Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Wątek: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? (/showthread.php?tid=46816)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - kajman - 14.11.2019 06:02 PM

AKT! napisał(a):w polszy chyba tylko z założenia, bo na pewno nie w praktyce
Rzekłbym, że jednak elita, ale bardzo szeroka.


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - AKT! - 14.11.2019 06:39 PM

czyli masy w sumie


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - kajman - 14.11.2019 07:41 PM

Masy, ale elitarne.


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - neo01 - 14.11.2019 08:17 PM

Obecnych studentów jednak jako całości nie nazwałbym elitą, niestety.


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - Miszon - 14.11.2019 08:43 PM

Może podyplomowych


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - Dobromiera - 14.11.2019 09:04 PM

Myślę, że samo studiowanie akurat na mojej uczelni mojego kierunku nie świadczy o przynależności do jakiejkolwiek elity umysłowej. Icon_wink


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - kajman - 14.11.2019 09:30 PM

Artur.O napisał(a):Myślę, że samo studiowanie akurat na mojej uczelni mojego kierunku nie świadczy o przynależności do jakiejkolwiek elity umysłowej.
Czyżby dawało takie efekty jak u Ciebie:
Artur.O napisał(a):Wszyscy, którzy mają mnie za zdrowego psychicznie powinni wylądować w psychiatryku



RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - Dobromiera - 14.11.2019 10:00 PM

Mylisz przyczynę ze skutkiem.


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - prz_rulez - 14.11.2019 10:42 PM

"w polszy chyba tylko z założenia, bo na pewno nie w praktyce" - nie, ja jednak to widze, natomiast wspominam glownie o tych uczelniach najwyzej w rankingach. Bo na pewno nie np. o tej w moim miescie urodzenia xD
" lepiej"? nie rozumiem" - w sensie, ze dla stymulacji mozgu juz ten smooth jazz jest lepszy niz metal czy trap.


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - Dobromiera - 14.11.2019 11:00 PM

1. Większość Polaków przechodzi przez studia i to jest fakt.
2. Wcale nie jestem na wysoko notowanej uczelni.
3. Mózg to stymuluje klasyka, a nie muzyka tła.
4. Meni ma rację.


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - kajman - 14.11.2019 11:08 PM

Artur.O napisał(a):Większość Polaków przechodzi przez studia
Nie wiedziałem, że już jest aż tak źle.


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - prz_rulez - 14.11.2019 11:46 PM

"3. Mózg to stymuluje klasyka, a nie muzyka tła."
Nie tylko, bo jest też np. biały szum.
Podobno bez większych obaw można słuchać większości muzyki sprzed lat pięćdziesiątych, gdyż nie dekoncentruje.
@Kajman - troche robi sie off-top. Moze zalozmy nowy temat na temat edukacji?


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - neo01 - 14.11.2019 11:48 PM

Przechodzi przez studia - ciekawie powiedziane.
Wiem że jakiś czas temu był to mniej więcej co drugi maturzysta, co było jakimś rekordem w Europie, ale teraz ta liczba wyraźnie spadła - i dobrze.
Natomiast w modzie są inne formy kształcenia policealnego albo oczywiście kształcenie kierunkowe już w szkole średniej.


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - Kalypson - 15.11.2019 03:51 AM

Artur.O napisał(a):1. Większość Polaków przechodzi przez studia i to jest fakt.

Ciekawy wątek. Kilku moich kolegów zostało na uczelni po studiach i pracuje w Instytucie Psychologii (tym "filozoficznym", bo u nas w Krakowie trochę inaczej to teraz wygląda z tą psychologią) i dzięki nim wiem, że studia, szczególnie z zakresu nauk humanistycznych, stały się obecnie bardzo popularne wśród studentów z Ukrainy i Białorusi. To trochę dygresja, ale zmieniłbym w ten sposób nieco brzmienie pierwszego punktu u Artura Icon_wink. Dzięki specjalnym dotacjom zachęca się ich do podejmowania studiów, ale poziom tych osób jest daleki od optimum, a Polscy studenci się denerwują. Ja może nie jestem na bieżąco, bo w moich czasach na Wydziale Filozoficznym nie było żadnego obcokrajowca, ale właśnie od znajomych wiem, że w przypadku kierunków pokroju Politologii czy Stosunków Międzynarodowych to spory dylemat. Poziom się obniża, ludzie dostają papierki - to prawda. Niemniej osoba chętna do nauki zawsze znajdzie motywację i sposób, żeby się wybić. Wiadomo, że tylko część ma takie predyspozycje i to jednocześnie ona w dużej mierze ciągnie uczelnie w rankingach.

W kuluarach panuje zresztą takie zdanie, że obecnie prawdziwe studia zaczynają się na doktoracie, jeżeli ktoś się decyduje. Co nie oznacza, że niektórzy też nie robią tego dla samego tytułu czy na zasadzie podniesienia swojego prestiżu np. w pracy w korporacji. Ale co kto woli - ciężlo na pewno pracować i jednocześnie studiować, ale sądzę, że ktoś oddany temu co robi, może już naprawdę wiele zyskać na tym etapie edukacji. Tak przynajmniej przypuszczam. Od tego roku w każdym razie postawiono na elitarność ze względu na nową ustawę. I znów mogę się odnieść do studiów humanistycznych, gdzie podobno przyjmuje się, w zależności do dyscypliny, już tylko po 5-6 osób rocznie. To chyba słuszny kierunek. Ale znowu - studenci zagraniczni, dzięki nielimitowanemu dostępowi, są w uprzywilejowanej pozycji. Zwykle mają już określone doświadczenie i dorobek, dlatego decydują się na studia na prestiżowej z ich pozycji uczelni zagranicznej. Polscy studenci nie mają wcześniej tej perspektywy i później przegrywają nabory. Są nowo otwarte kierunki, gdzie większość (niezależnie czy łącznie studiuje 5 czy 10 osób) osób jest właśnie spoza Polski.


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - prz_rulez - 29.11.2019 02:42 PM

https://www.facebook.com/thoughty2/videos/1531012313622140/?app=fbl


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - dziobaseczek - 27.11.2020 06:54 AM

Na prośbę części kolegów, odświeżam wątek inspirowany niniejszym wpisem na Facebooku.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2818298188381596&id=1645735358971224


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - kajman - 27.11.2020 08:47 AM

Tutaj też odpiszę:
Przeczytałem ten post i zbyt słabo znam topowe piosenki list przebojów, żeby to skomentować. Mimo to wnioski uważam za naciągane. Przeczytałem też kolejny post i po tym strona wydaje mi się niewiarygodna i skrajnie tendencyjna. Nie chcę się rozpisywać, stwierdzę tylko że wytykanie dzieciom win rodziców było powszechną praktyką czasu komuny i świadczy o niskim poziomie obwiniającego.


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - Miszon - 27.11.2020 09:23 AM

Ju z Kopernik odkrył, że pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - kajman - 27.11.2020 10:06 AM

Piszesz o poziomie mordoksiążek?


RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - Miszon - 27.11.2020 10:14 AM

Metaforycznie wszystkiego.