Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój top Pearl Jam
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Mój top Pearl Jam
Zacznę od konkursu (przy czym nie obiecuję żadnych nagród - przynajmniej na razie).
Cały top:
1. Z ilu utworów będzie się składał top?
2. Jaki utwór zwycięży?
3. Czego będzie więcej - otwieraczy czy zamykaczy?
4. Na którym miejscu będzie Crazy Mary?
Top 21:
5. Ile będzie utworów pochodzących spoza pwps (podstawowych wersji płyt studyjnych)?
6. Z jakiej pwps będzie najwięcej utworów?
7. Z jakiej pwps nie pojawi się żaden utwór? (dopuszczalna odpowiedź nie ma takiej płyty).
Odpowiadać proszę do 11.12 g. 21.11.
Na wszelki wypadek piszę, że liczbą 21 nie należy się sugerować (może tylko to, że utworów nie będzie mniej, ale może być dużo więcej).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.12.2018 07:56 PM przez kajman.)
05.12.2018 09:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #2
RE: Mój top Pearl Jam
1. 46
2. Bugs
3. Otwieraczy
4. Szóstym

5. 6
6. Yield
7. Backspacer

Radio Epsilon
05.12.2018 01:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #3
RE: Mój top Pearl Jam
Ale trudny końkurs wymyśliłeś....

1. A skąd ja mam to wiedzieć? Niech będzie 44.
2. Chyba jeszcze trudniejsze. Pójdę za nowościami i obstawię "Yellow Moon", ale pewnie będzie coś z "Yield" (chyba chwaliłeś) albo "Binaural" (mocno zakręcona, więc pasuje mi do Ciebie), ewentualnie jakiś zamykacz.
3. Zamykaczy
4. Na piątym
5. Trzy
6. Napiszę Yield bo nie mam za bardzo pomysłu
7. Pearl Jam, bo jednak najsłabsza

Zmieniłem odp. na 1. pytanie na pierwszą myśl, bo jednak zauważyłem, że można pogodzić pyt. 1 z 7 Icon_razz2

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.12.2018 08:51 PM przez neo01.)
05.12.2018 02:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Mój top Pearl Jam
Dopiszę jeszcze, że na pytanie trzecie odpowiedź może brzmieć Tyle samo.
Poprawiłem utwór na płytę w pytaniu ostatnim.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.12.2018 07:57 PM przez kajman.)
05.12.2018 07:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Mój top Pearl Jam
Przedłużam termin odpowiedzi do jutra do 18.00. Kto jeszcze chce odpowiedzieć ma taką możliwość.
12.12.2018 11:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #6
RE: Mój top Pearl Jam
No, bo już się zaczynałem bać, że nie zdążysz. Ale zdążysz? Icon_razz2

A, jeszcze jedno. Moja odpowiedź "Bugs" to... żart Icon_wink No nie mogłem się powstrzymać Icon_razz2

Radio Epsilon
12.12.2018 11:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Mój top Pearl Jam
Nie ma obawy. Termin jest do 23. Teoretycznie to z Kowalską znacznie bardziej muszę się sprężać.
13.12.2018 06:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Mój top Pearl Jam
Przyznam się że z dwóch topów to w tym spodziewałem się większej liczby odpowiedzi niż w tamtym. Trudno, ale za to ten top sprawił mi znacznie więcej przyjemności. Poziom okazał się bardzo wysoki, walka była niezwykle zacięta (no i jeszcze jest, bo kolejności w top 16 jeszcze do końca nie znam). Na udział w topie zasłużyły aż 52 utwory. I tak się składa, że każdy album będzie miał co najmniej dwóch przedstawicieli (a najwięcej płyta pozakonkursowa czyli Lost Dogs, no ale jest tam ponad dwa razy więcej utworów niż na każdej ze studyjnych). Bardzo dużej liczby utworów, które tu się pojawiają wcześniej nie znałem i to nawet z tych płyt, które znałem najlepiej (debiut, trzy ostatnie).
41. Grievance
42. Dead Man Walking
43. In The Moonlight
44. Nothingman
45. Sleight Of Hand
46. Once
47. Garden
48. Dirty Frank
49. The Fixer
50. Johnny Guitar
51. Swallowed Whole
52. Go

Największą niespodzianką jest miejsce 49 bo jest to utwór, który do tej pory zdecydowanie źle mi się kojarzył (wprawdzie nie uważam go za koszmar, ale nigdy bym się go tutaj nie spodziewał). Zaskakująco nisko w moim odczuciu jest Once, bo kojarzył mi się bardzo dobrze.
13.12.2018 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #9
RE: Mój top Pearl Jam
No "Fixer" to właśnie mi się wydaje, że krytykowałeś podczas komentowania listy, ale jak widać, gusta się zmieniają, nawet u kajmana Icon_razz2
A poza tym: "Go" - fajnie, że jest, "Garden" - chyba bym się go nie spodziewał u Ciebie, więc tym bardziej cieszy, "Once" - jakoś mnie nie bierze, no i "Nothingman", czyli czołówka mojego TWC, ale dobrze że jest Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
13.12.2018 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #10
RE: Mój top Pearl Jam
A więc 46 i 52 to dla mnie absolutne petardy. Oba moją pewne miejsce w moim Top 10, jeśli będę takowy robił.
47, 48 i 49 również bardzo dobre. 44 i 51 też w miarę lubię.

Radio Epsilon
13.12.2018 08:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Mój top Pearl Jam
neo01 napisał(a):"Go" - fajnie, że jest
Ale jest zbyt teraźniejsze więc nie dało rady wyżej (wiem, że brzmi absurdalnie, ale wyjaśnię później - no chyba, że ktoś zrozumie wcześniej moją pokrętną logikę)
neo01 napisał(a):"Once" - jakoś mnie nie bierze
Mnie wzięło i to znaczne bardziej niż Black, Jeremy czy Alive, których w tym topie nie będzie.
neo01 napisał(a):"Nothingman", czyli czołówka mojego TWC
Czegoś mi w tym utworze zabrakło.
13.12.2018 09:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Mój top Pearl Jam
33. Hard To Imagine
34. Red Mosquito
35. Rival
36. Low Light
37. Push Me, Pull Me
38. Bush Leaguer
39. Man Of The Hour
40. Rats

Nie jestem znawcą PJ, ale mam wrażenie, że tutaj żadnych utworów, które byłyby uważane za ich czołówkę nie ma. Może tylko Man, który u mnie z każdym kolejnym przesłuchaniem przesuwał się w dół. Ale jak już pisałem ten top sprawił mi mnóstwo przyjemności i nawet 52 miejsce uważam za bardzo dobry utwór, a już 39 to nie ma co mówić. I jak sobie przypomnę jak brzmiało miejsce 40 to dziwi mnie tylko, czemu ten utwór jest tak nisko.
14.12.2018 09:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #13
RE: Mój top Pearl Jam
Rats oraz Low Light uwielbiam. Obecność Push Me Pull Me jednak skłania mnie do rozmyśleń czy aby na pewno nie zobaczymy Bugs w Twoim zestawieniu Icon_razz2 Dziwna to piosenka, choć świetnie spisuje się na koncertach, ale tam grana jest inaczej, bardziej sztampowo.

PS. Gdy pisałem, że Once i Go byłyby w moim Top 10 jeśli będę takowy robił, coś z tyłu głowy podpowiadało mi, że już taki robiłem. Pomyślałem, że to pewnie przez to, że niedawno wybierał piosenki PJ do zestawu mojego TWC. Dopiero dziś mnie oświeciło, że przecież niedawno oddawałem głosy na LP3 Icon_razz2 Once i Go są tam obok siebie i to dużo lepiej, niż samo Top 10 - odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu.

Radio Epsilon
14.12.2018 10:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #14
RE: Mój top Pearl Jam
39 jest tutaj zdecydowanym zwycięzcą, zwróciłbym jeszcze uwagę na 36 - urokliwa ballada z jednej z ich ciekawszych płyt.

WOLNE MEDIA!!!
14.12.2018 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Mój top Pearl Jam
Teraz dziewięć kolejnych miejsc:
22. Release
23. Unemployable
24. 1/2 Full
25. Who You Are
26. Why Go
27. Black, Red, Yellow
28. In Hiding
29. Love Boat Captain
30. I Am Mine
Z tej grupy wcześniej tylko dwa utwory. I sądziłem, że I ja minę będzie wyżej niż Why. A jednak właśnie IAM jest chyba największym przegranym topu, bo kojarzył mi się znakomicie, a tym razem jednak sporo słabiej.
Na razie najwięcej utworów (dokładnie pięć) pochodzi z Riot act. I napiszę, że będzie jeszcze minimum jeden, ponieważ ku mojemu zdziwieniu w top 21 znajdą się utwory z wszystkich dziesięciu studyjnych płyt, a poza tym trzy spoza nich.
15.12.2018 08:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #16
RE: Mój top Pearl Jam
Release kapitalne. Definicja pierwszej płyty Pearl Jam i ostateczny dowód na to, że z życia Eddie Veddera dałoby się nakręcić fenomenalny film. Choć z drugiej strony, on kręci się sam, w głowie, podczas słuchania tej historii na albumie Ten.

Unemployable to dla mnie chyba największa niespodzianka w Twoim Topie. Nie spodziewałem się u Ciebie na tak wysokiej pozycji takiego "Ooooh-oh-ooooh" Icon_biggrin

Why Go i On Hiding uwielbiam, szczególnie w wersjach koncertowych.

Radio Epsilon
15.12.2018 08:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Mój top Pearl Jam
Z Release miałem taki problem, że nie do końca byłem pewien jak je traktować. Czy całościowo (z hidden trackiem) czy tylko pierwszą część. Być może to zaważyło, że utwór nie jest nieco wyżej.
15.12.2018 09:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #18
RE: Mój top Pearl Jam
(15.12.2018 09:06 PM)kajman napisał(a):  Z Release miałem taki problem, że nie do końca byłem pewien jak je traktować. Czy całościowo (z hidden trackiem) czy tylko pierwszą część. Być może to zaważyło, że utwór nie jest nieco wyżej.
Powinieneś całkiem olać ten i wszystkie inne hidden tracki. To po prostu oddzielne piosenki, tylko starające się robić niespodziankę słuchaczowi (czasem im się udaje Icon_razz2 ) A ten konkretny hidden track to już w ogóle nie powinien wpływać na ocenę, bo to nawet nie da się nazwać piosenką. To po prostu... dziwny zabieg, może jakoś zamykający płytę, ale moim zdaniem dosyć nieudolnie. Jeśli ten fragment ma wpływać na Twoją ocenę Release, to fragment The Look Of Love ABC kończący Trójkową Listę powinien wpływać na Twoją ocenę piosenki z pierwszego miejsca Icon_razz2

Radio Epsilon
15.12.2018 10:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: Mój top Pearl Jam
Nie chciało mi się. Release dużo wyżej by pewnie nie było, więc to olałem.
15.12.2018 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #20
RE: Mój top Pearl Jam
(13.12.2018 08:13 PM)kajman napisał(a):  52. Go[/b]

U Ciebie ostatnie miejsce, a u mnie jeden z kandydatów do zwycięstwa. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
15.12.2018 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości