Największe forum list przebojów Mycharts.pl
top wszech czasów (2016) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: top wszech czasów (2016) (/showthread.php?tid=34608)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 14.05.2017 02:08 PM

kajman napisał(a):Nie było to przy okazji dla mnie najlepszy znany mi utwór Edyty. Nie kojarzę jej poza tym z takimi klimatami, ale potrafiła się rewelacyjnie dostosować i podniosła poziom utworu.
tak samo uważam. ciekaw jestem czy gdyby Edyta jeszcze wystąpiła w podobnym utworze, to czy również potrafiłaby wywołać taki efekt.
Tomekk napisał(a):rozumiem, że sentyment zadziałał i nadal działa Icon_smile2
można tak powiedzieć Icon_smile2. nie jestem wielkim fanem Kylie, więc pewnie nawet bym nie znał niektórych piosenek, które masz na myśli.
Tomekk napisał(a):Przez pewien okres bardzo lubiłem, potem był genialny "MURP" i zapomniałem, potem był dobry "DRDSDM" i przypomniałem sobie o tej balladzie, ale ostatnio znowu zapomniałem, bo skupiłem się na bardzo dobrym "Błysku".
moje zdanie być może znasz/pamiętasz - dla mnie po "Echosystemie" był dramatyczny zjazd jakości, który niestety trwa do teraz...
Tomekk napisał(a):"Ty, Ty, Ty" w zasadzie mogłoby być na każdej z tych trzech płyt.
o nieeee! Nonono
Icon_wink2


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 14.05.2017 02:17 PM

720. 728. 567. 1989. If You Don't Know Me By Now - Simply Red (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - Tomekk - 14.05.2017 02:22 PM

ku3a napisał(a):dla mnie po "Echosystemie" był dramatyczny zjazd jakości, który niestety trwa do teraz...
W ogóle się z tym nie zgadzam. To nie był zjazd jakości, tylko zmiana jakość. Inna jakość nie oznacza automatycznie gorszą.

ku3a napisał(a):Nadzieja - Ira
Kiedyś się zastanawiałem co może być takim sztandarowym utworem Iry. Hey ma "Teksańskiego", T.Love "Warszawę", Myslovitz "Długość dźwięku samotności", Republika "Białą Flagę", a Ira chyba nie ma takiego nagrania. Od biedy może to byc nadzieja, ale nie jest tak bardzo charakterstyczne jak te wyżej wymienione.

ku3a napisał(a):Days Are Forgotten - Kasabian
Nowszych Kasabianów się tutaj już nie spodziewam, więc cieszę się tym co jest Icon_smile

ku3a napisał(a):Glanki i pacyfki - Artur Andrus
Jedyny Andrus, którego toleruję i który był u mnie na liście.


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 14.05.2017 03:10 PM

Ta dwudziestka jest jedną z najsłabszych jak do tej pory. Dobrze, że jest Enya to nie wygląda tak fatalnie.
Tomekk napisał(a):Hey ma "Teksańskiego"
Texański sztandarowym utworem Heya?RotflRotflRotfl
Tomekk napisał(a):cieszę się tym co jest
Jeden z ich lepszych utworów i w przeciwieństwie do wielu innych można go słuchać (nawet z przyjemnością).
Tomekk napisał(a):Jedyny Andrus, którego toleruję i który był u mnie na liście.
Ja lubię, ale na liście u mnie nie był w przeciwieństwie do czterech innych (w tym dwóch w kooperacjach).


RE: top wszech czasów (2016) - Tomekk - 14.05.2017 03:34 PM

kajman napisał(a):Texański sztandarowym utworem Heya
Na koncertach ludzie tylko o niego proszą Icon_razz


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 14.05.2017 03:40 PM

Czyli znaczy, że sami nie lubią tego grać, skoro ludzie muszą prosić. Swoją drogą nie spodziewałem się, że mają tak marną publiczność.


RE: top wszech czasów (2016) - Yacy - 14.05.2017 05:05 PM

(14.05.2017 03:40 PM)kajman napisał(a):  Swoją drogą nie spodziewałem się, że mają tak marną publiczność.
kajman, czy Ty przypadkiem nie obrażasz kilku setek, a nawet kilku tysięcy osób tym jednym postem? Icon_wink2
Twój post wyraźnie mówi o osobach, a nie ich guście...
Icon_wink2


RE: top wszech czasów (2016) - Yacy - 14.05.2017 05:11 PM

najpierw zaległości:
ku3a napisał(a):777. 852. NNN. 1974. You Are So Beautiful - Joe Cocker
nr 1 Joego Icon_smile2
ku3a napisał(a):768. 869. 481. 1997. Bitch - Meredith Brooks
nr 1 Mery, poza tą płytą nic teraz nie kojarzę, więc ciężko żeby to nie był nr 1 Icon_smile2
ku3a napisał(a):765. 601. NNN. 1984. Heaven - Bryan Adams
przeważnie mój nr 1 Bryana. teraz tak mam, chociaż zdarzało mu się być nieco niżej Icon_wink2 dla Ciebie to pewnie utwór spoza jego podium.
ku3a napisał(a):762. 659. NNN. 1989. Falling - Julee Cruise
bardzo lubię serial podobnie jak ścieżkę dźwiękową Icon_wink2 a świadczy to tylko o tym, że jest wybitna! Icon_smile2

z kolejnej dwudziestki nr 1 jest Edyta lub Eurythmics. musiałbym sprawdzić lub trochę pomyśleć Icon_wink2
oczywiście Bobby i Hey też świetne!
sprawdziłem m.in. przedostatnią dwójkę, nawet Totentanza nie pamiętałem Icon_redface

ku3a napisał(a):737. 762. NNN. 1988. Autobusy i tramwaje - T.Love
podium Muńka i sp.!
ku3a napisał(a):734. NNN. NNN. 1979. London Calling - The Clash
zdecydowanie najlepsza nowość z tej "20" i jedyna, która jest w moim TWC. zresztą wcale nie tak długo jakby to wynikało z rocznika Icon_wink2
ku3a napisał(a):736. 583. 253. 2001. Can't Get You Out Of My Head - Kylie Minogue
generalnie najbardziej lubię Kylie z pierwszych płyt, ale ten utwór i jeszcze jeden z późniejszych jej wydawnictw były bardzo dobre. cieszy zatem Icon_smile2


cieszę się z topu Bon Jovi na forum.lp3, bo zdaje się sporo ich utworów nie znam Icon_wink2


RE: top wszech czasów (2016) - Yacy - 14.05.2017 05:21 PM

oj, ale dwudziestka! prawie wszystko lubię. za wyjątkiem trzech utworów. a raczej odnosi się to do całości ich twórczości czyli wygląda na to, że to nie moja bajka Icon_wink2
jakoś nigdy z Kasabianem i SS nie było mi po drodze.
a Golden Life ma niestety wokalistę, którego nie trawię.
nawet nie potrafię powiedzieć czemu. po prostu.
posłuchałem tych trzech kawałków i się utwierdziłem.
a Golden wysłuchałem w duecie Adam & Gosia Icon_razz
Gosia aż się zapytała czy mi się podoba... Icon_smile2 no cóż...

ale pozostała siedemnastka - świetna!
a są momenty wybitne! Icon_wink2
dwanaście pozycji jest też w moim TWC!!! Icon_smile


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 14.05.2017 06:08 PM

Yacy napisał(a):kajman, czy Ty przypadkiem nie obrażasz kilku setek, a nawet kilku tysięcy osób tym jednym postem?
Tylko tyle osób obejrzało koncerty Heya? A ja myślałem, że to są setki tysięcy, a tutaj okazuje się, że to bardzo niszowy zespół/
No i oczywiście, że obrażam. Ale widząc Twoją emotkę rozumiem, że poza tym nie muszę nic więcej pisać.
A tak swoją drogą to zaskoczyło mnie to. Gdybym miał na coś postawić to na Nadzieję lub coś z dwójki Dreams - Misie.


