02.2020 06:42 AM

meni napisał(a):trochę mam wrażenie mu tego brakuje
to czemu nie wraca tu?


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - AKT! - 14.02.2020 12:50 PM

a kto go tam wie Icon_wink


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - thestranglers - 14.02.2020 01:12 PM

To czemu nie zgłasza nic w topie? Przecież lubi Prefaby.


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - Dobromiera - 14.02.2020 01:28 PM

A może on pisze z nami tylko pod przykrywką? Icon_wink


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - AKT! - 14.02.2020 02:02 PM

wychodzi na to, że najbardziej kontrowersyjną osobą w historii mychy nie jest ani kajman ze swoimi opiniami, ani prz ze swoją krucjatą przeciw niesprawiedliwości, ani listoholik ze swoimi odpałami, ale safer, którego oficjalnie nie było tu od 4 lat, a wciąż co jakiś czas dominuje konwersacje w różnych wątkach, haha


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - EVENo - 15.02.2020 07:36 PM

A mówiłem już, że bracia Gallagherowie tylko udają, że są pokłóceni, żeby lepiej sprzedać swoje płyty? No to teraz mówię.


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - Dobromiera - 15.02.2020 08:02 PM

Ta teoria mi się podoba. Icon_biggrin


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - Adam1992 - 16.02.2020 12:59 AM

Wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było naprawdę.

Gdzieś czytałem, że się pogodzili i reaktywacja Oasis jest blisko ale z drugiej strony to może być trolling w stylu Tool, który momentami był już za bardzo chamski zwłaszcza dla fanów, którzy wierzyli, że nowa płyta jest blisko, a w oczekiwaniu na chociażby fragment jakiegoś kawałka otrzymali 37 minut dźwięków wydawanych przez świerszcze w nocy.


RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce. - EVENo - 16.02.2020 01:23 AM

Noel raz nawet powiedział, że Oasis się jeszcze nie reaktywowało, bo nie zaproponowano dostatecznej kwoty pieniędzy. Najwyraźniej ABBA otrzymała lepszą propozycję Icon_lol