Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover (/showthread.php?tid=49000)

Strony: 1 2


dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - thestranglers - 13.01.2020 07:08 AM

Doczytałem, że pod to nieznane mi wcześniej pojęcie pisze się ta kapela.

Faith No More - Stripsearch




RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - Miszon - 13.01.2020 09:45 AM

Naprawdę FNM to fusion?!?


RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - TuneHunterz - 13.01.2020 11:54 AM

Wiem,że nie ma ludzi którzy lubią klubowo-mocnych brzmień,ale wrzucam,bowiem producent idealnie złączył brzmienie gitarowe z brzmieniami Hardcore w tempie 190-200 BPM
Zresztą polecam jego ostatni album - Chosen Ones





RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - thestranglers - 13.01.2020 12:17 PM

Crossover, z tego co wyczytałem.


RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - EVENo - 13.01.2020 12:38 PM

Ja tylko wiem tyle, że Lao Che robi crossover, ale oni po prostu każdy utwór mają z innej beczki, więc mój ulubiony utwór Lao Che może być bardziej ulubionym utworem reggae, niż crossover Icon_razz2 Polska Wikipedia wymienia znanych artystów typu Faith No More czy nawet Red Hot Chili Peppers, ale nie podaje przy tym żadnych źródeł. Angielska pod tym względem raczej nie zawodzi, ale i tutaj wychodzi bardziej na to, że zwykły rap rock to już crossover.


RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - neo01 - 13.01.2020 03:16 PM

Skoro RATM to crossover, to co powiedzieć o nich? Icon_smile

Brass Against - Wake Up


RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - EVENo - 13.01.2020 06:34 PM

Kontrust to ponoć crossover, więc wstawiam ich.

Kontrust - BOMBA



RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - Miszon - 17.01.2020 03:16 PM

Moje skojarzenia to raczej fusion, czyli połączenie rocka z jazzem.
Czyli np. Mahavishnu Orchestra, a który numer to już pewnie kajman byłby bardziej kompetentny, wszystko co słyszałem brzmiało super.


RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - Dobromiera - 17.01.2020 04:31 PM

Nie, jazz fusion to szersze pojęcie, oddzielne od jazz-rocka.

Zresztą tytuł wątku do wymiany. Co to jest "crossover/fusion"? Jak dotąd zapostowane zostały piosenki: trip-hopowa, rap-metalowa i hardstyle'owa. Jak na razie właściwym tytułem, pasującym do tego, co tu jest, jest "zalinkuj dowolną piosenkę".


RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - Miszon - 17.01.2020 04:47 PM

Skoro jest szersze, to Mahavishnu chyba też się łapie? Icon_wink


RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - Dobromiera - 17.01.2020 05:13 PM

No też, ale to co napisałeś o jazz fusion jest błędne. Icon_wink


RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - Miszon - 17.01.2020 05:20 PM

OK wiem o co chodzi. Tak, wiem że fusion to nie tylko jazz+rock, ale w sumie chciałem się streścić. Fusion to fusion i widoczne tutaj hardcore czy triphop absolutnie nie kojarzą mi się z fusion.


RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - TuneHunterz - 17.01.2020 05:32 PM

(17.01.2020 04:31 PM)Artur.O napisał(a):  Nie, jazz fusion to szersze pojęcie, oddzielne od jazz-rocka.

Zresztą tytuł wątku do wymiany. Co to jest "crossover/fusion"? Jak dotąd zapostowane zostały piosenki: trip-hopowa, rap-metalowa i hardstyle'owa. Jak na razie właściwym tytułem, pasującym do tego, co tu jest, jest "zalinkuj dowolną piosenkę".

Artur poprawka co do trzeciego! To jest Hardcore'owa w tempie tak 180-200 BPM


RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - Dobromiera - 17.01.2020 05:44 PM

Hardcore to jest gatunek-parasol, do którego tak samo należą hardstyle, gabber, speedcore, i sporo innych rzeczy na czele z debiutem The Prodigy. Nie ma jakiegoś dokładniejszego określenia na styl tej piosenki? Icon_wink


RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - TuneHunterz - 17.01.2020 07:10 PM

(17.01.2020 05:44 PM)Artur.O napisał(a):  Hardcore to jest gatunek-parasol, do którego tak samo należą hardstyle, gabber, speedcore, i sporo innych rzeczy na czele z debiutem The Prodigy. Nie ma jakiegoś dokładniejszego określenia na styl tej piosenki? Icon_wink

Możesz określić jako Uptempo Hardcore lub Extreme Hardcore Arturze


RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - Dobromiera - 17.01.2020 09:51 PM

Dzięki!


RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - neo01 - 17.01.2020 10:14 PM

Artur.O napisał(a):Zresztą tytuł wątku do wymiany. Co to jest "crossover/fusion"? Jak dotąd zapostowane zostały piosenki: trip-hopowa, rap-metalowa i hardstyle'owa. Jak na razie właściwym tytułem, pasującym do tego, co tu jest, jest "zalinkuj dowolną piosenkę".
Co za bzdury. Nie słuchałem innych propozycji, ale jeśli chodzi o moją to już wg wiki RATM grają crossover, a tu masz jeszcze dodatkowo dęciaki, które w sposób, jaki zostały wykorzystane nie przynależą ani rockowi ani h-h.


RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - Dobromiera - 17.01.2020 10:58 PM

Co za bzdury. Wg Wikipedii crossover to zbiorcze określenie gatunków, które łączą ze sobą inne gatunki, a przecież co drugi gatunek muzyki popularnej na tym polega. Już pomijam, że są tam takie kwiatki jak "crossover thrash", czyli połączenie thrash metalu i punku - gdzie sam w sobie thrash metal to połączenie punku i metalu, ale po kiego grzyba określenie zbiorcze na Shanię Twain, RATM i Milesa Davisa? A co do Brass Against, są tam dęciaki, ale cała aranżacja utworu różni się naprawdę minimalnie od oryginału, więc należałoby klasyfikować go tak samo.


RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - neo01 - 17.01.2020 11:11 PM

Rozumiem, że Ty jesteś mądrzejszy i wiesz lepiej. Cóż, pozostaje Cię tylko zostawić z tym przeświadczeniem.


RE: dzień 266 - ulubiony utwór fusion/crossover - Dobromiera - 17.01.2020 11:31 PM

Przykro mi, że jest to po prostu prawdą i nie boję się pokazywać swojej wiedzy. Icon_smile