RE: top wszech czasów (2016) - Yacy - 14.05.2017 07:57 PM

nie wszyscy, którzy są na koncertach o coś proszą, a jeszcze mniej prosi o Teksańskiego Icon_wink2
ja np. nigdy o nic nie prosiłem Icon_razz


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 15.05.2017 12:22 AM

Tomekk napisał(a):W ogóle się z tym nie zgadzam.
ale tu nie ma się z czym zgadzać, to jest fakt. faktem jest, że DLA MNIE po "Echosystemie" był dramatyczny zjazd jakości Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):To nie był zjazd jakości, tylko zmiana jakość. Inna jakość nie oznacza automatycznie gorszą.
zmiana to była stylu. i DLA MNIE ta zmiana w sposób zastraszający obniżyła jakość.
Tomekk napisał(a):Kiedyś się zastanawiałem co może być takim sztandarowym utworem Iry. Hey ma "Teksańskiego", T.Love "Warszawę", Myslovitz "Długość dźwięku samotności", Republika "Białą Flagę", a Ira chyba nie ma takiego nagrania. Od biedy może to byc nadzieja, ale nie jest tak bardzo charakterstyczne jak te wyżej wymienione.
pomijając już fakt czy w przypadku Heya wybór jest właściwy, to wydaje mi się, że to wcale nie jest niedobre, że jakiś zespół nie ma takiego utworu jednoznacznie, natychmiast się z nim kojarzącym. bo to znaczy, że jest kilka równie mocno się kojarzących. ale może "Mój dom"? choć kto inny pewnie mógłby powiedzieć, że "Wiara". a ktoś inny, że jednak "Nadzieja". no i dobrze Icon_smile2. a moim ulubionym jest jeszcze coś innego Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):Jedyny Andrus, którego toleruję i który był u mnie na liście.
a ja to grałem w Rockiestrze jeszcze zanim weszło na LP3 Icon_smile2.
kajman napisał(a):Ta dwudziestka jest jedną z najsłabszych jak do tej pory. Dobrze, że jest Enya to nie wygląda tak fatalnie.
uff, dziękuję, Enyo Icon_smile2.
kajman napisał(a):Czyli znaczy, że sami nie lubią tego grać, skoro ludzie muszą prosić.
niekoniecznie. utwór może być zawsze w setliście, a ludzie i tak będą prosić. na każdym koncercie Kultu ludzie i tak się drą, żeby grali "Polskę", a przecież wiadomo, że koncert się bez tego nie obędzie.
Yacy napisał(a):przeważnie mój nr 1 Bryana. teraz tak mam, chociaż zdarzało mu się być nieco niżej Icon_wink2 dla Ciebie to pewnie utwór spoza jego podium.
nawet spoza piątki Icon_wink2.
Yacy napisał(a):bardzo lubię serial podobnie jak ścieżkę dźwiękową
no to odliczamy - został tydzień... Ciekaw jestem czy wyjdą z tarczą. Ale kto nie jest ciekaw...
Yacy napisał(a):cieszę się z topu Bon Jovi na forum.lp3, bo zdaje się sporo ich utworów nie znam Icon_wink2
Icon_wink2
ja też się cieszę, bo też nie wszystko znam.
Yacy napisał(a):Golden Life ma niestety wokalistę, którego nie trawię.
bardzo mi się podoba nowa płyta Golden Life. szkoda, że kompletnie bez echa przeszła...
Yacy napisał(a):a Golden wysłuchałem w duecie Adam & Gosia Icon_razz
Gosia aż się zapytała czy mi się podoba... Icon_smile2 no cóż...
Icon_mrgreen


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 15.05.2017 12:29 AM

700. 695. 541. 2005. Saeglopur - Sigur Rós (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - adameria - 15.05.2017 08:46 AM

Plagiat z Kazikiem, Bukartyk, Pogodno, Strachy na Lachy (u mnie obecnie nr 1 to chyba "Żyję w kraju" i pomyśleć, że kiedyś tego utworu nienawidziłem), Łagodna Pianka i 2Tm2,3 to pozytywy, narastająco. Icon_wink2
Największe zaskoczenie to "Pismo" Raz Dwa Trzy. Chyba przez ten utwór zespół zaczął się pojawiać na chrześcijańskich festiwalach.

W ostatniej dwudziestce postawiłbym na kultową "Wspaniałą nowinę", ale zdaje się, że już Cię chwaliłem za to przy okazji poprzedniego topu.
Niżej był "Lewy czerwcowy", również mój ulubiony utwór Kultu. Myślę, że Kazik ma niezwykłą zdolność śpiewania o polityce, w bardzo obiektywny
sposób. No ale w tym momencie pod tym względem prym wiedzie u mnie "V rozbiór Polski" Buldoga, który moim zdaniem, jest arcydziełem political fiction.


RE: top wszech czasów (2016) - Tomekk - 15.05.2017 12:38 PM

ku3a napisał(a):i DLA MNIE ta zmiana w sposób zastraszający obniżyła jakość.
Dla Ciebie może i tak Icon_razz

ku3a napisał(a):Saeglopur - Sigur Rós
Dzięki tej piosence zafascynowałem się Islandią, ich językiem, muzyką i kulturą. Piękny utwór.

ku3a napisał(a):To co dobre - Kasia Kowalska
Trochę szkoda, że Kasia po tym albumie wydała jeszcze tylko jeden autorski w 2009 r. i od tamtej pory milczy. Jej pop-rockowe piosenki zawsze były dobrze przygotowane.

ku3a napisał(a):Lift Me Up - Moby
Moby też zamilkł. Zdecydowanie wolę go w bardziej energetycznych utworach takich jak ten.


RE: top wszech czasów (2016) - Sundrajta - 15.05.2017 02:43 PM

W gronie piosenek 720-701 znajduję dziewięć, które spokojnie by weszły do mojej pięćsetki, kilka jeszcze które byłyby blisko i żadnego gniota! Icon_lol
A są to SR, Ira, Kasabian, TT, GM, SBH, FNM, Republika i Lao Che. Icon_cool Najbardziej cenię jednak "Careless Whisper".
Z tych nieznanych też żadna mnie nie przekonała. Icon_wink
A tak się zastanawiam czy AA napisał "Glanki i Pacyfki" z przekonania (własnych młodzieńczych tęsknot) czy bardziej dla żartu?
Aha i masz źle podpięty link do pozycji 705, bo tam jest piosenka z nru 683!

W następnej dwudziestce już nie jest tak dobrze.
Jest jeden ewidentny minus czyli "'74-'75", także za "Wild World" nigdy jakoś nie przepadałem.
A te nieznane poza "We Believe", które jakoś wpada w ucho od razu, również mnie nie przekonały.
I jedyna pieśń, która zasłużyła na plusik, to "Heaven for Everyone". Icon_cool


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 15.05.2017 04:49 PM

Yacy napisał(a):Ale kto nie jest ciekaw...
Na przykład ja. Pozostały mi dobre, ale bardzo mgliste wspomnienia z pierwszej części i nie zamierzam oglądać, co będzie teraz.
ku3a napisał(a):przecież wiadomo, że koncert się bez tego nie obędzie.
Niestety. Ale ostatni koncert Kultu, na którym byłem (nie z własnej chęci, ale pewna Pani chciała koniecznie na niego pójść, żeby uczcić pamięć pewnej nam znanej osoby).
ku3a napisał(a):697. 778. NNN. 1987. Wspaniała nowina - Kult
Kompletnie nie kojarzę tego utworu.
ku3a napisał(a):696. 711. NNN. 2012. Richter - Oberschlesien
692. 582. NNN. 2012. Jo chca - Oberschlesien
Cieszy, że świetne Jo chca jest wyżej niż Richter, ktorego nie lubię (poza nim to lubię wszystko, co nagrali, a przynajmniej wszystko co pamiętam).
ku3a napisał(a):685. 834. 345. 1993. Wild World - Mr. Big
Bardzo dobra wersja, chociaż zdecydowanie wolę pierwowzór Cata. No ale Stevens to dla mnie jeden z mistrzów.
ku3a napisał(a):700. 695. 541. 2005. Saeglopur - Sigur Rós
Od tego utworu zaczęła się moja (pewnie zresztą nie tylko moja) znajomość z Sigórem Rusem. Jeden z najlepszych utworów z najlepszej ich płyty. Wspaniała rzecz.
adameria napisał(a):Myślę, że Kazik ma niezwykłą zdolność śpiewania o polityce, w bardzo obiektywny sposób.
Ja tego kompletnie tak nie odbieram. Większość jego textów na ten temat robi na mnie wrażenie miałkiej, czasem nawet żenującej. Ale są nieliczne, które uważam za dobre. Zdecydowanie wolę jego liryki.
Tomekk napisał(a):Dzięki tej piosence zafascynowałem się Islandią
Islandię lubiłem zawsze, a muzykę pokochałem od pierwszej płyty Sugarcubes.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 15.05.2017 09:59 PM

adameria napisał(a):Plagiat z Kazikiem (...) to pozytywy
to napiszę, że w piątek byłem na koncercie Zaciera i tam jedną piosenkę zaśpiewała z nimi gścinnie Magda Czomperlik z Plagiatu i potem cały czas się szwędała po sali ze znajomymi i nawet chciałem coś zagadać, że wiem, że ona z Plagiatu (bo to nie zostało powiedziane), że lubię, że mam płyty, że grałem u siebie w audycji itp., ale jakoś w końcu mi nie wyszło Icon_wink2.
adameria napisał(a):Największe zaskoczenie to "Pismo" Raz Dwa Trzy.
myślę, że niewielkie to miało znaczenie dla topu, ale jako ciekawostkę napiszę, że ten utwór był w Poczekalni w jednym z dwóch "moich" notowań elpetrójki Icon_smile2.
adameria napisał(a):W ostatniej dwudziestce postawiłbym na kultową "Wspaniałą nowinę", ale zdaje się, że już Cię chwaliłem za to przy okazji poprzedniego topu.
czy Wy pisząc takie rzeczy (bo choćby i Yacy w podobnym tonie pisał) naprawdę pamiętacie co pisaliście 2 lata temu?? Icon_smile2
adameria napisał(a):pod tym względem prym wiedzie u mnie "V rozbiór Polski" Buldoga, który moim zdaniem, jest arcydziełem political fiction
mam nadzieję, że Buldog coś jeszcze wyda... Zresztą wspominałem sobie ich właśnie w czasie piątkowego koncertu Zaciera, bo kiedyś byłem na koncercie Buldoga w klubie Mechanik, czyli właśnie w tym miejscu, gdzie byłem w piątek.
Tomekk napisał(a):Trochę szkoda, że Kasia po tym albumie wydała jeszcze tylko jeden autorski w 2009 r. i od tamtej pory milczy. Jej pop-rockowe piosenki zawsze były dobrze przygotowane.
"Aya" jest krokiem w bardzo dobrą stronę, więc trzymajmy kciuki, żeby z tamtego wyjazdu do Stanów coś się jeszcze urodziło.
Sundrajta napisał(a):W gronie piosenek 720-701 znajduję dziewięć, które spokojnie by weszły do mojej pięćsetki
wow, znakomity wynik!
Sundrajta napisał(a):Aha i masz źle podpięty link do pozycji 705, bo tam jest piosenka z nru 683!
o! dzięki za zwrócenie uwagi! poprawiłem.
kajman napisał(a):nie z własnej chęci, ale pewna Pani chciała koniecznie na niego pójść, żeby uczcić pamięć pewnej nam znanej osoby
pozdrów tę Panią przy najbliższej okazji (jeśli dobrze rozszyfrowałem).
kajman napisał(a):Od tego utworu zaczęła się moja (pewnie zresztą nie tylko moja) znajomość z Sigórem Rusem
no tak, wcześniej to tylko neon.ka ich znała Icon_wink2.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 15.05.2017 10:18 PM

680. 639. NNN. 2012. Banał - Astrid Lindgren (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 15.05.2017 11:29 PM

ku3a napisał(a):jeśli dobrze rozszyfrowałem
Dobrze.