Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kabaret
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #1
Kabaret
Ja mam takie pytanie... dość ważne, gdyż ma to związek z pewną nową audycją, jaka ma się pojawić na antenie Radia Orbit.
Czy ktoś z was interesuje się kabaretami, skeczami, piosenką kabaretową itp.?
16.01.2009 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Puść Kabaret DNO i "Formalinę"! Icon_mrgreen
16.01.2009 06:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Ja się interesuję w miarę. Mam kilka ulubionych, ale bezapelacyjnym liderem jest KMN.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.01.2009 06:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #4
 
No dobra.. powiem więcej.
Nie będę prowadził audycji, lecz planuję zrobić takie coś jak własny Felieton prowadzony przeze mnie w audycji Saferłela... i zastanawiałem się nad Felietonem Muzycznym i Felietonem.. Satyrycznym (z puszczonym kabaretem jakimś) (może być nawet i to i to).
Dlatego o to pytam, czy nie zanudzę... myślę, że 5-10 min tygodniowo dla kabaretu (coś w stylu Trójkowej Akademii Rozrywki) mogłoby być ciekawym pomysłem.
Ale czekam na wasze opinie, jako że to nie dział radiowy, bardziej oczekuję opinii nie o samej audycji, a o samym gatunku i czy by wam to odpowiadało.
16.01.2009 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Ja się interesuję w miarę. Mam kilka ulubionych, ale bezapelacyjnym liderem jest KMN.
w sumie, mogłabym się pod całością tej wypowiedzi podpisać. Icon_razz

a piosenka kabaretowa, która ostatnio mnie najbardziej "urzekła" to...: "Andrzeeeeju! Andrzeeeeju! rrrety! rrrety! jeeejuuu..." Icon_mrgreen czyli Mistrzyni Kołaczkowska. Icon_mrgreen
16.01.2009 06:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Paweł napisał(a):Czy ktoś z was interesuje się kabaretami, skeczami, piosenką kabaretową itp.?
ale o co chodzi? Icon_smile2
16.01.2009 06:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #7
 
Icon_eek2 A o co ma chodzić?
16.01.2009 06:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Ja tak jak pisałem - felieton muzyczny, ciekawy i oczywiście pasujący do audycji biorę z góry, ale kabarety to chyba coś co raczej dałbym na koniec audycji (ale w moim paśmie, żeby nie wplątywać cię w cały ten radiowy wir, skoro nie chcesz sam nadawać). W obecnym przypadku nie byłoby problemy żeby taki blok poleciał do 15 minut po pełnej godzinie, bo ramówka jest bardzo luźna.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.01.2009 07:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #9
 
Mumio i Kubeczek Icon_wink2

.
17.01.2009 01:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
MARIOLKA Icon_mrgreen
17.01.2009 02:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
 
Ani Mru-Mru i Łowcy.B
17.01.2009 02:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #12
 
jeśli chodzi o piosenkę kabaretową, to Kabaret Starszych Panów nie ma sobie równych.

a jeśli o skecze, to jednak wolę KMN Icon_wink2

Moja prywatna galeria
17.01.2009 09:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
A moim zdaniem i tak MARIOLKA górą Icon_mrgreen
A na drugim "Formalina" Kabaretu Dno Icon_smile2
18.01.2009 01:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 640
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
ksch napisał(a):jeśli chodzi o piosenkę kabaretową, to Kabaret Starszych Panów nie ma sobie równych.
Tu się zgadzam. Jestem też wielbicielem Dudka (ale nie w piosenkach).
23.01.2009 12:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 123
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #15
 
Kabaret Starszych Panów nie ma sobie równych. - TAK, TAK, TAK!!! I w piosenkach również - W Polskę Idziemy!!! rewelacja!!!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.01.2009 04:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marcel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 154
Dołączył: Jan 2010
Post: #16
 
Zdecydowanie Kabaret HrabiIcon_biggrin Od wielu lat nikt im nie dorównuje..
09.05.2010 05:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miniu Offline
Account not Activated

Liczba postów: 166
Dołączył: May 2010
Post: #17
 
1. KMN
2. Ani mru mru
3. Neo Nówka
4. Kabaret skeczów męczących
I gdzieś daleko za nimi reszta, a na czele:
Novaki, Limo, Młodych Panów
(skecze)
Piosenki to tylko starsi panowie...

[Obrazek: miniu86.gif]
30.08.2010 11:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #18
 
Dla mnie też tylko Hrabi Icon_smile
30.08.2010 11:46 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Dawno nic od Hrabi nie widziałem/słyszałem. Mam nadzieję, że szykują coś wybuchowego. To w końcu kabaretowy dream team Icon_wink Poza tym od czasu mojej ostatniej wypowiedzi w tym temacie niewiele się zmieniło. Nadal KMN na czele. Jestem pod dużym wrażeniem tego, co robią. Niezwykle bogaty repertuar, na bieżąco aktualizowany. Tyle lat na topie. To będzie kiedyś polski kabaret wszech czasów! Bez wątpienia.

Konkurencja radzi sobie w kratkę. Swego czasu stawiałem na Neonówkę, ale ostatnio obejrzałem kilka skeczy z ich programy z 2009 roku (większość przypominałem sobie) i już w ogóle nic mnie w tym nie śmieszyło. Niestety większość kabaretów ma zbyt mało wyobraźni i swoje dowcipy buduje wokół tematów polityczno-piłkarsko-pijańskich.

I jeszcze jedno. Zapomniałbym pochwalić ''Filharmonię Dumoru''. Zacząłem ją oglądać zupełnie przypadkowo i teraz staram się śledzić każdy odcinek emitowany przez TVP. Formuła muzyczna jest zawsze zaskakująca oraz niezwykle barwna, ale prawdziwy show to wstawki typowo kabaretowe. Nie są może w nadmiarze, ale jest to zdecydowanie najwyższa półka. Laskowik jest w wybornej formie, być może nawet lepszej niż w czasach swojej świetności!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.08.2010 01:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miniu Offline
Account not Activated

Liczba postów: 166
Dołączył: May 2010
Post: #20
 
saferłel napisał(a):Swego czasu stawiałem na Neonówkę, ale ostatnio obejrzałem kilka skeczy z ich programy z 2009 roku (większość przypominałem sobie) i już w ogóle nic mnie w tym nie śmieszyło.
Oni mają pare znakomitych tzn.: Niebo i przygotowania do euro 2012.

[Obrazek: miniu86.gif]
30.08.2010 01:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości