Największe forum list przebojów Mycharts.pl
top wszech czasów (2016) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: top wszech czasów (2016) (/showthread.php?tid=34608)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: top wszech czasów (2016) - Dobromiera - 15.05.2017 11:38 PM

Tysiąc to naprawdę sporo... ja u siebie zamiast tego rozbiję wszystko na rankingi roczne, może ew. top100 ponadczasowe opublikuję. No takie odległe pozycje można komentować tylko w sposób: tak, większość z powyższych też bardzo lubię Icon_razz2

No ale posłuchałem jeszcze parę z tych co nie kojarzyłem, też fajne.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 15.05.2017 11:50 PM

Artur.O napisał(a):No takie odległe pozycje można komentować tylko w sposób: tak, większość z powyższych też bardzo lubię Icon_razz
Icon_wink2
dobre i to, dzięki Icon_smile2.
Artur.O napisał(a):No ale posłuchałem jeszcze parę z tych co nie kojarzyłem, też fajne.
Ok


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 16.05.2017 08:44 PM

660. 766. NNN. 2010. Mój miły rolniku - Żywiołak (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 16.05.2017 09:31 PM

O, tutaj jest na czym ucho zaczepić. Świetna jest Ameryka no i przede wszystkim rewelacyjny Wielbłąd. Icon_biggrin Icon_biggrin Icon_biggrin


RE: top wszech czasów (2016) - Yacy - 16.05.2017 11:10 PM

dwudziestka 700. - 681. zawiera tylko trzy utwory z mojego TWC: Kasia, Ronettes i Connells - nie wiem jak tego można nie lubić Icon_wink2
ale też zawiera sporo rzeczy które musiałem sprawdzić, bo np. Chemical Brothers, Starsailor czy The Clash Icon_redface zupełnie nie kojarzyłem po tytułach.

kolejna też tylko trójkę: Queen, Strachy i oczywiście Aerosmith z moim ich nr 1 Icon_smile2
Scorpions, których utwory młodsze o dziesięć lat nie tylko lubię, ale wręcz uwielbiam, tu już nie są "moje". mimo, że tej balladzie nic nie brakuje... Icon_wink2

Niedźwiedź ma od Ciebie przecieki? dziś przed południem puścił MIMO WSZYSTKO Icon_wink2
Dwa Heye i Myslo to jest to co tu jest najlepsze!
ale chyba jeszcze bardziej cieszy Fair to Middland Icon_smile2
fragment z Pulp fiction zawsze powoduje pojawienie się banana na twarzy Icon_smile2
zaryzykuję, że Cree Summer słyszałem dziś po raz pierwszy... Icon_wink2
i tym samym przyznałem się, że poprzednio nie przesłuchałem wszystkiego Icon_redface
Icon_wink2


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 16.05.2017 11:42 PM

kajman napisał(a):Świetna jest Ameryka
wszystko tu jest świetne Icon_wink2. ale skoro i Ty tak twierdzisz, to... fiu fiu Icon_wink2.
Yacy napisał(a):The Clash Icon_redface zupełnie nie kojarzyłem po tytułach
"Rock the Casbah" było na LP3 w moim pierwszym notowaniu Icon_smile2. na pewno dzięki temu wyraźnie zyskuje.
Yacy napisał(a):Niedźwiedź ma od Ciebie przecieki? dziś przed południem puścił MIMO WSZYSTKO Icon_wink2
Icon_mrgreen
Yacy napisał(a):ale chyba jeszcze bardziej cieszy Fair to Middland Icon_smile2
i nie dziwne, bo dzięki Tobie tu jest Icon_smile2. no bo w końcu przecież z Twojej listy pożyczyłem sobie do mojej Icon_smile2.
Yacy napisał(a):fragment z Pulp fiction zawsze powoduje pojawienie się banana na twarzy Icon_smile2
co nie? Icon_mrgreen
Yacy napisał(a):zaryzykuję, że Cree Summer słyszałem dziś po raz pierwszy... Icon_wink2
nie zawsze ryzyko się opłaca - zerknij do pierwszej edycji Naszej Listy Icon_mrgreen.
niestety nigdzie na youtubie nie znalazłem wersji studyjnej.


RE: top wszech czasów (2016) - Tomekk - 17.05.2017 02:04 PM

ku3a napisał(a):Take Off Your Shoes - Sinead O'Connor
Bardzo lubiłem ten utwór (przy okazji wydania płyty Sinead z 2012 r.), ale dużo bardziej podobał mi się "The Wolf Is Getting Married", który doszedł nawet na mojej liście do pierwszego miejsca.

ku3a napisał(a):Follow Me - Muse
W tym roku wracają z nowymi nagraniami. Ja życzę im tak dobrych pieśni jak chociażby "Follow Me".


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 17.05.2017 04:19 PM

Tomekk napisał(a):Ja życzę im tak dobrych pieśni
A ja im życzę, żeby wrócili do nagrań w stylu Rycerzy Cydonii.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 17.05.2017 06:50 PM

Tomekk napisał(a):dużo bardziej podobał mi się "The Wolf Is Getting Married", który doszedł nawet na mojej liście do pierwszego miejsca.
też było u mnie na liście, ale nie przedarło się do dziesiątki.
kajman napisał(a):A ja im życzę, żeby wrócili do nagrań w stylu Rycerzy Cydonii.
to by była rewelacja, ale przynajmniej nie byłbym rozczarowany gdyby na płycie było coś na miarę "Follow Me".


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 17.05.2017 11:45 PM

640. 915. 285. 2003. Muka! - Hey (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - Tomekk - 18.05.2017 09:56 AM

ku3a napisał(a):Muka! - Hey
oj, Muka wyżej niż "Ja Sowa". Bardzo mi to nie odpowiada.

ku3a napisał(a):Love Will Tear Us Apart - Joy Division
Dopiero od paru lat, to utwór z mojego Top 100 wszech czasów.

ku3a napisał(a):Trudno tak - Krzysztof Krawczyk & Edyta Bartosiewicz
Krawczyk lepszego duetu nie nagrał. Idealnie wpasowali się w swój czas.


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 18.05.2017 07:52 PM

Tomekk napisał(a):Muka wyżej niż "Ja Sowa"
U mnie też jest wyżej. Chociaż bierze mnie mniej niż wtedy, gdy ją poznałem. A gdybym brał pod uwagę słowa to byłaby ścisła czołówka ich utworów.
ku3a napisał(a):639. 683. NNN. 1988. Never Tear Us Apart - INXS
Rzadko trafiają się wykonawcy, w przypadku których ich pierwszy utwór staje się tym najukochańszym. I tak jest w tym przypadku.
ku3a napisał(a):638. 661. NNN. 1969. Whole Lotta Love - Led Zeppelin
To, że znacznie wyżej cenię wersję Santany nie oznacza bynajmniej, że pierwowzór uważam za słaby. To jest świetny utwór, szczegolnie w środkowej części, którą niestety Carlos pominął (no ale wtedy pewnie by nie schodził z miejsca pierwszego mojej listy całe lata).
ku3a napisał(a):637. 740. NNN. 1980. Love Will Tear Us Apart - Joy Division
Nie jest to moj ulubiony zespół, ale ten kawałek lubię bardzo.
ku3a napisał(a):626. 555. 496. 2007. Ruby - Kaiser Chiefs
Jest w tym utworze coś bardzo sympatycznego, co powoduje, że odbieram go bardzo pozytywnie mimo że to nie moja bajka.
Tomekk napisał(a):Krawczyk lepszego duetu nie nagrał.
Chyba faktycznie, a przynajmniej ja takowego nie kojarzę. Ale to wcale nie oznacza, że utwór jest dobry. Jest wręcz przeciwnie.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 18.05.2017 09:22 PM

Tomekk napisał(a):Krawczyk lepszego duetu nie nagrał. Idealnie wpasowali się w swój czas.
tak, znakomity to był utwór, a i teraz dobrze brzmi.
kajman napisał(a):To jest świetny utwór
jak widać, i ja tak uważam Icon_smile2.
kajman napisał(a):Jest w tym utworze coś bardzo sympatycznego, co powoduje, że odbieram go bardzo pozytywnie mimo że to nie moja bajka.
o, to tego nie wiedziałem / nie pamiętałem i muszę przyznać, że jest to dla mnie zaskakujące.
no i przy okazji przypomnę, że "Ruby" zrzuciło na mojej liście z pierwszego miejsca rekordzistę, "Martyra", po... 20 tygodniach Icon_exclaim


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 18.05.2017 09:29 PM

620. 605. 71. 1995. Wonderful Tonight - Edyta Bartosiewicz (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 18.05.2017 10:32 PM

ku3a napisał(a):619. 675. 247. 2001. Dream On - Depeche Mode
Nie wiem czy to jest podium Depeszy u mnie, ale na pewno ta najściślejsza czołówka. Przy okazji to jedyny utwór zespołu, w którym rzucają mi się w uszy gitary.
ku3a napisał(a):615. 626. 290. 1993. All For Love - Bryan Adams, Rod Steward & Sting
To przypuszczalnie u mnie podium Bryana, a na pewno podium Roda (ale znam go nie za dobrze i średnio lubię).


RE: top wszech czasów (2016) - Tomekk - 18.05.2017 10:38 PM

ku3a napisał(a):Wonderful Tonight - Edyta Bartosiewicz
Nie byłem pewny co do tego czy się utrzyma. Szczególnie mając na uwadze spadek w poprzednim Topie o prawie 600 pozycji, ale super, że nadal wygrywa z oryginałem Icon_smile

ku3a napisał(a):You'll See - Madonna
Jedna z lepszych ballad Madonny jakie znam. Na pewno Top 3.

ku3a napisał(a):Better - Guns N' Roses
Co by nie mówić, to był naprawdę udany powrót. A samo "Better" świadczy o tym, że dobrze zdecydowali. Chociaż ostatnio nic nowego od nich słychać.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 18.05.2017 10:50 PM

Tomekk napisał(a):Nie byłem pewny co do tego czy się utrzyma. Szczególnie mając na uwadze spadek w poprzednim Topie o prawie 600 pozycji
tak, tamten spadek był po prostu dramatyczny. nawet nie chodzi o to, że o 600 miejsc, ale że tak gigantyczny z pierwszej setki. no ale trzeba też wziąć poprawkę na to, że ładnych parę lat minęło pomiędzy tamtymi dwiema edycjami.
Tomekk napisał(a):Jedna z lepszych ballad Madonny jakie znam. Na pewno Top 3.
jak sobie te linki sprawdzałem, to przypomniało mi się to, co wcześniej pisaliśmy - w tamtych latach Madonna kreowała, a teraz jest nieudolną naśladowczynią...
Tomekk napisał(a):Co by nie mówić, to był naprawdę udany powrót.
posłuchałem sobie tego kawałka przed wrzuceniem tej dwudziestki, no i on wciąż super brzmi.
Tomekk napisał(a):Chociaż ostatnio nic nowego od nich słychać.
mi wystarczy, że usłyszę nienowe rzeczy 20 czerwca w Gdańsku Icon_wink2.


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 18.05.2017 11:22 PM

ku3a napisał(a):usłyszę nienowe rzeczy 20 czerwca w Gdańsku
Nie wiedziałem, że będą w Polsce. Tak z ciekawości to po ile bilety?


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 19.05.2017 12:31 AM

kajman napisał(a):Nie wiedziałem, że będą w Polsce.
będą: Axl, Slash, Duff.
kajman napisał(a):Tak z ciekawości to po ile bilety?
już nie pamiętam, ale jakoś kupa kasy. w podobnym czasie kupowałem bilety na 3 koncerty i nie wiem czy nie pomylę kwoty, ale coś ze 3 stówy.


RE: top wszech czasów (2016) - tadzio3 - 19.05.2017 11:48 AM

Znajomi się wybierają na Gunsów. Bilety drogie, ale i tak szybko zostały wykupione.

A co do listy. Mnóstwo wspomnień. Jak zwykle robię sobie playlistę z najciekawszych utworów Icon_smile2