Największe forum list przebojów Mycharts.pl
U2 - No Line On The Horizon - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe albumy (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- Wątek: U2 - No Line On The Horizon (/showthread.php?tid=3725)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


- saferłel - 18.02.2009 06:41 PM

Marek napisał(a):a ma ktos tego b-side'a gdzies?Icon_sad a caly album moze?Icon_sad

Będzie płyta na moim chomiku ''niedługo''. Polecam co pewien czas zerkać na niego, aż się załaduje, bo ja sam muszę zaraz zejść. Oczywiście dział PŁYTY.


- Yacy - 18.02.2009 09:47 PM

to może ja też spróbuję relacji "live" Icon_wink2 bardziej zwięzłej od saferłela Icon_wink2

No Line On The Horizon - o wiele lepsza od b-side'a!!! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

Magnificent
- świetny!!! i jest TA gitara!!! "moje" U2!!! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

Moment Of Surrender - bardzo przyjemna balladka Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

Unknown Cellar - fajny kawałek Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight - fajny Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

Get On Your Boots - pomijam, najsłabszy jak do tej pory Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

miał być podglad, a wyszło wyslij... ale słucham dalej Icon_wink2


Stand Up Comedy - no cóż nie jest chyba lepiej niż przy Bootsach... [po chwili] a jednak jest lepiej Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

FEZ-Being Born - ciekawy, spokojny utwor, który sie fajnie rozkręca Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 [na koniec dodałem jeszcze jedną "gwiazdkę" ]

White Snow - może póxniej bedzie wiecej... a na razie Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 [a jednak dodałem jeszcze jeden punkcik Icon_wink2]

Breathe - średniak na płycie Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

Cedars Of Lebanon - bardzo wyciszony, fajny Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

jak dla mnie - świetna płyta!!! od dawna takiej nie nagrali Icon_smile2 kandydatka do top10 za rok 2009 Icon_wink2 a jak będzie okaże sie za 10 miesięcy Icon_smile2


- Gary - 18.02.2009 09:57 PM

Yacy napisał(a):Magnificent - świetny!!! i jest TA gitara!!! "moje" U2!!! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Yacy napisał(a):Get On Your Boots - pomijam, najsłabszy jak do tej pory Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Ja to po 30 sekundowych intrach wiedziałem. Icon_wink2 Ciekawe jak będzie przy słuchaniu całej płyty.


- Yacy - 18.02.2009 10:04 PM

Gary napisał(a):Ja to po 30 sekundowych intrach wiedziałem.
a ja nie słuchałem żadnych sampli, intr itp. I jestem zadowolony z płyty [jeszcze 1,5 utworu przede mną Icon_wink2]


- saferłel - 18.02.2009 10:27 PM

Bardzo wysoka nota Yacy. Aż dziwne, chyba jednak na tyle nie zasłużyli ;P


- Yacy - 18.02.2009 10:34 PM

saferłel napisał(a):Bardzo wysoka nota Yacy. Aż dziwne, chyba jednak na tyle nie zasłużyli ;
przepraszam Icon_redface2 już im obcinam po jednej gwiazdce!

nie rozumiem zwrotu "dziwne" i "nie zasłużyli", bo sam całkiem dobrze oceniłeś poszczególne utwory...


- saferłel - 18.02.2009 10:39 PM

Tak, ale przyznam, że ty lubisz te najgorsze Icon_biggrin i to mnie dziwi Icon_biggrin

Oj przecież się droczę, daj spokój Icon_wink Myślę, że płyta najlepsza jeśli chodzi o U2 w 21 wieku, ale niestety dobijają ją 2-3 piosenki i to mocno Icon_sad


- uzi - 18.02.2009 10:45 PM

uzi's the bill.
siedzę na kanapie, uczę się do sprawdzianu z historii, potem włączam kompjuter, a tu już wszyscy dookoła słyszeli płytę. najs.
my mom hurts.
nevermind.

po drugim odsłuchaniu coś napiszę o płycie.
teraz - kierunek winamp.
narka.

U2, Honor, Ojczyzna!


- uzi - 19.02.2009 01:41 AM

mój pierwszy raz.
pierwsza płyta U2 za czasów mojego fanowania.
pierwszy raz w ten sposób doznaję.
TEN sposób.
<oszczędzę wykładu o uczuciach wniebowziętej fanki. to nie to forum.>


No Line On The Horizon
nota: 8/10
NLOTH > NLOTH2. zdecydowanie.
słyszę Larry'ego! więcej, dużo więcej niż w dwójce! no i rewelacja, bo brzmi znakomicie!
wokal - mógłby być lepszy. GITka - no, GIT. bardzo git. bas - bez specjalnych rewelacji jak na Adama.
generalnie naprawdę bardzo dobre.

Magnificent
nota: 10/10!!!
wow, cóż za intro! mocne, niskie, wow. a potem ten syntezator... i GITARAAAAAA!!! moja kochana! Edżmajlav! ^^
utwór re-we-la-cyj-ny i muzycznie, i tekstowo, i "ooooo"owo.
już się o nim nagadałam i w zupełności się ze sobą zgadzam. i jeszcze więcej.
ROZ*PIER*KUŹ*WA*DA*LACZ. amen.
only looooooooooove!... oooo Magnificent!

Moment Of Surrender
nota: 8/10
spokojnie. ładnie. Adam zamiata. liryki - very good. Bono - dobrze. ale cóż to? Eno? Lanois? w refrenie? super! i w ogóle melodyjność refrenu taka... bU2i Icon_smile ładne solo Edża po piatej minucie. i ogólnie świetny Edż. bardzo fajne klawisze. Larry - nie rzuca się w uszy, ale jest ok. choć trochę za mało.
jest super.

Unknown Caller
nota: 9/10
spokojne, potulne intro... Edż cały czas wprost rewelacyjnie! tekst - 'szapoba'. wokal - świetnie. no i moje - MOJE - oooooooooo!!! nareszcie! po tych sanszajnowych fragmencikach - powraca uśmiech na twarzy. mimo, iż lepsze wrażenie sprawiało to, co było ledwo słyszalne, to i tak jest fantastycznie. nie rozpierdzieliło tak, jak miało rozpierdzielić, ale i tak rozpierdzieliło.
bravo.

I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight
nota: 9,5/10
GE-NIA-L-N-E! żwmordę! wiedziałam, że to będzie dobre, ale nie miałam pojęcia, że aż tak! no ludzie! miazga!!! Bono - czego chcieć więcej od jego wokalu? ja już niczego nie chcę. to jest mocarne. Edge - zagadka: ile razy można powtarzać, że Edge jest niedoścignionym mistrzem wiosła? odpowiadam: nieskończenie wiele. a zatem once again: Edż jest niedoścignionym mistrzem wiosła. i tu też. Larry - pięknie, i na dodatek dobrze go słychać! nie przesadnie, tyle ile trza. Adam - no jego trochę mało. i to jest minus. chyba jedyny.
rewelka.

Get On Oour Boots
nota: 8/10
jednak 8 a nie 7. 7 dla NL2. a tu tyle co NL1.
i już nic nie mówię. [*]

Stand Up Comedy
nota: 9,5/10
wokal w świetnej formie i odpowiednim natężeniu i mocy. Edż nie daje zmienić o sobie zdania. on chyba wykopał jakiś kuferek ze skarbem czy coś... bo jakiż rozanielony musi być, żeby absolutnie nic nie było mu w stanie przeszkodzić w osiąganiu szczytowej formy... brawo Dave. Larry - ^^. tyle. Adam - odrobinę za mało słyszalny. ale tak to świetnie.
bravissimo. nie spodziewałam się tak dobrego SUC. szacun, Boys.

FEZ - Being Born
nota: 9,5/10
ta fenomenalna gitara... rozpływam się... to samo perkusja... Larry błyszczy. mało Adama.
chórki - znowu Inoł i Lanois! bosko.
niesamowity klimat utworu. spodziewałam się dziwadła - dostałam magię. wspaniale. Icon_smile

White As Snow
nota: 10/10
WOW! a ja myślałam, że to będzie słabe... nie wiedziałam, co mówię. mea culpa.
magic. niesamowite. piękne. muzycznie, paszczowo i tekstowo. brawo ci Panowie. brawa i ukłony.
i kto powiedział, że tylko mocne, ostre brzmienia mogą kopać po dupie?... oj, sorry, ale czuję się skopana przez WaS.
bU2iful.

Breathe
nota: 10/10
fajne, buszmeńskie [jak by to jedna fanka nazwała] intro. no i Edżżżżżżżż! i nie tylko... ten "rap" Bono jest prześwietny. ale "śpiew właściwy" też zmiata. these daaaaaaaaaaaays!... łoa, moc. smyk maltretowany na ostatnim filmiku spisuje się cudnie. Larry & Adam + ten Edż... ah! ah! i jeszcze raz ah!
zgodnie z podejrzeniami, nadziejami i innymi -ami - masakrator.

Cedars Of Lebanon
nota: 8/10
dobre. klimatyczne. fajna melorecytacja. Edż już nie szaleje, ale i tak robi wrażenie. taki delikatny, subtelny... ah. w sumie to samo Larry. takie "Grace" NoLine'a.


to by było na tyle. może z czasem coś ulegnie zmianie, ale teraz jest właśnie tak.
ogólnie rzecz biorąc - na tej płycie ewidentnie rozkwita Edge. po prosty re-we-la-cyj-ny. dzieli i rządzi. eviva Dave Evans!
reszta teamu również świetna. spełnili moje oczekiwania i wielkie nadzieje.
wielki album.
trzeba zwrócić uwagę, że warstwa tekstowa jest świetna.
Bomba się nie umywa. ba, nie jest godna się umywać!
najniższa ocena: 8... hoho, co oni najlepszego narobili... Icon_wink2
średnia: 9,0(45) Icon_wink2 ale całości albumu jeszcze nie oceniam. [średnia ocen =/ ocena albumu.]





saferłel napisał(a):Najsłabsze piosenki:
- Stand Up Comedy (nie do pobicia w kategorii: najsłabsze)
- Unknown Cellar
- FEZ-Bein Born
- White Snow
nie mam ojca.
[*]
btw. white AS snow i unknown cAllEr.


- saferłel - 19.02.2009 08:48 AM

Ja na razie jestem po 5 przesłuchaniach, a jeszcze tata wczoraj spowodował, że z drugiego pokoju słyszałem z 3 razy ten album, bo sobie go zapuścił i słuuuuuchał.

Czas na wstępne notki, ale chyba wypada jeszcze posłuchać Icon_biggrin

No Line - 4/5

Magnificent - 5/5

Momments - 4/5

Unknown - 3'5/5

Crazy - 3'5/5

Boots - 3'5/5

Stand Up - 2'5/5

FEZ - 3'5/5

White - 3/5

Breathe - 4/5

Cedars - 3/5


- ku3a - 19.02.2009 10:40 AM

a ja sobie posłucham dopiero jak będę miał płytę w odtwarzaczu Icon_cool2 .
płyta U2 i singiel Depeszów, to będzie to co poprawi mi humor po powrocie z urlopu Icon_wink2.


- Aro - 19.02.2009 10:44 AM

ja nie bede słuchał, juz sie naczytałem takze wystarczy Icon_wink2 Icon_mrgreen


- ku3a - 19.02.2009 11:08 AM

no nie mów, że Ty to czytasz Icon_razz.


- Aro - 19.02.2009 11:19 AM

Oj co się naczytałem to moje Icon_lol a później oznaczałem jako przeczytane Icon_razz


- furbul - 19.02.2009 04:24 PM

Ja jestem dopiero po jednym przesłuchaniu. Też postanowiłem zabawić się wystawianie not poszczególnym piosenkom. I tak:

No Line On The Horizon: 8/10
Magnificent: 9/10
Moment Of Surrender: 9/10
Unknown Caller: 7,5/10
I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight: 9,5/10
Get On Your Boots: 7,5/10
Stand Up Comedy: 9/10
FEZ - Being Born: 5,5/10
White As Snow: 6,5/10
Breathe: 8,5/10
Cedars Of Lebanon: 8/10

Średnia: 8. Pewnie po kolejnych przesłuchaniach oceny trochę się zmieniąIcon_wink Jednym słowem album niezły Icon_biggrin3


- saferłel - 19.02.2009 04:35 PM

Widzę, że mamy nawet podobne opinie, chociaż dziwi mnie, że prawie każdy tutaj docenia zdecydowanie najsłabsze Stand Up Comedy. Panie i Panowie, niezły riff to nie wszystko Icon_razz2
Ja niedługo zacznę kolejną sesję z tym albumem.


- Marek - 19.02.2009 05:17 PM

spodziewalem sie czegos lepszegoIcon_sad


- Jopkolog - 19.02.2009 06:03 PM

uzi napisał(a):Stand Up Comedy
Edż nie daje zmienić o sobie zdania. on chyba wykopał jakiś kuferek ze skarbem czy coś... bo jakiż rozanielony musi być, żeby absolutnie nic nie było mu w stanie przeszkodzić w osiąganiu szczytowej formy...
Heh - zapewne The Edge w wykopanym kuferku znalazł stare płyty Big Day. Icon_lol Może by tak zaskarżyć kolegów o malutki plagiacik? Ta gitarka brzmi jak rodem wyjęta z utworów naszej olsztyńskiej formacji (nie mogę sobie tylko przypomnieć czy kojarzy mi się z "W świetle i we mgle" czy też z "Zostawić ślad", a może jeszcze z czymś innym?)


- uzi - 19.02.2009 08:29 PM

saferłel napisał(a):dziwi mnie, że prawie każdy tutaj docenia zdecydowanie najsłabsze Stand Up Comedy.
to ja się dziwę, że masz takie zdanie o świetnej piosence. no kurczę. sprawdź czy Ci się głośniki nie psują na SUC Icon_lol albo czy nie masz jakiegoś fake'a Icon_lol
ale pewnie wszystko działa. po prostu nie doceniasz sztÓki. Icon_cool2
saferłel napisał(a):Panie i Panowie, niezły riff to nie wszystko Icon_razz2
Icon_eek2 woooooooooow! aleś Ty odkrywczy...
Jopkolog napisał(a):Może by tak zaskarżyć kolegów o malutki plagiacik? Ta gitarka brzmi jak rodem wyjęta z utworów naszej olsztyńskiej formacji
Icon_lol tak, z pewnością Edge zna wszystkie polskie zespoły, a na ścianie w pokoju ma plakat Kombi. Icon_lol
a Bono zczaił, że jego fani wielbią Afro Kolektyw [wierzcie, część wspólna fanów U2 i AK jest spora] i dlatego jego działka w Breathe jest jaka jest Icon_mrgreen Icon_lol


- saferłel - 19.02.2009 08:39 PM

Ten komentarz co do mojej wypowiedzi o riffie nie był potrzebny :->