Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Kabaret - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Gatunki i style (/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Wątek: Kabaret (/showthread.php?tid=3727)

Strony: 1 2


Kabaret - Paweł - 16.01.2009 05:53 PM

Ja mam takie pytanie... dość ważne, gdyż ma to związek z pewną nową audycją, jaka ma się pojawić na antenie Radia Orbit.
Czy ktoś z was interesuje się kabaretami, skeczami, piosenką kabaretową itp.?


- prz_rulez - 16.01.2009 06:39 PM

Puść Kabaret DNO i "Formalinę"! Icon_mrgreen


- saferłel - 16.01.2009 06:47 PM

Ja się interesuję w miarę. Mam kilka ulubionych, ale bezapelacyjnym liderem jest KMN.


- Paweł - 16.01.2009 06:50 PM

No dobra.. powiem więcej.
Nie będę prowadził audycji, lecz planuję zrobić takie coś jak własny Felieton prowadzony przeze mnie w audycji Saferłela... i zastanawiałem się nad Felietonem Muzycznym i Felietonem.. Satyrycznym (z puszczonym kabaretem jakimś) (może być nawet i to i to).
Dlatego o to pytam, czy nie zanudzę... myślę, że 5-10 min tygodniowo dla kabaretu (coś w stylu Trójkowej Akademii Rozrywki) mogłoby być ciekawym pomysłem.
Ale czekam na wasze opinie, jako że to nie dział radiowy, bardziej oczekuję opinii nie o samej audycji, a o samym gatunku i czy by wam to odpowiadało.


- uzi - 16.01.2009 06:53 PM

saferłel napisał(a):Ja się interesuję w miarę. Mam kilka ulubionych, ale bezapelacyjnym liderem jest KMN.
w sumie, mogłabym się pod całością tej wypowiedzi podpisać. Icon_razz

a piosenka kabaretowa, która ostatnio mnie najbardziej "urzekła" to...: "Andrzeeeeju! Andrzeeeeju! rrrety! rrrety! jeeejuuu..." Icon_mrgreen czyli Mistrzyni Kołaczkowska. Icon_mrgreen


- ku3a - 16.01.2009 06:53 PM

Paweł napisał(a):Czy ktoś z was interesuje się kabaretami, skeczami, piosenką kabaretową itp.?
ale o co chodzi? Icon_smile2


- Paweł - 16.01.2009 06:57 PM

Icon_eek2 A o co ma chodzić?


- saferłel - 16.01.2009 07:24 PM

Ja tak jak pisałem - felieton muzyczny, ciekawy i oczywiście pasujący do audycji biorę z góry, ale kabarety to chyba coś co raczej dałbym na koniec audycji (ale w moim paśmie, żeby nie wplątywać cię w cały ten radiowy wir, skoro nie chcesz sam nadawać). W obecnym przypadku nie byłoby problemy żeby taki blok poleciał do 15 minut po pełnej godzinie, bo ramówka jest bardzo luźna.


- stavanger - 17.01.2009 01:35 AM

Mumio i Kubeczek Icon_wink2


- prz_rulez - 17.01.2009 02:44 PM

MARIOLKA Icon_mrgreen


- Tomekk - 17.01.2009 02:54 PM

Ani Mru-Mru i Łowcy.B


- ksch - 17.01.2009 09:03 PM

jeśli chodzi o piosenkę kabaretową, to Kabaret Starszych Panów nie ma sobie równych.

a jeśli o skecze, to jednak wolę KMN Icon_wink2


- prz_rulez - 18.01.2009 01:32 PM

A moim zdaniem i tak MARIOLKA górą Icon_mrgreen
A na drugim "Formalina" Kabaretu Dno Icon_smile2


- kajman - 23.01.2009 12:04 PM

ksch napisał(a):jeśli chodzi o piosenkę kabaretową, to Kabaret Starszych Panów nie ma sobie równych.
Tu się zgadzam. Jestem też wielbicielem Dudka (ale nie w piosenkach).


- Yacy - 24.01.2009 04:07 AM

Kabaret Starszych Panów nie ma sobie równych. - TAK, TAK, TAK!!! I w piosenkach również - W Polskę Idziemy!!! rewelacja!!!


- Marcel - 09.05.2010 05:18 PM

Zdecydowanie Kabaret HrabiIcon_biggrin Od wielu lat nikt im nie dorównuje..


- miniu - 30.08.2010 11:29 AM

1. KMN
2. Ani mru mru
3. Neo Nówka
4. Kabaret skeczów męczących
I gdzieś daleko za nimi reszta, a na czele:
Novaki, Limo, Młodych Panów
(skecze)
Piosenki to tylko starsi panowie...


- przemek - 30.08.2010 11:46 AM

Dla mnie też tylko Hrabi Icon_smile


- saferłel - 30.08.2010 01:30 PM

Dawno nic od Hrabi nie widziałem/słyszałem. Mam nadzieję, że szykują coś wybuchowego. To w końcu kabaretowy dream team Icon_wink Poza tym od czasu mojej ostatniej wypowiedzi w tym temacie niewiele się zmieniło. Nadal KMN na czele. Jestem pod dużym wrażeniem tego, co robią. Niezwykle bogaty repertuar, na bieżąco aktualizowany. Tyle lat na topie. To będzie kiedyś polski kabaret wszech czasów! Bez wątpienia.

Konkurencja radzi sobie w kratkę. Swego czasu stawiałem na Neonówkę, ale ostatnio obejrzałem kilka skeczy z ich programy z 2009 roku (większość przypominałem sobie) i już w ogóle nic mnie w tym nie śmieszyło. Niestety większość kabaretów ma zbyt mało wyobraźni i swoje dowcipy buduje wokół tematów polityczno-piłkarsko-pijańskich.

I jeszcze jedno. Zapomniałbym pochwalić ''Filharmonię Dumoru''. Zacząłem ją oglądać zupełnie przypadkowo i teraz staram się śledzić każdy odcinek emitowany przez TVP. Formuła muzyczna jest zawsze zaskakująca oraz niezwykle barwna, ale prawdziwy show to wstawki typowo kabaretowe. Nie są może w nadmiarze, ale jest to zdecydowanie najwyższa półka. Laskowik jest w wybornej formie, być może nawet lepszej niż w czasach swojej świetności!


- miniu - 30.08.2010 01:34 PM

saferłel napisał(a):Swego czasu stawiałem na Neonówkę, ale ostatnio obejrzałem kilka skeczy z ich programy z 2009 roku (większość przypominałem sobie) i już w ogóle nic mnie w tym nie śmieszyło.
Oni mają pare znakomitych tzn.: Niebo i przygotowania do euro 2012.