Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mój top Pearl Jam - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: kajman33 (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Mój top Pearl Jam (/showthread.php?tid=42810)

Strony: 1 2 3


RE: Mój top Pearl Jam - kajman - 15.12.2018 10:56 PM

Jest zbyt teraźniejsze, jak pisałem. Wyżej zapytałem nawet dlaczego. Dlatego, że przeszłość okazała się lepsza.


RE: Mój top Pearl Jam - neo01 - 15.12.2018 11:33 PM

Z ostatniej porcji moją uwagę (pozytywną) zwracają: 30, 26 i 22. A ten ostatni to pierwsza setka mojego TWC, więc super że jest i to w miarę wysoko.
Aten hidden track to jakiś żart, jakieś piski i skrzeczenia, tego nie da się słuchać Icon_smile


RE: Mój top Pearl Jam - Dobromiera - 15.12.2018 11:39 PM

(15.12.2018 10:56 PM)kajman napisał(a):  Jest zbyt teraźniejsze, jak pisałem. Wyżej zapytałem nawet dlaczego. Dlatego, że przeszłość okazała się lepsza.

Co to znaczy teraźniejsze? xD


RE: Mój top Pearl Jam - kajman - 15.12.2018 11:43 PM

Wszystko wyjaśnię w pierwszej dziesiątce, gdzie się właśnie ta przeszłość objawi (chociaż może błądzę z powodu słabej znajomości angielskiego, ale chyba jednak nie).


RE: Mój top Pearl Jam - neo01 - 15.12.2018 11:48 PM

Oprócz topu Pearl Jam mamy jeszcze zagadki niczym w rasowym kryminale Icon_lol


RE: Mój top Pearl Jam - kajman - 16.12.2018 02:21 PM

16. Yellow Moon
17. Pilate
18. Immortality
19. Come Back
20. The End
21. Sirens

Pojawia się jeden z największych hitów zespołu w nowszych czasach (a na LP3 to w całym dorobku). Poza tym utwory, które chyba nigdy przebojami nie były (ale ja się nie znam). Jak poprzednio pisałem to są w top 21 utwory ze wszystkich płyt, ale trzy z nich: Backspacer, Vitalogy i Yeild wyżej nie będą nic już miały. Natomiast ostatnia płyta, chociaż ma tutaj dwóch przedstawicieli jeszcze będzie miała co najmniej jednego.


RE: Mój top Pearl Jam - neo01 - 16.12.2018 04:43 PM

Mój typ na zwycięstwo na 16, ale i tak nieźle Icon_smile Ja akurat średnio czuję fenomen tego kawałka, bardziej podoba mi się kilka innych utworów z LB.
Na duży plus "Immortality", na mniejszy "Pilate". No i Yield miało sporo przedstawicieli, tylko raczej w dolnej części stawki. Robi się coraz ciekawiej...


RE: Mój top Pearl Jam - EVENo - 16.12.2018 05:09 PM

Z Immortality zawsze mam ten problem, że choć piosenka jest świetna, to moim zdaniem nie pasuje na zakończenie albumu Vs. Z jakiegoś powodu w ogóle nie pasuje mi do tego albumu. Przez to też często ją pomijam lub nieprawidłowo oceniam. Po prostu Versus byłby lepszy bez niej i ona była by lepsza bez Versusa Icon_razz2 Wychodzi na to, że największą wadą Pearl Jamu są zakończenia ich płyt Icon_razz2


RE: Mój top Pearl Jam - neo01 - 16.12.2018 05:16 PM

EVENo napisał(a):Z Immortality zawsze mam ten problem, że choć piosenka jest świetna, to moim zdaniem nie pasuje na zakończenie albumu Vs.
Z tym zdaniem mam ten problem, że "Immortality" jest bardziej z Vitalogy Icon_wink
Pomyliło Ci się z "Indifference" Icon_smile


RE: Mój top Pearl Jam - EVENo - 16.12.2018 05:20 PM

Dżizas, faktycznie! xD

A to w takim razie cofam. Jest nawet odwrotnie niż powiedziałem - byłoby świetnie, gdyby to właśnie Immortality kończyło album Icon_biggrin Ale to z kolei potwierdzenie moich słów o fatalnych outrach na płytach PJ, bo ten z Vitalogy to już jest totalnie pokręcony (jak cała płyta)


RE: Mój top Pearl Jam - kajman - 17.12.2018 05:35 PM

11. Future Days
12. Love Reign O'er Me
13. Wash
14. Evacuation
15. Help Help

Już wcześniej miałem problemu, ale tutaj już z bólem serca ustawiałem kolejne miejsca. Tak wspaniałe utwory tak nisko? No ale wyżej są jeszcze lepsze rzeczy. I znowu wielka radość, bo poza miejscem 11 nie znałem niczego i mogłem się delektować poznaniem nowych wyśmienitych utworów. A FD lubiłem zawsze.
Riot Act jest współrekordzistą pod względem liczby utworów w topie, ale najwyżej notowany utwór dotarł do miejsca 15. Na 14 karierę kończy Binaural. A Bolt będzie miał w top 21 jeszcze czwartego przedstawiciela (myślę, że łatwo zgadnąć, jaki to będzie utwór) i to będzie rekordzista w czołówce. Jeszcze inne cztery płyty będą miały reprezentantów w top 10 (i większość po jednym).


RE: Mój top Pearl Jam - EVENo - 17.12.2018 05:44 PM

Z tej piątki zdecydowanie Wash. Dobrze, że został umieszczony na późniejszych wersjach Ten w ramach bonusu, bo klimatem pasuje do tej płyty jak ulał.


RE: Mój top Pearl Jam - neo01 - 17.12.2018 06:12 PM

kajman napisał(a):Na 14 karierę kończy Binaural
Szkoda, że nie będzie "Nothing...".
Jednak masz naprawdę mocno alternatywny gust, bo z tej piątki daję plusa tylko "Future Days", za to dużego plusa (wygląda na to, że najlepsze zamykacze mają pierwsza i ostatnia płyta). A 12 to w ogóle nie wiem skąd pochodzi nawet...
A jeśli chodzi o Bolta, to obstawiam "Pendulum" i tym bardziej mnie dziwi, że nie ma mojego topowego utworu z Binaural, bo są dość podobne.
Mam nadzieję, że będzie jeszcze trochę kawałków z 2, 3 i 4 płyty, bo jak na razie raczej zbyt mały procent udziału miały.


RE: Mój top Pearl Jam - kajman - 17.12.2018 09:14 PM

neo01 napisał(a):Szkoda, że nie będzie "Nothing...".
Odpadł w dogrywce i trochę mnie to zdziwiło.
neo01 napisał(a):A 12 to w ogóle nie wiem skąd pochodzi nawet...
Jakiś bisajd chyba (z roku 2007)
neo01 napisał(a):Mam nadzieję, że będzie jeszcze trochę kawałków z 2, 3 i 4 płyty
Pisałem już, że z Vitalogy się pożegnaliśmy (i wygląda na to, że dla mnie to najsłabsza ich płyta. Vs. i NC jeszcze będą miały przedstawicieli i przynajmniej jedna z nich dwóch.
neo01 napisał(a):obstawiam "Pendulum"
Wiedziałem, że będzie łatwo.
neo01 napisał(a):masz naprawdę mocno alternatywny gust
W top 10 pojawi się kilka bardziej znanych utworów. Dwa już wiadomo jakie.


RE: Mój top Pearl Jam - kajman - 19.12.2018 05:25 PM

Ciężko się przedzieram przez utwory z czołowki, żeby ustalić kolejność, ale kolejne przesłuchanie pozwoliło ustalić miejsc 6-10. Najwyższe zostawiam sobie na kolejny raz, a teraz czwórka.
7. Yellow Ledbetter
8. Pendulum
9. Oceans
10. Comatose

Miejsce dziesiąte to bardzo fajne, ostre granie. Zachwyciło mnie od pierwszego przesłuchania, a potem tylko utwierdzało (a nawet poprawiało) swoją pozycję. Oceans to był od zawsze mój ulibiony utwór z ten i żaden z tych uznawane za największe nie miał do niego startu. Z kolei Pendulum raczej bym się spodziewał za Future, a jednak okazało się minimalnie lepsze zostając liderem ostatniej płyty. Ledbetter to przedostatni utwór nie pochodzący z płyty studyjnej i brzmiał świetnie. Jednak po długim zastanowieniu uznałem, że jednak ten utwór z szóstego jest jednak o włos lepszy.


RE: Mój top Pearl Jam - neo01 - 19.12.2018 06:29 PM

To tak: 7 - super, że jest - niewiele mu zabrakło do mojego TWC Icon_smile
8 - zdecydowanie najlepszy numer z ostatniej płyty, zaraz po nim stawiam "FD", czyli tak jak Ty Icon_smile
9 - nie jest to moja czołówka płyty, ale dość mocno lubię
10 - z tej czwórki najsłabszy, ale ma coś w sobie


RE: Mój top Pearl Jam - kajman - 19.12.2018 06:36 PM

Widzę, że tym razem bardziej Ci podeszło. Obawiam się, że jednak wyżej będzie gorzej (zajrzałem do Twojej dwudziestki i faktycznie będziesz miał mniej powodów do zadowolenia, chociaż coś (i chyba wiadomo co) się znajdzie).


RE: Mój top Pearl Jam - neo01 - 19.12.2018 07:30 PM

No tak... w każdym razie czekam z niecierpliwością Icon_smile


RE: Mój top Pearl Jam - kajman - 19.12.2018 07:34 PM

Ale to raczej jutro. Dzisiaj przesłuchuję zupełnie co innego.


RE: Mój top Pearl Jam - kajman - 20.12.2018 09:12 PM

4. W.M.A.
5. Gone
6. In My Tree

No to teraz trzy chyba mniej popularne utwory, chociaż jeden z nich nieźle radził sobie na LP3. Miejsce 4 i 6 mogę chyba omówić razem, bo dla mnie to podobne klimaty, rytmy, jakie lubię oraz mocno akcentowana i świetnie brzmiąca perkusja. Gone z kolei kojarzy mi się mocno z najbardziej znanym w Polsce utworem z tych, które pojawią się na podium.
Teraz wytłumaczę się z moich komentarzy na temat czasu. Otóż na 52 był utwór w czasie teraźniejszym czyli Go, na 5 piątym czyli znacznie wyższym pojawiła się przeszłość czyli Gone.
Napiszę jeszcze, że Vs. i Pearl Jam nie będą miały przedstawiciela na podium. Jak ktoś się nie pogubił w tym co pisałem to będzie wiedział przedstawiciele jakich dwóch płyt pojawią się na podium (trzeci utwór jak już wiadomo, nie pochodzi z ich studyjnej płyty).